ΑΑ, κακή ψυχολογία, λανθασμένες επιλογές και απόγνωση

Mizerix

Active Member
Φιλε μου εχεις δικιο, εισαι οντως ρομαντικος, αλλα να ξερεις, αυτο με τον πατο που εγραψες σε συνδυασμο με το "mizerix" μπορει να παρερμηνευτηκε..και το λεω για να ευθυμησουμε. Ο φιλος ελπιζω κι εγω να επιστρεψει δρυμιτερος και αποφασιστικος.

Πώς συνδύασες αυτά τα δύο που έγραψα δεν μπορώ να καταλάβω. Επίσης απορώ πώς γίνεται να κολλάει κάποιος σε ένα nickname. Προφανώς και το Mizerix το έχω επιλέξει για χάρη «αστεϊσμού» και δεν υποδηλώνει κάτι παραπάνω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Denvi

Well-Known Member
Πώς συνδύασες αυτά τα δύο που έγραψα δεν μπορώ να καταλάβω. Επίσης απορώ πώς γίνεται να κολλάει κάποιος σε ένα nickname. Προφανώς και το Mizerix το έχω επιλέξει για χάρη «αστεϊσμού» και δεν υποδηλώνει κάτι παραπάνω.
Σου ζητω συγγνωμη, αυτο υπεθεσα, οτι χιουμοριστικα το επελεξες, δεν ηθελα να σε προσβαλω, ισα ισα, καταλαβαινω τι ηθελες να πεις. Και παλι με συγχωρεις.
 

Mizerix

Active Member
Σου ζητω συγγνωμη, αυτο υπεθεσα, οτι χιουμοριστικα το επελεξες, δεν ηθελα να σε προσβαλω, ισα ισα, καταλαβαινω τι ηθελες να πεις. Και παλι με συγχωρεις.

Δεν χρειάζεται βρε να ζητάς συγγνώμη, απλά πολλοί καταπιάνονται από λέξεις ή από άλλα μικροπράγματα και βγάζουν συμπεράσματα για το εκάστοτε άτομο. Το σημαντικό είναι να επανέλθει ο φίλος που άνοιξε το thread και να κάνει κάποια βήματα προκειμένου να ξέρει ο ίδιος πώς θα κινηθεί και να φτιάξει η ψυχολογία του.
 

Flag17

Well-Known Member
Δεν χρειάζεται βρε να ζητάς συγγνώμη, απλά πολλοί καταπιάνονται από λέξεις ή από άλλα μικροπράγματα και βγάζουν συμπεράσματα για το εκάστοτε άτομο. Το σημαντικό είναι να επανέλθει ο φίλος που άνοιξε το thread και να κάνει κάποια βήματα προκειμένου να ξέρει ο ίδιος πώς θα κινηθεί και να φτιάξει η ψυχολογία του.
Με μια παρεξήγηση ξεκινούν όλα και μετά βρίσκεσαι παντρεμένος με 3 παιδιά :p :p :p :p :p
 

Denvi

Well-Known Member
Δεν χρειάζεται βρε να ζητάς συγγνώμη, απλά πολλοί καταπιάνονται από λέξεις ή από άλλα μικροπράγματα και βγάζουν συμπεράσματα για το εκάστοτε άτομο. Το σημαντικό είναι να επανέλθει ο φίλος που άνοιξε το thread και να κάνει κάποια βήματα προκειμένου να ξέρει ο ίδιος πώς θα κινηθεί και να φτιάξει η ψυχολογία του.
Εχεις 100% δικιο, παρασυρθηκα απο μη πραγματικη οικειοτητα, λαθος μου.
 

