Avodart 0,5mg(Ντουταστερίδη) για Υπερπλασία προστάτη και μαλλιά με low dose

Marios1982

Well-Known Member
6 μήνες θα αρχίσεις σιγά σιγά να βλέπεις βελτίωση και θα σταματήσουν να πέφτουν τρίχες με το τσουβάλι. Θα πέφτουν όπως πάντα αλλά θα είναι καμιά 10αριά+ στο λούσιμο. Η μινοξιδίλη είναι καλό εργαλείο για να ξαναβγάλεις τρίχες που έχουν ατονίσει πολύ και για να δυναμώσουν οι υπόλοιπες. Αν την σταματήσεις μερικές θα τις κρατήσεις αμα δεν σταματήσεις την φίνα. Το χάπι έχει τα αρνητικά του και έχουμε δεί λιγότερο εντυπωσιακά αποτελέσματα με το χάπι αντι το τοπικά οπότε θα έμενα εκεί για κανένα χρόνο για να μου δώσει οτι μπορεί και αμα έχεις κενά κάνε διορθωτική ΜΜ. Τα μαλλιά δεν πρέπει να χτενίζονται στεγνά αμα είναι πιο μακρυά απο την άκρη της μύτης, σε κοντά κάνε οτι θέλεις δεν καταλαβαίνει πολλά. Η προπυλική γλυκόλη στην μινόξ ξεραίνει την τρίχα και σπάει σαν ξερό άχυρο. Δεν σε πειράζει αμα έχεις κοντά μαλλιά, αμα έχεις μακρυά ή θέλεις να τα μακρύνεις τότε θα δείς οτι δεν μακραίνουν γιατί τα σπασμένα μήκη είναι μεγαλύτερα απο την ταχύτητα που μπορεί το σώμα να φτιάξει νέο μάκρος τρίχας. Βέβαια σε πιάνει η ψυχή σου με την θεραπεία μερικές τρίχες, με το σπάσιμο μερικές τρίχες, λές: θα μείνει καμία τρίχα πάνω?
Όταν φτάσεις 1-2 χρόνια φίνα οι τρίχες που έχεις θα είναι τόσο δυνατές και παχυές που δεν θα πέφτουν ούτε με σφαίρες και οτι και να κάνεις δεν χαλάνε. Μέχρι τότε τα μαλλιά φαίνονται και είναι σκατά απο αυτά που βάζουμε πάνω σαν εργαλεία για να τα φτιάξουμε ξανά. Για αυτό λέω πάρε το χαπάκι σου και ζήσε την ζωή σου και σε 1-2 χρόνια θα ξυπνήσεις με μαλλιά (ε αν χρειαστεί και βοήθεια με μια ΜΜ δεν πειράζει).
Η βλακεία μου που το άρχισα στα 39 αντί 30-35 έστω. Βλέπω ήδη μεγάλη βελτίωση. Το χτένισμα το κάνω περισσότερο για να κάνω μασάζ στο σκαλπ, λένε βοηθάει, χαλαρώνει και αιματώνει. Δεν έχω μακρύ μαλλί, ποτέ δεν είχα, γιατί η τρίχα μου από μικρός ήταν λεπτή κ λιπαρή και με το που μεγάλωνε, ατόνιζε εντελώς, σαν μαραμένο λουλούδι. Οπότε πάντα τα είχα κοντά προς μεσαία και έτσι σκοπεύω και τώρα και φυσικά κ με μια βοήθεια μμ. Οπότε λες στον έναν με ενάμιση χρόνο να το γυρισω σε χάπι μινοξιδιλης αντί τοπικό;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Αν εχω καταλαβει καλα το βασικο ερωτημα ειναι κατα ποσο κοιτωντας τις τριχες που πεφτουν στο μπανιο μπορουμε να εχουμε μια εικονα για το αν παει καλα η θεραπεια μας. Η παρατηρηση δεν πρεπει βεβαια να βασιζεται σε λιγων ημερων δεδομενα αλλα σε βαθος χρονου. Οπως οταν θες να χασεις κιλα, δε σε απασχολει αν το βαρος ανεβει μια μερα ή δυο αλλα να πεφτει σε συνολο ημερων.

Το "ασπρο μπαλακι" λοιπον στο τελος της τριχας, ειναι η αποδειξη οτι η τριχα εφυγε απο τη ριζα. Εμας στην ΑΓΑ αυτο που μας απασχολει ειναι το ειδος της τριχας. Απο κατω στην εικονα που βρηκα στο google φαινεται καθαρα η διαφορα.

