ΑΑ, κακή ψυχολογία, λανθασμένες επιλογές και απόγνωση

oreo

Well-Known Member
Φιλε μου ειδα και αυτο που ειπες για φωτοβολταικο κλπ... και τον @oreo τον ειπαν ασβοκουναβο χαχαχαχα
Δηλαδη με συγχωρεις, εσυ γιατι παρεξηγηθηκες και αυτος οχι >>?????

Και επειδη βλεπω νομιζεις οτι οι γκομενες και γενικοτερα ο περισσοτερος κοσμος εχει την ευκαιρια να ασχοληθει με το μαλλι και ανα αυτο ειναι προβλημα.
Σε πληροφορω πως οι περισσοτεροι εχουν πολυ σοβαροτερα θεματα, οικονομικα υγειας κλπ..
Φίλε όλοι απο κατι βασανισμένοι είναι, ο Παριος είχε πει μια σοφή ατάκα όταν τον ρώτησαν αν είναι ευτυχισμένος σε μια συνέντευξη: "Έχω στιγμές ευτυχίας, αν ήμουν ευτυχισμένος συνέχεια θα είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα σίγουρα"
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Το παράδειγμα της Diaz που παρέθεσε πάντως ο Κώστας είναι ελαφρώς άκυρο.
Αυτο το παρεθεσε ο Λαζαρος.
Εγω ομως ξερω ενα αλλο περιστατικο χαχαχα ηθελα να το αποφυγω αρχικα.
Παναγιωτοπουλος, ραδιο αρβυλα. WTF...
 

bobby

Well-Known Member

Συνημμένα

  • AE9129C9-AB2F-46D2-995C-FC0A0BA75C2F.jpeg
    AE9129C9-AB2F-46D2-995C-FC0A0BA75C2F.jpeg
    380.7 KB · Προβολές: 105

vlafo

Well-Known Member
Αυτο το παρεθεσε ο Λαζαρος.
Εγω ομως ξερω ενα αλλο περιστατικο χαχαχα ηθελα να το αποφυγω αρχικα.
Παναγιωτοπουλος, ραδιο αρβυλα. WTF...
Ο παππούς και η στρωμένη..
4η φορά πατέρας στα 89.
Μην αρχίζουμε τώρα και παραθέτουμε παράταιρα πράγματα.
 

Συνημμένα

  • bernie-ecclestone-syzygos.jpg
    bernie-ecclestone-syzygos.jpg
    64.1 KB · Προβολές: 128

vlafo

Well-Known Member
Ενώ εδώ βλέπεις το γίγαντα και καταλαβαίνεις διαφορές.
Μέχρι τα 77 έτσι ήταν.
 

Συνημμένα

  • marianna-latsi-ekthamvotiki-emfanisi-sto-gamo-tis-anastasias-kaisari-eikona.jpg
    marianna-latsi-ekthamvotiki-emfanisi-sto-gamo-tis-anastasias-kaisari-eikona.jpg
    68.3 KB · Προβολές: 130

Denvi

Well-Known Member
Μακαρι να επιστρεψει ο φιλος και να κανει ενα ακομη βημα. Εγω θα επαναλαβω κατι που ανεφερα αρχικα, αν υπαρχει οντως θεμα καταθλιψης, δυσκολο (και επικινδυνο) χωραφι για να μπαινουμε ο καθενας και να λεμε τα δικα μας, οσο σοφα κι αν ειναι θεωρητικα, οποτε εκει περιοριζεσαι σε πρακτικες συμβουλες. Αν ωστοσο ηταν μια εκφραση για να περιγραψει πιο παραστατικα αυτο που ζει, τοτε, μπορει και καποιο ταρακουνημα να τον βοηθησει. Οπως ηδη αναφερθηκε πολυ ρεαλιστικα, μια βαθια ανασα και οση δυναμη ψυχης απομενει για να αντιμετωπιστει η πραγματικοτητα με θαρρος.
 

