Μεταμόσχευση 2500 fut kai 550 fue. Κλινική ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ. Αρνητική εμπειρία.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και η γραμμή Γ έχει μήκος περίπου 10cm? Με συγχωρείς είμαι από κινητό κι δυσκολεύομαι να δω σχήματα ευκολα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
vlafo και θα έχανε τα λεφτά η κλινική; όλα στον βωμό του κέρδους, δεν μπα να πάρει φτωχό αποτέλεσμα ο ασθενής αλλά και να του κληρονομήσουμε άσχημες ουλές; Μικρή σημασία όλα αυτά.

Γιαυτό και απορρίπτουμε τέτοια περιστατικά χωρίς να μας νοιάζει το κέρδος και είναι αρκετά τις ίδιας περίπτωσης που έχουμε ακυρώσει και μετα μας λένε ότι η κλινική δεν είναι ικανή να τα αναλάβει.
 

Gianney

Well-Known Member
Εσείς γενικά ποια περιστατικά απορρίπτεται;
Γιαυτό και απορρίπτουμε τέτοια περιστατικά χωρίς να μας νοιάζει το κέρδος και είναι αρκετά τις ίδιας περίπτωσης που έχουμε ακυρώσει και μετα μας λένε ότι η κλινική δεν είναι ικανή να τα αναλάβει.
 

Ronaldo

Well-Known Member
Γιαυτό και απορρίπτουμε τέτοια περιστατικά χωρίς να μας νοιάζει το κέρδος και είναι αρκετά τις ίδιας περίπτωσης που έχουμε ακυρώσει και μετα μας λένε ότι η κλινική δεν είναι ικανή να τα αναλάβει.
Καλά κάνετε john john. Και εγώ μαζί σας. Το είχε αναφέρει και ο jacksmith ότι τον απορρίψατε και μπράβο στην HDC. Δηλαδή αν ένας ασθενής δεν μπορεί να πάρει αξιοπρεπές αποτέλεσμα καλύτερα να τον απορρίψεις παρά να του δώσεις ενα φτωχό αποτέλεσμα που θα τον απογοητεύσει και ας χάσει τα λεφτά η κλινική από την επέμβαση.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλά κάνετε john john. Και εγώ μαζί σας. Το είχε αναφέρει και ο jacksmith ότι τον απορρίψατε και μπράβο στην HDC. Δηλαδή αν ένας ασθενής δεν μπορεί να πάρει αξιοπρεπές αποτέλεσμα καλύτερα να τον απορρίψεις παρά να του δώσεις ενα φτωχό αποτέλεσμα που θα τον απογοητεύσει και ας χάσει τα λεφτά η κλινική από την επέμβαση.

Είναι η απογοήτευση του ασθενή με φτωχό αποτέλεσμα και το μεγάλο κόστος που θα δώσει...εδώ με 3000 σίγουρα τι θα μπορούσε να περιμένει ο άνθρωπος αλλά η δότρια δεν μας άρεσε.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσείς γενικά ποια περιστατικά απορρίπτεται;

Μεγάλα Nw με χαλιά δότρια αδύναμη η αραιή που δεν πρόκειται να πάρουν αξιοπρεπή αποτέλεσμα. Δότριες που μελλοντικά θα παρουσιάσουν πρόβλημα στα μεταμοσχευμενα και θα πέσουν. Κάποια πράγματα φαίνονται και με το μάτι από τις φωτογραφίες.
 

Georgie

Well-Known Member
Καλά κάνετε john john. Και εγώ μαζί σας. Το είχε αναφέρει και ο jacksmith ότι τον απορρίψατε και μπράβο στην HDC. Δηλαδή αν ένας ασθενής δεν μπορεί να πάρει αξιοπρεπές αποτέλεσμα καλύτερα να τον απορρίψεις παρά να του δώσεις ενα φτωχό αποτέλεσμα που θα τον απογοητεύσει και ας χάσει τα λεφτά η κλινική από την επέμβαση.
Εχεις δίκιο Ronaldo αλλα δεν ειναι πάντα έτσι.
Δε κάνω το συνήγορο καμιας κλινικής
Αλλα πολλές φορές ο ενθουσιασμός της πρόκλησης κανει τους γιατρούς και άλλους επαγγελματίες να υπέρ εκτιμούν τις δυνατότητες τους, και να παίρνουν τη λάθος απόφαση .
Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο περιστατικό και κλινική , αλλα γενικά για όλες τις ειδικότητες .
Και οχι μονο για γιατρούς .
 

