Αποψη για την κλινικη Zontos Hair & Skin Clinic?

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα σε όλους, έκανα εγώ σήμερα ένα cons και μου έκανε μετρήσεις κανονικά, πυκνότητα, αναλογία, πάχος τρίχας και μου έδειξε και περιστατικά του με πολλές αναλύσεις και επίσης όταν πήγα είχε τελειώσει μια ΜΜ και μου έδειξε (φυσικά χωρίς το όνομα του ασθενούς) πόσες τρίχες έβαλε και είχε ένα λόγο 3,6 που δεν το πίστευα.. Γενικά πάρα πολύ καλή εντύπωση και κάνει μόνος του εντελώς όλη την διαδικασία, εξαγωγή εισαγωγή..
Το κόστος της επίσκεψης πόσο είναι φίλε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους, έκανα εγώ σήμερα ένα cons και μου έκανε μετρήσεις κανονικά, πυκνότητα, αναλογία, πάχος τρίχας και μου έδειξε και περιστατικά του με πολλές αναλύσεις και επίσης όταν πήγα είχε τελειώσει μια ΜΜ και μου έδειξε (φυσικά χωρίς το όνομα του ασθενούς) πόσες τρίχες έβαλε και είχε ένα λόγο 3,6 που δεν το πίστευα.. Γενικά πάρα πολύ καλή εντύπωση και κάνει μόνος του εντελώς όλη την διαδικασία, εξαγωγή εισαγωγή..
Καλημέρα φίλε.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Ενδιαφέρον ότι κάνει μετρήσεις της δότριας αν έχω καταλάβει ορθά.
Πόσο λεπτομερείς ήταν οι μετρήσεις του; π.χ. έκταση δότριας, πυκνότητα ανά περιοχή (occipital, parietal, temporal) σου είπε;
Επίσης εκτός από ΜΜ, σε καθοδηγεί για θεραπείες/φαρμακευτικές αγωγές που πρέπει να ακολουθείς πριν και μετά τη ΜΜ ή δεν ασχολείται με αυτα;
 

antonisp13

New Member
Το κόστος της επίσκεψης πόσο είναι φίλε;
Το κόστος είναι στα 50 ευρώ, έκατσα σχεδόν μια ώρα και δέκα λεπτά ήταν πολύ χαλαρός μου απάντησε σε όλα τα ερωτήματα και ούτε καν ένιωσα πως θέλει να με ξεφορτωθεί ή οτιδήποτε αλλο
 

antonisp13

New Member
Καλημέρα φίλε.
Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Ενδιαφέρον ότι κάνει μετρήσεις της δότριας αν έχω καταλάβει ορθά.
Πόσο λεπτομερείς ήταν οι μετρήσεις του; π.χ. έκταση δότριας, πυκνότητα ανά περιοχή (occipital, parietal, temporal) σου είπε;
Επίσης εκτός από ΜΜ, σε καθοδηγεί για θεραπείες/φαρμακευτικές αγωγές που πρέπει να ακολουθείς πριν και μετά τη ΜΜ ή δεν ασχολείται με αυτα;
Καλημέρα! Εμένα μου τράβηξε κάποιες φώτο από διάφορα μέρη της δοτριας μ είπε πόσες τρίχες έχω ανά τετραγωνικό, με τι λόγο, το πάχος, αυτά. Με ρώτησε για αγωγή του ευπα ότι παίρνω φίνα μ είπε αν θέλω και μινοξιδιλη του είπα ότι δεν ψήνομαι πολύ και η προσέγγιση του ήταν πολύ σωστή θεωρώ και έμεινα ικανοποιημένος
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Καλημέρα! Εμένα μου τράβηξε κάποιες φώτο από διάφορα μέρη της δοτριας μ είπε πόσες τρίχες έχω ανά τετραγωνικό, με τι λόγο, το πάχος, αυτά. Με ρώτησε για αγωγή του ευπα ότι παίρνω φίνα μ είπε αν θέλω και μινοξιδιλη του είπα ότι δεν ψήνομαι πολύ και η προσέγγιση του ήταν πολύ σωστή θεωρώ και έμεινα ικανοποιημένος
Ενδιαφέρον φίλε.
Σου υπολόγισε με λίγα λόγια τα πάντα από τη δότρια σου.
Με μια πρώτη ματιά φαίνεται ότι ασχολείται με λεπτομέρεια για τον κάθε ασθενή.
Εάν είχε και παρουσία εδώ θα ήταν ακόμη καλύτερα, για να βλέπαμε και να μαθαίναμε περισσότερα.
 

jersey

Well-Known Member
Ενδιαφέρον φίλε.
Σου υπολόγισε με λίγα λόγια τα πάντα από τη δότρια σου.
Με μια πρώτη ματιά φαίνεται ότι ασχολείται με λεπτομέρεια για τον κάθε ασθενή.
Εάν είχε και παρουσία εδώ θα ήταν ακόμη καλύτερα, για να βλέπαμε και να μαθαίναμε περισσότερα.
Ένας άλλος που πήγε στον Zonto, ανέφερε ότι δεν του έκανε καμία μέτρηση όταν πήγε για consultation...και γενικά δήλωνε απογοητευμένος με την εμπειρία του με τον συγκεκριμένο γιατρό, καθώς ούτε μετρήσεις του έκανε και ότι έλεγε δεν συμβάδιζε με την πραγματικότητα.

Δες παρακάτω το νήμα του που τα περιγράφει αναλυτικά για την εμπειρία του.