Mizerix

Active Member
Με μια παρεξήγηση ξεκινούν όλα και μετά βρίσκεσαι παντρεμένος με 3 παιδιά :p :p :p :p :p

Με τσιγκλάς και θα βάλω φιτιλιά βραδυάτικα. Πόσες ανθρώπινες σχέσεις (ερωτικές, επαγγελματικές, φιλικές κ.ο.κ) θα διατηρούνταν αν ο καθένας είχε πρόσβαση ανά πάσα ώρα και στιγμή στα σόσιαλ μίντια του άλλου? Προφανώς και δεν περιμένω κάποια συγκεκριμένη απάντηση, η ερώτηση είναι ρητορική.
 

Flag17

Well-Known Member
Με τσιγκλάς και θα βάλω φιτιλιά βραδυάτικα. Πόσες ανθρώπινες σχέσεις (ερωτικές, επαγγελματικές, φιλικές κ.ο.κ) θα διατηρούνταν αν ο καθένας είχε πρόσβαση ανά πάσα ώρα και στιγμή στα σόσιαλ μίντια του άλλου? Προφανώς και δεν περιμένω κάποια συγκεκριμένη απάντηση, η ερώτηση είναι ρητορική.
Θα σου απαντήσω σοβαρά. Πολλές σχέσεις θα παρέμεναν και δεν μιλάω μόνο για αυτές που θα ηταν και οι 2 εντάξει.Ειναι στην φύση πολλών ανθρώπων να προσκολουνται τόσο σε μια κατάσταση που ότι και να γίνει μην παίρνουν την απόφαση της αλλαγής, καταλαβαίνεις πιστευω τη βάση του συλλογισμου μου
 

Mizerix

Active Member
Θα σου απαντήσω σοβαρά. Πολλές σχέσεις θα παρέμεναν και δεν μιλάω μόνο για αυτές που θα ηταν και οι 2 εντάξει.Ειναι στην φύση πολλών ανθρώπων να προσκολουνται τόσο σε μια κατάσταση που ότι και να γίνει μην παίρνουν την απόφαση της αλλαγής, καταλαβαίνεις πιστευω τη βάση του συλλογισμου μου

Αυτό που αναφέρεις μπορώ να το κατηγοριοποιήσω σε:

1. Η δύναμη της συνήθειας
2. Η δύναμης της αγάπης
3. Η δύναμη του φόβου

Τί από τα τρία ισχύει μπορεί να είναι και εντελώς διαφορετικό στο υποσυνείδητο του κάθε ατόμου. Πάντως η άρνηση αλλαγής συνήθως επιφέρει την καταστροφή από τη στιγμή που υπάρχουν απτά δεδομένα σε κάποιου είδους ανθρώπινη σχέση.
 

Flag17

Well-Known Member
Αυτό που αναφέρεις μπορώ να το κατηγοριοποιήσω σε:

1. Η δύναμη της συνήθειας
2. Η δύναμης της αγάπης
3. Η δύναμη του φόβου

Τί από τα τρία ισχύει μπορεί να είναι και εντελώς διαφορετικό στο υποσυνείδητο του κάθε ατόμου. Πάντως η άρνηση αλλαγής συνήθως επιφέρει την καταστροφή από τη στιγμή που υπάρχουν απτά δεδομένα σε κάποιου είδους ανθρώπινη σχέση.
Δεν είναι απαραίτητα 1 από τα 3 που στην ουσία είναι 5 . Μπορεί να είναι και ανάγκη επιβίωσης ή και το οικονομικό όφελος. Τώρα ανοίγουμε άλλο θέμα. Η ουσία είναι ότι η απάντηση στην αρχική σου ερώτηση είναι πολλά
 

oreo

Well-Known Member
Ρε ερωτιάρηδες τι λέτε ???? Η πραγματική ρητορική ερώτηση είναι ποια σχέση θα κρατιόταν αν ο καθένας είχε πρόσβαση στις σκέψεις του άλλου ?
Αν εκπέμπεις "ωραία", "ωραία" θα σου έρθουν :cool:
 

