Avodart 0,5mg(Ντουταστερίδη) για Υπερπλασία προστάτη και μαλλιά με low dose

dlazaros

Well-Known Member
@dlazaros Ομολογώ Λάζαρε για το πιο σκούρο χρώμα στο μαλλί που παρατηρείς μπορώ να επιβεβαιώσω και εγώ. Δεν ξέρω αν στην περίπτωση μου φταίει η μινοξιδίλη, η φίνα ή κάποια προδιάθεση να μαυρίσει το μαλλί μου όσο μεγαλώνω αλλά ενώ στα 17-18 ήμουν καστανόξανθος πλέον μετά το buzz cut με τη 2 που όλο το κεφάλι μακραίνει ομοιόμορφα παρατηρώ το μαλλί μου να τείνει στο μελαχρινό συνολικά.
Φίλε μου από ότι έμαθα, επειδή η διαδικασία της επισκευής της τρίχας με την φίνα επιστρέφει την τρίχα βαθύτερα από ότι ήταν με την διαδικασία της λέπτυνσης, δημιουργείται νέα σύνδεση με τα αιμοφόρα αγγεία και ξανά ξεκινάει η παραγωγή μελανίνης. Μια άλλη άποψη είναι ότι όσο πιο λεπτή η τρίχα τόσο περισσότερο φως περνάει μέσα της και φαίνεται πιο ανοιχτή οπότε τα σκούρα μαλλιά είναι μια ένδειξη της παχύνσης καθώς το φως δεν περνάει τόσο εύκολα πλέον. Η μινόξ δεν το κάνει αυτό.

Μια περιοδο που λες φιλε Λαζαρε με εβαλαν κατι φιλαρακια στην ιδεα της πρωτεινης. Τοτε η MyProtein ηταν η πιο οικονομικη επιλογη οποτε και εγω δοκιμασα την πρωτεινη.
Παω που λες στη δερματολογο να με δει και ξεκινησε να μου αναλυει περι καλης διατροφης, ποιο κοτοπουλο ειναι καλο κλπ κλπ. Μικροτερος τοτε, παντου με τη μαμα, της λεει η κλασσικη ελληνιδα μανα "παιρνει και κατι σκονες για το γυμναστηριο", "τι;;;;" λεει αυτη της λεω εγω πιστευοντας οτι θα καθησυχασει και τη μανα μου "πρωτεινη παιρνω σαν να τρωω γιαουρτακι με λιγα λογια". Και τι μου απανταει;;;
"Καλα τετοια αναβολικα πας και παιρνεις εισαι και του κλαδου τρομαρα σου;;;".

Αφου τα βρηκαμε στο τελος το χαρτι εγραφε.

Συνεχιση μινοξιδιλης κλπ κλπ κλπ + ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΚΟΝΩΝ. :rolleyes:
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Φίλε, μια από τα ίδια. Η οικογένεια νόμιζε ότι θα γίνω φουσκωτός!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Υπέρηχος προστάτη και ουροδόχου σήμερα και όλα καλά.
Ουροδόχος κύστη πλήρης 585,2κ.εκ - υπολείματα μετά την ούρηση 17,5κ.εκ
Προστάτης 20,4κ.εκ
(20-25 φυσιολογικά όρια - 40-70 μεσαίο - 70+ υπερπλασία)

Πλέον ο προστάτης είναι σε φάση φαρμακευτικής συντήρησης με ετήσιο έλεγχο και παρακολούθηση συμπτωμάτων. Θεωρώ οτι θα πάω με το Avodart με 3χ την εβδομάδα μέχρι το τέλος του έτους οπότε και θα είμαι περίπου 15 μήνες σε θεραπεία 3χ (10μήνες φίνα και 5 ντούτα) οπότε θα έχω ξεκάθαρη εικόνα για το τι έγινε με τα μαλλιά. Ανάλογως θα ξεκινήσω το νέο έτος με 2χ ή με 1χ Avodart την εβδομάδα και παρακολούθηση.

