Αthens2021, FUE, 3336g, 29-30/07/2021

vlafo

Well-Known Member
Για να είναι σαν τοίχος δεν αρκεί μόνο το 1εκ αλλά θέλεις πολύ δυνατή υποστήριξη από πίσω,ειδικά ένα δυνατό forlock.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Ειπα για τα πρώτα 2 εκατοστα οτι πρέπει να έχει κ πυκνή τοποθέτηση για να μη περνάει το φως. Δεν φτανει μονο το forelock
 

Αthens2021

Active Member
Το αποτέλεσμα που πόσταρα είναι η λεγόμενη κουρτίνα,απλά το έδειξα για να αναδείξω πόσο συμπαγές είναι.
Φυσικό ναι δεν είναι.
Εσύ θέλεις απαραίτητα να μπουκώσεις το φόρλοκ να μην περνάει μέσα το φως και ένα ελαφρύ πέρασμα μπροστά να φέρει πιο κοντά πλέον τις τρίχες.
Αυτό χρειάζεται να κάνεις και ότι κενά έχεις θα τα κλείσεις.
Δεν υπάρχει κανένας φόβος,γιατί και μμ έχεις αλλά και φίνα παίρνεις.
Οπότε άνετα το κάνεις και δε χρειάζεσαι και πολλά.
Αν το κανεις αυτο περιμετρικα της hairline και μετα μπουκωσεις και το forelock νομιζω 1800 τα χρειαζεσαι..τα ρεστα μου δηλαδη :) το ακουρευτο παντως θα εξυπηρετουσε πολυ
 

vlafo

Well-Known Member
Αν το κανεις αυτο περιμετρικα της hairline και μετα μπουκωσεις και το forelock νομιζω 1800 τα χρειαζεσαι..τα ρεστα μου δηλαδη :) το ακουρευτο παντως θα εξυπηρετουσε πολυ
Πολλά είναι όχι πάνω από 1000 άντε μέχρι 1200.
Με την προϋπόθεση δεν κατεβαίνει η χερλάιν.
 

Gianney

Well-Known Member
Μπορείς να βάλεις φίλε και μια φωτό πλαγιομετωπική η κάπως ώστε να φαίνονται και τα temporals που είχες κάνει smp να δούμε πως φαίνονται χωρίς;Γ αυτά Σκέφτεσαι κάποια διόρθωση με λίγο πύκνωση μπροστα στην hairline και να ρίξεις αυλαία;
 

Gianney

Well-Known Member
Για το μπροστά μπροστά, νομίζω ειναι η στρατηγική του τυρκαλά να μη το κάνει πολύ πυκνό, καθώς τα τοποθετεί πιο αραιά (μάλλον για λόγους φυσικότητας). Και στου vlafo το πρώτο εκατοστό δεν ειναι πυκνό αμα δείτε τις φωτογραφίες του και μετά πυκνώνει προς τα μέσα.
Πάντως όπως λέει και @CVIAL η φυσικότητα δεν έχει να κάνει με την πυκνότητα.Η φυσικότητα έχει να κάνει με το μικρό transition zone, ασυμμετρίες αλλά και τις baby hair αν υπάρχουν μπροστά.
 

nick90

Well-Known Member
Μια χαρα πήγες φιλε. Δεν νομίζω οτι θέλεις κατέβασμα, απλα το μονο που θα μπορούσες να κανεις είναι ενα touch up και να πυκνώσεις την υπάρχουσα επιφάνεια, χωρις να είναι απαραίτητο νομίζω..εσυ ξέρεις καλύτερα.
 

