Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Georgie

Well-Known Member
Φιλε jacksmith, εμενα προσωπικα δε με εκπλησσει η εντονη δυσαρεσκεια σου προς το προσωπο του κ. Αναστασακη.

Απο τη πρωτη στιγμη εχω καταλαβει οτι προκειται για ενα υπερφιαλο ατομο, φοβερα αλαζονικο που σε καμια περιπτωση δεν αναγνωριζει τα λαθη του, αλλά επιμενει να επιρριπτει τις ευθυνες σε εξωγενεις παραγοντες (την τυχη, το δερμα του ασθενους, την αντιδραση του καθε οργανισμου κ.α.).

Δεν εκπλησσομαι που δε δειχνει την αρμοζουσα κατανοηση και συμπαρασταση. Ειδικα, αν θεωρει οτι καποιος τολμα να του ασκει κριτικη, ειναι ικανος να τον θεωρησει ως ασπονδο εχθρο του .

Γραφεις για οφειλομενη ευαισθησια απο καποιον ομοιοπαθουντα, οπως ο γιατρος.

Παρα πολυ σωστο!

Αντι ο κ. Αναστασακης, ο οποιος πασχει και ο ιδιος απο ανδρογενετικη αλωπεκια, να συμπασχει με τους συμπατριωτες του Ελληνες, εχει μετατρεψει την κλινικη του σε τεραστια κερδοφορο επιχειρηση.

Αντι να προσπαθει, ακολουθωντας μια τιμια οικονομικη πολιτικη, να ελαφρυνει τον πονο των συμπατριωτων του, προτιμα να υπερκοστολογει τις υπηρεσιες που προσφερει, να "απομυζει" οικονομικα τους πελατες του και στην τελικη, αν διαπραττει λαθη, να υπεκφευγει και να αποποιειται τις ευθυνες του.

Αυτη δεν ειναι, λοιπον, ορθη συμπεριφορα και ειναι λογικο να λειτουργει αποκρουστικα σε καποιους (συμπεριελαμβανομενου και του υποφαινομενου).

Καπου, καποτε το εχω αναφερει ξανα...

Ενας φιλολογος διορισμενος σε δυσπροσιτη περιοχη της Ελλαδας, οχι οικονομικα ευκαταστατος, εκτιμωντας την οικονομικη αδυναμια των ντοπιων οικογενειων και συναισθανομενος το κοινωνικο του χρεος, παρεδιδε για μεγαλα χρονικα διαστηματα ιδιαιτερα μαθηματα ειτε αφιλοκερδως ειτε εναντι ενος τιμηματος υποτριπλασιου εναντι του συνηθισμενου μεσου ορου.

Ας συγκρινουμε, λοιπον, φιλοι μου συμπεριφορες και στασεις.

Και οσοι τυχον αρχισουν να προβαλλουν δικαιολογιες του τυπου..."ειναι πολλα τα εξοδα της επιχειρησης, ειναι λιγα τα καθαρα κερδη", μαλλον ζουν εκτος πραγματικοτητας.

Πως ο κ. Τυρκαλας μπορει και ανταπεξερχεται (εχοντας κατ' εμε αρκετα κερδη) με χρεωσεις 1 ευρω ανα graft ;

Αυτος δεν ειναι ανθρωπος; Δεν εχει αναγκες;

Γιατι ο κ. Αναστασακης να εχει σχεδον τριπλασιες χρεωσεις;

Μηπως ο κ. Αναστασακης επιζητα συνεχως μεγαλυτερο πλουτισμο εις βαρος των ομοιοπαθουντων πελατων του;