Τα μαλλιά έχουν σχεδόν φτάσει να καλύπτουν τα αυτιά και την άκρη της μύτης οπότε είναι σε μάκρος περίπου 15 εκατοστά. Απο την εμπειρία μου μέχρι 5-8 εκατοστά μήκος μπορώ να κρύψω οτιδήποτε απο αραίωση με ενα σωστό κούρεμα και προϊόν ματ. Σε αυτό το μάκρος που είμαι τώρα δεν κρύβεται τίποτα μην πω αποκαλύπτονται όλες οι αδυναμίες. Εδω να πω οτι πλέον έχω φτάσει στο σημείο όπου πρέπει να είσαι πολύ παρατηρητικός για να δείς θέμα στο κεφάλι μου ακόμα και σε αυτό το μήκος πράγμα το οποίο δείχνει την κατάσταση βελτίωσης που έχω φτάσει. Με φωτό δεν κάνω δουλειά απο ότι έχω παρατηρήσει λόγο λευκών τριχών οπότε κρατάω βίντεο. Θα ανεβάσω στο streamable όταν φτάσω στο σημείο να φαίνεται καθαρά η κατάσταση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
Ήθελα να αναλύσω την αποτελεσματικότητα των διαφορετικών δόσεων ντουταστερίδης με βάση έρευνες που βρήκα και διαβάζοντας τους πίνακες κλπ. Να πω οτι όλες οι αναλύσεις μιλάνε για επίπεδα στο αίμα αλλά τα συμπεράσματα μπόρούν να χρησιμοποιηθούν και για τα μαλλιά με κάποια ανοχή. Αυτό που με ενδιέφερε ήταν το εξής: η φίνα μετά το 1mg δεν αναβαίνει η αποτελεσματικότητα της ουσίας οπότε ή 1 ή 5 η αποτελεσματικότητα είναι η ίδια. Η ντούτα όμως έχει διαφορά και μάλιστα μεγάλη καθώς μπορεί να φτάσει και το 100% με 2,5mg την ημέρα. Πάνω απο αυτη την δόση δεν έχουν βρεθεί διαφορές. Επίσης η ντούτα έχει διάρκεια στο σώμα που φτάνει και τους 6 μήνες+ αλλά χρειάζεται 1-2 μήνες για να φτάσει σε σταθερά επίπεδα στο σώμα όταν η φίνα το φτάνει σε 1 εβδομάδα.
Απο τον πίνακα παρακάτω βλέπω οτι ακόμα και 1χ την εβδομάδα χάπι ντούτας είναι ίσο με κάθε μέρα φίνα. Θα το δώ στην πράξη όταν έρθει η ώρα του.

Clark+2004.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Ήθελα να αναλύσω την αποτελεσματικότητα των διαφορετικών δόσεων ντουταστερίδης με βάση έρευνες που βρήκα και διαβάζοντας τους πίνακες κλπ. Να πω οτι όλες οι αναλύσεις μιλάνε για επίπεδα στο αίμα αλλά τα συμπεράσματα μπόρούν να χρησιμοποιηθούν και για τα μαλλιά με κάποια ανοχή. Αυτό που με ενδιέφερε ήταν το εξής: η φίνα μετά το 1mg δεν αναβαίνει η αποτελεσματικότητα της ουσίας οπότε ή 1 ή 5 η αποτελεσματικότητα είναι η ίδια. Η ντούτα όμως έχει διαφορά και μάλιστα μεγάλη καθώς μπορεί να φτάσει και το 100% με 2,5mg την ημέρα. Πάνω απο αυτη την δόση δεν έχουν βρεθεί διαφορές. Επίσης η ντούτα έχει διάρκεια στο σώμα που φτάνει και τους 6 μήνες+ αλλά χρειάζεται 1-2 μήνες για να φτάσει σε σταθερά επίπεδα στο σώμα όταν η φίνα το φτάνει σε 1 εβδομάδα.
Απο τον πίνακα παρακάτω βλέπω οτι ακόμα και 1χ την εβδομάδα χάπι ντούτας είναι ίσο με κάθε μέρα φίνα. Θα το δώ στην πράξη όταν έρθει η ώρα του.

