Αthens2021, FUE, 3336g, 29-30/07/2021

Αthens2021

Active Member
Υπάρχουν αρκετά grafts που φαίνονται στη hairline ότι έσκασαν μύτη ,οπότε θα δεις ακόμα διαφορά.καλα σχετικά έχει πάει ,εμένα η διαφωνία μου είναι με το τόσο κατέβασμα που έχει γίνει,το θεωρώ υπερβολή και στα μάτια μου χάνει σε φυσικότητα.γουστα είναι αυτά βέβαια.
Μακαρι, λιγο ακομα θα ηθελα (!) Δεν σε αδικω, γιατι κι εγω βλεποντας τις φωτο που ποσταρω κομμενες κτλ θα ελεγα οτι "ο τυπος δεν εχει μετωπο" ..ομως το αν φαινεται χαμηλα η hairline εχει να κανει και με τη συμμετρια του προσωπου αν το δεις ολοκληρο, και βλεπωντας το ολοκληρο δε μου μοιαζει χαμηλη η hairline , επειδη αρχικα ηταν αφυσικα πολυ ψηλα, σαν να φοραγα κατι πανω στο κεφαλι. Δες πως φαινεται χαμηλη η hairline στην κομμενη φωτο, και πως φαινεται μετα σε ολοκληρο το κεφαλι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Αthens2021

Active Member
Φίλε Αθενς , πολύ ωραίος !!!! Τώρα φτιάχνεις και γαμω τις Φρατζες … έτσι πρέπει να τα κάνω και εγώ όχι κοκκορε … μου φαίνεται δείχνουν πολύ πιο ωραία και πάλι μπράβο να χαίρεσαι την μαλλουρα σου !!!
Σ ευχαριστω πολυ φιλε, και στα δικα σου ευχομαι συντομα !!
 

Αthens2021

Active Member
Φίλε θέλω να σε ρωτήσω τα εξής,
Με την φίνα τι έκανες τελικά;συνεχίζεις;
Το smp στα temporals που είχες πει δεν το έχω διακρίνει ,τ έκανες με αυτό;
Φινα 0.5 καθε μερα μιας και δε μου δημιουργει θεματα. Το smp μετα απο 2 χρονια εχει διατηρηθει σχεδον μονο πανω στην ουλη του strip. Στα temporals εχει σχεδον σβησει τελειως
 

Αthens2021

Active Member
Αν στο 12μηνο - 13μηνο νιώθεις πως θες ένα τσακ ακόμα δεν μπορείς να παίξεις μία πύκνωση με καμιά 500-600αρια g's ;
Αν γινοταν ακουρευτη , δε θα το σκεφτομουν, θα το εκανα οπως λες...! Με το ξυρισμα δεν εβγαινα για εναμιση μηνα και φοραγα καπελο αλλους 4 μετα οποτε δεν ξερω αν θα βρω την υπομονη να το επαναλαβω τοσο συντομα (!)
 

vlafo

Well-Known Member
Σ ευχαριστω vlafo, κι εγω το σκεφτομαι, ισως για φετος, ισως για του χρονου..μπορω μονο αυγουστο λογω δουλειας, οποτε με ζοριζει ξανα το ιδιο παλι (ξυρισμα, καπελο κτλ )
Ζήτα από το Σωτήρη να σου κάνει ακούρευτη και θα στο κάνει.
Ξύρισμα ,σε 1 μήνα μεγαλώνουν και η μετεγχειρητική πορεία μετά είναι αστεία,δεν θα έχει καμία σχέση με την πρώτη φορά.
Καπέλο γιατί?
Δε χρειάζεται μόνο αν είσαι μπροστά στον ήλιο.
Κάντο δεν θα το μετανιώσεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Για το μπροστά μπροστά, νομίζω ειναι η στρατηγική του τυρκαλά να μη το κάνει πολύ πυκνό, καθώς τα τοποθετεί πιο αραιά (μάλλον για λόγους φυσικότητας). Και στου vlafo το πρώτο εκατοστό δεν ειναι πυκνό αμα δείτε τις φωτογραφίες του και μετά πυκνώνει προς τα μέσα.
 

vlafo

Well-Known Member
Το ότι τα τοποθετεί πιο αραιά πράγματι είναι για λόγους φυσικότητας,και το πετυχαίνει σχεδόν πάντα,απλά δεν ταιριάζει σε όλα τα κεφάλια.
Θα πρέπει να καταλάβεις ότι με την πρώτη μμ σε κανένα δεν πετυχαίνει απόλυτα αυτό που λες.
Εκεί το κλείνεις στη δεύτερη και το κάνεις συμπαγές από το πρώτο εκατοστό.
 

