Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ
Εσύ σε τι φάση είσαι φίλε
Εννοώ NW
Όλο για τα εμβόλια μιλάμε και δε σε έχω ρωτήσει αν ψάχνεις μεταμόσχευση κλπ

Να σου πω. Αν με τοποθετούσα στην κλίμακα norwood θα με έβαζα στην VI με μαλλιά όμως. Με ένα δυνατό φως και στον πάνω καθρέπτη του ασανσέρ, όπως με βλέπω θα με έβαζα εκεί. Σε κανονικές συνθήκες θα με έβαζα στο ΙΙ χωρίς όμως την απαιτούμενη πυκνότητα. Δεν σκέφτομαι να κάνω κάτι, είμαι ήδη περίπου 15 χρόνια έτσι, 50 πλέον, και με έχω συνηθίσει, και μπορώ να πω πως κάνω επίσης κάποια μικρή εντύπωση στο αντίθετο φύλλο. Συνεπώς και επειδή αν διάλεγα να πάω κάπου θα πήγαινα από Μάρα και πάνω και δεδομένων των συνθηκών, θα προτιμούσα να άλλαζα κάτι που θα με βοηθούσε περισσότερο στην καθημερινότητά μου όπως το αυτοκίνητο. Σε κάθε περίπτωση όμως, αυτό δεν σημαίνει πως δεν ζηλεύω κάποιες επιτυχημένες μ/σ που συναντάμε εδώ, όπως του Vlafo, του CVIAL, και εύχομαι ολόψυχα και τη δική σου (και όλων των φίλων που το προσπαθούν).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Tο nw6 να γίνεται nw2 σε οποιεσδήποτε συνθήκες απλά δε γίνεται.
Είτε με αραιή πυκνότητα είτε με σκοτάδια.

Λύση πάντα υπάρχει να δώσεις στο πρόβλημα σου ποτέ δεν είναι αργά.

Ο Μάρας δεν κάνει για σένα αλλά ο Ισπανός με 3 μμ θα σου δώσει αυτό που θέλεις.
Think about it.
 

JimKan1

Well-Known Member
Οπως τα λεει ο Vlafo, ο 6αρης στην καλυτερη να γινει 4αρης αναλογα τον φωτισμο, επισης φιλε @tamaliamoupiso δεν νομιζω πως οι γυναικες 30-35+ νοιαζονται και πολυ για το αν εχει μαλλια ο αλλος οποτε αυτο που λες για τις γυναικες δεν αποτελει κριτηριο, την μμ την κανεις για τον εαυτο σου για να βλεπεις κατι πιο ωραια στον καθρεφτη, προσωπικη μου αποψη.
 

Georgie

Well-Known Member
Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ.

Εδώ προκύπτει κάποιο θέμα φίλε.
Χωρίς να αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα.
Αλλά μου έδωσε ερέθισμα το σχόλιο σου το πρώτο .

Το κάθε παιδί που έχει μπει στη φαση να βελτιώσει την εικόνα του μαλλιού του έχει περάσει από πολλά στάδια.
Το πρώτο είναι καθαρά ψυχολογικό. Σκέφτεται το αν αξίζει η όχι να σπαταλήσει χρόνο χρήμα και μετά έχει και τις αμφιβολίες για το οποίο ρίσκο.
Επίσης έχει να κάνει και με την αγωνία του αποτελέσματος και της αποδοχής του.
Αυτό δημιουργεί μεγάλη πίεση και τα παιδιά που το έχουν περάσει μπορούν να το επιβεβαιώσουν.

Το δεύτερο στάδιο έχει να κάνει με τη ερευνα, το κόστος και την επιλογή
Αυτό και αν παίρνει χρόνο.
Ευτυχώς υπάρχει και το φόρουμ που μας έχει βοηθήσει όλους πάρα πολύ.

Το τρίτο στάδιο αφορά εμάς που ταξιδεύουμε για την επέμβαση.
Εγώ ας πούμε θα ξεκινήσω για το αεροδρόμιο τη νύχτα , θα πρέπει να είμαι εκεί 2 ώρες πριν από τη πτήση, μετά άλλες 5 ώρες πτήση, βάλε και το λεωφορείο από τη Πάφο στη Λευκωσία άλλες 2 ώρες, φτάνουμε στις 11 ώρες ταξίδι χαλαρά .
2 μέρες για την επέμβαση από 8 ώρες η κάθε μία!
Βάλε και την επιστροφή .
Επίσης μη ξεχνάμε και τα κάποια χιλιάρικα που θα μου κοστίσει!.

Το τέταρτο στάδιο είναι και το πιο σημαντικό .
Έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και πολύ αγωνία .
Μια είσαι ok , την άλλη έτσι και έτσι, και πολλές φορές είσαι down .