Προβολή συνημμένου 52798
Όμως η φίνα 1 η 5 δεν έχει διαφορά εννοείς ημερήσια δόση;μάλλον όχι γτ πχ ο γιος του μοντ που παίρνει 4 mg την Κυριακή τα αφομοιώνει λογικά όλα για να έγινε δουλειά
 

dlazaros

Well-Known Member
Όμως η φίνα 1 η 5 δεν έχει διαφορά εννοείς ημερήσια δόση;μάλλον όχι γτ πχ ο γιος του μοντ που παίρνει 4 mg την Κυριακή τα αφομοιώνει λογικά όλα για να έγινε δουλειά
Ναι, ημερήσια δόση είναι για όλα αυτά που έγραψα. 4mg μια φορά την εβδομάδα είναι σαν 3χ την εβδομάδα απλά χωρίς τον μπελά να παίρνεις φάρμακο συνέχεια. Βοηθάει άμα ξέρεις και αρχίζεις νωρίς την θεραπεία όπως ο μόδ.
Φαντάσου τώρα με την ντούτα το αντίστοιχο με το 3χ φίνα είναι ένα χάπι ντούτα τον μήνα...
 

JimKan1

Well-Known Member
Έβγαλα μια φωτό σήμερα γιατί παρατήρησα οτι έχουν σκουρύνει αρκετά τα μαλλιά. Μπορεί να έχουν ξαναβγεί τα γκρίζα πιο σκούρα ή να έχουν πέσει περισσότερα λευκά και να φαίνεται το κεφάλι πιο σκούρο επειδή λείπουν ή είναι πολύ κοντύτερα. Την έβαλα δίπλα σε μια ίδια φωτό απο πρίν 9 μήνες όταν ήμουν 2ο μήνα θεραπεία με φίνα 3χ. Απο κοντά είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά, σαν να τα βάφω με γκρί μπογιά σκούρα ή να βάζω μαύρο ζελέ μαλλιών. Τα γένια είναι κάτασπρα και πριν και μετά.

Προβολή συνημμένου 52657
μαλλουρα, εχεις κανει μμ;
 

dlazaros

Well-Known Member
μαλλουρα, εχεις κανει μμ;
Όχι, τι να την κάνω. Μαλλιά απο μικρός, με χτύπησε διάχυτη και ρέτρο στον σβέρκο γύρω στα 45-47 μαζί με τον προστάτη. Κάποια ορμονική έκρηξη θα έγινε με το κόψιμο του τσιγάρου, χάσιμο λίπους, έντονη γυμναστική, πρωτείνες σκόνες, κρεατίνες κλπ κλπ... Με πιάνει η φίνα πολύ γρήγορα επειδή δεν είχε γίνει μεγάλη ζημιά για πολύ καιρό και τώρα η ντούτα μου φαίνεται θα με γυρίσει στα μαλλιά σε ηλικία έφηβου με 3 φορές την εβδομάδα...
 