jersey

Well-Known Member
Το ότι τα τοποθετεί πιο αραιά πράγματι είναι για λόγους φυσικότητας,και το πετυχαίνει σχεδόν πάντα,απλά δεν ταιριάζει σε όλα τα κεφάλια.
Θα πρέπει να καταλάβεις ότι με την πρώτη μμ σε κανένα δεν πετυχαίνει απόλυτα αυτό που λες.
Εκεί το κλείνεις στη δεύτερη και το κάνεις συμπαγές από το πρώτο εκατοστό.
Είναι και ανάλογα πως τα τοποθετεί ο γιατρός στο πρώτο εκατοστό. Αμα δεν τα τοποθετεί πολύ πυκνά στο πρώτο εκατοστό πως θα βγουν πυκνά; Έχω δει σε άλλους γιατρούς να εφαρμόζουν άλλη στρατηγική, και να τα τοποθετούν πολύ πυκνά στο πρώτο εκατοστό από την πρώτη μεταμόσχευση οπότε βγαίνει και πιο πυκνό μετά το τελικό αποτέλεσμα στο πρώτο εκατοστό.
 

vlafo

Well-Known Member
Εμένα η τοποθέτηση ήταν πολύ πυκνή αλλά δε βγαίνει ακριβώς πουθενά σου λέω.
Κοίτα εδώ να δεις να καταλάβεις.
Έτσι με την πρώτη πουθενά δε βγαίνει.
Αυτό για μένα είναι το τέλειο συμπαγές αλλά δε βγαίνει.

Στην τελευταία είμαι εγώ όπως καταλαβαίνεις.
 

Συνημμένα

  • IMG-816eeac0e7f84c3200e148cf0a7d54fc-V.jpg
    IMG-816eeac0e7f84c3200e148cf0a7d54fc-V.jpg
    115.5 KB · Προβολές: 151
  • IMG-8d7e20ec96b9985461a04801f143539f-V.jpg
    IMG-8d7e20ec96b9985461a04801f143539f-V.jpg
    101.2 KB · Προβολές: 161
  • 20220305_115226.jpg
    20220305_115226.jpg
    568.7 KB · Προβολές: 163

vlafo

Well-Known Member
Για κοίτα εδώ όμως στα πιο κοντά μαλλιά πόσο συμπαγές βγαίνει.
 

Συνημμένα

  • 20220305_115718.jpg
    20220305_115718.jpg
    847.5 KB · Προβολές: 162

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Ξέρω τι λες οτι τα περισσότερα αποτελέσματα χρειάζονται ενα touch up μπροστά, αλλά μετράει και ο τρόπος(στρατηγική) που τα τοποθετεί ο κάθε γιατρός. Άμα κάνει πολλές ασσυμετρίες μπροστά, και τα βάζει λίγο πιο αραιά δεν θα φαίνεται και πολύ πυκνό από ο πρώτο εκατοστό ούτως ή άλλως.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Του vlafo τα μαλλια ειναι δυο φορες πιο πυκνα απο τα δικα μου κ λογω διαμετρου τριχας και λογω του οτι εγω χρειαζομουν πιο πολλα grafts για να τον πλησιασω !

Και τα δικά σου είναι πολύ ωραία, μπορεί να μην έχετε την ίδια πυκνότητα αλλά έχουν πολύ όμορφη και φυσική εμφάνιση. Μοντέλα και οι δύο.
 

Αthens2021

Active Member
Εμένα η τοποθέτηση ήταν πολύ πυκνή αλλά δε βγαίνει ακριβώς πουθενά σου λέω.
Κοίτα εδώ να δεις να καταλάβεις.
Έτσι με την πρώτη πουθενά δε βγαίνει.
Αυτό για μένα είναι το τέλειο συμπαγές αλλά δε βγαίνει.