Επειδή όλα αυτά τα έχω περάσει μια φορά και θα τα ξαναπεράσω άλλη μια.
Θα ήθελα στο επόμενο νημα μου η κριτική και ο σχολιασμός να γίνεται μόνο από παιδιά που έχουν κανει μεταμόσχευση, η που έχουν ανεβάσει φωτογραφίες σε διάφορα νήματα ψάχνοντας λύση στο πρόβλημα που τους οδήγησε στο φόρουμ.

Χαρα μου θα είναι να με βοηθήσουν και να τους το ανταποδώσω.

Αλλά να κρίνει κάποιος (που δεν έχει σκοπό να διαβεί το δρόμο αυτό, και δεν έχω δει ούτε φωτογραφία της κατάστασης του) τις αποφάσεις και την επιλογή μου δε το θέλω , και δε το θεωρώ σωστό

Εγώ δε θα το έκανα .
 

vagosx

Well-Known Member
Οπως τα λεει ο Vlafo, ο 6αρης στην καλυτερη να γινει 4αρης αναλογα τον φωτισμο, επισης φιλε @tamaliamoupiso δεν νομιζω πως οι γυναικες 30-35+ νοιαζονται και πολυ για το αν εχει μαλλια ο αλλος οποτε αυτο που λες για τις γυναικες δεν αποτελει κριτηριο, την μμ την κανεις για τον εαυτο σου για να βλεπεις κατι πιο ωραια στον καθρεφτη, προσωπικη μου
Για να παίζεις μπάλα μετά τα 50 υπάρχουν δυο περιπτώσεις:
1. Να έχεις πολυ κασερακι και λιγότερα μαλλιά
2. Να έχεις περισσότερα μαλλιά αλλά και αρκετό κασερακι.

ΥΓ1. Εννοειται και στις 2 περιπτώσεις θα πρεπει το κασερακι όχι απλώς να το έχεις, αλλά και να το μοιράζεσαι.
 

JimKan1

Well-Known Member
Για να παίζεις μπάλα μετά τα 50 υπάρχουν δυο περιπτώσεις:
1. Να έχεις πολυ κασερακι και λιγότερα μαλλιά
2. Να έχεις περισσότερα μαλλιά αλλά και αρκετό κασερακι.

ΥΓ1. Εννοειται και στις 2 περιπτώσεις θα πρεπει το κασερακι όχι απλώς να το έχεις, αλλά και να το μοιράζεσαι.
Το να μην εχεις μαλλια και να εισαι γυμνασμενος, προσεγμενος, με ωραιο ντυσιμο και ωραιος τυπος δεν παιζει σαν ενδεχομενο;
 

IoannisG

Active Member
Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ.

Εδώ προκύπτει κάποιο θέμα φίλε.
Χωρίς να αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα.
Αλλά μου έδωσε ερέθισμα το σχόλιο σου το πρώτο .

Το κάθε παιδί που έχει μπει στη φαση να βελτιώσει την εικόνα του μαλλιού του έχει περάσει από πολλά στάδια.
Το πρώτο είναι καθαρά ψυχολογικό. Σκέφτεται το αν αξίζει η όχι να σπαταλήσει χρόνο χρήμα και μετά έχει και τις αμφιβολίες για το οποίο ρίσκο.
Επίσης έχει να κάνει και με την αγωνία του αποτελέσματος και της αποδοχής του.
Αυτό δημιουργεί μεγάλη πίεση και τα παιδιά που το έχουν περάσει μπορούν να το επιβεβαιώσουν.

Το δεύτερο στάδιο έχει να κάνει με τη ερευνα, το κόστος και την επιλογή
Αυτό και αν παίρνει χρόνο.
Ευτυχώς υπάρχει και το φόρουμ που μας έχει βοηθήσει όλους πάρα πολύ.

Το τρίτο στάδιο αφορά εμάς που ταξιδεύουμε για την επέμβαση.
Εγώ ας πούμε θα ξεκινήσω για το αεροδρόμιο τη νύχτα , θα πρέπει να είμαι εκεί 2 ώρες πριν από τη πτήση, μετά άλλες 5 ώρες πτήση, βάλε και το λεωφορείο από τη Πάφο στη Λευκωσία άλλες 2 ώρες, φτάνουμε στις 11 ώρες ταξίδι χαλαρά .
2 μέρες για την επέμβαση από 8 ώρες η κάθε μία!
Βάλε και την επιστροφή .
Επίσης μη ξεχνάμε και τα κάποια χιλιάρικα που θα μου κοστίσει!.

Το τέταρτο στάδιο είναι και το πιο σημαντικό .
Έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και πολύ αγωνία .
Μια είσαι ok , την άλλη έτσι και έτσι, και πολλές φορές είσαι down .