Και οχι μονο αυτο, αλλά και να μην επιδεικνυει και την αναλογη ευαισθησια και εντιμοτητα, συμπαραστεκομενος στους πελατες σε καθε αρνητικη εκβαση, οπως η συγκεκριμενη του φιλου jacksmith;
Φίλε νομίζω οτι ο Τυρκαλας ειναι συνεργαζόμενος με τη Starks .
Δε ειναι δίκη του η κλινική .
Μπορει να κάνω και λάθος αλλα αυτη την εντύπωση εχω .
Τωρα η οικονομική πολιτική της καθε κλινικής δε πρεπει να μας απασχολεί ιδιαίτερα .
Τα αποτελέσματα ειναι αυτα που ενδιαφέρουν .
Έτσι και αλλιώς ένας που ειναι ψημένος να κανει μεταμοσχευση σε μια κλινική συγκεκριμένη θα τη κανει
Η ενα ευρώ το τριχοθυλακιο η 3-4 δεν εχει σημασία .
Προσφορά και ζήτηση .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Οσο τα "κακα" αποτελεσματα της εκαστοτε κλινικης ειναι κρυμμενα και οχι "στη φορα" δεν εχουμε ελπιδα...
Χορτασαμε πενταστερες στο google κλινικες στις οποιες ολα ειναι φανταστικα.
Αυτος ειναι απο τους λιγους τροπους οντως να κρινεις τις υπηρεσιες.
Μου φαινεται εχουμε φτασει στο σημειο να μην ξερουμε ποιος ειναι ο "εργοδοτης" και ποιος ο "εργαζομενος".
 

Kostas97

Well-Known Member
Προσωπικα εχω την απορια πού ειναι η φωτογραφια του περιστατικου νεαρου με μια ουλη που ειχε πρωτοφερει και τον κ.Αναστασακη στο forum.
Εγω κοιτωντας τις κριτικες δεν τη βλεπω πουθενα. Jacksmith και απο εσενα το ιδιο.
 

tol

Well-Known Member
Φίλε νομίζω οτι ο Τυρκαλας ειναι συνεργαζόμενος με τη Starks .
Δε ειναι δίκη του η κλινική .

Αν ισχυει αυτο, φιλε Γιωργο, τοτε ενα ποσοστο απο τα κερδη του θα πρεπει ο κ. Τυρκαλας να τα δινει στην κλινικη.

Επομενως, μια η αλλη.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Η μόνη λύση για να έχεις σωστή γνώμη για κάθε κλινική είναι να έχεις δει ΠΟΛΛΑ ανεξάρτητα τυχαία περιστατικά, όπου το αποτέλεσμα ΔΕΝ ειναι προδιαγεγραμμένο και ξέρεις ότι δεν το παρουσιάζει η κλινική που μπορεί να βρει διάφορους τρόπους ας πούμε να το ωραιοποιήσει για να σε παραπλανήσει και να πέσεις στην παγίδα της κλινικής και να την επιλέξεις όπως και ο jacksmith, που τελικά αν γύριζε τον χρόνο πίσω ούτε που θα σκεφτόταν να περάσει από την πόρτα της συγκεκριμένης κλινικής με το αποτέλεσμα αλλά και με την αντιμετώπιση που έχει μέχρι τώρα που αδιαφορούν για την δυσαρέσκεια του με το αποτέλεσμα που πήρε.

Όπου βλέπεις πολλές θετικές αξιολογήσεις σε μια επιχείρηση και η επιχείρηση βασίζεται σε αυτό και το διατυμπανίζει ότι έχει τόσα θετικά reviews, ενώ στις αρνητικές google reviews κριτικές που δέχεται επιτίθεται με απαράδεκτο και προσβλητικό τρόπο και απειλεί να τις κατεβάσουν, σίγουρα κάτι βρωμάει και θα πρέπει να είσαι επιφυλακτικός έως και καχύποπτος μαζί τους. Το μόνο εύκολο είναι να βάζεις τους υπαλλήλους της να φτιάχνουν συνεχώς ψεύτικα accounts και να κάνει θετική αξιολόγηση στον εαυτό της για να ανεβάσει βαθμολογία...

"Πολλοί λένε δεν παίζει ρόλο ο χαρακτήρας του ανθρώπου , δεν θα τον κάνω φίλο". Και αυτό είναι πολύ σημαντικό λάθος που κάνουν πολλοί.

