Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άμα δεν περισσεύουν τα grafts στη λήπτρια, λείπουν...

Aυτό είναι μια μεγάλη αλήθεια όπως έλεγε και ο διάσημος μπετατζής και για να το μεταφράσω σε τρίχες, δεν υπάρχει αρκετό στο μαλλί, πάντα χρειάζεσαι περισσότερο. Όπως έγραψα ο πρώτος στόχος της κάλυψης σε οποιαδήποτε συνθήκη τελείωσε. Μου είχε μείνει το crown το οποίο είναι μικρό έχει αρκετά μαμά και υπο καλές συνθήκες/σωστό χτένισμα δεν φαίνεται όπως είναι στις παρακάτω φώτο. Εδώ μετά από κούρεμα και φτιάξιμο του μαλλιού (πομάδες, λακ, κλπ)

IMG_1658r.jpg

IMG_1657r.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Φίλε cvial για μένα είσαι τζετ ούτως ή άλλως, αλλά αφού θέλεις να τελειοποιήσεις το μικροπροβληματάκι αραίωσης στο crown, σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στο 3ο σου «ταξίδι», αν και την θεωρώ δεδομένη… με «οδηγό» τον Jose….
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Φίλε cvial για μένα είσαι τζετ ούτως ή άλλως, αλλά αφού θέλεις να τελειοποιήσεις το μικροπροβληματάκι αραίωσης στο crown, σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία στο 3ο σου «ταξίδι», αν και την θεωρώ δεδομένη… με «οδηγό» τον Jose….
Δεν υπάρχει λόγος να μην τον τελειοποιήσει πλέον ....παίζει μπάλα εκ του ασφαλούς πια....θα ταν ανοησία να μην κάνει το Κράουν και κατι αλλά που έχει στο μυαλό του....
 
Τελευταία επεξεργασία:

midnight express

Well-Known Member
Μικρο το προβλημα φιλε αλλα ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο!Την επιτυχια την θεωρω δεδομενη!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Φίλε μου έχω τόσο μαζεμένο κόμπλεξ και ανάθεμα μέσα μου που αν η Φινα δεν μου δώσει τα (συγκεκριμένα και όχι υπερβολικά) πράγματα που έχω στο μυαλό μου με βλέπω να κάνω εμφύτευση και μόνος μου στον καθρέφτη του δωματίου μου μη σου πω.Με κάνα κατσαβίδι και 2-3 τσιμπιδάκια θα με κάνω σένιο.

Τοποθέτησε καμία φωτογραφία να σε δούμε σε ένα νέο νήμα και κάτσε διάβασε. Είσαι ενθουσιασμένος που βρήκες το φόρουμ και είναι λογικό γιατί έχει βοηθήσει πολύ κοσμο αλλά δεν είναι απλά τα πράγματα στην ηλικία που έχεις. Όλοι κόμπλεξ έχουμε.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ό,τι πληρώνεις παίρνεις, διαχρονικό και αδιαπραγμάτευτο. Πάντως η πρώτη φώτο είναι πιο φωτεινή (χιούμορ).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η πιο σκοτεινή είναι με iPhone 7 και μέσα οι άλλες με 12 pro max και έξω αλλά γυαλίζει η ράφλα και αυξάνει την φωτεινότητα :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

athenian

Well-Known Member
Αγαπητέ @CVIAL καλή επιτυχία να έχεις.
Αν το ξυρίσεις για την ΜΜ θα έχει ενδιαφέρον να ανεβάσεις φωτογραφίες να δούμε πως είναι η κατάσταση στο ξυρισμένο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανέστατα (αν το ξυρίσω), αυτό παίζεται. (προσωπικά δεν θα ήθελα) αλλά ότι πει ο γιατρός για την ληπτρια
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ΤΟ ΠΛΑΝΟ.

Σύμφωνα με τον γιατρό, έχω ακόμα γύρω στα 1500g τα οποία όπως είπα θα βγουν όλα, δεν έχει κανένα νόημα να αφήσω κάβα. Για το crown υπάρχουν φώτο του 2015 θα βγουν και φώτο το 2021 οπότε θα ξέρουμε πόσο έχει προχωρήσει η αραίωση. Έχοντας λοιπόν μετρημένη την εξέλιξη 5 ετών σε αυτή την ηλικία, μπορούμε να ξέρουμε με πολύ μεγάλη βεβαιότητα το μέλλον. Εκεί θα αποφασιστεί και ο συνολικός αριθμός graft, τα οποία δεν θα είναι κάτω από 500.

