Αποψη για την κλινικη Zontos Hair & Skin Clinic?

vlafo

Well-Known Member
Είχα αναφέρει σύμφωνα με τη πρόθεση του να την ανοίξει τον Μάρτιο,αλλά λόγω covid μαθαίνουμε ότι την άνοιξε.
Είναι γεγονός.
Στη Γλυφάδα πλέον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Νομίζω καλό ειναι να αυξάνονται οι επιλογές γιατρών στην Ελλάδα γιατί αυξάνεται ο ανταγωνισμός και ο καλύτερος πρωτίστως βάσει αποτελέσματος αλλά και τιμής θα επικρατήσει.
 

vlafo

Well-Known Member
Φυσικά και καλό είναι,μυριστήκανε ψωμί όλοι και ανοίγουν κλινικές.
Ευχής έργον για εμάς.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Φίλε @vlafo θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά με τη φιναστερίδη: Διάβασα στο νήμα σου ότι ξεκίνησες άμεσα φιναστερίδη στα 30 (υποθέτω άμεσα μετά το μεγάλο κύμα τριχόπτωσης).
Σε τι δόση ξεκίνησες;
Χρησιμοποιούσες και τα 10 αυτά χρόνια την ίδια δόση;
Παρατήρησες οποιεσδήποτε παρενέργειες όλα αυτά τα χρόνια;
Εάν δε ξεκινούσες φιναστερίδη στα 30, σε τι στάδιο πιστεύεις θα έφτανες στα 40+;
Η διακοπή της στα 40 παρόλο που σου λέπτυνε αρκετά την τρίχα, δεν είχες ιδιαίτερες απώλειες. Αυτό ίσως να οφείλεται στο ότι την ξεκίνησες έγκαιρα τη φιναστερίδη και αυτές οι τρίχες που προορίζονταν να πέσουν κατάφεραν εν τέλει λόγω φιναστερίδης να "προσπεράσουν" τους κύκλους thinning και miniaturization, και απλά στο τέλος είχαν μια λέπτυνση;
Ευχαριστώ πάρα πολύ.
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε @vlafo θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά με τη φιναστερίδη: Διάβασα στο νήμα σου ότι ξεκίνησες άμεσα φιναστερίδη στα 30 (υποθέτω άμεσα μετά το μεγάλο κύμα τριχόπτωσης).
Σε τι δόση ξεκίνησες;
Χρησιμοποιούσες και τα 10 αυτά χρόνια την ίδια δόση;
Παρατήρησες οποιεσδήποτε παρενέργειες όλα αυτά τα χρόνια;
Εάν δε ξεκινούσες φιναστερίδη στα 30, σε τι στάδιο πιστεύεις θα έφτανες στα 40+;
Η διακοπή της στα 40 παρόλο που σου λέπτυνε αρκετά την τρίχα, δεν είχες ιδιαίτερες απώλειες. Αυτό ίσως να οφείλεται στο ότι την ξεκίνησες έγκαιρα τη φιναστερίδη και αυτές οι τρίχες που προορίζονταν να πέσουν κατάφεραν εν τέλει λόγω φιναστερίδης να "προσπεράσουν" τους κύκλους thinning και miniaturization, και απλά στο τέλος είχαν μια λέπτυνση;
Ευχαριστώ πάρα πολύ.
Το άμεσα έχει πάντα να κάνει στο βαθμό που το αντιλαμβάνεσαι,άρα μόλις αντιλήφθηκα την τριχόπτωση τη μεγάλη και την αφή του πάχους που ήταν απελπιστικά λεπτή,αμέσως ξεκίνησα.
1mg κάθε μέρα έπαιρνα.
Θεωρώ ότι αν συνέχιζε με τον ίδιο ρυθμό στα 40 θα με είχε αδειάσει και θα μιλάγαμε για nw5.
Καμία απολύτως παρενέργεια και το πιο σημαντικό ήταν μέρος της ζωής μου και δεν υπήρχε στο μυαλό μου,είχα ένα πρόβλημα και με ενδιέφερε να το λύσω αυτό ήταν όλο και αυτή είναι η ουσία.Ποτε δεν το σκέφτηκα τι παίρνω και αν με επηρεάσει.

Ακριβώς αυτό κάνει,το είχα ξαναπεί πάλι αλλά πολλοί δεν το καταλάβανε και πέσαν να με φάνε όταν είπα ότι σου αλλάζει τη χαρτογράφηση του DNA.
Και μου ζητάγανε μελέτες να αποδείξω τα γραφόμενα.
Το έχω ξαναπεί κανένας άλλος μετά από το γιατρό δεν μπορεί να δει καλύτερα πάνω του από ότι ο ασθενής.

