Βοηθεια σε φιλο που ψαχνεται για ΜΜ

vlafo

Well-Known Member
Έχεις ξεσαλώσει με το μαλλί…. :p:p:p:p
Όπως είσαι βάλε και μια πανοραμική με το ζελέ. Μόνο έτσι θα φανεί αν (λέω αν, αν και για μένα σου το έξω ξαναπεί και από κοντά είσαι τούμπανο δεν θες τίποτα.. άσε κάβα για τα 60….:p:p:p:p) έχεις θέμα μεταξύ middle & crown που ελεγες.
Τι ξεσάλωμα bobinio ένα ζελέδιασμα κάναμε γιατί απλώς δε στρώνουν.
Βασικά έτσι όπως έχω καταντήσει σε καθημερινή βάση βάζω.
Θα σου βάλω μια,αλλά όταν σου λέω έχω θέμα το εννοώ δεν είμαι ψυχοπαθής.
1500-1700 για να έρθει όλο το κεφάλι σε απόλυτη ισορροπία και τέλος εκεί.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Τι ξεσάλωμα bobinio ένα ζελέδιασμα κάναμε γιατί απλώς δε στρώνουν.
Βασικά έτσι όπως έχω καταντήσει σε καθημερινή βάση βάζω.
Θα σου βάλω μια,αλλά όταν σου λέω έχω θέμα το εννοώ δεν είμαι ψυχοπαθής.
1500-1700 για να έρθει όλο το κεφάλι σε απόλυτη ισορροπία και τέλος εκεί.
Μόνο mid θες ίσως κάνα 1000 βαριά βαρια
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Τι ξεσάλωμα bobinio ένα ζελέδιασμα κάναμε γιατί απλώς δε στρώνουν.
Βασικά έτσι όπως έχω καταντήσει σε καθημερινή βάση βάζω.
Θα σου βάλω μια,αλλά όταν σου λέω έχω θέμα το εννοώ δεν είμαι ψυχοπαθής.
1500-1700 για να έρθει όλο το κεφάλι σε απόλυτη ισορροπία και τέλος εκεί.

Δεν το λες και ''κατάντια'' αυτό :)
 

bobby

Well-Known Member
Τι ξεσάλωμα bobinio ένα ζελέδιασμα κάναμε γιατί απλώς δε στρώνουν.
Βασικά έτσι όπως έχω καταντήσει σε καθημερινή βάση βάζω.
Θα σου βάλω μια,αλλά όταν σου λέω έχω θέμα το εννοώ δεν είμαι ψυχοπαθής.
1500-1700 για να έρθει όλο το κεφάλι σε απόλυτη ισορροπία και τέλος εκεί.
Με την καλή την έννοια το ξεσάλωμα….

Άμα έχεις γραφτ (και πολύ μικρό πρόβλημα) τα σκορπάς απλόχερα..:p:p:p

Για αυτό σου είπα βάλε πανοραμική βρεγμένα ή με ζελέ γιατί με στεγνά φαίνεσαι τούμπανο! Να δούμε αν και τι πρόβλημα έχεις και σε χαλάει.

Σε καταλαβαίνω πάντως τώρα που έκανες την πρώτη ΜΜ και πήγε σούπερ να θες την όποια μικροατέλεια να την διορθώσεις, αλλά αντικειμενικά κάποιος που σε βλέπει live πρώτη φορά (εγώ πχ) θα έλεγε ότι δεν είχες πρόβλημα ποτέ και ότι για την ηλικία σου (μας) έχεις μαλλί εφηβικό (αν τα βάψεις…χαχαχαχα)
 

vlafo

Well-Known Member
Μπροστά που θα τα βάλεις ρε τρελέ;;; Θα κατεβάσεις hairline???
Αφού μπαίνουν ρε bobby απλά από τα 52g θα πάω στα 70 μαμά να μη φαίνεται ρίζα.
Εύκολο είναι γιατί τα περισσότερα είναι μμ και δεν υπάρχει κίνδυνος.
Μπορεί όντως να είμαι τούμπανο,αλλά αν χρειάζομαι πίσω θα πρέπει και αυτό να πάει εκεί που πρέπει.
Απλά το πίσω,θέλει λιγότερα g αλλά πολύ μεγάλο λόγο,γιατί η κάλυψη γίνεται με τρίχες εκεί όχι με g.
 

vlafo

Well-Known Member
Με την καλή την έννοια το ξεσάλωμα….