JimKan1

Well-Known Member
Όχι, τι να την κάνω. Μαλλιά απο μικρός, με χτύπησε διάχυτη και ρέτρο στον σβέρκο γύρω στα 45-47 μαζί με τον προστάτη. Κάποια ορμονική έκρηξη θα έγινε με το κόψιμο του τσιγάρου, χάσιμο λίπους, έντονη γυμναστική, πρωτείνες σκόνες, κρεατίνες κλπ κλπ... Με πιάνει η φίνα πολύ γρήγορα επειδή δεν είχε γίνει μεγάλη ζημιά για πολύ καιρό και τώρα η ντούτα μου φαίνεται θα με γυρίσει στα μαλλιά σε ηλικία έφηβου με 3 φορές την εβδομάδα...
Για να επαθες τετοιο πραγμα στα 45 σιγουρα κατι τετοιο εγινε, η φινα βοηθαει τη ρετρο;
 

dlazaros

Well-Known Member
Για να επαθες τετοιο πραγμα στα 45 σιγουρα κατι τετοιο εγινε, η φινα βοηθαει τη ρετρο;
Την σταμάτησε εντελώς αλλά δεν βελτιώθηκε (ακόμα). Έχει όμως δυναμώσει τόσο η δότρια που καλύπτει την αραίωση με το παραπάνω (τα έχω λίγο μακρυά, σχεδόν 2 δάχτυλα πιο κάτω απο το τέλος). Άμα τα έχω κοντά με fade δεν φαίνεται τίποτα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Κλείνω 3 μήνες ντούτα σήμερα και δεν κατάλαβα πως πέρασε πραγματικά ο χρόνος. Μετά τον πρώτο μήνα που έκανα "φόρτωση" με 0,5mg κάθε μέρα, οι 2 μήνες είναι με 3χ την εβδομάδα Δ-Τ-Π. Εξακολουθώ να αισθάνομαι πολύ καλύτερα με την ντούτα απο οτι με την φίνα, ο ύπνος είναι φανταστικός, δεν έχω υπνηλία μέσα στην ημέρα και καθόλου πονοκέφαλο που είχα πότε πότε (δεν έχει χρειαστεί να πάρω 5-htp ούτε μια φορά).
Τα μαλλιά δεν έχουν κουρευτεί απο τον Απρίλιο οπότε είναι λίγο περίεργα ως προς το σχήμα και το φριζάρισμα, θα τα φτιάξω κατά τα Χριστούγεννα που θα είναι στο μήκος που θέλω (όταν κουρεύεις τα μαλλιά είναι όλα κομμένα σε σκάλες και φαίνονται πιο πυκνά απο όταν δεν τα κόβεις και έχουν πολλά μήκη και οι άκρες είναι σαν μαδημένο κοτόπουλο).
Η διαφορά με την φίνα ακόμα και τόσο νωρίς είναι μεγάλη (η ανταπόκριση και η βελτίωση τόσο γρήγορα δεν υπάρχει ούτε με φίνα κάθε μέρα με μινόξ) και περιμένω οτι θα δώσει ακόμα. Τα μαλλιά έχουν σαφώς παχύνει σε διάμετρο και η χερλάιν ενω αρχικά φαινόταν οτι έγινε καταστροφή απο την αραίωση, εμφανίστηκαν πάρα πολλές φύτρες που σχεδόν μου κατέβασαν την χερλάιν μισό πόντο εμφανισιακά. Το crown γεμίζει γύρω απο την ουλή και σχεδόν δεν φαίνεται τίποτα σιγά σιγά και λόγο μήκους μαλλιών. Οτι τρίχες πέφτουν πλέον τις βλέπω ξεκάθαρα καθώς το μήκος τους είναι πλέον κοντά στα 14 εκατοστά, δεν ξεπερνάνε τις 20-30 την ημέρα. Τα μαλλιά πλέον μπορούν και χτενίζονται και μένουν στην θέση τους πανέύκολα και δεν επηρεάζονται τόσο αμα φυσάει (άμα έχω βάλει και προϊόν πάνω δεν πάνε πουθενά). Δυστυχώς σε φωτογραφίες και σε βίντεο τα λευκά φεγγίζουν τόσο πολύ που φαίνεται σαν να μην έχεις μαλλιά σε μερικά σημεία ενω δεν είναι έτσι καθόλου και με κάνει να δυσκολεύομαι να δείξω την πραγματική εικόνα ακόμα και με φώτα απο πάνω, ήλιο, σκιά κλπ. Μια εικόνα πάντως την παίρνεις.
Παρενέργειες τίποτα, και εννοώ τίποτα. Στύσεις κάθε πρωί, λίμπιντο αυξημένη ακόμα (σπαστικά μερικές φορές..), σπέρμα κανονικό (εως πυχτό μερικές φορές) δέρμα στο πρόσωπο αλφάδι (η ντούτα πιάνει και ενα ένζυμο που κάνει ακμή και βελτιώνει το δέρμα). Συνεχίζουμε.