Η φίνα αυτό ακριβώς κάνει,πηδάει τα στάδια,τα μπλοκάρει,και μετά από μια συγκεκριμένη ηλικία(40) που έχει αναστρέψει την κατάσταση και την έχει σταθεροποιήσει πλέον,μπορείς άνετα να κινηθείς με απόλυτη ασφάλεια.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα εγώ που μαθηματικά βέβαιο θα πήγαινα nw7 και ήμουν nw3 και τώρα nw0.
Ήξερα όμως το μηχανισμό της,γνώριζα τι έπρεπε να κάνω και κινήθηκα με συνέπεια όλα αυτά τα χρόνια και φυσικά τα κατάφερα ολοκληρωτικά.

Τώρα όπου και αν με πάει θα παραμείνω nw0.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Το άμεσα έχει πάντα να κάνει στο βαθμό που το αντιλαμβάνεσαι,άρα μόλις αντιλήφθηκα την τριχόπτωση τη μεγάλη και την αφή του πάχους που ήταν απελπιστικά λεπτή,αμέσως ξεκίνησα.
1mg κάθε μέρα έπαιρνα.
Θεωρώ ότι αν συνέχιζε με τον ίδιο ρυθμό στα 40 θα με είχε αδειάσει και θα μιλάγαμε για nw5.
Καμία απολύτως παρενέργεια και το πιο σημαντικό ήταν μέρος της ζωής μου και δεν υπήρχε στο μυαλό μου,είχα ένα πρόβλημα και με ενδιέφερε να το λύσω αυτό ήταν όλο και αυτή είναι η ουσία.Ποτε δεν το σκέφτηκα τι παίρνω και αν με επηρεάσει.

Ακριβώς αυτό κάνει,το είχα ξαναπεί πάλι αλλά πολλοί δεν το καταλάβανε και πέσαν να με φάνε όταν είπα ότι σου αλλάζει τη χαρτογράφηση του DNA.
Και μου ζητάγανε μελέτες να αποδείξω τα γραφόμενα.
Το έχω ξαναπεί κανένας άλλος μετά από το γιατρό δεν μπορεί να δει καλύτερα πάνω του από ότι ο ασθενής.

Η φίνα αυτό ακριβώς κάνει,πηδάει τα στάδια,τα μπλοκάρει,και μετά από μια συγκεκριμένη ηλικία(40) που έχει αναστρέψει την κατάσταση και την έχει σταθεροποιήσει πλέον,μπορείς άνετα να κινηθείς με απόλυτη ασφάλεια.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα εγώ που μαθηματικά βέβαιο θα πήγαινα nw7 και ήμουν nw3 και τώρα nw0.
Ήξερα όμως το μηχανισμό της,γνώριζα τι έπρεπε να κάνω και κινήθηκα με συνέπεια όλα αυτά τα χρόνια και φυσικά τα κατάφερα ολοκληρωτικά.

Τώρα όπου και αν με πάει θα παραμείνω nw0.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε @vlafo για τη λεπτομερή ανάλυση, επιβεβαίωση και ασφαλώς το χρόνο σου.
 

brizdirek

New Member
Είχα ανοίξει ένα νήμα στο forum πριν κανα χρόνο και τον είχα επισκεφτεί πριν ανοίξει την κλινική στο σπίτι του.
Η πλάκα ήταν τότε που κάποιοι εδώ ήταν πεπεισμένοι ότι ήμουν βαλτός να τον διαφημίσω :D
Πολύ ευγενικός και σοβαρός ο άνθρωπος. Δεν χάνεις τίποτα να τον επισκεφτείς για ένα consultation.
Από κει και πέρα τώρα θ' αρχίσει η αγορά μας να τον γνωρίζει περισσότερο..
 

pablopaolinio

Active Member
Το άμεσα έχει πάντα να κάνει στο βαθμό που το αντιλαμβάνεσαι,άρα μόλις αντιλήφθηκα την τριχόπτωση τη μεγάλη και την αφή του πάχους που ήταν απελπιστικά λεπτή,αμέσως ξεκίνησα.
1mg κάθε μέρα έπαιρνα.
Θεωρώ ότι αν συνέχιζε με τον ίδιο ρυθμό στα 40 θα με είχε αδειάσει και θα μιλάγαμε για nw5.
Καμία απολύτως παρενέργεια και το πιο σημαντικό ήταν μέρος της ζωής μου και δεν υπήρχε στο μυαλό μου,είχα ένα πρόβλημα και με ενδιέφερε να το λύσω αυτό ήταν όλο και αυτή είναι η ουσία.Ποτε δεν το σκέφτηκα τι παίρνω και αν με επηρεάσει.

Ακριβώς αυτό κάνει,το είχα ξαναπεί πάλι αλλά πολλοί δεν το καταλάβανε και πέσαν να με φάνε όταν είπα ότι σου αλλάζει τη χαρτογράφηση του DNA.
Και μου ζητάγανε μελέτες να αποδείξω τα γραφόμενα.
Το έχω ξαναπεί κανένας άλλος μετά από το γιατρό δεν μπορεί να δει καλύτερα πάνω του από ότι ο ασθενής.