Ronaldo

Well-Known Member
Εχεις δίκιο Ronaldo αλλα δεν ειναι πάντα έτσι.
Δε κάνω το συνήγορο καμιας κλινικής
Αλλα πολλές φορές ο ενθουσιασμός της πρόκλησης κανει τους γιατρούς και άλλους επαγγελματίες να υπέρ εκτιμούν τις δυνατότητες τους, και να παίρνουν τη λάθος απόφαση .
Δεν αναφέρομαι στο συγκεκριμένο περιστατικό και κλινική , αλλα γενικά για όλες τις ειδικότητες .
Και οχι μονο για γιατρούς .
Ναι μπορεί να συμβεί και αυτό που λες να νομίζει όντως κάποιος οτι μπορει να του δώσει ικανοποιητικό αποτέλεσμα ή θα τον "σώσει" που λεμε και μετά το αποτέλεσμα να τον διαψεύσει. Πιστεύω όμως θα πρέπει να είναι συγκρατημένος-προσγειωμένος στην πραγματικότητα και ρεαλιστής κάποιος, και να έχει πλήρη επίγνωση της κατάστασης και των δυνατοτήτων του χωρίς μεγάλα παχιά λόγια, γιατί μετά πολύ πιθανόν να εκτεθεί...!
 

Disco

Well-Known Member
Μεγάλα Nw με χαλιά δότρια αδύναμη η αραιή που δεν πρόκειται να πάρουν αξιοπρεπή αποτέλεσμα. Δότριες που μελλοντικά θα παρουσιάσουν πρόβλημα στα μεταμοσχευμενα και θα πέσουν. Κάποια πράγματα φαίνονται και με το μάτι από τις φωτογραφίες.
Εδώ σε ποια κατηγορία πιστεύεις από αυτές που ανέφερες εντάσσει η HDC τον Jacksmith και τον απορρίψατε,;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εχω διάβασει με πολυ ενδιαφερον ολα τα σχολια.
Προσωπικα, προτεινω να περιμενει κανεις στους 12 μήνες να δουμε το τελικο αποτέλεσμα με μακρυ μαλλι και να ακούσω με ακομα μεγαλύτερο ενδιαφερον ποιος θεωρει οτι θα ήταν προτιμοτερο να έχει παραμεινει καραφλος ο ασθενής, σταδιο 7 , με 200 τριχθυλάια από την προηγούμενηγ ΜΕΤ.
Γενικα, ειναι χρήσιμο να σκεφτούμε πως:
1. δεν υπάρχει ή σταδιο 2 μετα από 3-4 ΜΕΤ ή τον αφηνουμε σε σταδιο 7. Η βιβλιογραφια και η εμπειρια χιλιαδων ιατρων δεκαετείες τωρα αναφερει πως οι περισσοτεροι ασθενείς σταδιου 6 ή 7, και μόνο με ένα φυσικό forelock, ειναι πολυ ικανοποιημένοι, ακομα και αν δυσκολευονται να το πιστεψουν καποιοι που βλεπουν εντυπωσιακές αποκαταστασεις στο youtube.
2. Δεν θεωρω ότι υπάρχει ασθενής που προτιμα να παραμείνει σταδιο 7 από το αποτέλεσμα που θα έχει ο @jacksmith τελικά. ναι, δυστυχώς με κόστος τις απρόβλεπτες ουλές μήκους 2-3cm και πλατους 05-0,7cm. Καμια φορά ειναι απρόβλεπτο, οπως έχω εξηγησει, αλλα, επειδή όλα τα υπόλοιπα γινονται τελεια και καταλήγουν τέλεια, το τελικο κλάσμα όφελους/κοστους (ας υποθεσουμε ως κοστος την απρόβλεπτη ουλή) ειναι, κατα τη γνωμη μου πάντα, πολυ υπερ του όφελους, δηλαδη να έχει μαλλια και να μην ειναι καραφλός.
3. Δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να απορριψω ασθενή που ΕΙΝΑΙ υποψηφιος για ΜΕΤ με το φοβο μήπως και το αποτέλεσμα δεν ειναι τοσο εντυπωσιακό που να χειροκροτούν στο φορουμ. Διαβάζω αυτο που γραφει ο @John_John1 και καταλαβαινω το σκεπτικο αλλά ως 3ης γενιάς ιατρός έχω άλλη προσεγγιση για το ποιο ειναι το "χρέος" μου όταν υπάρχει ελπίδα βοήθειας και τελικα θεωρω πως θα ειναι ένα πολυ καλό αποτέλσμα, τηρουμενων των αναλογιών φυσικα δοτριας/λήπτριας και χαρακτηριστικών τριχών.
4. Η ΜΕΤ γινεται για την λήπτρια. Φροντιζουμε και σεβόμαστε τη δότρια ΚΑΘΕ δυνατό τρόπο και στόχος μας ειναι να έχει ο ασθενής μαλλια ΑΠΟΛΥΤΑ φυσικα και όσο γινεται πυκνα στην λήπτρια. Προσωπικα θεωρώ πως το κοστος 2 απρόβλεπτων μήκους 2-3cm και πλατους 05-0,7cm με αντάλλαγμα να μην θεωρείται καραφλός ο ασθενής και να έχει και ένα φυσικό και ωριαότατο αποτέλεμσα ειναι μια πολυ συμφέρουσα ανταλλαγή.