Επειδή όλα αυτά τα έχω περάσει μια φορά και θα τα ξαναπεράσω άλλη μια.
Θα ήθελα στο επόμενο νημα μου η κριτική και ο σχολιασμός να γίνεται μόνο από παιδιά που έχουν κανει μεταμόσχευση, η που έχουν ανεβάσει φωτογραφίες σε διάφορα νήματα ψάχνοντας λύση στο πρόβλημα που τους οδήγησε στο φόρουμ.

Χαρα μου θα είναι να με βοηθήσουν και να τους το ανταποδώσω.

Αλλά να κρίνει κάποιος (που δεν έχει σκοπό να διαβεί το δρόμο αυτό, και δεν έχω δει ούτε φωτογραφία της κατάστασης του) τις αποφάσεις και την επιλογή μου δε το θέλω , και δε το θεωρώ σωστό

Εγώ δε θα το έκανα .
Μια παρατηριση στο πρωτο κομματι που ανεφερες και δεν ξερω μηπως ειναι κ το χειροτερο η η αγωνια που οταν πραγματοποιησης την επεμβαση και περιμενεις το αποτελεσμα της.. ειναι οταν αρχιζεις και χανεις μαλλια, το καθημερινο αγχος της αλλαγης και το που θα καταληξεις..ισως να το βλεπω εγω αυτο βουνο, γιατι σ αυτο το σημειο βρισκομαι.. στα αλλα που αναφερεις, σε καταάβαινω
 

Disco

Well-Known Member
Καλη επιτυχία Georgie…Έκανες πολύ καλη επιλογή γιατρού όποτε ολα καλά θα πάνε και μην αγχώνεσαι καθόλου…
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Μια παρατηριση στο πρωτο κομματι που ανεφερες και δεν ξερω μηπως ειναι κ το χειροτερο η η αγωνια που οταν πραγματοποιησης την επεμβαση και περιμενεις το αποτελεσμα της.. ειναι οταν αρχιζεις και χανεις μαλλια, το καθημερινο αγχος της αλλαγης και το που θα καταληξεις..ισως να το βλεπω εγω αυτο βουνο, γιατι σ αυτο το σημειο βρισκομαι.. στα αλλα που αναφερεις, σε καταάβαινω
Ακριβώς αυτό.
Η αβεβαιότητα για το μέλλον για το που θα καταλήξει αυτή η πτώση με τα μαλλιά, είναι πολύ ψυχοφθόρο.
 

nik1994

Active Member
Πιστεύετε ότι το αποτέλεσμα δείχνει πιο γρήγορα αν κάποιος είναι πχ 30 από κάποιον που είναι 40+? Δηλαδή το 4μηνο του 30άρη θα είναι σίγουρα η φύτρωση πιο γρήγορη σε μια ΜΜ η δεν παίζει ρόλο;
 

vagosx

Well-Known Member
Πιστεύετε ότι το αποτέλεσμα δείχνει πιο γρήγορα αν κάποιος είναι πχ 30 από κάποιον που είναι 40+? Δηλαδή το 4μηνο του 30άρη θα είναι σίγουρα η φύτρωση πιο γρήγορη σε μια ΜΜ η δεν παίζει ρόλο;
Η ταχύτητα κατά κύριο λόγο έχει να κάνει με τη χρήση η όχι της minox.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Εξαρτάται από ποιο ράφι θέλεις να ψωνίσεις.
αυτη εδω τι ραφι ειναι;
image1.jpg
 

Georgie

Well-Known Member
Για να παίζεις μπάλα μετά τα 50 υπάρχουν δυο περιπτώσεις:
1. Να έχεις πολυ κασερακι και λιγότερα μαλλιά
2. Να έχεις περισσότερα μαλλιά αλλά και αρκετό κασερακι.

ΥΓ1. Εννοειται και στις 2 περιπτώσεις θα πρεπει το κασερακι όχι απλώς να το έχεις, αλλά και να το μοιράζεσαι.
Εγώ παίζω ακόμα
Λίγα μαλλιά , λίγα λεφτά
Πολύ αυτοπεποίθηση ;)
 

hairlosscursed

Well-Known Member
Να είσαι καλά, σε ευχαριστώ.

Εδώ προκύπτει κάποιο θέμα φίλε.
Χωρίς να αναφέρομαι προσωπικά σε εσένα.
Αλλά μου έδωσε ερέθισμα το σχόλιο σου το πρώτο .