PXL_20220924_095133818.NIGHT.jpg PXL_20220924_095007773.jpg PXL_20220924_094851736.MP.jpg PXL_20220924_094932845.jpg
 

dlazaros

Well-Known Member
4ο μήνα ντούτα και το σχήμα δουλεύει για το κεφάλι μου μια χαρά. Κάποια στιγμή χθές νόμιζα οτι είχα σταματήσει την θεραπεία τελείως και γέλαγα που μου έχει κάτσει τόσο καλά η ντούτα με 3χ την εβδομάδα. Λίμπιντο ψηλά όπως απο την αρχή, πρωινές στύσεις κάθε πρωί και δεν χρειάζομαι ούτε ξυπνητήρι πλέον. 5 η ώρα ντάν. Έχει σταματήσει η όποια τριχόπτωση απο την αλλαγή σχήματος απο φίνα σε ντούτα και η ΣΔ και το δέρμα στο πρόσωπο είναι 4ο μήνα χωρίς σπυράκι. Για 53 όπου νάναι 54 μια χαρά το βρίσκω. Οι φωτό είναι για τα πανηγύρια, δεν μπορώ τόσο καιρό να βγάλω μερικές που να δείχνουν την πραγματική εικόνα. Ότι και να κάνω φαίνονται σαν να υπάρχει μεγάλη αραίωση όπου έχω πολλά λευκά ιδίως τα πάνω και τα μπροστά ενω στην πραγματικότητα δεν περνάει η βούρτσα. Ακόμα και σε βίντεο το ίδιο φαίνεται. Τέσπα δεν είναι επιστημονική αποτύπωση οπότε μια εικόνα φαίνεται. Για μένα η ντούτα είναι και φαίνεται σημαντική αναβάθμιση και στο κεφάλι και στην συνολική ανοχή του φαρμάκου, κάτι που είναι σημαντικό για μακροχρόνια χρήση. Το κεφάλι αναμένω σε μερικούς μήνες, μέχρι την άνοιξη , να είναι όπως ήταν στα 25-30 (δεν έχω κουρευτεί εδω και 6 μήνες και δεν βοηθάει την εικόνα, φρίζα κλπ).
PXL_20221024.jpg PXL_20221024_130559677.PORTRAIT.jpg PXL_20221024_130714747.PORTRAIT.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dlazaros

Well-Known Member
Έκανα μια παρατήρηση σήμερα. Έβγαλα μια φωτό για να το δείξω όσο γίνεται αν και είναι λίγο δύσκολο.
Αυτή η τρίχα είναι καλός μου φίλος. Είναι η τρίχα που με συντροφεύει από τα νιάτα μου και μου δείχνει που ξεκινάει η χερλαιν μου. Όταν ξεκίνησα ντούτα έπεσε μαζί με αρκετά άλλα περίπου στον μήνα. Αυτή την στιγμή είναι περίπου 5 πόντους που σημαίνει ότι είναι 4 μηνών τώρα (είμαι 5ο μήνα ντουτα τώρα). Αν και δεν φαίνεται καθαρά στην φωτό η μισή τρίχα έχει την μισή διάμετρο από την άλλη μισή, το κομμάτι της άκρης είναι το λεπτότερο. Αυτό μου δείχνει ότι πρώτον η λέπτυνση της τρίχας επιστρέφει στο κανονικό σε όλο το κεφάλι κάτι που το καταλαβαίνω στην εμφάνιση και στο χτένισμα, και ότι η ντούτα έκανε διάφορα σε σχέση με την φίνα μετά από 3 μήνες χρήσης.
PSX_20221122_230413.jpg
 