Η φίνα αυτό ακριβώς κάνει,πηδάει τα στάδια,τα μπλοκάρει,και μετά από μια συγκεκριμένη ηλικία(40) που έχει αναστρέψει την κατάσταση και την έχει σταθεροποιήσει πλέον,μπορείς άνετα να κινηθείς με απόλυτη ασφάλεια.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα εγώ που μαθηματικά βέβαιο θα πήγαινα nw7 και ήμουν nw3 και τώρα nw0.
Ήξερα όμως το μηχανισμό της,γνώριζα τι έπρεπε να κάνω και κινήθηκα με συνέπεια όλα αυτά τα χρόνια και φυσικά τα κατάφερα ολοκληρωτικά.

Τώρα όπου και αν με πάει θα παραμείνω nw0.
Φιλε αυτο το διαγραμμα πιστευεις οτι ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα σχετικα με τις low dose fina δοσεις;
 

Συνημμένα

  • 9C5C5091-4A19-4772-AF73-909BCC0B7BC4.png
    9C5C5091-4A19-4772-AF73-909BCC0B7BC4.png
    1,022.5 KB · Προβολές: 45

vlafo

Well-Known Member
Φιλε αυτο το διαγραμμα πιστευεις οτι ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα σχετικα με τις low dose fina δοσεις;
Θεωρώ ότι είναι αρκετά αντιπροσωπευτικό.
Εγώ τα τελευταία 6 χρόνια 3mg παίρνω και έχει ίδια απόδοση,όσο έχει μετά από τόσα χρόνια.
Αλλά εκτιμώ είναι αρκετά ακριβές.
 

pablopaolinio

Active Member
Θεωρώ ότι είναι αρκετά αντιπροσωπευτικό.
Εγώ τα τελευταία 6 χρόνια 3mg παίρνω και έχει ίδια απόδοση,όσο έχει μετά από τόσα χρόνια.
Αλλά εκτιμώ είναι αρκετά ακριβές.
Συμφωνα με αυτο το διαγραμμα, το 1/4 και οχι το μισο, ειναι η πιο <value for money> Δοση με 64%μειωση DHT, οταν το μισο (διπλασια ποσοτητα του 1/4) εχει 67%μειωση DHΤ. Εσυ Λαμβανεις μισο καθε μερα για 6 ημερες η ενα Δε-Τε-Πα;
Τα αναφερω τα παραπανω γιατι σκεφτομαι την εναρξη low dose φινα σε 1/4 ανα ημερα και οχι 1/2 αν ισχυει το διαγραμμα..
Σε ευχαριστω οπως κ να εχει!
 

vlafo

Well-Known Member
Συμφωνα με αυτο το διαγραμμα, το 1/4 και οχι το μισο, ειναι η πιο <value for money> Δοση με 64%μειωση DHT, οταν το μισο (διπλασια ποσοτητα του 1/4) εχει 67%μειωση DHΤ. Εσυ Λαμβανεις μισο καθε μερα για 6 ημερες η ενα Δε-Τε-Πα;
Τα αναφερω τα παραπανω γιατι σκεφτομαι την εναρξη low dose φινα σε 1/4 ανα ημερα και οχι 1/2 αν ισχυει το διαγραμμα..
Σε ευχαριστω οπως κ να εχει!
Σωστό έτσι είναι.
Τα πρώτα 10 χρόνια ανελλιπώς κάθε μέρα.
Εγώ έπαιρνα τις κάψουλες από το φαρμακείο αλλά επειδή ήθελα να αυξήσω λίγο τη δόση σε 1,25mg παίρνω πλέον το proscar και το κόβω σε 4 κομμάτια,δεν το καταφέρνω πάντα τέλεια γιατί μένουν και τρίμματα,αλλά κάθε Δε-Τε-Πα.
Νομίζω είναι απόλυτα οκ.
Μετά μπορεί να το πάω σε 2 μέρες και να το κόβω σε 2 κομμάτια δεν ξέρω πειραματίζομαι και εγώ πλέον.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Βασικά φίλε @vlafo με το στρατηγικό σου πλάνο όλα αυτά τα χρόνια, απέβαλες το άγχος με την αργή και βασανιστική τριχόπτωση μετά το μεγάλο κύμα τριχόπτωσης που σηματοδότησε το πάττερν σου και τη λέπτυνση της τρίχας.
Και έκανες και την ΜΜ σαν το κερασάκι στην τούρτα!
 