Αthens2021

Active Member
Μπορείς να βάλεις φίλε και μια φωτό πλαγιομετωπική η κάπως ώστε να φαίνονται και τα temporals που είχες κάνει smp να δούμε πως φαίνονται χωρίς;Γ αυτά Σκέφτεσαι κάποια διόρθωση με λίγο πύκνωση μπροστα στην hairline και να ρίξεις αυλαία;
Θα βαλω ναι. Οχι δεν ασχολουμαι με temporals, δε μ ενοχλουν τοσο ωστε ν βαλω grafts , ασε που δεν εχω δει καμμια περιπτωση ναχει βαλει καποιος εκει και να μ αρεσει το αποτελεσμα. Για μενα το κατεβασμα, νεα οριοθετηση hairline ,ηταν ζωτικο για να μ αρεσει γι αυτο το εκανα. Δεν εχω πολλα διαθεσιμα grafts μετα απο 3 μεταμοσχευσεις, οποτε εαν στο 10μηνο συνεχιζει ν μ απασχολει, θα εριχνα μονο forelock και σε καποια σημεια των πρωτων εκατοστων της hairline, δε χρειαζεται σε ολο το μηκος
 

Αthens2021

Active Member
Μια χαρα πήγες φιλε. Δεν νομίζω οτι θέλεις κατέβασμα, απλα το μονο που θα μπορούσες να κανεις είναι ενα touch up και να πυκνώσεις την υπάρχουσα επιφάνεια, χωρις να είναι απαραίτητο νομίζω..εσυ ξέρεις καλύτερα.
Σ ευχαριστω, οχι δε θελω αλλο κατεβασμα , ειμαι κομπλε μ αυτο που βλεπω, μονο ενισχυση εαν δεν βελτιωθει λογω παχυνσης της τριχας η απο τη φινα κτλ. κ το σωστοτερο θα ηταν του χρονου το καλοκαιρι κ οχι το φετινο που θαμαι στο 11μηνο-12μηνο
 

Αthens2021

Active Member
Λιγες μερες πριν το 9μηνο, με βρεγμενα, μπροστα σε φως, ακουρευτα και κουρεμενα. Σχετικα με το πως φαινονται απο κοντα, ολοι επισημαινουν τη φυσικοτητα σαν πρωτο χαρακτηριστικο. Και οτι δεν υπαρχει λογος τωρα για κατι επιπλεον, ειδικα εφοσον δεν εχω πολλα διαθεσιμα grafts. Αυτο που με απασχολει , η αραιη hairline περιμετρικα στα πρωτα εκατοστα και η πυκνωση στο forelock ακριβως στο κεντρο πισω απο τα πρωτα εκατοστα ειναι κατι που θα ρωτησω αν μπορει να γινει χωρις κινδυνο απωλειας.
 

Συνημμένα

  • 20220425_123744.jpg
    20220425_123744.jpg
    387.9 KB · Προβολές: 165
  • 20220425_131354.jpg
    20220425_131354.jpg
    325.1 KB · Προβολές: 159
  • 20220425_130302.jpg
    20220425_130302.jpg
    320.8 KB · Προβολές: 159
  • 20220420_171111.jpg
    20220420_171111.jpg
    315.7 KB · Προβολές: 168
  • 20220419_142447.jpg
    20220419_142447.jpg
    504.2 KB · Προβολές: 166

vlafo

Well-Known Member
Πόσα έχεις ακόμα απόθεμα Athens.
Πύκνωση θέλεις σε ολο το μήκος μέσα στη χερλάιν και όλο το φόρλοκ σωστά έχεις στοχεύσει.
Λίγα θέλεις.
Δεν έχεις κανένα κίνδυνο σε σοβαρό γιατρό.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

platanos

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ότι θες 400-500 hairline όπως είπε ο CVIAL και άλλα τόσα forlock/α ζώνη, νομίζω σε παίρνει
PS : Μπράβο για τις καθαρές φώτος
 