1660556534391.png

Απο ενα νορμαλ κεφαλι στα αριστερα φευγουν τριχες οπως τις βλεπετε διαφορων μηκων. Αντιθετα απο ενα κεφαλι ΑΓΑ δεξια φευγουν τριχες διαφορων μηκων παλι, αλλα και διαμετρου. Καθως επισης και μεγαλο ποσοστο Telogen Vellus Hairs, δηλαδη τριχες πολυ λεπτες και μικροτερες των 3cm περιπου.

Οπως καταλαβαινει καποιος με την αγωγη στοχο εχουμε το δυνατον να παμε αριστερα. Θα γινει αυτο;; Πιθανοτατα οχι...
Αυτο που εχουμε στοχο ομως ειναι η αναλογια Terminal-Minaturized και ειδικα Velus οσο κανουμε θεραπειa να μειωνεται.

Για αυτο και παλια λεγανε αν χανεις πολλες μικρες τριχες εχεις Αγα.
 

Marios1982

Well-Known Member
Αν εχω καταλαβει καλα το βασικο ερωτημα ειναι κατα ποσο κοιτωντας τις τριχες που πεφτουν στο μπανιο μπορουμε να εχουμε μια εικονα για το αν παει καλα η θεραπεια μας. Η παρατηρηση δεν πρεπει βεβαια να βασιζεται σε λιγων ημερων δεδομενα αλλα σε βαθος χρονου. Οπως οταν θες να χασεις κιλα, δε σε απασχολει αν το βαρος ανεβει μια μερα ή δυο αλλα να πεφτει σε συνολο ημερων.

Το "ασπρο μπαλακι" λοιπον στο τελος της τριχας, ειναι η αποδειξη οτι η τριχα εφυγε απο τη ριζα. Εμας στην ΑΓΑ αυτο που μας απασχολει ειναι το ειδος της τριχας. Απο κατω στην εικονα που βρηκα στο google φαινεται καθαρα η διαφορα.

Προβολή συνημμένου 52656

Απο ενα νορμαλ κεφαλι στα αριστερα φευγουν τριχες οπως τις βλεπετε διαφορων μηκων. Αντιθετα απο ενα κεφαλι ΑΓΑ δεξια φευγουν τριχες διαφορων μηκων παλι, αλλα και διαμετρου. Καθως επισης και μεγαλο ποσοστο Telogen Vellus Hairs, δηλαδη τριχες πολυ λεπτες και μικροτερες των 3cm περιπου.

Οπως καταλαβαινει καποιος με την αγωγη στοχο εχουμε το δυνατον να παμε αριστερα. Θα γινει αυτο;; Πιθανοτατα οχι...
Αυτο που εχουμε στοχο ομως ειναι η αναλογια Terminal-Minaturized και ειδικα Velus οσο κανουμε θεραπειa να μειωνεται.

Για αυτο και παλια λεγανε αν χανεις πολλες μικρες τριχες εχεις Αγα.
Πολύ σωστό. Πάμε να σώσουμε ότι μπορούμε. Η απορία μου είναι ότι στις οδηγίες της μινοξιδιλης λένε και για re growth. Υπάρχει περίπτωση αυτό να γίνει ποτέ, ή αφορά μικρές ηλικίες μέχρι 30;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν εχω καταλαβει καλα το βασικο ερωτημα ειναι κατα ποσο κοιτωντας τις τριχες που πεφτουν στο μπανιο μπορουμε να εχουμε μια εικονα για το αν παει καλα η θεραπεια μας. Η παρατηρηση δεν πρεπει βεβαια να βασιζεται σε λιγων ημερων δεδομενα αλλα σε βαθος χρονου. Οπως οταν θες να χασεις κιλα, δε σε απασχολει αν το βαρος ανεβει μια μερα ή δυο αλλα να πεφτει σε συνολο ημερων.

Το "ασπρο μπαλακι" λοιπον στο τελος της τριχας, ειναι η αποδειξη οτι η τριχα εφυγε απο τη ριζα. Εμας στην ΑΓΑ αυτο που μας απασχολει ειναι το ειδος της τριχας. Απο κατω στην εικονα που βρηκα στο google φαινεται καθαρα η διαφορα.