vlafo

Well-Known Member
Βασικά φίλε @vlafo με το στρατηγικό σου πλάνο όλα αυτά τα χρόνια, απέβαλες το άγχος με την αργή και βασανιστική τριχόπτωση μετά το μεγάλο κύμα τριχόπτωσης που σηματοδότησε το πάττερν σου και τη λέπτυνση της τρίχας.
Και έκανες και την ΜΜ σαν το κερασάκι στην τούρτα!
Βασικά έτσι ακριβώς ήταν και αν δεν έκοβα και τη φίνα,πιθανόν να μην έκανα και μμ,η αλήθεια είναι όμως αντικειμενικά τη χρειαζόμουν γιατί κροτάφους και Α ζώνη ποτέ δεν ανέκτησα,τώρα η εικόνα είναι απόλυτα ολοκληρωμένη με δεσίματα και πυκνότητα παντού σαν να μην τη χτύπησε ποτέ η αα.
 
Έχω κάνει μαζί του Cons και είναι πολύ καλός και σοβαρός.
Εμπεριστατωμένος γενικά και με μετρήσεις που θα έκανε στην κλινική του όπως με είχε διαβεβαιώσει.
Αυτός παίζει γενικά με πολύ υψηλούς λόγους εξαγωγής.
Κατι τελευταιο φιλε μου και σε ευχαριστω που παιρνεις το χρονο να απαντησεις. Εγραψες πιο πανω "Αυτός παίζει γενικά με πολύ υψηλούς λόγους εξαγωγής.". Τι σημαινει αυτο με απλα λογια?
 

vlafo

Well-Known Member
Κατι τελευταιο φιλε μου και σε ευχαριστω που παιρνεις το χρονο να απαντησεις. Εγραψες πιο πανω "Αυτός παίζει γενικά με πολύ υψηλούς λόγους εξαγωγής.". Τι σημαινει αυτο με απλα λογια?
Όλοι έχουμε έναν μαμίσιο λόγο δηλαδή αναλογία h/g δηλαδή πόσες τρίχες έχει το κάθε τριχοθυλάκιο που έχουμε.
Εκεί μπορεί να επέμβει ο γιατρός όπου κρίνει,να αυξήσει αυτόν τον λόγο και τελικά να βάλει πολύ παραπάνω τρίχες από ότι θα έβαζε αν χρησιμοποιούσε τον μαμίσιο.
Έτσι επιτυγχάνει εντυπωσιακότερο αποτέλεσμα.
Τώρα το κάνουν και στην Ελλάδα πλέον.
Η κάλυψη πάντα γίνεται σε όρους τρίχας όχι g.
 
Όλοι έχουμε έναν μαμίσιο λόγο δηλαδή αναλογία h/g δηλαδή πόσες τρίχες έχει το κάθε τριχοθυλάκιο που έχουμε.
Εκεί μπορεί να επέμβει ο γιατρός όπου κρίνει,να αυξήσει αυτόν τον λόγο και τελικά να βάλει πολύ παραπάνω τρίχες από ότι θα έβαζε αν χρησιμοποιούσε τον μαμίσιο.
Έτσι επιτυγχάνει εντυπωσιακότερο αποτέλεσμα.
Τώρα το κάνουν και στην Ελλάδα πλέον.
Η κάλυψη πάντα γίνεται σε όρους τρίχας όχι g.
καταλαβα σε ευχαριστω πολυ! Καλο μου ακουγεται!
 

Giorgos-3

Well-Known Member
καταλαβα σε ευχαριστω πολυ! Καλο μου ακουγεται!
Ναι χρειάζονται και προϋποθέσεις όμως ...μην σε παίρνει η χαρά .... Ο γιατρός μπορεί να θέλει και να μπορεί αλλά το θέμα είναι να έχει και τα ανάλογα χαρακτηριστικά ο ασθενής να το στηρίξει.
 

Gianney

Well-Known Member
Συμφωνα με αυτο το διαγραμμα, το 1/4 και οχι το μισο, ειναι η πιο <value for money> Δοση με 64%μειωση DHT, οταν το μισο (διπλασια ποσοτητα του 1/4) εχει 67%μειωση DHΤ. Εσυ Λαμβανεις μισο καθε μερα για 6 ημερες η ενα Δε-Τε-Πα;
Τα αναφερω τα παραπανω γιατι σκεφτομαι την εναρξη low dose φινα σε 1/4 ανα ημερα και οχι 1/2 αν ισχυει το διαγραμμα..
Σε ευχαριστω οπως κ να εχει!
Γιατι δεν ακολουθείς το σχήμα 3 mg την εβδομάδα;νομίζω είναι το πιο δουλεμενο
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Γιατι δεν ακολουθείς το σχήμα 3 mg την εβδομάδα;νομίζω είναι το πιο δουλεμενο
Γενικά νομίζω ο καθένας πρέπει να παίξει λίγο με τις δοσολογίες για να αντιληφθεί ποια δουλεύει καλύτερα πάνω του.
 
Μπλουζα