Αthens2021

Active Member
Πόσα έχεις ακόμα απόθεμα Athens.
Πύκνωση θέλεις σε ολο το μήκος μέσα στη χερλάιν και όλο το φόρλοκ σωστά έχεις στοχεύσει.
Λίγα θέλεις.
Δεν έχεις κανένα κίνδυνο σε σοβαρό γιατρό.
Το χαρτι της κλινικης οταν εγιναν οι μετρησεις ανεφερε ως διαθεσιμο κεφαλαιο 10000 πριν τη μεταμοσχευση. Υποθετω αναφεροταν σε τριχες και οχι grafts. Αλλα θα μαθω. Στο παρον και στο επομενο διαστημα λογω πολυ δυσκολων οικογ καταστασεων που αντιμετωπιζω δεν υπαρχει το κουραγιο και η υπομονη να απευθυνθω και να ερευνησω και τυχον αλλες διαθεσιμες επιλογες εκτος του κ.Τυρκαλα και Lorenzo
 

Αthens2021

Active Member
Εγώ νομίζω ότι θες 400-500 hairline όπως είπε ο CVIAL και άλλα τόσα forlock/α ζώνη, νομίζω σε παίρνει
PS : Μπράβο για τις καθαρές φώτος
Σ ευχαριστω ! Ε δεν εχει νοημα να βαλω φωτο που θα φαινονται ολα καλυτερα οπως πχ αυτη η παρακατω που κολακευει . Συμφωνω μ αυτο που λες, θεωρω οτι μιλαμε γι αυτη την περιοχη πουχω κυκλωσει. Επισης στην τριτη φωτο φαινεται το αδυνατο forelock, βρεγμενα διαχωρισμενα μπροστα σε φως
 

Συνημμένα

  • 20220311_115417.jpg
    20220311_115417.jpg
    265.3 KB · Προβολές: 146
  • 20220420_153014.jpg
    20220420_153014.jpg
    337.7 KB · Προβολές: 132
  • 20220412_165755.jpg
    20220412_165755.jpg
    329.9 KB · Προβολές: 128

alex7

Well-Known Member
Σ ευχαριστω ! Ε δεν εχει νοημα να βαλω φωτο που θα φαινονται ολα καλυτερα οπως πχ αυτη η παρακατω που κολακευει . Συμφωνω μ αυτο που λες, θεωρω οτι μιλαμε γι αυτη την περιοχη πουχω κυκλωσει. Επισης στην τριτη φωτο φαινεται το αδυνατο forelock, βρεγμενα διαχωρισμενα μπροστα σε φως
Αν σου τα κάνει πολύ πυκνό εμπρός μπορεί να μοιάζει με τείχος και δεν θα είναι φυσικό
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για turbo αποτέλεσμα θες 800 για καλό με οικονομία στα graft 500. Στα 800 η κίτρινη γραμμή στο κέντρο πρέπει να μπει πιο μέσα.
20220419_142447R.jpg
 

m3e36

Well-Known Member
Cvial εχω μια απορια.
Στο συγκεκριμένο σημειο που συζηταμε εδω στον φιλο Athens προφανως δεν εχει επιτευχθεί η αναμενόμενη φυτρωση.
Επειδη το έχω δει και σε αλλα περιστατικα αυτο (δεν θυμαμαι απο πια μελη ήταν) και επειδη ειχα κι εγω παρόμοια αστοχία στο ιδιο περίπου σημειο την οποια βεβαια στην 4η μεταμοσχευση που εκανα τον ιανουαριο την ενισχυσα παλι αυτη την περιοχη η ερώτηση μου ειναι η εξης.
Η αστοχια αυτη ειναι καθαρα θεμα γιατρού η παιζει να οφειλεται και στον οργανισμό του ασθενη?
Π.χ λεω εγω (δεν ξερω αν ειναι και σωστο αυτο) ελλιπής αιμάτωση η κάποιο αγγειακο προβλημα στο συγκεκριμενο σημειο.
Ειναι 100% λαθος-αστοχια του γιατρού η ευθύνεται και ο ιδιος ο οργανισμος?
 

Συνημμένα

  • Polish_20220425_152021379.jpg
    Polish_20220425_152021379.jpg
    964.2 KB · Προβολές: 137
Μπλουζα