Προβολή συνημμένου 52656

Απο ενα νορμαλ κεφαλι στα αριστερα φευγουν τριχες οπως τις βλεπετε διαφορων μηκων. Αντιθετα απο ενα κεφαλι ΑΓΑ δεξια φευγουν τριχες διαφορων μηκων παλι, αλλα και διαμετρου. Καθως επισης και μεγαλο ποσοστο Telogen Vellus Hairs, δηλαδη τριχες πολυ λεπτες και μικροτερες των 3cm περιπου.

Οπως καταλαβαινει καποιος με την αγωγη στοχο εχουμε το δυνατον να παμε αριστερα. Θα γινει αυτο;; Πιθανοτατα οχι...
Αυτο που εχουμε στοχο ομως ειναι η αναλογια Terminal-Minaturized και ειδικα Velus οσο κανουμε θεραπειa να μειωνεται.

Για αυτο και παλια λεγανε αν χανεις πολλες μικρες τριχες εχεις Αγα.
Trichologist @Kostas97 .
Μπράβο ρε Κώστα για τις γνώσεις σου, παρά το νεαρό της ηλικίας σου.
Εγώ στα 25 ήξερα μόνο τι είναι το Regain, και αυτό όχι λεπτομέρειες.
 

dlazaros

Well-Known Member
Αν εχω καταλαβει καλα το βασικο ερωτημα ειναι κατα ποσο κοιτωντας τις τριχες που πεφτουν στο μπανιο μπορουμε να εχουμε μια εικονα για το αν παει καλα η θεραπεια μας. Η παρατηρηση δεν πρεπει βεβαια να βασιζεται σε λιγων ημερων δεδομενα αλλα σε βαθος χρονου. Οπως οταν θες να χασεις κιλα, δε σε απασχολει αν το βαρος ανεβει μια μερα ή δυο αλλα να πεφτει σε συνολο ημερων.

Το "ασπρο μπαλακι" λοιπον στο τελος της τριχας, ειναι η αποδειξη οτι η τριχα εφυγε απο τη ριζα. Εμας στην ΑΓΑ αυτο που μας απασχολει ειναι το ειδος της τριχας. Απο κατω στην εικονα που βρηκα στο google φαινεται καθαρα η διαφορα.

Προβολή συνημμένου 52656

Απο ενα νορμαλ κεφαλι στα αριστερα φευγουν τριχες οπως τις βλεπετε διαφορων μηκων. Αντιθετα απο ενα κεφαλι ΑΓΑ δεξια φευγουν τριχες διαφορων μηκων παλι, αλλα και διαμετρου. Καθως επισης και μεγαλο ποσοστο Telogen Vellus Hairs, δηλαδη τριχες πολυ λεπτες και μικροτερες των 3cm περιπου.

Οπως καταλαβαινει καποιος με την αγωγη στοχο εχουμε το δυνατον να παμε αριστερα. Θα γινει αυτο;; Πιθανοτατα οχι...
Αυτο που εχουμε στοχο ομως ειναι η αναλογια Terminal-Minaturized και ειδικα Velus οσο κανουμε θεραπειa να μειωνεται.

Για αυτο και παλια λεγανε αν χανεις πολλες μικρες τριχες εχεις Αγα.
Ωραία εξήγηση και με σωστή τοποθέτηση. Έχω την εντύπωση ότι ο όρος τριχόπτωση όπως τον εξηγεί η ελληνική γλώσσα είναι λάθος όσον αφορά την καράφλα. Τα μαλλιά δεν πέφτουν διαφορετικά στην καράφλα και διαφορετικά στα φυσιολογικά κεφάλια, το ίδιο πέφτουν και με τον ίδιο ρυθμό (που επιταχύνεται όσο ανεβαίνει η ρίζα στην επιφάνεια) απλά στην αγά δεν ξαναβγαίνουν οι ίδιες τρίχες αλλά μονίμως λεπταίνουν μέχρι το απόλυτο τίποτα και σιγά σιγά αλλάζουν τα όρια/σύνορα σαν αποψίλωση.
 

