Kardinalios , injertocapilar (Lorenzo), fue, 2901 grafts

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Μήπως για να μη διαβάζουμε άσχετα θέματα στο νήμα της μμ?
κουνησα λιγο το κεφαλι μου μηπως διαβαζα αλλο νημα, αλλα ξαναειδα το ποστ των ερωτησεων και εξακολουθω να μην βλεπω κατι που δεν αφορα το νημα και εν τελη και το φορουμ.
 

Fil92

Member
Παιδιά σόρρυ, δεν ήθελα να δημιουργήσω προστριβές. Στα πλαίσια την μμ θεώρησα πως είναι εξίσου σημαντικό να περιγράψουμε και την παράλληλη θεραπεία που ακολουθούμε για να έχουμε και την πλήρη εικόνα. Η διαδικασία της μμ προφανώς και είναι το μεγαλύτερο κομμάτι της πίτας, αλλά δεν είναι το μόνο, και όπως γίνεται αναλυτική μελέτη του τρόπου τοποθέτησης, θεώρησα ότι αντίστοιχα πρέπει να γίνει και για τους άλλους παράγοντες. Με ενδιέφερε και προσωπικά η κατάσταση της κεφαλής του kardinalios, οπότε και ρώτησα.
Δεν υπάρχει θέμα, μπορώ να ρωτήσω και σε προσωπικό μήνυμα, αλλά όπως είπε και ο vag25 σίγουρα θα βοηθήσει και άλλους.
Όπως και να έχει, εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
κουνησα λιγο το κεφαλι μου μηπως διαβαζα αλλο νημα, αλλα ξαναειδα το ποστ των ερωτησεων και εξακολουθω να μην βλεπω κατι που δεν αφορα το νημα και εν τελη και το φορουμ.

Δίκιο έχει ο vag-25. Οι ερωτήσεις του Fil92 έχουν σχέση (τουλάχιστον οι περισσότερες) όχι με το τεχνικό κομμάτι αλλά το υποστηρικτικό άρα γιατί να μην απαντηθούν δημόσια?
 

kardinalios

Well-Known Member
6 months Post-Op :
IMG_20200619_190445__03.jpg
IMG_20200619_190457__02.jpg
IMG_20200619_190451__01.jpg
 

kardinalios

Well-Known Member
@Fil92 επειδή μπορεί να δημιουργούνται ερωτηματικά για το ότι δεν απάντησα στις ερωτήσεις του φίλου , να πω ότι έγραψα ακριβώς την θεραπεία που έχω ακολουθήσει στο θέμα που άνοιξε .
Αν θέλει μπορεί να ποσταρει την απάντηση και εδώ αν και δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητο .
 

kardinalios

Well-Known Member
μπραβο . και μπραβο και για την αλλαγη απο τους 4 στους 6 μηνες .
Σε ευχαριστώ πολύ Μάκη .
Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει διάφορα μετά τους 4,5 μήνες . Μόνο όταν βλέπω τις φωτογραφίες από τους προηγούμενους μήνες καταλαβαίνω ότι συνεχώς υπάρχει βελτίωση.
Για αυτό και έλεγα από τότε ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος . Εμένα και έτσι να μείνει το κεφάλι μου είναι πολύ καλύτερα από ότι φανταζομουν .
 

kardinalios

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ @koumparos . Θυμάμαι όταν τελειώσαμε που μου έδωσε έναν καθρέφτη ο Lorenzo και μου εξηγούσε τι έχει βάλει και που . Εγώ ζαλισμένος και κουρασμένος μετά από 2 εξαντλητικές μέρες προσπαθούσα κάτι να καταλάβω από αυτά που μου έλεγε και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μου είπε ότι όλη η hairline είναι αποκλειστικά με μονοτριχα . Ίσως αυτό να παίζει ρόλο και στη φυσικότητα , η οποία όντως με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Hairsick