Άμα έχεις γραφτ (και πολύ μικρό πρόβλημα) τα σκορπάς απλόχερα..:p:p:p

Για αυτό σου είπα βάλε πανοραμική βρεγμένα ή με ζελέ γιατί με στεγνά φαίνεσαι τούμπανο! Να δούμε αν και τι πρόβλημα έχεις και σε χαλάει.

Σε καταλαβαίνω πάντως τώρα που έκανες την πρώτη ΜΜ και πήγε σούπερ να θες την όποια μικροατέλεια να την διορθώσεις, αλλά αντικειμενικά κάποιος που σε βλέπει live πρώτη φορά (εγώ πχ) θα έλεγε ότι δεν είχες πρόβλημα ποτέ και ότι για την ηλικία σου (μας) έχεις μαλλί εφηβικό (αν τα βάψεις…χαχαχαχα)
Κοίτα να δεις.
Βάζω μια που μπορώ και εκεί που είναι η γραμμή,είναι ο διαχωρισμός μαμά- μεταμοσχευεμένα.
Όλος ο κύκλος που ξεκινάει ακριβώς από εκεί που το έχω μαρκάρει, θέλει σαφώς πύκνωση γιατί κάλυψη την έχω ήδη πολύ καλή,αλλά χρειάζεται πλέον ενίσχυση γιατί έχει ανομοιομορφία με το μπροστά πλέον και δεν είναι ωραίο.
Επιπλέον μελλοντικά κάνεις δε μου εγγυάται ότι δε θα χάσω έδαφος,οπότε αυτά τα δύο τα κάνεις μαζί και τελειώνεις.
Η φώτο είναι υπερφωτισμένη για να δείχνει πιο έντονα τη διαφορά.
 

Συνημμένα

  • 20211101_125420.jpg
    20211101_125420.jpg
    388.7 KB · Προβολές: 77

m3e36

Well-Known Member
Κοίτα να δεις.
Βάζω μια που μπορώ και εκεί που είναι η γραμμή,είναι ο διαχωρισμός μαμά- μεταμοσχευεμένα.
Όλος ο κύκλος που ξεκινάει ακριβώς από εκεί που το έχω μαρκάρει, θέλει σαφώς πύκνωση γιατί κάλυψη την έχω ήδη πολύ καλή,αλλά χρειάζεται πλέον ενίσχυση γιατί έχει ανομοιομορφία με το μπροστά πλέον και δεν είναι ωραίο.
Επιπλέον μελλοντικά κάνεις δε μου εγγυάται ότι δε θα χάσω έδαφος,οπότε αυτά τα δύο τα κάνεις μαζί και τελειώνεις.
Η φώτο είναι υπερφωτισμένη για να δείχνει πιο έντονα τη διαφορά.
Χθες κατέβηκα Αθήνα και γνώρισα απο κοντά τον vlafo.
Ο vlafo αυτη τη στιγμή ειναι τουμπανο και το 99% απο εμας δεν θα εκανε τιποτα αν ειχε την εικονα του.με την επέμβαση που εκανε εχει γυρισει τον χρονο (απο αποψη μαλλιου) οπως ηταν 35αρης συμφωνα με φωτογραφιες που μου εδειχνε.
Αλλα επειδή ο vlafo ειναι τελειομανης (και καλα κανει κατε εμε) και επειδη η δοτρια του το υποστηριζει και θα εχει και μελλοντικα αποθεμα θελει να βαλει 1500 περιπου ακομα για να πετυχει τελεια ομοιογενεια των μπροστα μεταμοσχευμενων με τα πισω και να φέρει το μαλλι του οπως ηταν στα 20-25!!
Ξαναλεω οι περισσότεροι απο εμας δεν θα κανανε καμια παρεμβαση αυτη τη στιγμή.αλλα οταν εχεις το μικροβιο της τελειότητας ( και εφόσον το υποστηρίζει η δοτρια σου) καλα κανεις και το πας στο τέρμα!
 