vag25

Well-Known Member
Με τσιγκλάς και θα βάλω φιτιλιά βραδυάτικα. Πόσες ανθρώπινες σχέσεις (ερωτικές, επαγγελματικές, φιλικές κ.ο.κ) θα διατηρούνταν αν ο καθένας είχε πρόσβαση ανά πάσα ώρα και στιγμή στα σόσιαλ μίντια του άλλου? Προφανώς και δεν περιμένω κάποια συγκεκριμένη απάντηση, η ερώτηση είναι ρητορική.
Σιγουρα θα συμβει αυτο που λες αλλα δεν ειναι απολυτο. Σχεδον το εχεις σιγουρο. Δεν σου εχει τυχει ποτε να εισαι 100% εκει εσυ προσωπικα σε μια σχεση? Ε υπαρχει και απο την αλλη πλευρα αυτο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mizerix

Active Member
Ρε ερωτιάρηδες τι λέτε ???? Η πραγματική ρητορική ερώτηση είναι ποια σχέση θα κρατιόταν αν ο καθένας είχε πρόσβαση στις σκέψεις του άλλου ?
Αν εκπέμπεις "ωραία", "ωραία" θα σου έρθουν :cool:

Εγώ πάντως μιλάω γενικά για όλων των ειδών σχέσεις (φιλικές, επαγγελματικές, ερωτικές κ.ο.κ). Ουσιαστικά το ίδιο λέμε, απλά εγώ δεν πάω τόσο μακριά την βαλίτσα και μένω μόνο στα σόσιαλ μίντια. Πάντως @oreo εσύ εκπέμπεις ρομαντισμό. :)
 

Mizerix

Active Member
Σιγουρα θα συμβει αυτο που λες αλλα δεν ειναι απολυτο. Σχεδον το εχεις σιγουρο. Δεν σου εχει τυχει ποτε να εισαι 100% εκει εσυ προσωπικα σε μια σχεση? Ε υπαρχει και απο την αλλη πλευρα αυτο.

Απόλυτο δεν είναι τίποτα, αλλά εν έτει 2022 θεωρώ ότι οι ανθρώπινες σχέσεις πλέον είναι εξαιρετικά δύσκολες.
 

oreo

Well-Known Member
Εγώ πάντως μιλάω γενικά για όλων των ειδών σχέσεις (φιλικές, επαγγελματικές, ερωτικές κ.ο.κ). Ουσιαστικά το ίδιο λέμε, απλά εγώ δεν πάω τόσο μακριά την βαλίτσα και μένω μόνο στα σόσιαλ μίντια. Πάντως @oreo εσύ εκπέμπεις ρομαντισμό. :)
καταλαβαίνω τι λες, αλλά τα παίρνω πάντα απο την θετική πλευρά. Είμαι ρομαντικός ναι, μ ΄αρέσει να βλέπω ταιριασμένους ανθρώπους. Ξέρω όμως και οτι μεγάλη αγάπη είναι 1 και δύσκολα γίνεται duplicate. Τέλος πάντων σε αυτά τα θέματα όλοι τα δίκια τους έχουν. :)
 

ntinzerv

Member
Ευχαριστώ που απάντησες!
Εσενα ο γιατρός σου είναι στην Λαμία? Εγω εχω χασει αρκετα μαλλιά. Το εχω αποδεχτεί αρκετά. Στο στιλ ειμαι πέριπου σας τον Jason Statham απλός εχω λιγα παραπανω μαλλιά σαν χνουδι.
Δηλαδη θελω να πω οτι εχω φύτρες και τρίχες αλλα ειναι αδύναμες.
Επίσης βαζω ακομα μινοξιδιλι. Αυτο που ήθελα να ρωτήσω σε σενα και σε όποιον δει το μήνυμα και ξέρει απο το PRP αν σε μια περίπτωση σαν την δικια μου αξιζει να το κανω. Να σας πω οτι δεν περιμενω θαύματα. Απλα να δυναμώσει το υπάρχων χνουδι που υπάρχει αρκετό και να μαυρίσει λιγο η περιοχή. Θα βαλω και μια φωτογραφία να δείτε.
Φιλε ναι λογικα δυναμώνει χνουδι αλλα πρεπει να ξεκινήσεις και φινα αλλιως ειναι χαμενο το παιχνίδι
 