 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ένας άλλος που πήγε στον Zonto, ανέφερε ότι δεν του έκανε καμία μέτρηση όταν πήγε για consultation...και γενικά δήλωνε απογοητευμένος με την εμπειρία του με τον συγκεκριμένο γιατρό, καθώς ούτε μετρήσεις του έκανε και ότι έλεγε δεν συμβάδιζε με την πραγματικότητα.

Δες παρακάτω το νήμα του που τα περιγράφει αναλυτικά για την εμπειρία του.

Άρα οι απόψεις διίστανται.
Μακάρι να υπήρχαν και άλλες γνώμες/αποτελέσματα γενικά.
Έτσι δε βγάζουμε άκρη.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μετρήσεις από εδώ μετρήσεις από εκεί μπλα μπλα μπλα...κάνα αποτελεσμα θα δούμε η μόνο θεωρίες....
 

antonisp13

New Member
Μετρήσεις από εδώ μετρήσεις από εκεί μπλα μπλα μπλα...κάνα αποτελεσμα θα δούμε η μόνο θεωρίες....
Εγώ είδα πάντως και αποτελέσματα του που πήγα και όχι ένα δύο αλλά αρκετά.. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο επιθετική κριτική για τον συγκεκριμένο.. Εγώ ήταν ο πέμπτος που επισκέφθηκα και έχω άλλο ένα ραντεβού με έναν ακόμα 'γνωστό' την Τρίτη και μέχρι στιγμής μου έχει κάνει την καλύτερη εντύπωση και ανάλυση
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Γιατι ανα διαστηματα μπηκαν γιατροι και ειπαν ειπαν και εξαφανιστικαν.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

antonisp13

New Member
Γιατι ανα διαστηματα μπηκαν γιατροι και ειπαν ειπαν και εξαφανιστικαν.
Πιστεύω ότι δεν ασχολούνται όλοι με το ίντερνετ και με το φόρουμ.. Ίσως θέλει με άλλον τρόπο να γίνει γνωστός τι να πω.. Εγώ πάντως εάν κάνω ΜΜ τελικά εκεί θα ανεβάσω τα πάντα ώστε να λυθούν και οι οποίες απορίες.. Τον θεωρώ πάντως πλήρως καταρτισμενο και πολύ θετικό που αυτός κάνει την όλη διαδικασία εντελώς μόνος του και όχι κάποια ομάδα ή ομάδες που έχουν άλλες κλινικές
 

jersey

Well-Known Member
Άρα οι απόψεις διίστανται.
Μακάρι να υπήρχαν και άλλες γνώμες/αποτελέσματα γενικά.
Έτσι δε βγάζουμε άκρη.
Πραγματικά ναι 'έτσι δεν βγάζεις άκρη τι γίνεται. Ο ενας λέει οτι του έκανε μετρήσεις, ο άλλος ανέφερε ότι δεν του έκανε καμία μέτρηση παρά μόνο τον κοίταξε λίγο με την κάμερα χωρίς νούμερα κτλπ...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Πραγματικά ναι 'έτσι δεν βγάζεις άκρη τι γίνεται. Ο ενας λέει οτι του έκανε μετρήσεις, ο άλλος ανέφερε ότι δεν του έκανε καμία μέτρηση παρά μόνο τον κοίταξε λίγο με την κάμερα χωρίς νούμερα κτλπ...
Όντως φίλε.
Προσωπικά παραπάνω έχω μπερδευτεί με όλους πλέον.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ένας από αυτούς και ο Αργ.........ου
Δυστυχώς ανεξήγητο αυτό. Όσες φορές είχαμε μιλήσει και όταν τον συνάντησα και από κοντά μου είχε πει ότι θα επέστρεφε στο φόρουμ με μπόλικα περιστατικά. Τελικά δεν επέστρεψε ποτέ, σε λίγο καιρό κλείνει 1 χρόνο αποχής από εδώ.
 

Gianney

Well-Known Member
Δυστυχώς ανεξήγητο αυτό. Όσες φορές είχαμε μιλήσει και όταν τον συνάντησα και από κοντά μου είχε πει ότι θα επέστρεφε στο φόρουμ με μπόλικα περιστατικά. Τελικά δεν επέστρεψε ποτέ, σε λίγο καιρό κλείνει 1 χρόνο αποχής από εδώ.
Ναι και είχε πει για τρέλες πυκνότητες και σε μια μμ και πολλά άλλα ενδιαφέρον πράγματα αλλά...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Δυστυχώς ανεξήγητο αυτό. Όσες φορές είχαμε μιλήσει και όταν τον συνάντησα και από κοντά μου είχε πει ότι θα επέστρεφε στο φόρουμ με μπόλικα περιστατικά. Τελικά δεν επέστρεψε ποτέ, σε λίγο καιρό κλείνει 1 χρόνο αποχής από εδώ.
Έμεινε στις περσινές διακοπές ίσως αδελφέ και πίνει σφηνάκια σε καμιά Μύκονο!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Ναι και είχε πει για τρέλες πυκνότητες και σε μια μμ και πολλά άλλα ενδιαφέρον πράγματα αλλά...
Αυτό είναι και το πρόβλημα. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να αναφερθείς σε πράγματα τα οποία δεν έχεις καμία πρόθεση να αποδείξεις. Όσο πιο πολύ υψώνεις το ταβάνι των προσδοκιών τόσο μεγαλύτερος ο κρότος αυτού όταν θα γκρεμιστεί. Μη παρεξηγηθώ, εξακολουθώ να τον θεωρώ μια χαρά γιατρό και πολύ συμπαθητική φυσιογνωμία αλλά ο τρόπος που έκανε approach το φόρουμ δεν ήταν και τόσο λογικός, κυρίως το ghosting που έχει ρίξει μετά το ιντρο του.
 
Μπλουζα