Καταλαβαινω πως για διάφορους λόγους καποιοι θα θεσουν ως μέτρο συγκρισης το ενδεχόμενο:
-ΚΑΙ σταδιο 7
-ΚΑΙ γεματο κεφάλι με μια ΜΕΤ
-ΚΑΙ μεγάλη πυκνότητα παντού
-ΚΑΙ χωρις απροβλεπτες ουλές
-ΚΑΙ να κοβει τα μαλλια κοντα
-ΚΑΙ, ΚΑΙ, ΚΑΙ ...

Στο συγκεκριμενο κεφάλι δεν γινοταν. Καλο να θετουμε εφικτα μέτρα συγκρισης και όχι φαντασιακα σενάρια και να δημιουργούμε ανυπαρκτους εχθρούς.
Οι ουλες θα διορθωθούν/καλυφθούν, τα μαλλια θα βγουν και θα ειναι άριστα και ο ασθενής θα αλλάξει συναισθημα συντομα.
Η "λατρεία της δότριας" εις βάρος τη λήπτριας (δλδ "αν ειναι να έχω ουλή/ουλες, καλύτερα καραφλος") έχει αποδειχθεί σε κάθε περιπτωση εις βάρος της ψυχολογιας του ασθενούς και ότι δεν "δουλευει", παρα μόνο για να πουλάει "νεες τεχνικές χωρις ουλες, χωρις ραμματα, χωρις πονο" κτλ.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Το αποτελεσμα για μένα για τα 3050 είναι μια χαρά το είπα και παραπάνω ότι δεν θα μπορούσε να περιμένει κάτι καλύτερο άλλα ίσως είχε μεγαλύτερες προσδοκίες.
Συμφωνώ ότι θα πρέπει να περιμένει και να μεγαλώσει τα μαλλάκια του έτσι ώστε θα υπάρχει μια αλλαγή από τελείως φαλακρός που ήταν.
Τώρα δεν γνωρίζω αν έχει μελλοντικό θέμα στα μεταμοσχευμενα λόγο τις αρρωστημένης ας πω δότριας, έτσι τουλάχιστον μου φαίνεται έμενα.
Εσείς τον έχετε δει και από κοντά σίγουρα γνωρίζεται περισσότερα.