Με βάση τις 2 προηγούμενες μμ ξέρω ότι 25% θα είναι μονότριχα. Άρα στα 1500g θα έχω γύρω στα 350μονότριχα. Αυτά δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν κάπου αλλού άρα οπωσδήποτε θα προχωρήσω σε ένα touchup της hairline σύμφωνα με το παρακάτω σχήμα για να τα αξιοποίησω και να βελτιώσω ακόμα περισσότερο την εικόνα. Ένα μικρό windows peak στο κέντρο (που πάντα είχα νέος) και ένα ελαφρύ κλείσιμο των 2 κροτάφων. Αυτό θα στοιχίσει περίπου 600g, δηλαδή τα 350 μονότριχα και περίπου 250 δίτριχα. Τα υπόλοιπα μέχρι τα 1500, αφού δούμε και πόσο θα πάρει το crown, θα μπουν κατά βούληση στα 100cm2 για να καλύψουν τα όποια κενά υπάρχουν.

Το δικό μου μαλλί έχει ένα πλεονέκτημα. Λόγω της χοντρής τρίχας μπορεί εύκολα να πάρει όγκο και να μην χάσει πολύ σε κάλυψη όπως κάποιου που έχει λεπτή τρίχα. Ο όγκος είναι το επόμενο ζητούμενο μετά την κάλυψη σε μια μμ έτσι ώστε όχι μόνο να μην φαίνεται δέρμα αλλά και να φαίνεται πλούσιο. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι σε 15-20 χρονάκια θα ξεκινήσει και η senile, άρα το μαλλί το θέλουμε στην λήπτρια. Όσο πιο πολύ έχουμε, τόσο πιο πολύ θα κρατήσουμε μια καλή εικόνα για αρκετά χρόνια.

hairline.jpg
 

karaflomallias

Active Member
Cvial με τις γνώσεις σου και την επιλογή ιατρού η επιτυχία θεωρείται δεδομένη ! προσωπικά πάντως αφού σε είδα και από κοντά στο πρόσφατο consultation δεν θα φανταζόμουν με τίποτα ότι θα πήγαινες για άλλη μμ.. η εικόνα σου από κοντά είναι ενα μαλλί που πολλοί δεν είχαμε ούτε στα 15...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επιτυχημένο illusion είναι. Αυτό που βλέπεις σε αυτή την περιοχή των 100cm2 είναι 4500g με έναν κακό λόγο 1.95 αλλά χοντρή και σπαστή τρίχα και ικανό μήκος για να καλύπτει πολύ ωραία την ζώνη С που έχει πυκνότητα 30-35g σε σχέση με τα 55-60g της ζώνης Α. Στα νιάτα μου είχα το διπλάσιο και μαλλί.

Αυτό που θέλω να κάνω τώρα είναι κάποιες "πινελιές". Μερικά διάσημα windows peak με ανοιχτούς κροτάφους:

Slicked-Back-Hairstyle-For-Widows-Peak.jpg


Leonardo-DiCaprio-Windows-Peak-Slicked-Back-e1536551447195-750x1119.jpg


col.jpg


Longer-Hair-Keanu-Reeves.jpg

Josh-Duhamel-widow-peak-messy-side-part-comb-over-by-s_bukley-e1536551505652.jpg


Widows-Peak-Haircuts.jpg


Widows-Peak-Taper-Haircut.jpg


Απ'όλα αυτά όμως, το σχήμα προσώπου/κροτάφου που είναι παρόμοιο με το δικό μου είναι αυτό. Σαφώς έχει πιο μακρία peaks αλλά αυτό δεν παίζει τόσο ρόλο. Τέτοιου είδους χτένισμα (tempered pompadour) μπορώ να κάνω άνετα με το μαλλί που έχω (όταν το ισιώσω) με ένα κλικ χειρότερη πυκνότητα αλλά μου λείπει η μυτούλα μέσα στο κόκκινο για να δείξει καλύτερα και να χαμηλώσει το μέτωπο. O @Harris_G ειναι φαν των windows peak.

Tapered-Pompadour-with-Widows-Peak-and-Receding-Hairline-e1538369758304 (1).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

karaflomallias

Active Member
εσυ το πας σε άααααλλο επίπεδο ... κάνεις μμ για να υποβοηθήσεις χτένισμα - κούρεμα ... απίστευτος πραγματικά ...
 

bobby

Well-Known Member
Άμα είσαι μηχανικός έχεις καλύτερη αντίληψη του χώρου …. ακόμα και στο μαλλί!! Προσωπικά μου αρέσει του Duhamel τον έχω δε από κοντά στο Monterey που πήγαινε για golf. Τρομερό μαλλί !
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν πάνε σε όλους τα windows peak. Εγώ είχα ένα μεγάλο V στα νειάτα μου με ανοιχτούς κροτάφους που ακόμα είναι εμφανές άμα σηκώσω τα φρύδια μου. Προφανώς τώρα πρέπει να είναι αρκετά συντηρητικό.
 
Μπλουζα