vlafo

Well-Known Member
M3e36
Χάρηκα και εγώ που τα είπαμε και νομίζω ότι έπιασες ακριβώς το θέμα.
Άλλωστε πάντα κοιτάμε και το μέλλον που είναι άγνωστο,κανείς δεν ξέρει που θα καταλήξουμε.
Οπότε θεωρώ για να τελειώσω μια και καλή είναι το καλύτερο που μπορώ να κάνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

bobby

Well-Known Member
Κοίτα να δεις.
Βάζω μια που μπορώ και εκεί που είναι η γραμμή,είναι ο διαχωρισμός μαμά- μεταμοσχευεμένα.
Όλος ο κύκλος που ξεκινάει ακριβώς από εκεί που το έχω μαρκάρει, θέλει σαφώς πύκνωση γιατί κάλυψη την έχω ήδη πολύ καλή,αλλά χρειάζεται πλέον ενίσχυση γιατί έχει ανομοιομορφία με το μπροστά πλέον και δεν είναι ωραίο.
Επιπλέον μελλοντικά κάνεις δε μου εγγυάται ότι δε θα χάσω έδαφος,οπότε αυτά τα δύο τα κάνεις μαζί και τελειώνεις.
Η φώτο είναι υπερφωτισμένη για να δείχνει πιο έντονα τη διαφορά.
Στον κύκλο καταλαβαινω και συμφωνώ ότι 700-1000 θα σε κάνουν υπερτούμπανο. Μεταξύ γραμμής και κύκλου είσαι σούπερ ΟΚ, αν στο μέλλον υποχωρήσεις τότε ναι να βάλεις και εκεί αλλά τώρω που μιλάμε δεν χρειάζεσαι είσαι "σινικό τείχος".
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Η φίνα με υπερκαλύπτει φαντάζομαι,αλλά σινικό τοίχος δεν είμαι σε εκείνο το σημείο.
Παρατήρησε προσεχτικά πως κάνει γούβα από μπροστά,μην κοιτάς που καλύπτεται όλο,πυκνότητα δεν έχει.
Η λογική bobby είναι να τελειώνω μια και καλή και να μην ξαναμπώ σε 5 χρόνια πάλι,έτσι ώστε αν έχω απώλειες να είμαι στην ίδια κατάσταση που είμαι τώρα.
Έτσι δε με χαλάει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Το πλάνο σου να μπεις γ mid και μπροστά λιγο μου ακούγεται κομπλέ,απλά να δεις ξανά και ξανά τις μετρήσεις και πόσα θα βάλεις αν και εσύ αν θυμάμαι έχεις δοτρια δυνατή ,οπότε παίζεις καλή μπάλα
4000 έχω ακόμα οπότε φθάνουν και περισσεύουν.
Εννοείται θα μετρηθούν όλα με ακρίβεια και θα κατανεμηθούν επίσης εκεί που υπάρχει ανάγκη.
Ακόμα είναι νωρίς,να κλείσω το 12μηνο πρώτα και βλέπουμε.
 

bobby

Well-Known Member
4000 έχω ακόμα οπότε φθάνουν και περισσεύουν.
Εννοείται θα μετρηθούν όλα με ακρίβεια και θα κατανεμηθούν επίσης εκεί που υπάρχει ανάγκη.
Ακόμα είναι νωρίς,να κλείσω το 12μηνο πρώτα και βλέπουμε.
Μην βάλεις πάνω από 1500 και για τις δύο περιοχές. Θα το διακινδυνεύσεις (ειδικά μπροστά) να κάνεις ζημιά σε ήδη πυκνή περιοχή. Εγώ θα πήγαινα σε 700-900 στον κύκλο και τα λοιπά (το πολύ μέχρι 1500 σύνολο) από την γραμμή και πίσω.
 

alex7

Well-Known Member
Μην βάλεις πάνω από 1500 και για τις δύο περιοχές. Θα το διακινδυνεύσεις (ειδικά μπροστά) να κάνεις ζημιά σε ήδη πυκνή περιοχή. Εγώ θα πήγαινα σε 700-900 στον κύκλο και τα λοιπά (το πολύ μέχρι 1500 σύνολο) από την γραμμή και πίσω.
Θα του πει ο γιατρός .Αυτός παίζει μπάλα
 
Μπλουζα