sp75, dr. jose lorenzo, fue, 3251 grafts, 16-17/9/2021 (1st operation)

sp75

Active Member
3 μήνες. Σε αναμονή της φύτρωσης, η οποία φαίνεται να έχει ξεκινήσει ελάχιστα (κάποιες λιγοστές, πολύ μικρές τρίχες). Η ερυθρότητα είναι ακόμη εμφανής στη λήπτρια (το κρατάω ως καλό σημάδι).

IMG_3160.JPG IMG_3165.JPG IMG_3166.JPG IMG_3167.JPG IMG_3168.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mizerix

Active Member
Ευχαριστούμε για το ευκρινές φωτογραφικό υλικό. Θα μπορούσε κάποιος να εξηγήσει για ποιούς πιθανούς λόγους η δότρια του κυρίου φαίνεται τόσο ταλαιπωρημένη? (τουλάχιστον στα δικά μου μάτια). Δεν έχουν εξαχθεί πάρα πολλά μοσχεύματα σε σχέση με το τί μπορεί να δώσει η εν λόγω δότρια. @sp75 καλή επιτυχία στην μεταμόσχευσή σου, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια και σύντομα να χαρείς το νέο σου μαλλί!!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αφού σου λέει ότι την κουρεύει.

Εικόνα προ μμ.

1SG16.09.21P1.jpg


Ας μας πει ο SP75 αν στα πλάγια το μαλλί τώρα το έχει πάρει πιο κοντό ή όχι.
 

Mizerix

Active Member
@sp75 στα πόσα χιλιοστά έχεις κουρέψει τώρα τη δότρια και στα πόσα ήταν στην αρχή αν θυμάσαι? Μήπως έχει να κάνει με τα ποιοτικά χαρακτηριστικά (χρώμα δέρματος κλπ) και είναι φαινομενικά ταλαιπωρημένη? Ίσως κάνω εγώ λάθος, θα πρέπει να ξαναδώ προσεκτικά τις φωτογραφίες από την αρχή του νήματος.
 

sp75

Active Member
@sp75 στα πόσα χιλιοστά έχεις κουρέψει τώρα τη δότρια και στα πόσα ήταν στην αρχή αν θυμάσαι? Μήπως έχει να κάνει με τα ποιοτικά χαρακτηριστικά (χρώμα δέρματος κλπ) και είναι φαινομενικά ταλαιπωρημένη? Ίσως κάνω εγώ λάθος, θα πρέπει να ξαναδώ προσεκτικά τις φωτογραφίες από την αρχή του νήματος.
Το κούρεμα στη δότρια είναι στα ίδια χιλιοστά (περίπου 3) με τη διαφορά ότι τώρα γίνεται χωρίς clippers (δεν αφορά το ερώτημά σου).
Σίγουρα παίζει ρόλο το δέρμα, το χρώμα και η φορά των τριχών μου που σε φώτο προφιλ είναι σχεδόν κάθετες προς τη γωνία λήψης (πχ στη φωτό του cvial έχει διαφορετική γωνία)
Στο δια ταύτα: μπορεί να φαίνεται αλλά δεν είναι τόσο ταλαιπωρημένη (ευτυχώς :) )
 

witcher

Well-Known Member
Στα πλαινα φαίνεται αρκετα ταλαιπωρημενη η δοτρια σου. Δεν επανέλθει ακομα η δότρια απο το shock loss. Δωσε της χρονο ακομα, ειναι νωρις στον 3ο μηνα να κρίνεις τη δοτρια, καθώς θα βελτιώνεται με τον καιρο.
 

sp75

Active Member
Ωραία πας @sp75 .. σε 2 μήνες θα μπορείς να εκτιμήσεις πολύ καλυτερα την κατάσταση.. υπομονή !
υπομονή φίλε soon to be mallias, φαντάζομαι είσαι σε παρόμοια κατάσταση. για εμάς που είμαστε πρωτάρηδες στη διαδικασία, όσο και να τα έχουμε διαβάσει τώρα βγάζουν νόημα.. κλείνεις κι εσύ εξάμηνο, περιμένω να σας διαβάσω, ελπίζω τα καλύτερα για όλους όσους μπαίνουν σε αυτή τη διαδικασία
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sp75

Active Member
4 μήνες. Σε εξέλιξη η φύτρωση. Έχω ακόμη ερυθρότητα, όχι όμως τόσο έντονη όσο πριν. Κούρεμα χθεσινό, 1η φορά με χρήση μηχανής σε δότρια, με το "μαλακό" βέβαια. Γενικά καλά, χωρίς ερεθισμούς ή ενοχλήσεις με εξαίρεση κάποια ξηροδερμία στη λήπτρια.

IMG_3260.JPG IMG_3264.JPG IMG_3266.JPG IMG_3267.JPG IMG_3268.JPG
 

sp75

Active Member
Και τώρα φίλε μου ξεκινάει το καλό. Άντε λίγη υπομονή
σ'ευχαριστώ φίλε spi, η υπομονή είναι προαπαιτούμενο για όσους μπαίνουν σε αυτή τη διαδικασία
ευτυχώς πέρασε η άχαρη περίοδος με το περίεργο look μετά τη μμ...
 
  • Like
Reactions: spi

oreo

Well-Known Member
4 μήνες. Σε εξέλιξη η φύτρωση. Έχω ακόμη ερυθρότητα, όχι όμως τόσο έντονη όσο πριν. Κούρεμα χθεσινό, 1η φορά με χρήση μηχανής σε δότρια, με το "μαλακό" βέβαια. Γενικά καλά, χωρίς ερεθισμούς ή ενοχλήσεις με εξαίρεση κάποια ξηροδερμία στη λήπτρια.

Προβολή συνημμένου 44660Προβολή συνημμένου 44661Προβολή συνημμένου 44662Προβολή συνημμένου 44663Προβολή συνημμένου 44664
Πολύ φως φίλε στις φώτο , αδικείς τον εαυτό σου μου φαίνεται
 

sp75

Active Member
Πολύ φως φίλε στις φώτο , αδικείς τον εαυτό σου μου φαίνεται
οι φωτό προσπαθώ να είναι όσο πιο ξεκάθαρες γίνεται λαμβάνοντας τις με φυσικό φως σε φωτεινή ημέρα
έχεις δίκιο, η κατάσταση δείχνει καλύτερη υπό "κανονικές" συνθήκες (κλειστούς χώρους ή το σύνηθες φως σε εξωτερικούς/εσωτερικούς χώρους)
 

oreo

Well-Known Member
οι φωτό προσπαθώ να είναι όσο πιο ξεκάθαρες γίνεται λαμβάνοντας τις με φυσικό φως σε φωτεινή ημέρα
έχεις δίκιο, η κατάσταση δείχνει καλύτερη υπό "κανονικές" συνθήκες (κλειστούς χώρους ή το σύνηθες φως σε εξωτερικούς/εσωτερικούς χώρους)
Είναι παρα πολύ καλές αλλά όπως και με τον Giorgos-3 , είναι το άλλο άκρο των σκοτεινών κολακευτικών. Το αναφέρω γιατί σαν οπτική εικόνα έξω θα έπρεπε να έχω x zoom στο μάτι για να το εκλάβω έτσι.
 
Μπλουζα