Kostas97

Well-Known Member
Μακαρι να επιστρεψει ο φιλος και να κανει ενα ακομη βημα. Εγω θα επαναλαβω κατι που ανεφερα αρχικα, αν υπαρχει οντως θεμα καταθλιψης, δυσκολο (και επικινδυνο) χωραφι για να μπαινουμε ο καθενας και να λεμε τα δικα μας, οσο σοφα κι αν ειναι θεωρητικα, οποτε εκει περιοριζεσαι σε πρακτικες συμβουλες. Αν ωστοσο ηταν μια εκφραση για να περιγραψει πιο παραστατικα αυτο που ζει, τοτε, μπορει και καποιο ταρακουνημα να τον βοηθησει. Οπως ηδη αναφερθηκε πολυ ρεαλιστικα, μια βαθια ανασα και οση δυναμη ψυχης απομενει για να αντιμετωπιστει η πραγματικοτητα με θαρρος.
Πρεπει να βρει καποιον ειδικο ψυχικης υγειας.
Και καποιον που πραγματικα θα τον βοηθησει, γιατι οι περισσοτεροι ψυχολογοι δεν το εχουν...
Αν ξεκινησει απο εκει θα βρει την ακρη. Δεδομενου οτι ανεφερε οτι πασχει απο καταθληψη ισως ηδη το γνωριζει ή εχει διαγνωστει.

Λυσεις υπαρχουν, αρκει να παει στα σωστα χερια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kharmacoma

Well-Known Member
Μάλλον όσοι συστήνετε ψυχολόγο δεν έχετε καταλάβει ποσο επηρεάζει το μαλλί στη ψυχολογία του άντρα, προφανώς δεν το έχετε ζήσει. Προσωπικά στα 40 μου πλέον, απόλυτα επιτυχημένος προσωπικά και επαγγελματικά στα 20-25 είχα σοβαρό ψυχολογικό θέμα με το μαλλί/ ψυχολογία μου. Ο φίλος μας θέλει λύση για το κεφάλι του και όχι συμβουλές ψυχολογίας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Μάλλον όσοι συστήνετε ψυχολόγο δεν έχετε καταλάβει ποσο επηρεάζει το μαλλί στη ψυχολογία του ανθρώπου, προφανώς δεν το έχετε ζήσει. Προσωπικά στα 40 μου πλέον, απόλυτα επιτυχημένος προσωπικά και επαγγελματικά στα 20-25 είχα σοβαρό ψυχολογικό θέμα με το μαλλί μου. Ο φίλος μας θέλει λύση για το κεφάλι του και όχι συμβουλές ψυχολογίας.
Το να εχεις ανασφαλεια δεν ειναι προβλημα, απο τη στιγμη που εισαι λειτουργικος ομως.
Αν φτασεις στο σημειο λογω μαλλιου να μη μπορεις να κανεις τιποτα αλλο στη ζωη τι να συζητησουμε;
 

oreo

Well-Known Member
Μάλλον όσοι συστήνετε ψυχολόγο δεν έχετε καταλάβει ποσο επηρεάζει το μαλλί στη ψυχολογία του άντρα, προφανώς δεν το έχετε ζήσει. Προσωπικά στα 40 μου πλέον, απόλυτα επιτυχημένος προσωπικά και επαγγελματικά στα 20-25 είχα σοβαρό ψυχολογικό θέμα με το μαλλί μου. Ο φίλος μας θέλει λύση για το κεφάλι του και όχι συμβουλές ψυχολογίας.
Η χείρα βοηθείας απο το φόρουμ θα δοθεί όταν ανεβάσει φώτοζ και του πουν τα μέλη τις προτάσεις τους. Το οτι δεν δείχνει το πρόβλημα, εγείρει την κοινωνική ευαισθησία και προσπαθούν να τον βοηθήσουν με ενέσεις ψυχολογίας. Εννοείται οτι το μαλλί δημιουργεί σοβαρό ψυχολογικό ειδικα΄σε ηλικίες όπως αυτή που ανέφερες αλλά είναι και στο χέρι μας να την δούμε και λίγο αλλιώς την φάση.
 

