Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Gianney

Well-Known Member
Προσωπικά θεωρώ πως με τα window peaks οι κροταφοι φαίνονται ακόμα πιο ανοιχτοί και μεγάλοι ενώ σε μεγάλα μέτωπα αν δεν υπάρχουν τότε το μέτωπο δείχνει πιο μεγάλο. Επίσης σε μικρά μέτωπα κυριως υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που ξυρίζουν κιόλας το συγκεκριμένο peak.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Εμένα μου αρέσουν οι ανοιχτοί κρόταφοι αρκεί να δένουν ωραία με την hairline. Το θεωρώ σημάδι αρρενωπότητας ειδικά σε 40+
Σαφώς ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του.Εγω παρατηρώ πως πολλοί επιζητούν κλειστούς κροτάφους ,χαμηλή και νεανική hairline ανεξαρτήτως ηλικίας.Εσενα cvial πίστευω θα σου πάει αυτό που πας να κάνεις και με τέτοιες γνώσεις τεχνικής και μη φύσης και με τέτοιο γιατρό θα γίνεις ακόμα πιο σούπερ.
 

jersey

Well-Known Member
Όντως τα widnow peaks τονίζουν ακόμα περισσότερο τους ανοιχτούς κροτάφους. CVIAL, πως και επέλεξες αυτό το σχήμα στην Hairline; για εξοικονόμηση μοσχευμάτων ή φυσική σου hairline ήταν τριγωνική ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όντως τα widnow peaks τονίζουν ακόμα περισσότερο τους ανοιχτούς κροτάφους. CVIAL, πως και επέλεξες αυτό το σχήμα στην Hairline; για εξοικονόμηση μοσχευμάτων ή φυσική σου hairline ήταν τριγωνική ;

Καλή ερώτηση. Δεν υπάρχει κανόνας, εξαρτάται και από το σχήμα του προσώπου. Δες στην παρακάτω φώτο που ήταν και πως ήταν η νεανική μου hairline.

cvial hairline.jpg
 

jersey

Well-Known Member
Καλή ερώτηση. Δεν υπάρχει κανόνας, εξαρτάται και από το σχήμα του προσώπου. Δες στην παρακάτω φώτο που ήταν και πως ήταν η νεανική μου hairline.

Προβολή συνημμένου 37112
Σαφώς και παίζει ρόλο το σχήμα του προσώπου. Συνήθως πάντως προσπαθούμε να μιμηθούμε όσο μπορούμε την νεανική μας hairline. Οπότε η τωρινή σου hairline μοιάζει με την νεανική σου απλά σε μεγαλύτερο ύψος. Μια χαρά λοιπόν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτή είναι η καλύτερη μεθοδολογία, απλά επιλέγεις πόσο πιο ψηλά.
 

Gianney

Well-Known Member
Αυτή είναι η καλύτερη μεθοδολογία, απλά επιλέγεις πόσο πιο ψηλά.
Το σημαντικό προσόν της χοντρής και σπαστης τρίχας σου αντισταθμίζει την ρετρό που σου κοψε τα 8000 grafts που θα είχες αν δεν υπήρχε η ρετρό.Θα μηδενίσεις και την total capacity donor area με την 3 μμ αν και όπως λες και γιατί να μην το κάνεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παραπάνω θα είχα, ασε μην μου την θυμίζεις. αντί να έχω δότρια 240cm2 έχω 180cm2, 60*85/2 ~ 2500g
 

gerassis

Well-Known Member
Δεν πάνε σε όλους τα windows peak. Εγώ είχα ένα μεγάλο V στα νειάτα μου με ανοιχτούς κροτάφους που ακόμα είναι εμφανές άμα σηκώσω τα φρύδια μου. Προφανώς τώρα πρέπει να είναι αρκετά συντηρητικό.
Πιο μεγαλο "V" δεν εχω ξαναδει. Σχεδον τελειο σχήμα! Καμια σχεση η εικονα σου τωρα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Καλή ερώτηση. Δεν υπάρχει κανόνας, εξαρτάται και από το σχήμα του προσώπου. Δες στην παρακάτω φώτο που ήταν και πως ήταν η νεανική μου hairline.

Προβολή συνημμένου 37112
Στο ύψος που είναι η hairline σου είναι πολύ ωραία για την ηλικία και το πρόσωπο σου. Το μόνο (κατά την άποψη μου)
Καλή ερώτηση. Δεν υπάρχει κανόνας, εξαρτάται και από το σχήμα του προσώπου. Δες στην παρακάτω φώτο που ήταν και πως ήταν η νεανική μου hairline.

