Βοηθεια σε φιλο που ψαχνεται για ΜΜ

vlafo

Well-Known Member
Μην βάλεις πάνω από 1500 και για τις δύο περιοχές. Θα το διακινδυνεύσεις (ειδικά μπροστά) να κάνεις ζημιά σε ήδη πυκνή περιοχή. Εγώ θα πήγαινα σε 700-900 στον κύκλο και τα λοιπά (το πολύ μέχρι 1500 σύνολο) από την γραμμή και πίσω.
Εκεί είμαι,αλλά μην ξεχνάς μπροστά δεν υπάρχει φόβος γιατί είναι μεταμοσχευμενα μαλλιά επί το πλείστον.
Πίσω έτσι είναι,κάπου εκεί βγαίνει όχι παραπάνω και με ένα λόγο >2.5 είναι υπέρ καλυμμένο και με σωστή πυκνότητα πλέον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εκεί είμαι,αλλά μην ξεχνάς μπροστά δεν υπάρχει φόβος γιατί είναι μεταμοσχευμενα μαλλιά.
Πίσω έτσι είναι,κάπου εκεί βγαίνει όχι παραπάνω και με ένα λόγο >2.5 είναι υπέρ καλυμμένο και με σωστή πυκνότητα πλέον.
Σίγουρα, όπως είπε και ο Άλεξ, ο γιατρός θα σου πει (το ξύρισμα δεν θα το αποφύγεις.....) τι μπορεί να κάνει. Στο κύκλο πάντως δεν έχεις άδικο να θές να το βελτιώσεις, μετά την γραμμή έχω τις αμφιβολίες μου, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα το κεφάλι σου πως έιναι, εγώ από τις φώτο το βλέπω σούπερ και παίρνεις και φίνα οπότε δεν θα έμπαινα. Ο γιατρός αφού σε ξυρίσει (ή τα κόψεις πολύ κοντά buzz-cut) θα σου πει με βεβαιότητα.
 

vlafo

Well-Known Member
Σίγουρα, όπως είπε και ο Άλεξ, ο γιατρός θα σου πει (το ξύρισμα δεν θα το αποφύγεις.....) τι μπορεί να κάνει. Στο κύκλο πάντως δεν έχεις άδικο να θές να το βελτιώσεις, μετά την γραμμή έχω τις αμφιβολίες μου, αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα το κεφάλι σου πως έιναι, εγώ από τις φώτο το βλέπω σούπερ και παίρνεις και φίνα οπότε δεν θα έμπαινα. Ο γιατρός αφού σε ξυρίσει (ή τα κόψεις πολύ κοντά buzz-cut) θα σου πει με βεβαιότητα.
Το ξύρισμα σίγουρα δεν το αποφεύγω, αλλά μπροστά ο Lorenzo μου είπε 700 με 800 άνετα.
Πίσω στον κύκλο όσα πάρει.
Από 500-700
 

bobby

Well-Known Member
Το ξύρισμα σίγουρα δεν το αποφεύγω, αλλά μπροστά ο Lorenzo μου είπε 700 με 800 άνετα.
Πίσω στον κύκλο όσα πάρει.
Από 500-700
Ναι αλλά άλλο Λορένζο άλλο Τυρκαλάς.. Να δεις τι θα σου πει ο Τυρκαλάς. Εκτός αν κάνεις "μεταγραφή" σε Χοσέ.....
 