Active Member
Σε ευχαριστώ πολύ @koumparos . Θυμάμαι όταν τελειώσαμε που μου έδωσε έναν καθρέφτη ο Lorenzo και μου εξηγούσε τι έχει βάλει και που . Εγώ ζαλισμένος και κουρασμένος μετά από 2 εξαντλητικές μέρες προσπαθούσα κάτι να καταλάβω από αυτά που μου έλεγε και θυμάμαι χαρακτηριστικά που μου είπε ότι όλη η hairline είναι αποκλειστικά με μονοτριχα . Ίσως αυτό να παίζει ρόλο και στη φυσικότητα , η οποία όντως με έχει αφήσει πολύ ικανοποιημένο .
Εντυπωσιακό αποτέλεσμα! Αλλά και πίσω φαίνεσαι τούμπανο παρόλο που δεν έγινε τοποθέτηση και φαινόταν να έχεις αραιωση. Που οφείλεται αυτό, στην αγωγή;
 

kardinalios

Well-Known Member
Εντυπωσιακό αποτέλεσμα! Αλλά και πίσω φαίνεσαι τούμπανο παρόλο που δεν έγινε τοποθέτηση και φαινόταν να έχεις αραιωση. Που οφείλεται αυτό, στην αγωγή;
Σωστή παρατήρηση . Υπάρχει κενό πίσω ακόμα . Ο προγραμματισμός λέει ότι πρέπει να μπουν και περίπου 1500 grafts εκεί . Ο Lorenzo μου το είπε αλλά εγώ να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν ψήνομαι να ξαναπάω , γιατί κακα τα ψέματα είναι μεγάλη η διαδικασία . Θα το φτιάξω όμως τα επόμενα χρόνια σίγουρα .
Το ότι βλέπεις τούμπανο τις πίσω ζώνες ειναι λόγω κουρέματος . Αυτό ήταν και το ζητούμενο μου . Πριν δεν ειχα ουσιαστικά hairline και δεν μπορούσα να καλύψω τίποτα . Τώρα πλέον ρίχνω όλα τα μαλλιά πίσω και σε συνδυασμό με το ύψος μου ( περίπου 1,85 ) κάνεις δεν μπορεί να δει την μέση του κεφαλιού μου αλλά και να τη δει δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα .
 

vag25

Well-Known Member
Αψογο.
Αν θες βαλε το πριν στο πρωτο σου ποστ. Για να μην χρειαζεται να ψαχνει καποιος στις επομενες σελιδες.
 

Hairsick

Active Member
Σωστή παρατήρηση . Υπάρχει κενό πίσω ακόμα . Ο προγραμματισμός λέει ότι πρέπει να μπουν και περίπου 1500 grafts εκεί . Ο Lorenzo μου το είπε αλλά εγώ να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν ψήνομαι να ξαναπάω , γιατί κακα τα ψέματα είναι μεγάλη η διαδικασία . Θα το φτιάξω όμως τα επόμενα χρόνια σίγουρα .
Το ότι βλέπεις τούμπανο τις πίσω ζώνες ειναι λόγω κουρέματος . Αυτό ήταν και το ζητούμενο μου . Πριν δεν ειχα ουσιαστικά hairline και δεν μπορούσα να καλύψω τίποτα . Τώρα πλέον ρίχνω όλα τα μαλλιά πίσω και σε συνδυασμό με το ύψος μου ( περίπου 1,85 ) κάνεις δεν μπορεί να δει την μέση του κεφαλιού μου αλλά και να τη δει δεν φαίνεται σχεδόν τίποτα .
Πολύ σωστό το πλάνο σου! Κατάφερες να μεταμόρφωσης την εικονα σου! Κοίτα τώρα να τα χαρείς και βλέπεις. Ζήσε την "στιγμή".
 

kardinalios

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ πολύ @Hairsick . Η αλήθεια είναι ότι θα χρειαστώ στο μέλλον και άλλη μία επέμβαση στο crown . Αλλά δοτρια υπάρχει , ο γιατρός υπάρχει και έχουμε μια πετυχημένη συνεργασία . Με ξέρει και τον ξέρω ( πίστεψε με αυτό είναι πολύ σημαντικό ) όποτε δεν με βιαζει κάτι .
 

Harris_G

Well-Known Member
Πυκνότητα,φυσικότητα για σεμινάριο!!!!
Φοβερες πυκνοτητες εχω δει απο πολλους Κουμπαρε (Freitas πχ κανει παπαδες). Αλλα σε φυσικοτητα και κυριως σχεδιασμο, πραγματικα ειναι αλλου ο Lorenzo.
 

platanos

Well-Known Member
Φοβερες πυκνοτητες εχω δει απο πολλους Κουμπαρε (Freitas πχ κανει παπαδες). Αλλα σε φυσικοτητα και κυριως σχεδιασμο, πραγματικα ειναι αλλου ο Lorenzo.
Πρώτα ο Couto και μετά ο Lorenzo για μένα! (Και μετά πολλοί άλλοι ...)
 
Μπλουζα