Όταν ένας άνθρωπος ειναι φαντασμένος, αλαζόνας, φιλοχρήματος (που κοιτάει συνεχώς πως θα αυξήσει τα ήδη τεράστια κέρδη του), εγωιστής, που υπερεκτιμά τις ικανότητες του, δεν παραδέχεται τα λάθη του αλλά πάντα του φταίνε οι "απρόβλεπτοι παράγοντες", νομίζει οτι τα κάνει όλα τέλεια και δεν αναλαμβάνει τις ευθύνες του είναι φυσικό και επόμενο σε μια αρνητική έκβαση του αποτελέσματος να μην αναγνωρίσει το λάθος του και τις ευθύνες του...

Π.χ. Ενώ θα του λες δεν ειχες καλή φύτρωση θα σου λέει "εγω την βλέπω μια χαρά, και σου έδωσα το καλύτερο αποτέλεσμα που μπορούσες να πάρεις". «Πετάει ο γάιδαρος; Πετάει...»

Με λίγα λόγια, θα κάνει τα πάντα για να φανεί ότι τα έκανε όλα σωστά και ότι είναι τέλειος και ότι δεν βλέπει κάτι λάθος, για να αποποιηθεί τις ευθύνες του. Και εσύ μετά θα ψάχνεις να βρεις λύση στο πρόβλημα σου...
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Ρε,με τις μετρήσεις του jacksmith θα ασχοληθεί κανένας?ο άνθρωπος έβγαλε αλλα νούμερα από τα δηλωμένα..τι γίνεται εδώ?δεν θα το συζητήσουμε?
 

aeratos28

Just aeratos
Οκ,νόμιζα ότι με αγνοούσαν και δεν έδιναν σημασία καν για το συγκεκριμένο θεμα και μουρλοποιηθηκα..που έλεγε και ο σοφός αυγολεμονος.!!
Χαλάρωσε όλα θα γίνουν με σωστό τρόπο στην ώρα τους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Jacksmith συμφώνει να ξυρίσει το κεφάλι του. Μολις γίνει αυτό, με δόκιμο τρόπο (φωτογράφιση υψηλής ανάλυσης) θα μετρηθούν τα graft. Μόλις συμπληρωθεί το 10μηνο (για να μην υπάρχει καμμία υπόνοια ότι υπάρχει ακόμη φύτρωση) θα προχωρήσουμε στην μέτρηση και θα το συντονίσω εγώ.
 

jacksmith

Active Member
Μάτια που δεν βλέπονται λένε...ξέρεις.!!
Εδώ καμία ενημέρωση @CVIAL? Τι παίχτηκε?