Kostas97

Well-Known Member
@vlafo την επομενη ΜΕΤ ,μιας και απο οτι καταλαβαινω ειναι μια ειλλημενη αποφαση, σκεφτεσαι να την κανεις και σε Ισπανικα χερια;; :D
Προσωπικα σε νιωθω που θελεις να τελειοποιησεις το εποτελεσμα καθως στη θεση σου θα εκανα το ιδιο και πιστευω αν κατι αλλαζες θα ηταν να τα εκανες ολα ακομα νωριτερα, οπως βεβαια εχεις αναφερει και συ.
 

vlafo

Well-Known Member
@vlafo την επομενη ΜΕΤ ,μιας και απο οτι καταλαβαινω ειναι μια ειλλημενη αποφαση, σκεφτεσαι να την κανεις και σε Ισπανικα χερια;; :D
Προσωπικα σε νιωθω που θελεις να τελειοποιησεις το εποτελεσμα καθως στη θεση σου θα εκανα το ιδιο και πιστευω αν κατι αλλαζες θα ηταν να τα εκανες ολα ακομα νωριτερα, οπως βεβαια εχεις αναφερει και συ.
Κώστα
Ας πούμε ναι γιατί δεν θέλω να ξανασχοληθώ μελλοντικά.
Το μέλλον πρέπει να το υπολογίσεις που θα είσαι.
Δεν έχω πρόβλημα ούτε παρωπίδες,ξέρω όλα τα συν και πλην του κάθε γιατρού,και ανάλογα πορεύομαι.
Βέβαια αν δεν έκοβα τη φίνα στο παρελθόν πιθανότατα να μην έκανα τίποτα,αλλά τώρα έγινε ότι έγινε.
Θα δούμε σύντομα που θα πάμε και τι θα κάνουμε.
 

koumparos

Well-Known Member
Εγώ δεν θα έκανα τίποτα.Ολα τα μαλια πάνω φαίνονται αδύναμα.Επισης και οι γέφυρες φενεται ότι θα χαθούν μελόντικα.Επρεπε να είχε ξεκινήσει φίνα πριν αρκετά χρόνια.Πολυ δύσκολη απόφαση να μπει τώρα στον χορό.Αξιολογηση δοτριας σε σοβαρή κλινική, φίνα μέχρι να σβήσει ο ηλιος και συντηρητικό μακροχρόνιο πλάνο με σοβαρή κλινική.Εαν έχει και μικρό μπάτζετ καλύτερα να το σκεφτεί δύο φορές.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Χαχα
Δεν είναι τίποτα δεδομένο φίλε,απλά άλλη μια θα την κάνουμε να τελειώνουμε.
Τώρα θα έλεγα ψέμματα αν ο Ισπανός δεν με ενδιέφερε για τέτοιο case σαν το δικό μου,αλλά είναι νωρίς θα δούμε.
 

aeratos28

Just aeratos
Εγώ προσωπικά θα έλεγα επειδή σε παίρνει ,δεν φαίνεται να έχεις πρόβλημα μελλοντικά ,να το κάνεις όποτε θεωρείς εσύ ότι πρέπει .εγώ ,αν το δικό μου κεφάλι το φτάσω στα επίπεδα τα τωρινά τα δικά σου πάντως ,θα είμαι υπερευχαριστημενος και δεν θα πήγαινα για κάτι παραπάνω..θεωρώ άψογο το κεφάλι σου αυτή τη στιγμή.πραγματικα.
 