Στην τελευταία είμαι εγώ όπως καταλαβαίνεις.
Το δικο σου φαινεται μακραν πιο φυσικο και δε μοιαζει με μεταμοσχευση οπως το δευτερο. Εγω αν εκανα touch up θα ηθελα να πιασω αυτο που βλεπω στη hairline σου, δηλαδη να σκοτεινιαζει πιο νωρις κ οχι να φαινεται μεχρι μεσα το κεφαλι. Θα μπορουσε αραγε να φερει ενα τετοιο εφε μονο με πυκνωση του πρωτου εκατοστου ; Με τον Σωτηρη το ειχαμε κουβεντιασει αυτο και μου ειχαν πει μαζι με εναν αλλο γιατρο οτι δεν ειναι φυσικη η πυκνη hairline αλλα σημασια εχει το πιο πισω να ειναι πυκνο. Συμφωνησα και προχωρησαμε. Η αληθεια ειναι οπως το βλεπω τωρα οτι θα ηθελα ομως και λιγο πιο κοντα τα grafts μπροστα και ξερω οτι ο γιατρος ειναι πολυ συζητησιμος, ομως δεν ενεχει κινδυνο να μην επιβιωσουν τα grafts, ηταν τα νεα ειτε τα παλια λογω ελλιπους αιματωσης απο την κοντινη τοποθετησης ?
 

vlafo

Well-Known Member
Το δικο σου φαινεται μακραν πιο φυσικο και δε μοιαζει με μεταμοσχευση οπως το δευτερο. Εγω αν εκανα touch up θα ηθελα να πιασω αυτο που βλεπω στη hairline σου, δηλαδη να σκοτεινιαζει πιο νωρις κ οχι να φαινεται μεχρι μεσα το κεφαλι. Θα μπορουσε αραγε να φερει ενα τετοιο εφε μονο με πυκνωση του πρωτου εκατοστου ; Με τον Σωτηρη το ειχαμε κουβεντιασει αυτο και μου ειχαν πει μαζι με εναν αλλο γιατρο οτι δεν ειναι φυσικη η πυκνη hairline αλλα σημασια εχει το πιο πισω να ειναι πυκνο. Συμφωνησα και προχωρησαμε. Η αληθεια ειναι οπως το βλεπω τωρα οτι θα ηθελα ομως και λιγο πιο κοντα τα grafts μπροστα και ξερω οτι ο γιατρος ειναι πολυ συζητησιμος, ομως δεν ενεχει κινδυνο να μην επιβιωσουν τα grafts, ηταν τα νεα ειτε τα παλια λογω ελλιπους αιματωσης απο την κοντινη τοποθετησης ?
Το αποτέλεσμα που πόσταρα είναι η λεγόμενη κουρτίνα,απλά το έδειξα για να αναδείξω πόσο συμπαγές είναι.
Φυσικό ναι δεν είναι.
Εσύ θέλεις απαραίτητα να μπουκώσεις το φόρλοκ να μην περνάει μέσα το φως και ένα ελαφρύ πέρασμα μπροστά να φέρει πιο κοντά πλέον τις τρίχες.
Αυτό χρειάζεται να κάνεις και ότι κενά έχεις θα τα κλείσεις.
Δεν υπάρχει κανένας φόβος,γιατί και μμ έχεις αλλά και φίνα παίρνεις.
Οπότε άνετα το κάνεις και δε χρειάζεσαι και πολλά.
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως μπροστά βλέπω ο Τιρκαλας σ έβαλε κάποια δίτριχα και κάποιες τρίχες η οποίες είναι χοντρές ,τώρα ίσως του ξέφυγαν.
 

jersey

Well-Known Member
Με τον Σωτηρη το ειχαμε κουβεντιασει αυτο και μου ειχαν πει μαζι με εναν αλλο γιατρο οτι δεν ειναι φυσικη η πυκνη hairline αλλα σημασια εχει το πιο πισω να ειναι πυκνο. Συμφωνησα και προχωρησαμε. Η αληθεια ειναι οπως το βλεπω τωρα οτι θα ηθελα ομως και λιγο πιο κοντα τα grafts μπροστα και ξερω οτι ο γιατρος ειναι πολυ συζητησιμος, ομως δεν ενεχει κινδυνο να μην επιβιωσουν τα grafts, ηταν τα νεα ειτε τα παλια λογω ελλιπους αιματωσης απο την κοντινη τοποθετησης ?
Τελικά αυτό που είπα οτι εφαρμόζει ως στρατηγική ο Τυρκαλάς επιβεβαιώθηκε από τον ίδιο. Που λέει οτι "δεν ειναι οτι δεν ειναι φυσικη η πυκνη hairline αλλα σημασια εχει το πιο πισω να ειναι πυκνο". Αυτό φαίνεται εξάλλου και από την τοποθέτηση που κάνει μπροστά. Αν είχες όμως πολύ πυκνό το πρώτο-δευτερο εκατοστό και τα τοποθετούσε πιο κοντά μεταξύ τους δεν θα πέρναγε το φως προς τα μέσα καθώς θα ηταν σαν "τοίχος" και ας ειχες μικρότερη πυκνότητα πιο πίσω.
 
Μπλουζα