Marios1982

Well-Known Member
Οι ενεργοί θύλακες που δεν έχουν τρίχα πλέον, μπορούν να την ξανά ενεργοποιήσουν όπως λένε οι οδηγίες του re gain η είναι μύθος;;;
 

dlazaros

Well-Known Member
Οι ενεργοί θύλακες που δεν έχουν τρίχα πλέον, μπορούν να την ξανά ενεργοποιήσουν όπως λένε οι οδηγίες του re gain η είναι μύθος;;;
Σίγουρα έχουν υπάρξει περιπτώσεις που έχουν αναστηθεί ρίζες από το πουθενά όμως κάθε κεφάλι είναι διαφορετικό. Η μινόξ είναι αγγειοδιασταλτικό, δηλαδή διαστέλλεί τα αγγεία και φέρνει παραπάνω αίμα και θρεπτικά συστατικά με αποτέλεσμα να ξανά αρχίζουν παραγωγή η ρίζες. Για να μείνουν κάποια από τα αποτελέσματα χρειάζεται φίνα, η οποία κάνει την υπάρχουσα τρίχα να παχύνει εάν δεν έχει περάσει το σημείο χωρίς επιστροφή. Το σημείο αυτό είναι διαφορετικό για τον καθένα οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν αυτό που σε μένα έκανε θαύματα κάνει και σε σένα τα ίδια.
 

Marios1982

Well-Known Member
Σίγουρα έχουν υπάρξει περιπτώσεις που έχουν αναστηθεί ρίζες από το πουθενά όμως κάθε κεφάλι είναι διαφορετικό. Η μινόξ είναι αγγειοδιασταλτικό, δηλαδή διαστέλλεί τα αγγεία και φέρνει παραπάνω αίμα και θρεπτικά συστατικά με αποτέλεσμα να ξανά αρχίζουν παραγωγή η ρίζες. Για να μείνουν κάποια από τα αποτελέσματα χρειάζεται φίνα, η οποία κάνει την υπάρχουσα τρίχα να παχύνει εάν δεν έχει περάσει το σημείο χωρίς επιστροφή. Το σημείο αυτό είναι διαφορετικό για τον καθένα οπότε δεν μπορείς να ξέρεις αν αυτό που σε μένα έκανε θαύματα κάνει και σε σένα τα ίδια.
Μάλιστα.. έχω περιέργεια πως θα μαι όταν κλείσω χρόνο πάντως !!!
 

dlazaros

Well-Known Member
Έβγαλα μια φωτό σήμερα γιατί παρατήρησα οτι έχουν σκουρύνει αρκετά τα μαλλιά. Μπορεί να έχουν ξαναβγεί τα γκρίζα πιο σκούρα ή να έχουν πέσει περισσότερα λευκά και να φαίνεται το κεφάλι πιο σκούρο επειδή λείπουν ή είναι πολύ κοντύτερα. Την έβαλα δίπλα σε μια ίδια φωτό απο πρίν 9 μήνες όταν ήμουν 2ο μήνα θεραπεία με φίνα 3χ. Απο κοντά είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά, σαν να τα βάφω με γκρί μπογιά σκούρα ή να βάζω μαύρο ζελέ μαλλιών. Τα γένια είναι κάτασπρα και πριν και μετά.

PXL_20220816vs20211121.jpg
 

Marios1982

Well-Known Member
Έβγαλα μια φωτό σήμερα γιατί παρατήρησα οτι έχουν σκουρύνει αρκετά τα μαλλιά. Μπορεί να έχουν ξαναβγεί τα γκρίζα πιο σκούρα ή να έχουν πέσει περισσότερα λευκά και να φαίνεται το κεφάλι πιο σκούρο επειδή λείπουν ή είναι πολύ κοντύτερα. Την έβαλα δίπλα σε μια ίδια φωτό απο πρίν 9 μήνες όταν ήμουν 2ο μήνα θεραπεία με φίνα 3χ. Απο κοντά είναι η μέρα με την νύχτα η διαφορά, σαν να τα βάφω με γκρί μπογιά σκούρα ή να βάζω μαύρο ζελέ μαλλιών. Τα γένια είναι κάτασπρα και πριν και μετά.

Προβολή συνημμένου 52657
Όντως έχουν σκουρυνει! Η ντουτα το κάνει αυτό;; Αν ναι είναι απίθανο!
 