vlafo

Well-Known Member
Μην το λες,αν χάσω το middle που είναι πιθανό έχω θέμα,δεν είναι τόσο safe.
Υπάρχουν πιθανότητες σοβαρές.
Αν συμβεί αυτό θα ξαναμπαίνω πάλι?
Τώρα όπως είμαι προφανώς δεν έχω θέμα,αλλά επειδή είναι μπροστά η Α ζώνη πολύ δυνατή,από πίσω φαίνεται η απουσία πυκνότητας,οπότε για να έρθει όλο το κεφάλι σε απόλυτη ισορροπία αυτό ενδείκνυται,δεν χρειάζεται αλλά είναι το σωστό.
Ο κυριότερος λόγος είναι να αποφύγω να ξαναμπώ αν συμβεί αυτό,και να είμαι στην ήδη υπάρχουσα κατάσταση αν χάσω έδαφος.
Οπότε μια χαρά θα είναι.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@koumparos Οι γέφυρες συγκριτικά με το υπόλοιπο κεφάλι είναι σε καλό λεβελ. Λαιβ το κεφάλι του παιδιού είναι σε καλύτερη μοίρα συγκριτικά με τις φωτογραφίες. Όπως τον βλέπω εγώ έχει πάνω στο κεφάλι του αυτή τη στιγμή περίπου 2κ g's σκορπισμένα τα οποία βγάζουν τρίχες βαριά άρρωστες ( κάτι που προσπαθεί να αλλαξει με μινοξ/φινα). Αν υποθέσουμε οτι ο ντοκ πέφτει μεσα (του είπε οτι εχει εξαιρετική δοτρια), έχει μια καλή φύτρωση αφού πρώτα εξασφαλιστεί η σωστή τοποθέτηση των μοσχευματων και δυναμώσουν τα φάρμακα τα υπάρχοντα θα πάρει όμορφο αποτέλεσμα. Μελλοντικά αν δεν κάνω λάθος θα έχει άλλα 4-5 g's να δώσει οπότε πολύ πιθανό να φτιάξει ωραίο κεφαλάκι. Αυτό πιστεύω εγώ. Για την ώρα τον χαίρομαι τον μπαγάσα γιατί έχει τρελαθεί από τη χαρά του που έκλεισε τη ΜΜ. Τι σου είναι το μαλλί τελικά φίλε...
 

alex7

Well-Known Member
@koumparos Οι γέφυρες συγκριτικά με το υπόλοιπο κεφάλι είναι σε καλό λεβελ. Λαιβ το κεφάλι του παιδιού είναι σε καλύτερη μοίρα συγκριτικά με τις φωτογραφίες. Όπως τον βλέπω εγώ έχει πάνω στο κεφάλι του αυτή τη στιγμή περίπου 2κ g's σκορπισμένα τα οποία βγάζουν τρίχες βαριά άρρωστες ( κάτι που προσπαθεί να αλλαξει με μινοξ/φινα). Αν υποθέσουμε οτι ο ντοκ πέφτει μεσα (του είπε οτι εχει εξαιρετική δοτρια), έχει μια καλή φύτρωση αφού πρώτα εξασφαλιστεί η σωστή τοποθέτηση των μοσχευματων και δυναμώσουν τα φάρμακα τα υπάρχοντα θα πάρει όμορφο αποτέλεσμα. Μελλοντικά αν δεν κάνω λάθος θα έχει άλλα 4-5 g's να δώσει οπότε πολύ πιθανό να φτιάξει ωραίο κεφαλάκι. Αυτό πιστεύω εγώ. Για την ώρα τον χαίρομαι τον μπαγάσα γιατί έχει τρελαθεί από τη χαρά του που έκλεισε τη ΜΜ. Τι σου είναι το μαλλί τελικά φίλε...
Είναι σε καλό level οι γεφυρες όπως λες αλλά τώρα που είναι 27 ετών .Με τόσο επιθετική αλωπεκία -ακόμα και με φίνα - είναι αμφίβολο τι θα γίνει στα χρόνια που έρχονται .Άλλο στα 27 άλλο στα 37 άλλο στα 47 τα δεδομένα .Γιαυτο πρέπει να κινηθεί συντηρητικά
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Είναι σε καλό level οι γεφυρες όπως λες αλλά τώρα που είναι 27 ετών .Με τόσο επιθετική αλωπεκία -ακόμα και με φίνα - είναι αμφίβολο τι θα γίνει στα χρόνια που έρχονται .Άλλο στα 27 άλλο στα 37 άλλο στα 47 τα δεδομένα .Γιαυτο πρέπει να κινηθεί συντηρητικά
Όσο λαμβάνει μπλοκερς θα ναι καλά. Μπορεί να αυξήσει και δοσολογία αλλά και να παίξει μπάλα με ντουντα. Ο σκοπός να μη ξεπεραστεί το threshold του θυλακα. Ασε που δε θα τον πηγαίνει σερί η ΑΓΑ, κάπου θα κοπάσει. Δε γίνεται να πηγαίνει σερί.
 
Μπλουζα