RyanStack

New Member
Καλησπέρα και πάλι.Άργησα λίγο να απαντήσω και ζητώ συγγνώμη.
-Όταν μίλησα για ψυχολογία και κατάθλιψη,θέλω να πω ότι ουσιαστικά ενστερνίζομαι τις απόψεις που μου έχουν πει ειδικοί,δεν τις έβγαλα από το μυαλό μου,ότι η ΑΑ μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα υγείας διότι μπορεί να προσθέσει περαιτέρω άγχος στο ήδη υπάρχον και να επιδεινώσει ήδη βεβαρυμένες καταστάσεις.Δεν λέω ότι όποιος είναι φαλακρός είναι για φούντο.
-Δεύτερον θα μιλήσω με ονόματα εταιρειών και αν υπάρχει θέμα θα τα σβήσω.Λοιπόν το 2015 έκανα μεταμόσχευση στους κροτάφους,όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες,900 τριχοθυλάκια(έτσι μου είπαν)στην medi jeneusse.Τώρα τον Δεκέμβριο επισκέφτηκα την Bergmann Kord και την Advanced hair clinics.Οι πρώτοι μου είπαν να κάνω μία θεραπεία prp μόνο,να μην πάρω μινοξιδίλη,να μην πάρω ούτε κατα διάνοια φιναστερίδη που για ένα χρόνο θα μου συντηρήσει τα μαλλιά συν κάποιες καινούριες τρίχες.Οι δεύτεροι μου μίλησαν για μεταμόσχευση,prp και μετά συντήρηση με συνολικό κόστος δύο συνεδριών(Δύο μέρες) 7.250 ευρώ.Οι πρώτοι μου είπαν ότι δεν μπορώ προς το παρόν να κάνω μεταμόσχευση,οι δεύτεροι μου είπαν ότι μπορώ.Οι πρώτοι μου είπαν ότι δεν γίνεται να πάρω τρίχες από άλλα σημεία του σώματος,οι άλλοι μου είπαν ότι μπορώ(μούσι έχω μπόλικο).Τι ισχύει τελικά και τί όχι?Έκλεισα και στην κλινική Αναστασάκης,διαδικτυακό ραντεβού καθ'ότι μένω Θεσσαλονίκη.
Παραθέτω και τις φωτογραφίες μου για να δείτε ότι αυτό δεν είναι μαλλί 27χρονου.Αυτό είναι μαλλί 50αρη.Και πιστέψτε με και 3 χρόνια πριν δεν υπήρχε καμιά φοβερή διαφορά,σχεδόν στα ίδια ήμουν.
 

Συνημμένα

  • Χωρίς τίτλο.png
    Χωρίς τίτλο.png
    1 MB · Προβολές: 144
  • Χωρίς τίτλο1.png
    Χωρίς τίτλο1.png
    921.3 KB · Προβολές: 152
  • Χωρίς τίτλο2.png
    Χωρίς τίτλο2.png
    916.7 KB · Προβολές: 154
  • Χωρίς τίτλο4.png
    Χωρίς τίτλο4.png
    503.5 KB · Προβολές: 148
  • Χωρίς τίτλο5.png
    Χωρίς τίτλο5.png
    267.8 KB · Προβολές: 141

bobby

Well-Known Member
Φίλε είσαι NW4-5 και την δότρια σου δεν την βλέπω και πολύ δυνατή..... (οι φώτος δεν είναι τόσο καθαρές).
Μίλα με τον γιατρό που έκλεισες (αν και εκ του μακρόθεν δεν θα μπορεί να σου πει με ακρίβεια για την περίπτωση σου).
Άλλοι γιατροί που θα μπορέσουν να σου δώσουν μία σοβαρή εκτίμηση είναι BHR, Zontos, (Αθήνα), Τυρκαλάς (Θεσσαλονίκη).
Χωρίς ακριβείς μετρήσεις πάντως μην προχωρήσεις με ΜΜ και ξεκίνα αγωγή άμεσα (φιναστερίδη χάπι) γιατί είσαι μικρός και η ΑΑ μπορεί να εξελιχθεί ακόμα χειρότερα (σε έκταση - μεγαλύτερο NW ή να έχεις DUPA, RETRO).
 