Kostas97

Well-Known Member
Trichologist @Kostas97 .
Μπράβο ρε Κώστα για τις γνώσεις σου, παρά το νεαρό της ηλικίας σου.
Εγώ στα 25 ήξερα μόνο τι είναι το Regain, και αυτό όχι λεπτομέρειες.
Φιλε Male σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
Προσωπικα πριν το φορουμ ηξερα ελαχιστα πραγματα. Oλοι εδω "αναγκαζουμε" ο ενας τον αλλον να μαθει προκειμενου να μπορει να βοηθησει. :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ManCyprus87

Well-Known Member
Φιλε Male σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια!
Προσωπικα πριν το φορουμ ηξερα ελαχιστα πραγματα. Oλοι εδω "αναγκαζουμε" ο ενας τον αλλον να μαθει προκειμενου να μπορει να βοηθησει. :D
Ακριβώς όπως τα λες φιλαράκι μου.
Όπως έχουμε βοηθηθεί, έτσι βοηθάμε και εμείς παρακάτω τον οποιονδήποτε, στη μάχη με αυτό το ψυχοφθόρο και συνεχώς εξελισσόμενο "έκτρωμα" της αλωπεκίας.
 

dlazaros

Well-Known Member
Όντως έχουν σκουρυνει! Η ντουτα το κάνει αυτό;; Αν ναι είναι απίθανο!
Και η Φινα και η ντούτα το κάνουν. Στην φίνα δεν μένει, φεύγει σε μερικούς μήνες και το χρώμα ξαναγίνεται όπως πριν. Για μας δούμε με την ντούτα άμα έχει διαφορά.
 

dlazaros

Well-Known Member
@dlazaros εχεις καποια αποψη για σχημα 1-2 μερες duta και τις υπολοιπες φινα? Με σκοπο το regrowth aπο noorwood2 σε noorwood1?
Από το ψάξιμο που έχω κάνει δουλεύει πολύ το Φινα κάθε μέρα και σκ ντούτα 1 ή 2 χάπια. Σκοπός είναι να καλύψουν και το τύπου 1 ένζυμο της ορμόνης που για μερικούς είναι αυτό το κάτι που χρειάζεται και μετά είναι εύκολη η μετάβαση σε συντήρηση 3χ ντούτα την εβδομάδα χωρίς Φινα.
 

dlazaros

Well-Known Member
Ραντεβού με ουρολόγο σήμερα που δεν τον ήξερα, του ΙΚΑ. Γεματούλης με γυαλιστερή καράφλα κοντά στα 40. Avodart δεν γράφει το δημόσιο μόνο γεννόσημο. Οκ, σκασίλα μου, με 9,30€ τα 30 με βγάζει για 2,5 μήνες με 3χ την εβδομάδα. Του λέω υπερπλασία προστάτη, μου λέει να δω τον υπέρηχο και να κάνουμε ενα επαναληπτικό. Του λέω έπαιρνα Proscar για 2 χρόνια και δεν είχα ξανά συμπτώματα με τον προστάτη και τώρα παίρνω το Avodart εδω και 2 μήνες και μου έκατσε καλύτερα. Και αρχίζουν τα όργανα...
Προσκάρ? Αυτό είναι για ευνουχισμό. Στύσεις μηδέν... Του λέω οτι το εργαλείο θερίζει μέρα νύχτα και επιμένει... Για την υπερπλασία δίνουμε Tamsulosin. Αυτό του λέω είναι Άλφα μπλόκερ το οποίο χαλαρώνει τους μύες της ουρύθρας και δεν μικραίνει τον προστάτη και έχει εμφανιστεί να δημιουργεί καρδιακά και χοληστερινικά προβλήματα σε πολύ κόσμο και ρίχνει την πίεση με αποτέλεσμα νύστα κλπ. Η φιναστερίδη και η ντουταστερίδη ελέγχουν το μέγεθος του προστάτη με το να κρατάνε την dht ορμόνη χαμηλά. Τα άλφα μπλόκερ αντιμετωπίζουν μόνο τις παρενέργειες της υπερπλασίας. Είναι σαν να έχω πίεση επειδή τρώω αλάτι με το κιλό και αντί να μου πείς κόψε ή μείωσε το αλάτι να μου λές πάρε χάπι για την πίεση!
Ηθικό δίδαγμά. Η γνώση είναι δωρεάν και η κατανόηση επίσης. Ή έχεις πάρει την γνώση στο Χάρβαρντ ή έχεις λιώσει στην βιβλιοθήκη του ίντερνετ είναι το ίδιο αμα διαθέτεις την πειθαρχία και το ενδιαφέρον να μάθεις και να βοηθήσεις τους άλλους. Αλλιώς δεν είσαι γιατρός αλλά πωλητής φαρμάκων με σύμβαση...
 