oikodomos

Member
@dlazaros Αξιζει καποιος να συνδυασει φιναστεριδη 5-6 φορες την εβδομαδα + 1-2 φορες την εβδομαδα ντουτα για να δει ακομα καλυτερα αποτελεσματα θεωρεις ή ειναι πολυ ματαιοδοξο?
 

dlazaros

Well-Known Member
@dlazaros Αξιζει καποιος να συνδυασει φιναστεριδη 5-6 φορες την εβδομαδα + 1-2 φορες την εβδομαδα ντουτα για να δει ακομα καλυτερα αποτελεσματα θεωρεις ή ειναι πολυ ματαιοδοξο?
To 1 φορά την εβδομάδα το πιστεύω για να πιάσεις το τύπου 1 και να δώσεις ενα μπούστ (με 1 φορα όμως θέλει ενα 6μηνο να πιάσει η ουσία). Αν μετά ανεβάσεις σε 2 φορές τότε είσαι κοντά στο 3 φορές την εβδομάδα ντούτα που μετά δεν έχει νόημα να παίρνεις φίνα καθώς είναι δύο φορές σαν να παίρνεις φίνα κάθε μέρα.
Πάντως η διαφορά φίνα-ντούτα είναι πλέον ξεκάθαρη στο κεφάλι όσον αφορά την λέπτυνση και την πύκνωση των κροτάφων μου κάτι που δεν το περίμενα τόσο σύντομα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Σχεδόν 6 μήνες ντούτα 3χ μετά απο 3χ φίνα για 10 μήνες και αυτή είναι η εικόνα σήμερα. Διαφορά στις φωτό υπάρχει μικρότερη απο την πραγματικότητα αλλά μια ένδειξη υπάρχει. Τα μαλλιά δεν έχουν πλέον κανένα σχεδόν "κενό" και είναι σκληρά και δυνατά με αποτέλεσμα να μην χρειάζεται να βάζω τίποτα πάνω τους για να κάθονται και δεν τα παίρνει ο αέρας πλέον. Το φυσικό λευκό επέστρεψε μετά απο μερικούς μήνες που σκούρηναν αρκετά σε βαθμό να φαίνονται κακοβαμμένα. Στο σώμα δεν έχω καμία ενόχληση απο την αρχή εκτός απο παλίνδρομη εκσπερμάτιση που είχε αρχίσει απο την φίνα και παραμένει και με την ντούτα και η οποία οφείλεται σε ένα βαθμό και απο την χρόνια προστατίτιδα (θα αντιμετωπιστεί σύντομα μετά και την μείωση της δόσης). Δεν είναι συνεχόμενο αλλά είναι συχνό. Είναι τέτοια η επιτυχία που νιώθω και φαίνεται στο κεφάλι, που θα κατεβάσω την δοσολογία σε 2χ με τον νέο χρόνο με απώτερο σκοπό να φτάσω σε συντήρηση με 1χ ντούτα την εβδομάδα και να διατηρήσω και τα μαλλιά και τον προστάτη σε έλεγχο με την ελάχιστη δυνατή δοσολογία.