Για μένα θα ήταν ρίσκο να τον αναλάβουμε με τέτοια δότρια γιατί όπως βλέπουμε τώρα είναι λίγο δυσαρεστημενος και ρίχνει και την κλινική κατά κάποιο ποσοστό στα μάτια μας.
Έτσι ώστε από τέτοια περιστατικά μόνο χαμένοι θα ήμασταν. Σαν κλινική εμείς δεν θα θέλαμε κάποιος πελάτης να δώσει πολλά λεφτά και να είναι απογοητευμενος.
Βεβαία υπάρχουν και αυτοί που δεν μένουν ικανοποιημενοι με τίποτα.

Υπάρχουν και περιστατικά όπως τον @Mak39 που επίσης με τόσα στριπ και χάλια δότρια δεν θα τον αναλαμβαναμε.

Ο Μak39 στην τελική πήρε ένα πολύ ικανοποιητικο αποτελεσμα και χάρηκα και εγώ ο ίδιος αν και λόγο δότριας δεν γνωρίζω το μέλλον των μοσχευμάτων του χωρίς αγωγή. Άλλα ακόμη και 10 χρονιά να του πάει είναι κερδισμένος.
Είναι επίσης φίλος μου και ο ίδιος τον προέτρεψα και σε εσάς.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Για μένα καλά κάνετε από τις μιας που αναλαμβανεται τέτοια περιστατικά άλλα σε εμάς υπάρχουν βλέπω πιο στραβοί η ας το πω καλύτερα απαιτητικοί πελάτες και συνήθως μας παρουσιάζουν προβλήματα.
 

Disco

Well-Known Member
Εσύ σε ποια κατηγορία πιστεύεις τον έβαλε η hdc?
Από ότι ανέφερε ο john john τον απέρριψε η HDC επειδή δεν έχει την δότρια για να πάρει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και επίσης οτι βλέπει οτι είναι αρρωστημένη η δότρια, δηλαδή ότι έχει DUPA και τα μοσχεύματα κινδυνεύουν να πέσουν χωρίς φιναστερίδη, που από οτι φαίνεται δεν παίρνει ο jacksmith. Το ειχε αναφέρει κ ο CVIAL οτι εχει πολλές πιθανότητες να πάσχει απο BUPA/DUPA ο jacksmith.
 

aeratos28

Just aeratos
Εσύ σε ρωτάω σε ποια κατηγορία τον βάζεις..άσε τι έχουν πει..τα είδα.
Από ότι ανέφερε ο john john τον απέρριψε η HDC επειδή δεν έχει την δότρια για να πάρει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και επίσης οτι βλέπει οτι είναι αρρωστημένη η δότρια, δηλαδή ότι έχει DUPA και τα μοσχεύματα κινδυνεύουν να πέσουν χωρίς φιναστερίδη, που από οτι φαίνεται δεν παίρνει ο jacksmith. Το ειχε αναφέρει κ ο CVIAL οτι εχει πολλές πιθανότητες να πάσχει απο BUPA/DUPA ο jacksmith.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι το θέμα είναι απλό και έχει να κάνει όχι με την ουσία αλλά με τις προσδοκίες και τι περιμένει ο ασθενής. Θα σας δώσω ένα παράδειγμα. Στο βιντεάκι που έχω κάνω με τον Jose και το kite υπάρχει ένα NW7 (φίλος του Giorgos-3) που είχε έρθει στο consultation. To παιδί έψαχνε εναγωνίως να κάνει μμ, ήταν διατεθιμένος να πάει παντού. Ήξερα ότι δεν ήταν υποψήφιος αλλά με ενδιάφερε να δούμε και σε consultation ένα τέτοιο περιστατικό. Ο Jose μετά τις μετρήσεις, κλπ του έδειξε 2-3 παρόμοια περιστατικά NW7 και τι μπορεί να περιμένει. Το παιδί είχε μεγαλύτερες απαιτήσεις και όταν κατάλαβε ότι αυτό είναι το ταβάνι είπε δεν αξίζει δεν κάνω τίποτε. Μας ευχαρίστησε και μου είπε ότι ήταν πολύ ευχαριστημένος από το consultation γιατί πλέον ξέρει.
 
Μπλουζα