Προβολή συνημμένου 37112
Προσωπική μου άποψη: πέρα από το crown, αν κλείσεις λίγο τους κροτάφους και ρετουσάρεις λίγο την hairline χωρίς να την κατεβάσεις διατηρώντας το τρίγωνο σχήμα (δηλαδή κάνοντας λίγο πιο αμβλεία την γωνία του τριγώνου) είσαι ΟΚ. Ότι περισσέψει τα ρίχνεις σε πύκνωση πίσω από το frontal third που δεν έβαλες μεγάλες πυκνότητες στις 2 πρώτες ΜΜ. Με όλα αυτά όμως το buzz cut δεν το γλιτώνεις!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για την hairline συμφωνώ αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω τίποτα στην ζώνη С, είναι πεταμένα graft. Ούτε την hairline σκέφτομαι να την πειράξω πολύ, λίγο στο κέντρο μια ενίσχυση για να κάνω ένα ψευτοpeak δεν είναι πάνω από 50g. Έχω δυστυχώς και τα temples (όχι τα peaks) που τα τρώει η ρετρο και σίγουρα θα αρχίσουν σε μερικά χρόνια να χτυπάνε άσχημα γιατί θα κάνουν μεγάλη διαφορά με το υπόλοιπο μαλί. Ανάλογα με το τι graft βγουν πιθανότατα να μην κλείσω λίγο τους κροτάφους (αυτό θα φάει τουλάχιστον 300) και να τα ρίξω για ενίσχυση στα temples και ειδικά στο δεξί που έχει και το μεγαλύτερο πρόβλημα.
 

bobby

Well-Known Member
Για την hairline συμφωνώ αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω τίποτα στην ζώνη С, είναι πεταμένα graft. Ούτε την hairline σκέφτομαι να την πειράξω πολύ, λίγο στο κέντρο μια ενίσχυση για να κάνω ένα ψευτοpeak δεν είναι πάνω από 50g. Έχω δυστυχώς και τα temples (όχι τα peaks) που τα τρώει η ρετρο και σίγουρα θα αρχίσουν σε μερικά χρόνια να χτυπάνε άσχημα γιατί θα κάνουν μεγάλη διαφορά με το υπόλοιπο μαλί. Ανάλογα με το τι graft βγουν πιθανότατα να μην κλείσω λίγο τους κροτάφους (αυτό θα φάει τουλάχιστον 300) και να τα ρίξω για ενίσχυση στα temples και ειδικά στο δεξί που έχει και το μεγαλύτερο πρόβλημα.
Προφανώς εσύ ξέρεις καλύτερα τι χρειάζεσαι, εμείς από τις φωτο πάντως σε βλέπουμε ήδη τζετ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα μερεμέτια και τα touchup είναι τα πιο μπελαλίδικα. Λιγά εδώ, λίγα εκεί, κόψε από εδώ βάλε εκεί. Θέλει να το επεξεργαστείς αρκετά για να μην κάνεις λάθος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι, όλη η περιοχή του temporal που την έχει φάει η ρέτρο (μεταξύ των 2 κίτρινων γραμμών) πρέπει να ενισχυθεί για να μην χτυπάει η μεγάλη διαφορά με το υπόλοιπο μαλί που είναι πολύ πυκνό. Θέλει 20-25g x 15cm2 = 300-375g. Eυτυχώς μόνο η δεξιά πλευρά έχει αυτό το πρόβλημα. Είδες πως φεύγουν τα graft και πρέπει να δεις που έχουν το καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα?

temporal.jpg
 

Harris_G

Well-Known Member
Γενικα δε μαρεσει να παινευομαι αλλα οταν το ζητησα αυτο απο το Jose στο πρωτο consultation, οι υπολοιποι 2-3ρηδες θελατε κατεβασμα 10 εκατοστα.:cool:
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Τοποθέτησε καμία φωτογραφία να σε δούμε σε ένα νέο νήμα και κάτσε διάβασε. Είσαι ενθουσιασμένος που βρήκες το φόρουμ και είναι λογικό γιατί έχει βοηθήσει πολύ κοσμο αλλά δεν είναι απλά τα πράγματα στην ηλικία που έχεις. Όλοι κόμπλεξ έχουμε.


Εχω ανεβασμενες φωτογραφίες μου στο νήμα με τίτλο Φιναστερίδη που το έγραψα εγώ. Αν σε ενδιαφέρει να δεις πως είμαι τώρα αλλά και πριν 10 μήνες μπες έχω κοντά στις 10 φωτογραφίες.
 
Μπλουζα