Βοηθεια σε φιλο που ψαχνεται για ΜΜ

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

oreo

Well-Known Member
Oreo πόσα grafts πιστεύεις για αρχή; Επίσης με μια ΜΜ δεν τελειώνει ποτέ έτσι;
Τέτοιες απαντήσεις δεν δίνω για τον αριθμό των g , παρα μόνο αν ξέρω το εμβαδό κάλυψης. Και αυτό όμως είναι ανυπόστατο αν δεν έχεις το CV kai kai. 4000 πάντως αν πάρει απο μια διήμερη δεν θα τον χαλάσουν όμως.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ταπεινή μου άποψη:
Παρόλο που θέλει να ξεκινήσει από το crown, δεν θα πρέπει να βάλει μόνο εκεί.
Θα έλεγα να βάλει Α' ζώνη 2400-2500 (hairline, κροτάφους, πύκνωση στο κέντρο), και πιο συντηρητικά με περίπου 1000 στο crown.
Το crown είναι περίεργο κάποτε και καλύτερα να μην πάει full επιθετικά από τώρα, γιατί δε ξέρει σίγουρα τι φύτρωση θα πιάσει εκεί.
Επίσης αγγίζοντας Α' και Γ' ζώνη μαζί, θα μπορεί να διεκδικήσει και καλύτερη ομοιογένεια.
Σε μετέπειτα στάδιο αφού δει τι έχει η φυτρώσει, έχει εξελιχθεί και η ΑΓΑ, και έχει σταθεροποιηθεί και καλύτερα λόγω φαρμάκων, πάει για 2η ΜΜ και ενισχύει Α' και Γ' ζώνη, συν ότι καταρρεύσει περαιτέρω στη Β' ζώνη.
Το πλάνο προυποθέτει γιατρό έμπειρο που να μπαίννει σε υπάρχοντα (μαμά + ΜΜ) μαλλιά.
Τυρκαλάς ή Κύπρος θα έλεγα σύμφωνα με το budget του.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Εισαι φοβερος, καλυψες και την επομενη ερωτηση που θα εκανα. Αυτη δηλαδη της καλυτερης επιλογης γιατρου με βάση το υπάρχον μπατζετ αλλά και το πρόβλημα + την ηλικία του ασθενούς.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Εισαι φοβερος, καλυψες και την επομενη ερωτηση που θα εκανα. Αυτη δηλαδη της καλυτερης επιλογης γιατρου με βάση το υπάρχον μπατζετ αλλά και το πρόβλημα + την ηλικία του ασθενούς.
Όλα στο πιάτο για πάρτυ σου φίλε μου χαχα
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Και εγώ ψηφίζω Κύπριο άντρα για mvp!
Ευχαριστώ παιδιά @Legwg James και @dlazaros να στε καλά.
Προσπαθώ και γω με τη σειρά μου να βοηθήσω με τις απόψεις μου εδώ μέσα.
Συμπάσχουμε όλοι, γι αυτό είμαστε εδώ να βοηθάμε ο ένας τον άλλον να λύσουμε κάτι το οποίο μας τινάζει τη ψυχολογία καθημερινά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ολοι νικητες ειμαστε ! Το οτι παμε κοντρα στο ιδιο μας το DNA αποδεικνύει πως αν κάποιος θέλει κάτι, μπορεί να φτάσει στα άκρα. Χαρακτηριστικό παράδειγμα και ο φίλος που ο εκ μέρους του κάνω την παρουσίαση. Ποτέ δεν είναι αργά να παλέψεις για να κρατήσεις έστω ότι έχει μείνει.