Mην ανησυχείς αεράτε. Δεν χάνομαι. Εδώ θα είμαι. Και για να μην σκέφτονται μερικοί διάφορα ( δεν αναφέρομαι τόσο πολύ στα μέλη ) , την παρουσίαση της μεταμόσχευσης που θα έκανα , την είχα αποφασίσεi και σκεφτεί από περσι τον Οκτώβρη, πριν ακόμα καταλήξω καν, που θα την κάνω . Μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο CIVIAL στην αλληλογραφία που είχαμε. Και θα παρουσιάσω και την 2η όταν τη κάνω.
Περιμένω και εγώ την στιγμή να γίνουν οι μετρήσεις. Πέρα από αυτό όμως και τις ουλές, υπάρχουν και κάποια άλλα θέματα που ακόμα για μένα δεν έχουν απαντηθεί. Πάσχω τελικά από dupa ή από Retro? Εγω νομίζω το δεύτερο. Η κλινική δεν μου ανέφερε τίποτα. Δεν το διέγνωσε? Πιστεύει ότι δεν έχω κάτι από αυτά? Το διέγνωσε και δεν μου το είπε?
Επίσης έχω ήδη αναφέρει ότι η αρχική αναφορά του γιατρού στα 2 ραντεβού ήταν 3000-3200 μοσχεύματα με στριπ. Την μέρα της επέμβασης, μόλις με είδε και πριν κουρευτώ ,έχοντας ακριβώς το ίδιο μαλλί που είχα στα ραντεβού, μου είπε ότι δεν φτάνει το στριπ και χρειάζεται να πάρουμε και με FUE. Αλλαξε κάτι μέσα σε 3 μήνες στο κεφάλι μου? Για ποιό λόγο έγινε αυτό?. Αν την μέρα των ραντεβού κάναμε αμέσως μετά την επέμβαση, την ίδια μέρα , τι θα μου έλεγε τότε ο γιατρός?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Mην ανησυχείς αεράτε. Δεν χάνομαι. Εδώ θα είμαι. Και για να μην σκέφτονται μερικοί διάφορα ( δεν αναφέρομαι τόσο πολύ στα μέλη ) , την παρουσίαση της μεταμόσχευσης που θα έκανα , την είχα αποφασίσεi και σκεφτεί από περσι τον Οκτώβρη, πριν ακόμα καταλήξω καν, που θα την κάνω . Μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο CIVIAL στην αλληλογραφία που είχαμε. Και θα παρουσιάσω και την 2η όταν τη κάνω.
Περιμένω και εγώ την στιγμή να γίνουν οι μετρήσεις. Πέρα από αυτό όμως και τις ουλές, υπάρχουν και κάποια άλλα θέματα που ακόμα για μένα δεν έχουν απαντηθεί. Πάσχω τελικά από dupa ή από Retro? Εγω νομίζω το δεύτερο. Η κλινική δεν μου ανέφερε τίποτα. Δεν το διέγνωσε? Πιστεύει ότι δεν έχω κάτι από αυτά? Το διέγνωσε και δεν μου το είπε?
Επίσης έχω ήδη αναφέρει ότι η αρχική αναφορά του γιατρού στα 2 ραντεβού ήταν 3000-3200 μοσχεύματα με στριπ. Την μέρα της επέμβασης, μόλις με είδε και πριν κουρευτώ ,έχοντας ακριβώς το ίδιο μαλλί που είχα στα ραντεβού, μου είπε ότι δεν φτάνει το στριπ και χρειάζεται να πάρουμε και με FUE. Αλλαξε κάτι μέσα σε 3 μήνες στο κεφάλι μου? Για ποιό λόγο έγινε αυτό?. Αν την μέρα των ραντεβού κάναμε αμέσως μετά την επέμβαση, την ίδια μέρα , τι θα μου έλεγε τότε ο γιατρός?

Σίγουρα retro.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
H Retro καλύπτει συγκεκριμένες περιοχές της δότριας, περιμετρικά άκρα και πλάγια.
 

aeratos28

Just aeratos
Jacksmith ,δεν πήγαινε για σένα αυτό που έγραψα να ξέρεις.σοβαρα.για άλλον χτυπά η καμπάνα .
Mην ανησυχείς αεράτε. Δεν χάνομαι. Εδώ θα είμαι. Και για να μην σκέφτονται μερικοί διάφορα ( δεν αναφέρομαι τόσο πολύ στα μέλη ) , την παρουσίαση της μεταμόσχευσης που θα έκανα , την είχα αποφασίσεi και σκεφτεί από περσι τον Οκτώβρη, πριν ακόμα καταλήξω καν, που θα την κάνω . Μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο CIVIAL στην αλληλογραφία που είχαμε. Και θα παρουσιάσω και την 2η όταν τη κάνω.
Περιμένω και εγώ την στιγμή να γίνουν οι μετρήσεις. Πέρα από αυτό όμως και τις ουλές, υπάρχουν και κάποια άλλα θέματα που ακόμα για μένα δεν έχουν απαντηθεί. Πάσχω τελικά από dupa ή από Retro? Εγω νομίζω το δεύτερο. Η κλινική δεν μου ανέφερε τίποτα. Δεν το διέγνωσε? Πιστεύει ότι δεν έχω κάτι από αυτά? Το διέγνωσε και δεν μου το είπε?
Επίσης έχω ήδη αναφέρει ότι η αρχική αναφορά του γιατρού στα 2 ραντεβού ήταν 3000-3200 μοσχεύματα με στριπ. Την μέρα της επέμβασης, μόλις με είδε και πριν κουρευτώ ,έχοντας ακριβώς το ίδιο μαλλί που είχα στα ραντεβού, μου είπε ότι δεν φτάνει το στριπ και χρειάζεται να πάρουμε και με FUE. Αλλαξε κάτι μέσα σε 3 μήνες στο κεφάλι μου? Για ποιό λόγο έγινε αυτό?. Αν την μέρα των ραντεβού κάναμε αμέσως μετά την επέμβαση, την ίδια μέρα , τι θα μου έλεγε τότε ο γιατρός?
 

