Georgie, FUE, 2400g, 16/5/19

witcher

Well-Known Member
Καλή επιτυχία Georgie θεωρώ πως θα πας πολύ καλά καθώς ο Γεωργίου είναι πολύ αξιόλογη επιλογή. Ήδη με το αποτέλεσμα της advanced πέτυχες πλήρη φύτρωση και άλλαξε πολύ η εικόνα σου, οπότε όταν έχεις πετύχει στην πρώτη μεταμόσχευση μετά όλα τα υπόλοιπα ειναι πιο εύκολα...Τώρα τελευταία βλέπουμε και διάφορα περιστατικά από κλινικές με μέτριες χαμηλές φυτρώσεις και καταλαβαίνεις πόσο σημαντικό ειναι η κλινική που θα επιλέξεις να πετυχαίνει υψηλά ποσοστά φύτρωσης ιδιαίτερα όταν δεν σου περισσεύουν τα grafts και είσαι μεγάλο norwood..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Στρατό φίλε σε αυτό δεν έχεις άδικο.
Με τα κριτήρια του φόρουμ το αποτέλεσμα που πήρα από την Advanced θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μέτριο προς το σχεδιασμό, καλό έως πολύ καλό στη φυτρωση .
Στο σχεδιασμό θα μπορούσε να γίνει καλύτερη δουλειά αλλά εκεί ρίχνω ευθύνες σε εμένα που ήθελα να πάμε αρκετά συντηρητικά φοβούμενος τη μεγάλη αλλαγή.
Κέρδισα σε πυκνότητα όμως οπότε όλα ok.
Στην ηλικία των 53 πια και έχοντας μια καλή εικόνα στο μαλλί σκέφτηκα να πάω για το καλύτερο από τη στιγμή που με παίρνει οικονομικά αλλά και έχοντας τα μοσχεύματα που μπορούν να μου το εξασφαλίσουν αυτό.
Έτσι και αλλιώς δε πρόκειται να ξανακάνω ανεξαρτήτως αποτελέσματος.
Αν πετύχει happy days
Αν όχι μπορώ να υποστηρίξω και τη τωρινή εικόνα αλλά και ένα ξυρισμένο look.
So ,not a big deal.
YOLO φίλε μου
 

Georgie

Well-Known Member
Ευχαριστώ φίλε .
Μέτριες και χαμηλές φυτρωσεις βλέπω και εγώ , όμως καλό είναι να βλέπουμε και τις ηλικίες όπως και την έλλειψη παράλληλης θεραπείας .
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Τι την ήθελες τη δεύτερη;

IMG_20220829_183743~2.jpg


για την ηλικία η εικόνα σου είναι εξαιρετική. Έχει αποκλειστεί το ενδεχόμενο τραυματισμού των υπαρχόντων τριχοθυλακίων;
 

Georgie

Well-Known Member
Τι την ήθελες τη δεύτερη;

Προβολή συνημμένου 52832

για την ηλικία η εικόνα σου είναι εξαιρετική. Έχει αποκλειστεί το ενδεχόμενο τραυματισμού των υπαρχόντων τριχοθυλακίων;
Έχω απαντήσει πριν το λόγο που θα κάνω τη δεύτερη.
Κοίτα όλα έχουν ρίσκο .
Και στη πρώτη υπήρξε ρίσκο αλλά και σε αυτή.
Έτοιμος να το πάρω είμαι, έχω πάρει και μεγαλύτερα :)

Ps Δεν εννοώ το εμβόλιο
 

aeratos28

Just aeratos
Σχεδόν όλα μεταμοσχευμενα είναι ειδικά μπροστά.για πιο ρίσκο λες?δεν τον λες τον Γεωργίου κουλομαρία να πάει να καρφώσει τα νέα στα παλιά grafts
Τι την ήθελες τη δεύτερη;

Προβολή συνημμένου 52832

για την ηλικία η εικόνα σου είναι εξαιρετική. Έχει αποκλειστεί το ενδεχόμενο τραυματισμού των υπαρχόντων τριχοθυλακίων;
 

Αthens2021

Active Member
Eγω συμφωνω με την αποφαση σου, εισαι νεοτατος στα 53 και η νεα μμ θα σου δωσει ακομα πιο νεανικο στυλ. Δε συμφωνω με λογικες του στυλ "για την ηλικια σου καλος εισαι". Η "για την ηλικια σου δε ταιριαζει αυτη η hairline" κτλ. Κι εγω εκανα πριν λιγο καιρο για να βελτιωσω την προηγουμενη και αν φτασω κι εγω 53 κι ειμαι καλα, θα κανω μια 5η και τελευταια. Σου ευχομαι καλη επιτυχια και να παρεις αυτο που θες
 