RyanStack

New Member
Φίλε είσαι NW4-5 και την δότρια σου δεν την βλέπω και πολύ δυνατή..... (οι φώτος δεν είναι τόσο καθαρές).
Μίλα με τον γιατρό που έκλεισες (αν και εκ του μακρόθεν δεν θα μπορεί να σου πει με ακρίβεια για την περίπτωση σου).
Άλλοι γιατροί που θα μπορέσουν να σου δώσουν μία σοβαρή εκτίμηση είναι BHR, Zontos, (Αθήνα), Τυρκαλάς (Θεσσαλονίκη).
Χωρίς ακριβείς μετρήσεις πάντως μην προχωρήσεις με ΜΜ και ξεκίνα αγωγή άμεσα (φιναστερίδη χάπι) γιατί είσαι μικρός και η ΑΑ μπορεί να εξελιχθεί ακόμα χειρότερα (σε έκταση - μεγαλύτερο NW ή να έχεις DUPA, RETRO).
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε.Πράγματι η δότρια μου ήταν που ήταν αδύναμη,μου την ''ξετίναξαν'' αρκετά και με τη μεταμόσχευση,που όπως φαίνεται δεν ήταν και πολύ πετυχημένη.Δυστυχώς δεν μπορώ και να τα ξυρίσω όλα κοντά διότι υπάρχουν τα σημάδια από το FUE.
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπερα Ryan.
Καταρχας με τις κλινικες που ανεφερες μην ασχοληθεις ποτε ξανα. Προφανως δεν ειχες την καταλληλη γνωση τοτε για αυτο πηγες εκει.
Γενικα για να μιλησουμε ειλικρινα εισαι δυσκολη περιπτωση. Εαν θεωρησουμε οτι θα σε αναλαβει καποιος γιατρος,θεωρησε δεδομενη τη φιναστεριδη. Οχι οτι εχει να φοβηθεις κατι, απλα ορισμενοι ανθρωποι δεν θελουν να παιρνουν φαρμακα με αυτη την εννοια το λεω.

Πρεπει εξ αρχης να γνωριζεις οτι το αποτελεσμα που θα παρεις δε θα εχει καμια απολυτως σχεση με ενα γεματο με μαλλι κεφαλι. Θα κανεις συμβιβασμους λοιπον. Ισως με τοπικ πετυχαινεις και μια εικονα μαλλιου που δεν εχει ΑΓΑ αλλα μονο με τη μεταμοσχευση θα εισαι γενικοτερα πανω παντου αραιος.

Λογω του γεγονοτος οτι ολες οι κλινικες ψαχνουν "ψαρια" ποσω δε μαλλον αυτες που αναφερεις και πανω, να εισαι προσεκτικος στις επιλογες σου και να ζητας ΠΑΝΤΑ να σου δειξουν ιδια περιπτωση με τη δικια σου και πως εξελιχθηκε.

Αφου εισαι απο Θεσσαλονικη πηγαινε στο Τιρκαλα. Εχει αρκετα περιστατικα στο φορουμ, εχει χαρακτηριστει απο μελη ως αξιοπιστος και ελικρινης. Εκει νομιζω θα παρεις την πρωτη εικονα.
Για εμενα με τον Αναστασακη στο δωρεαν μην ασχολεισαι καν. Θα σε δει καποιος που δεν ειναι γιατρος και μπορει να ακουσεις αλλα αντι αλλων.


Υ.Γ. **Εαν παιρνεις αντικαταθληπτικα, με φιναστεριδη πιθανως δεν πανε μαζι**
 
Μπλουζα