Edit : Νταξει αν εισαι 85 και NW 35 ειναι αργά μη λέω ψέματα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Με τα μέχρι τώρα δεδομένα με ένα διήμερο Τιρκαλα σε αυτά τα χρήματα, θα πάρει δυνατο αποτέλεσμα.
Συμφωνώ και εγώ με τον Κώστα, σταθεροποιεί με φίνα και απο Μάρτη είναι έτοιμος για προγραμματισμό, καλοκαίρι να έχει μπεί.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Το παιδί μίλησε και με HDC ( ευχαριστεί πολύ @John_John1 ) και με Σταρκς. Εν τέλει όπως όλα δείχνουν καταλήγει Σταρκς. Μιλησε με τον ιδιον τον Τιρκαλα τηλέφωνο και του είπε το πλάνο που έχει στο μυαλό του. Του είπε ότι λόγω ηλικίας ειναι δυσκολα τα πράγματα αλλά λόγω εξαιρετικης δοτριας ( οπως την ειδε απο καμερα ) με μια διήμερη 3800 - 4100 g's θα ναι πολύ ικανοποιημένος καθως θα φτιαχτουν φουλ η Α και η Β ζωνη. Εντύπωση έκανε και σε εκείνον και λίγο σε μένα πως του είναι παντελώς αδιάφορη η μινοξ και η φιναστεριδη. Του είπε αν δε σε ενοχλούν συνέχισε τα και τέλος. Του ανέφερε μετέπειτα πως μελλοντικά σίγουρα θα πρέπει να μπει crown ενώ του είπε πως και για καλή πύκνωση ίσως χρειαστεί μία προσθετική αλλά δεν επείγουν. Για την ώρα με 4κ g's θα μεινει πολύ ικανοποιημένος. Του έχει προτείνει δύο ημερομηνίες, ή λιγο πριν τα Χριστούγεννα ή λίγο πριν το Πάσχα και περιμένει τώρα την απόφαση του στο θέμα ημερομηνία για να το βάλουν μπροστά. Όπως φαίνεται σύντομα λοιπόν θα έχουμε παρουσίαση σε ένα ακόμα περιστατικό απο Τιρκαλα.
 

alex7

Well-Known Member
Το παιδί μίλησε και με HDC ( ευχαριστεί πολύ @John_John1 ) και με Σταρκς. Εν τέλει όπως όλα δείχνουν καταλήγει Σταρκς. Μιλησε με τον ιδιον τον Τιρκαλα τηλέφωνο και του είπε το πλάνο που έχει στο μυαλό του. Του είπε ότι λόγω ηλικίας ειναι δυσκολα τα πράγματα αλλά λόγω εξαιρετικης δοτριας ( οπως την ειδε απο καμερα ) με μια διήμερη 3800 - 4100 g's θα ναι πολύ ικανοποιημένος καθως θα φτιαχτουν φουλ η Α και η Β ζωνη. Εντύπωση έκανε και σε εκείνον και λίγο σε μένα πως του είναι παντελώς αδιάφορη η μινοξ και η φιναστεριδη. Του είπε αν δε σε ενοχλούν συνέχισε τα και τέλος. Του ανέφερε μετέπειτα πως μελλοντικά σίγουρα θα πρέπει να μπει crown ενώ του είπε πως και για καλή πύκνωση ίσως χρειαστεί μία προσθετική αλλά δεν επείγουν. Για την ώρα με 4κ g's θα μεινει πολύ ικανοποιημένος. Του έχει προτείνει δύο ημερομηνίες, ή λιγο πριν τα Χριστούγεννα ή λίγο πριν το Πάσχα και περιμένει τώρα την απόφαση του στο θέμα ημερομηνία για να το βάλουν μπροστά. Όπως φαίνεται σύντομα λοιπόν θα έχουμε παρουσίαση σε ένα ακόμα περιστατικό απο Τιρκαλα.
Σας τα είπα και άλλες φορές .Δεν συμπαθεί τη φίνα και είναι και ενδοκρινολόγος εκτός από χειρουργός τριχωτού
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σας τα είπα και άλλες φορές .Δεν συμπαθεί τη φίνα και είναι και ενδοκρινολόγος εκτός από χειρουργός τριχωτού

Εγω δε το γνώριζα αυτό. Μιλησαν και του είπε εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αν θες να τη συνεχίσεις και δε σε ενοχλεί συνέχισε την. Περίμενα να την έχει αυτονόητη όμως ειδικά για τον φίλο μου.
 

alex7

Well-Known Member
Εγω δε το γνώριζα αυτό. Μιλησαν και του είπε εμένα προσωπικά δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα, αν θες να τη συνεχίσεις και δε σε ενοχλεί συνέχισε την. Περίμενα να την έχει αυτονόητη όμως ειδικά για τον φίλο μου.
Εγω μόνο το forum ξέρω φανατικό της φίνα .Ας πάρει αν δεν τον προβληματίζει .Μινοξ όμως σίγουρα δε θα κάνει τίποτα .Έπρεπε πιο νωρίς να την ξεκινήσει για να επιβραδύνει την φαλάκρα .Τώρα είναι αργά για μινοξ
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ε όχι μόνο το φόρουμ. Λίγοι είναι οι γιατροί που την συστήνουν?
 

vlafo

Well-Known Member
Οι Ισπανοί είναι οι πρωτοπόροι.
Τώρα έχει ξεπεραστεί η φίνα, η ντούντα περνάει σε πρώτη φάση.
 
Μπλουζα