Georgie

Well-Known Member
Eγω συμφωνω με την αποφαση σου, εισαι νεοτατος στα 53 και η νεα μμ θα σου δωσει ακομα πιο νεανικο στυλ. Δε συμφωνω με λογικες του στυλ "για την ηλικια σου καλος εισαι". Η "για την ηλικια σου δε ταιριαζει αυτη η hairline" κτλ. Κι εγω εκανα πριν λιγο καιρο για να βελτιωσω την προηγουμενη και αν φτασω κι εγω 53 κι ειμαι καλα, θα κανω μια 5η και τελευταια. Σου ευχομαι καλη επιτυχια και να παρεις αυτο που θες
Φίλος μου !
Ναι, δεν υπάρχει ηλικία
Oi Rock n' roll δεν έχουμε τέτοια θέματα !
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Τζώρτζη έκατσα και μελέτησα όλο το νήμα σου, καθώς Δευτέρα πετάω για την πρώτη μου. Έχεις πάρει τρομερό αποτέλεσμα, στη θέση σου παίζει να μην έκανα ποτέ δεύτερη, αλλά όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο περισσότερο διαπιστώνω πως μετά από μια καλή ΜΜ, μπαίνει λίγο ο διάολος μέσα σου και λες 'Αν μπορεί να γίνει και καλύτερο και περισσεύει ο παράς, γιατί όχι;'

Ήδη έχεις φοβερό μαλλί, οπότε πας για το Χολιγουντιανό τατσάπ τώρα. Εύχομαι καλή φύτρωση, κοντινά θα 'ναι τα φυτρο-νήματα των παρουσιάσεών μας :D
 

vlafo

Well-Known Member
George

Θεωρώ πως πήρες την καλύτερη απόφαση,άλλωστε είμαι fan να κάνεις και τη 2η να το απογειώσεις.

Θα το δεις αυτό όταν με το καλό τελειώσεις και με αυτή και θα αξιολογήσεις οριστικά τις μμ και αν άξιζε να προχωρήσεις.
Η πρώτη απλά είναι πάντα η κρίσιμη,η 2η όμως σου αφήνει το έργο ολοκληρωμένο με αυλαία και όχι να αναρωτιέσαι.

Υγ: Τα χρόνια που θα επιστρέψουν οπτικά τουλάχιστον,θα σε αναδείξουν σε Rock n roll persona και δεν θα φαίνεσαι σαν τους πραγματικούς rock n roll stars που από θέμα μαλλί έχουν καταντήσει σαν μουστόγριες.
 

Georgie

Well-Known Member
Τζώρτζη έκατσα και μελέτησα όλο το νήμα σου, καθώς Δευτέρα πετάω για την πρώτη μου. Έχεις πάρει τρομερό αποτέλεσμα, στη θέση σου παίζει να μην έκανα ποτέ δεύτερη, αλλά όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο περισσότερο διαπιστώνω πως μετά από μια καλή ΜΜ, μπαίνει λίγο ο διάολος μέσα σου και λες 'Αν μπορεί να γίνει και καλύτερο και περισσεύει ο παράς, γιατί όχι;'

Ήδη έχεις φοβερό μαλλί, οπότε πας για το Χολιγουντιανό τατσάπ τώρα. Εύχομαι καλή φύτρωση, κοντινά θα 'ναι τα φυτρο-νήματα των παρουσιάσεών μας :D
Φίλε μου σε ευχαριστώ και σου εύχομαι να πάρεις το καλύτερο αποτέλεσμα .
Καλή συνέχεια και υπομονή
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
George

Θεωρώ πως πήρες την καλύτερη απόφαση,άλλωστε είμαι fan να κάνεις και τη 2η να το απογειώσεις.

Θα το δεις αυτό όταν με το καλό τελειώσεις και με αυτή και θα αξιολογήσεις οριστικά τις μμ και αν άξιζε να προχωρήσεις.
Η πρώτη απλά είναι πάντα η κρίσιμη,η 2η όμως σου αφήνει το έργο ολοκληρωμένο με αυλαία και όχι να αναρωτιέσαι.

Υγ: Τα χρόνια που θα επιστρέψουν οπτικά τουλάχιστον,θα σε αναδείξουν σε Rock n roll persona και δεν θα φαίνεσαι σαν τους πραγματικούς rock n roll stars που από θέμα μαλλί έχουν καταντήσει σαν μουστόγριες.
Vlafo φίλε σε ευχαριστώ πολύ.
Ρε τρελέ Μουστογρια με λέει ο @aeratos28
:p
 

vagosx

Well-Known Member
Τζώρτζη έκατσα και μελέτησα όλο το νήμα σου, καθώς Δευτέρα πετάω για την πρώτη μου. Έχεις πάρει τρομερό αποτέλεσμα, στη θέση σου παίζει να μην έκανα ποτέ δεύτερη, αλλά όσο περισσότερο διαβάζω, τόσο περισσότερο διαπιστώνω πως μετά από μια καλή ΜΜ, μπαίνει λίγο ο διάολος μέσα σου και λες 'Αν μπορεί να γίνει και καλύτερο και περισσεύει ο παράς, γιατί όχι;'