Το κάθε παιδί που έχει μπει στη φαση να βελτιώσει την εικόνα του μαλλιού του έχει περάσει από πολλά στάδια.
Το πρώτο είναι καθαρά ψυχολογικό. Σκέφτεται το αν αξίζει η όχι να σπαταλήσει χρόνο χρήμα και μετά έχει και τις αμφιβολίες για το οποίο ρίσκο.
Επίσης έχει να κάνει και με την αγωνία του αποτελέσματος και της αποδοχής του.
Αυτό δημιουργεί μεγάλη πίεση και τα παιδιά που το έχουν περάσει μπορούν να το επιβεβαιώσουν.

Το δεύτερο στάδιο έχει να κάνει με τη ερευνα, το κόστος και την επιλογή
Αυτό και αν παίρνει χρόνο.
Ευτυχώς υπάρχει και το φόρουμ που μας έχει βοηθήσει όλους πάρα πολύ.

Το τρίτο στάδιο αφορά εμάς που ταξιδεύουμε για την επέμβαση.
Εγώ ας πούμε θα ξεκινήσω για το αεροδρόμιο τη νύχτα , θα πρέπει να είμαι εκεί 2 ώρες πριν από τη πτήση, μετά άλλες 5 ώρες πτήση, βάλε και το λεωφορείο από τη Πάφο στη Λευκωσία άλλες 2 ώρες, φτάνουμε στις 11 ώρες ταξίδι χαλαρά .
2 μέρες για την επέμβαση από 8 ώρες η κάθε μία!
Βάλε και την επιστροφή .
Επίσης μη ξεχνάμε και τα κάποια χιλιάρικα που θα μου κοστίσει!.

Το τέταρτο στάδιο είναι και το πιο σημαντικό .
Έχει πολλά σκαμπανεβάσματα και πολύ αγωνία .
Μια είσαι ok , την άλλη έτσι και έτσι, και πολλές φορές είσαι down .

Επειδή όλα αυτά τα έχω περάσει μια φορά και θα τα ξαναπεράσω άλλη μια.
Θα ήθελα στο επόμενο νημα μου η κριτική και ο σχολιασμός να γίνεται μόνο από παιδιά που έχουν κανει μεταμόσχευση, η που έχουν ανεβάσει φωτογραφίες σε διάφορα νήματα ψάχνοντας λύση στο πρόβλημα που τους οδήγησε στο φόρουμ.

Χαρα μου θα είναι να με βοηθήσουν και να τους το ανταποδώσω.

Αλλά να κρίνει κάποιος (που δεν έχει σκοπό να διαβεί το δρόμο αυτό, και δεν έχω δει ούτε φωτογραφία της κατάστασης του) τις αποφάσεις και την επιλογή μου δε το θέλω , και δε το θεωρώ σωστό

Εγώ δε θα το έκανα .
Αφου σου ευχηθω ολοψυχα τα καλυτερα για την επερχόμενη μεταμόσχευση, Θα συμφωνήσω φίλτατε.
Καλή η αντιπολίτευση και οι wanna be αλλά συνέχεια εκ του ασφαλούς κριτική δεν τραβάει....
Ας εκτεθούν καποιοι σε όλο αυτό και μετά τα δικαιώματα κριτικης, συμβουλευτικης η οτι αλλο εκ του πονηρου κατ εμε...και φυσικά σε λίγο θα ακούσουμε περί ελευθερίας του λόγου και λοιπές me too ανοησίες ....αυτά ας μείνουν στο Twitter...
 

Georgie

Well-Known Member
Αφου σου ευχηθω ολοψυχα τα καλυτερα για την επερχόμενη μεταμόσχευση, Θα συμφωνήσω φίλτατε.
Καλή η αντιπολίτευση και οι wanna be αλλά συνέχεια εκ του ασφαλούς κριτική δεν τραβάει....
Ας εκτεθούν καποιοι σε όλο αυτό και μετά τα δικαιώματα κριτικης, συμβουλευτικης η οτι αλλο εκ του πονηρου κατ εμε...και φυσικά σε λίγο θα ακούσουμε περί ελευθερίας του λόγου και λοιπές me too ανοησίες ....αυτά ας μείνουν στο Twitter...
Ξέρεις πόσο σε εκτιμώ !
Σε ευχαριστώ φίλε μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Oτι κάθεστε όμως και μου συγκρίνετε πολυεκατομμυριούχους καραφλες και πασίγνωστους ,με τον καθημερινό καραφλοκορακα που η μορφή του πλησιάζει του Κώστα Τσάκωνα με ξεπερνάει .άσε ρε φίλε τι έχουν τέτοιοι τύποι δίπλα τους. Για άλλους,απλους ανθρώπους μιλάμε .επειδή ο Μπαρτεζ που δεν ξέρει τι έχει,είχε δίπλα του τέτοιο γκομενετο ,το μόνο που σκέφτεσαι ήταν σα καραφλος είναι άρα αυτές οι γκομενες δεν κολλάνε αν είσαι καράφλας?
 
Μπλουζα