jersey

Well-Known Member
Mην ανησυχείς αεράτε. Δεν χάνομαι. Εδώ θα είμαι. Και για να μην σκέφτονται μερικοί διάφορα ( δεν αναφέρομαι τόσο πολύ στα μέλη ) , την παρουσίαση της μεταμόσχευσης που θα έκανα , την είχα αποφασίσεi και σκεφτεί από περσι τον Οκτώβρη, πριν ακόμα καταλήξω καν, που θα την κάνω . Μπορεί να το επιβεβαιώσει και ο CIVIAL στην αλληλογραφία που είχαμε. Και θα παρουσιάσω και την 2η όταν τη κάνω.
Περιμένω και εγώ την στιγμή να γίνουν οι μετρήσεις. Πέρα από αυτό όμως και τις ουλές, υπάρχουν και κάποια άλλα θέματα που ακόμα για μένα δεν έχουν απαντηθεί. Πάσχω τελικά από dupa ή από Retro? Εγω νομίζω το δεύτερο. Η κλινική δεν μου ανέφερε τίποτα. Δεν το διέγνωσε? Πιστεύει ότι δεν έχω κάτι από αυτά? Το διέγνωσε και δεν μου το είπε?
Επίσης έχω ήδη αναφέρει ότι η αρχική αναφορά του γιατρού στα 2 ραντεβού ήταν 3000-3200 μοσχεύματα με στριπ. Την μέρα της επέμβασης, μόλις με είδε και πριν κουρευτώ ,έχοντας ακριβώς το ίδιο μαλλί που είχα στα ραντεβού, μου είπε ότι δεν φτάνει το στριπ και χρειάζεται να πάρουμε και με FUE. Αλλαξε κάτι μέσα σε 3 μήνες στο κεφάλι μου? Για ποιό λόγο έγινε αυτό?. Αν την μέρα των ραντεβού κάναμε αμέσως μετά την επέμβαση, την ίδια μέρα , τι θα μου έλεγε τότε ο γιατρός?
Retro σίγουρα έχεις. Το θέμα είναι να μην έχεις και DUPA....Για να ελέγξεις αν έχεις όμως DUPA θα πρέπει να πας σε μια κλινική να σε δει από κοντά και παράλληλα να σου κάνει και μετρήσεις.
 

jacksmith

Active Member
Retro σίγουρα έχεις. Το θέμα είναι να μην έχεις και DUPA....Για να ελέγξεις αν έχεις όμως DUPA θα πρέπει να πας σε μια κλινική να σε δει από κοντά και παράλληλα να σου κάνει και μετρήσεις.
Σε 5 πήγα στη Ελλάδα. Σιγή ιχθύος από όλες! Ένα από τα 3 συμβαίνει. Ή δεν έχω τίποτα, ούτε ντούπα ούτε ρετρό, ή δεν γνωρίζουν να κάνουν διάγνωση, ή το βλέπουν αλλά δεν μου το λένε. Αν αποκλείσουμε το πρώτο και συμβαίνει κάτι από τα άλλα 2, απλά είναι ένα ακόμα δείγμα του επιπέδου των κλινικών στην Ελλάδα. Βασικά νομίζω έχουν ενδιαφέρον τα 2 ερωτήματα που έθεσα και περιμένω και την κλινική να πάρει θέση.
Αν θέλει βεβαίως.
 
Μπλουζα