Αριστερά ΠΡΙΝ (10 μήνες 3χ φίνα - Ιούνιος 2022) Δεξιά 6 ΜΗΝΕΣ 3x ντούτα Δεκέμβριος 2022
1.jpg

2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

dlazaros

Well-Known Member
8ο μήνα Ντούτα και πλεον δεν καταλαβαίνω κάτι απο αραίωση εκτός απο το crown που εχω μια ουλή απο τα παιδικά μου χρόνια απο μόλυνση λειχήνα σε μέγεθος περίπου 6χ6εκ. Λούζομαι και τα στεγνώνω χωρίς να με ενδιαφέρει πλέον η υπόθεση μαλλί ότι καιρό να κάνει. Τρίχες καμία 10αριά σε κάθε λούσιμο νορμάλ, στα ρούχα μου ή στο πάτωμα σχεδόν τίποτα.
Το Avodart συνεχίζει να μου κάθεται πολύ καλά και πήρα θάρρος να κατεβάσω σε 2χ την εβδομάδα εδω και 1 μήνα για να δω αμα μπορεί να με διατηρήσει εδω εσαεί. Με την μείωση είχα μια μικρή πτώση της λιμπίντο την 4η εβδομάδα (απο εκει που ήταν πάλι καλά..) και το αραιό σπέρμα και η παλίνδρομη εκσπερμάτιση δεν υπάρχουν πλέον. Κάθε Δευτέρα και Παρασκευή και συνεχίζω την ζωή μου. Αν το ήξερα νωρίτερα θα είχα πάρει απευθείας ντούτα και οχι φίνα, και το λέω με γνώση στον εαυτό μου και οχι γενικά. Οι δυο ουσίες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους αν και δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο στην θεωρία. Είναι άλλη δραστική ουσία, σε κάποιους κάθεται καλύτερα σε κάποιους όχι. Αμα η Glaxo ψάξει poster boy θα παω εθελοντής.

PXL_20230212_123721097.jpg PXL_20230212_123741242.jpg PXL_20230212_123752030.jpg PXL_20230212_123854498.MP.jpg
 

Kostas97

Well-Known Member
"Οι δυο ουσίες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους αν και δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο στην θεωρία. Είναι άλλη δραστική ουσία, σε κάποιους κάθεται καλύτερα σε κάποιους όχι.¨

Λαζαρε μπραβο που το αναδεικνυεις!
 

ManCyprus87

Well-Known Member
8ο μήνα Ντούτα και πλεον δεν καταλαβαίνω κάτι απο αραίωση εκτός απο το crown που εχω μια ουλή απο τα παιδικά μου χρόνια απο μόλυνση λειχήνα σε μέγεθος περίπου 6χ6εκ. Λούζομαι και τα στεγνώνω χωρίς να με ενδιαφέρει πλέον η υπόθεση μαλλί ότι καιρό να κάνει. Τρίχες καμία 10αριά σε κάθε λούσιμο νορμάλ, στα ρούχα μου ή στο πάτωμα σχεδόν τίποτα.
Το Avodart συνεχίζει να μου κάθεται πολύ καλά και πήρα θάρρος να κατεβάσω σε 2χ την εβδομάδα εδω και 1 μήνα για να δω αμα μπορεί να με διατηρήσει εδω εσαεί. Με την μείωση είχα μια μικρή πτώση της λιμπίντο την 4η εβδομάδα (απο εκει που ήταν πάλι καλά..) και το αραιό σπέρμα και η παλίνδρομη εκσπερμάτιση δεν υπάρχουν πλέον. Κάθε Δευτέρα και Παρασκευή και συνεχίζω την ζωή μου. Αν το ήξερα νωρίτερα θα είχα πάρει απευθείας ντούτα και οχι φίνα, και το λέω με γνώση στον εαυτό μου και οχι γενικά. Οι δυο ουσίες δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους αν και δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο στην θεωρία. Είναι άλλη δραστική ουσία, σε κάποιους κάθεται καλύτερα σε κάποιους όχι. Αμα η Glaxo ψάξει poster boy θα παω εθελοντής.

Προβολή συνημμένου 56090Προβολή συνημμένου 56091Προβολή συνημμένου 56092Προβολή συνημμένου 56093
Εκπέμπει απόλυτη υγίεια το μαλλί σου Λάζαρε, μπράβο!
 
Μπλουζα