Ήδη έχεις φοβερό μαλλί, οπότε πας για το Χολιγουντιανό τατσάπ τώρα. Εύχομαι καλή φύτρωση, κοντινά θα 'ναι τα φυτρο-νήματα των παρουσιάσεών μας :D
Νομίζω οτι οποιος με σχετικά μεγάλο NW έχει κάνει μια πετυχημένη μμ μετά τον ενθουσιασμό των πρώτων μηνών για το αποτέλεσμα γρήγορα αντιλαμβάνεται ότι σε μη ευνοϊκές συνθήκες και ιδιαίτερα με κοντό μαλλί το κεφάλι φεγγίζει, η κάλυψη απόκρυψη συνεχίζεται οποτε τα τσουλουφια για να κρύψουν την κατάσταση πάνε σύννεφο, η δε τριχόπτωση σχεδον πεντα συνεχίζεται, οποτε η ανάγκη για 2η μμ γίνεται το ίδιο έντονη με την αρχική.
 

Georgie

Well-Known Member
Νομίζω οτι οποιος με σχετικά μεγάλο NW έχει κάνει μια πετυχημένη μμ μετά τον ενθουσιασμό των πρώτων μηνών για το αποτέλεσμα γρήγορα αντιλαμβάνεται ότι σε μη ευνοϊκές συνθήκες και ιδιαίτερα με κοντό μαλλί το κεφάλι φεγγίζει, η κάλυψη απόκρυψη συνεχίζεται οποτε τα τσουλουφια για να κρύψουν την κατάσταση πάνε σύννεφο, η δε τριχόπτωση σχεδον πεντα συνεχίζεται, οποτε η ανάγκη για 2η μμ γίνεται το ίδιο έντονη με την αρχική.
NW 3 και κάτω
Καλλιτέχνης γιατρός
Καλή ηλικία
Φιναστεριδη
Και τύχη
Αυτά είναι για μια και έξω !
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Νομίζω οτι οποιος με σχετικά μεγάλο NW έχει κάνει μια πετυχημένη μμ μετά τον ενθουσιασμό των πρώτων μηνών για το αποτέλεσμα γρήγορα αντιλαμβάνεται ότι σε μη ευνοϊκές συνθήκες και ιδιαίτερα με κοντό μαλλί το κεφάλι φεγγίζει, η κάλυψη απόκρυψη συνεχίζεται οποτε τα τσουλουφια για να κρύψουν την κατάσταση πάνε σύννεφο, η δε τριχόπτωση σχεδον πεντα συνεχίζεται, οποτε η ανάγκη για 2η μμ γίνεται το ίδιο έντονη με την αρχική.


NW 3 και κάτω
Καλλιτέχνης γιατρός
Καλή ηλικία
Φιναστεριδη
Και τύχη
Αυτά είναι για μια και έξω !

Συμφωνώ με το γκόνζο Τζώρτζη και θέλω να προσθέσω εδώ πως έχει να κάνει και με τους στόχους του καθενός. Π.χ εγώ έχω σιχαθεί τόσα χρόνια να μη βλέπω το πρόσωπό μου στον καθρέφτη, να βλέπω τα δρακουλολίμανα καθρέφτες και το γυαλιστερό κατοστάρικο στη μέση του κρανίου μου. Το μπιφτέκι πίσω λίγο με απασχολεί γιατί άντε να το δω σε καμιά φωτογραφία ή τον καθρέφτη του μπάνιου. Είμαι βολικός ψυχάκιας ας πούμε.

Δεν αποκλείω να μπω και 'γω στο μέλλον για δεύτερη, αλλά όπως γράψανε και οι συναγωνιστές, η πρώτη είναι η κρίσιμη, που σου ξανακαδράρει τη φάτσα. Ούτως ή άλλως δεν σκοπεύω να παραστήσω το μοντέλο για σαμπουάν ή να λέω στον κόσμο πως δεν ήμουν ποτέ καραφλός.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έχω απαντήσει πριν το λόγο που θα κάνω τη δεύτερη.
Κοίτα όλα έχουν ρίσκο .
Και στη πρώτη υπήρξε ρίσκο αλλά και σε αυτή.
Έτοιμος να το πάρω είμαι, έχω πάρει και μεγαλύτερα :)

Ps Δεν εννοώ το εμβόλιο


Ναι, το θέμα είναι να αξίζει το ρίσκο. Από το εξαιρετικό στο τέλειο είναι λίγες τρίχες δρόμος.

Σχεδόν όλα μεταμοσχευμενα είναι ειδικά μπροστά.για πιο ρίσκο λες?δεν τον λες τον Γεωργίου κουλομαρία να πάει να καρφώσει τα νέα στα παλιά grafts


Και για τον Μάρα έτσι λέγαμε.
 

Georgie

Well-Known Member
Ναι, δεν τις λες και λίγες. Είπα την άποψή μου, δικό σου το κεφάλι και η απόφαση. Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία.
Σε ευχαριστώ
Εσύ σε τι φάση είσαι φίλε
Εννοώ NW
Όλο για τα εμβόλια μιλάμε και δε σε έχω ρωτήσει αν ψάχνεις μεταμόσχευση κλπ
 
Μπλουζα