Kostas97

Well-Known Member
Ραντεβού με ουρολόγο σήμερα που δεν τον ήξερα, του ΙΚΑ. Γεματούλης με γυαλιστερή καράφλα κοντά στα 40. Avodart δεν γράφει το δημόσιο μόνο γεννόσημο. Οκ, σκασίλα μου, με 9,30€ τα 30 με βγάζει για 2,5 μήνες με 3χ την εβδομάδα. Του λέω υπερπλασία προστάτη, μου λέει να δω τον υπέρηχο και να κάνουμε ενα επαναληπτικό. Του λέω έπαιρνα Proscar για 2 χρόνια και δεν είχα ξανά συμπτώματα με τον προστάτη και τώρα παίρνω το Avodart εδω και 2 μήνες και μου έκατσε καλύτερα. Και αρχίζουν τα όργανα...
Προσκάρ? Αυτό είναι για ευνουχισμό. Στύσεις μηδέν... Του λέω οτι το εργαλείο θερίζει μέρα νύχτα και επιμένει... Για την υπερπλασία δίνουμε Tamsulosin. Αυτό του λέω είναι Άλφα μπλόκερ το οποίο χαλαρώνει τους μύες της ουρύθρας και δεν μικραίνει τον προστάτη και έχει εμφανιστεί να δημιουργεί καρδιακά και χοληστερινικά προβλήματα σε πολύ κόσμο και ρίχνει την πίεση με αποτέλεσμα νύστα κλπ. Η φιναστερίδη και η ντουταστερίδη ελέγχουν το μέγεθος του προστάτη με το να κρατάνε την dht ορμόνη χαμηλά. Τα άλφα μπλόκερ αντιμετωπίζουν μόνο τις παρενέργειες της υπερπλασίας. Είναι σαν να έχω πίεση επειδή τρώω αλάτι με το κιλό και αντί να μου πείς κόψε ή μείωσε το αλάτι να μου λές πάρε χάπι για την πίεση!
Ηθικό δίδαγμά. Η γνώση είναι δωρεάν και η κατανόηση επίσης. Ή έχεις πάρει την γνώση στο Χάρβαρντ ή έχεις λιώσει στην βιβλιοθήκη του ίντερνετ είναι το ίδιο αμα διαθέτεις την πειθαρχία και το ενδιαφέρον να μάθεις και να βοηθήσεις τους άλλους. Αλλιώς δεν είσαι γιατρός αλλά πωλητής φαρμάκων με σύμβαση...
Μια περιοδο που λες φιλε Λαζαρε με εβαλαν κατι φιλαρακια στην ιδεα της πρωτεινης. Τοτε η MyProtein ηταν η πιο οικονομικη επιλογη οποτε και εγω δοκιμασα την πρωτεινη.
Παω που λες στη δερματολογο να με δει και ξεκινησε να μου αναλυει περι καλης διατροφης, ποιο κοτοπουλο ειναι καλο κλπ κλπ. Μικροτερος τοτε, παντου με τη μαμα, της λεει η κλασσικη ελληνιδα μανα "παιρνει και κατι σκονες για το γυμναστηριο", "τι;;;;" λεει αυτη της λεω εγω πιστευοντας οτι θα καθησυχασει και τη μανα μου "πρωτεινη παιρνω σαν να τρωω γιαουρτακι με λιγα λογια". Και τι μου απανταει;;;
"Καλα τετοια αναβολικα πας και παιρνεις εισαι και του κλαδου τρομαρα σου;;;".

Αφου τα βρηκαμε στο τελος το χαρτι εγραφε.

Συνεχιση μινοξιδιλης κλπ κλπ κλπ + ΔΙΑΚΟΠΗ ΣΚΟΝΩΝ. :rolleyes:
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
@dlazaros Ομολογώ Λάζαρε για το πιο σκούρο χρώμα στο μαλλί που παρατηρείς μπορώ να επιβεβαιώσω και εγώ. Δεν ξέρω αν στην περίπτωση μου φταίει η μινοξιδίλη, η φίνα ή κάποια προδιάθεση να μαυρίσει το μαλλί μου όσο μεγαλώνω αλλά ενώ στα 17-18 ήμουν καστανόξανθος πλέον μετά το buzz cut με τη 2 που όλο το κεφάλι μακραίνει ομοιόμορφα παρατηρώ το μαλλί μου να τείνει στο μελαχρινό συνολικά.
 
Μπλουζα