vag25

Well-Known Member
Μάλλον όσοι συστήνετε ψυχολόγο δεν έχετε καταλάβει ποσο επηρεάζει το μαλλί στη ψυχολογία του άντρα, προφανώς δεν το έχετε ζήσει. Προσωπικά στα 40 μου πλέον, απόλυτα επιτυχημένος προσωπικά και επαγγελματικά στα 20-25 είχα σοβαρό ψυχολογικό θέμα με το μαλλί/ ψυχολογία μου. Ο φίλος μας θέλει λύση για το κεφάλι του και όχι συμβουλές ψυχολογίας.
Θα συμφωνησω οτι ειναι ασχημο ολο αυτο, αλλα οταν εχεις φτασει στο σημειο να σκεφτεσαι οπως ο φιλος στο νημα, ξεφευγει απο τα συνηθισμενα ορια της κακης ψυχολογιας λογο τριχοπτωσης.
Μπορει να τα δει και τα δυο θεματα (ψυχολογια-τριχοπτωση). Το ενα δεν ειναι εμποδιο για το αλλο. Ισα ισα.
 

kharmacoma

Well-Known Member
Guys δεν ξερω πόσοι από εσάς αντιμετωπίσατε τριχόπτωση στην εφηβεία, αλλά πιστέψτε με όσο ισορροπημένος και να είσαι, όση αυτοπεποίθηση και να έχεις το χάνεις τη μπάλα.
 

Denvi

Well-Known Member
Guys δεν ξερω πόσοι από εσάς αντιμετωπίσατε τριχόπτωση στην εφηβεία, αλλά πιστέψτε με όσο ισορροπημένος και να είσαι, όση αυτοπεποίθηση και να έχεις το χάνεις τη μπάλα.
Εχεις δικιο φιλε μου, ισχυει, αλλα δεν αναιρει τα υπολοιπα. Αν εχεις χαμενη την μπαλα μπορει να παρεις λαθος αποφασεις, βιαστικες, ηδη υπαρχει το παραδειγμα. Γι'αυτο, παμε ψυχραιμα, με τη σειρα και να καθαριζει σιγα σιγα το μυαλο απο αρνητικες σκεψεις/ πλανες που σου στοιχιζουν σε νοητικη διαυγεια και αντιστοιχη δραση. Και εννοειται οτι το φορουμ εχει συγκεκριμενο σκοπο, αλλα αν αναμεσα σε τοσο κοσμο αλλος διατιθεται να παρηγορησει, αλλος να ταρακουνησει κι αλλος να διακωμωδησει, νομιζω στην τελικη ο ιδιος σκοπος εξυπηρετειται, που ειναι η σωστη αποφαση.
 

oreo

Well-Known Member
Guys δεν ξερω πόσοι από εσάς αντιμετωπίσατε τριχόπτωση στην εφηβεία, αλλά πιστέψτε με όσο ισορροπημένος και να είσαι, όση αυτοπεποίθηση και να έχεις το χάνεις τη μπάλα.
Δεν το αντιμετωπισα και δεν ξερω , οποτε δεν παιρνω θεση
 

Stefa draga

New Member
Φίλε δε θα σ πω όλα αυτά που λένε εδώ μερικοί περί μη σε νοιαζουν τα μαλλια κλπ αφού σε νοιαζουν προφανώς όπως κι εμένα και όλους όσους είναι εδώ. Λοιπόν πας σ ενα γιατρό, (εγώ πάω στον Αργυρίου) και κοιτάς για θεραπείες. Εγώ προσωπικά κάνω αρκετές για ν χω τα μέγιστο αποτέλεσμα. Εγώ χρησιμοποιώ φίνα, lllt καπέλο, prp, derma roller, βιταμίνες κι ένα σαμπουαν cystiphane biorga. Υπάρχει και η μινοξιδιλη αλλά εγώ δε τη μπορώ ούτε τοπικά ούτε απ το στόμα. Είμαι 24 και αν να τα χα ξεκινήσει πιο νωρίς θα μουν ακόμα καλύτερος στο μαλλί αλλά και τωρα είμαι φουλ ευχαριστημενος!!
Γεια σου φιλε μου. Ειμαι καινουργιος εδω. Ηθελα να ρωτησω αν σου εκανε δουλεια το PRP? Το κοστος αν θες να μας πεις, και σε τι κυκλους κανεις την θεραπεια? Εννοω ανα ποσους μηνες?
 
Μπλουζα