Stripar, injertocapilar (lorenzo), fue, 2992grafts, 21-22/11/2018

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Harris_G

Well-Known Member
Οι Ευρωπαίοι λένε ότι κορυφή είναι Hasson Wong γιατί είναι overseas και έτσι το σώζουν από διπλωματία γιατί έχουν πάρε-δώσε μεταξύ τους. Τώρα για το ποιος είναι ο Lorenzo και τι μαθητές έχει βγάλει τα λόγια είναι περιττά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Παιδια ειναι απλα τα πραγματα. Ο Ανθρωπος εχει κλεισμενα ραντεβου το επομενο 4μηνο; 6μηνο; εφοσον εχει ζητηση εχει υψηλες τιμες και πληρωνεται χοντρα για τη δουλειά του. Εχει λογο να κανει το αντιθετο; να κατεβασει τιμες; θα ηταν χαζος.
Εφοσον δεν θελει να το κανει σε στυλ erdogan η ahc και δουλεύει μονος. το δοκιμασε και με την αλλη γιατρο τη dr villa την ελεγαν; τον αφησε η αλλη μολις εμαθε τη δουλειά και βγαζει χρημα.μονη της.
 

koumparos

Well-Known Member
Τσεκ δεν ανησυχώ για τίποτα και ούτε θα μου κάνει έκπληξη εάν δεν είναι πετυχημένο το αποτέλεσμα.Εαν η μμ είχε 100 % σιγουριά επιτυχίας τώρα θα πουλαγαμε ότι έχουμε και δεν έχουμε για να βάλουμε μαλι.
 

Harris_G

Well-Known Member
Πρωτα απολα δεν εχουμε δει τπτ και πλαθετε εργα στο μυαλο σας. Δευτερον εχουμε δει οντως μαγικα στο περιστατικο του CVIAL και ο aris εχει βαλει πλωρη για πολυ δυνατο αποτελεσμα. Ξεχναμε το βασικο παραγοντα του οργανισμου και πως θα αντιδρασει σε μια τετοια επεμβαση. Τελος,εαν (εντελως υποθετικα) σε ενα τοσο δυσκολο περιστατικο δε μπορεσε να ικανοποιησει ο Lorenzo, σιγουρα δε μπορει κανεις.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Akis-multi

Well-Known Member
Πρωτα απολα δεν εχουμε δει τπτ και πλαθετε εργα στο μυαλο σας. Δευτερον εχουμε δει οντως μαγικα στο περιστατικο του CVIAL και ο aris εχει βαλει πλωρη για πολυ δυνατο αποτελεσμα. Ξεχναμε το βασικο παραγοντα του οργανισμου και πως θα αντιδρασει σε μια τετοια επεμβαση. Τελος,εαν (εντελως υποθετικα) σε ενα τοσο δυσκολο περιστατικο δε μπορεσε να ικανοποιησει ο Lorenzo, σιγουρα δε μπορει κανεις.
Φίλε χάρη εν τω μεταξύ πραγματικά δεν έχουμε δει ακόμα τίποτα από Λορέντζο.
Μια μεταμόσχευση (2 δηλαδή) του cvial έχουμε δει στο φόρουμ και καμία άλλη. Όλα τα άλλα από το youtube. Δεν είναι δείγμα αυτό για συμπεράσματα. Του Άρη και του stripar είναι σε εξέλιξη δεν έχουμε ακόμα αποτέλεσμα.
 

Harris_G

Well-Known Member
Επειδη αναφερθηκε ειρωνικα αν ειναι "μάγος" ο Lorenzo ή όχι απλά λέω του CVIAL παραείναι μαγικό. Δείγματα δεν έχουμε γιατί είναι πολύ ακριβός και λογικό να έχουν πάει πολλοί λίγοι. Οπως και να χει συμφωνω οτι πρεπει να γινει ενημερωση asap.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Απο 2-3 πλαστικούς Έλληνες για Lorenzo «έχουμε δει και καλα αποτελέσματα του»
Ως εκεί αλάνια και μην βγει κανένας να πει ε! Και τι θα λέγανε αφου χάνουν πελάτες....είναι σαν να πιστεύεις ότι η Μercedes(καινούρια πάντα) απευθύνετε στο ίδιο αγοραστικό κοινό με την Hunday(τυχαία τα παραδείγματα δεν υποβιβάζω καμια ετερεία).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Επειδη αναφερθηκε ειρωνικα αν ειναι "μάγος" ο Lorenzo ή όχι απλά λέω του CVIAL παραείναι μαγικό. Δείγματα δεν έχουμε γιατί είναι πολύ ακριβός και λογικό να έχουν πάει πολλοί λίγοι. Οπως και να χει συμφωνω οτι πρεπει να γινει ενημερωση asap.
Μην ξεχνάς ότι ο Civial είχε μελετήσει πάρα πολύ το πλάνο του και αν δεν είχε ψαχτεί προσωπικά και πήγανε όπως ο μέσος πελάτης δεν θα έπαιρνε το ίδιο αποτέλεσμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μην ξεχνάς ότι ο Civial είχε μελετήσει πάρα πολύ το πλάνο του και αν δεν είχε ψαχτεί προσωπικά και πήγανε όπως ο μέσος πελάτης δεν θα έπαιρνε το ίδιο αποτέλεσμα.

Το ίδιο θα έπαιρνε. Το πλάνο το δικό μου ήταν το ίδιο με αυτό που θα έκανε ο Λορενζο. Μου το είπε στην πρώτη συνάντηση, συμφωνήσαμε και προχωρήσαμε. Απλά πράγματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Eπειδή έχουν αρχίσει οι διάφορες παραφιλολογίες για τον Λορένζο με αφορμή την καθυστέρηση ενημέρωσης από τον Stripar να πω μετά λόγου γνώσης ότι ο γιατρός είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που έχουν περάσει από την FUE. Και δεν το λέω εγώ, το λένε οι άλλοι γιατροί. Μου το έχει πει προσωπικά ο Erdo στο FUE workshop στην Αθήνα, μου το έχει πει ο Wong και άλλοι. Το χέρι του, η ταχυτητά του και η ικανοτητά του να τολμά πράγματα που λίγοι μπορούν, τον κάνει από τους κορυφαίους και πρωτοπόρους (το Lion implanter που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι γιατροί FUE είναι δικής του επινόησης). Έτσι τον αποτιμούν αυτοί που τον ξέρουν καλά αλλά και άλλοι "πίσω από τις κουρτίνες". Έλληνας διάσημος πλαστικός (που ασχολείται με μμ) έκανε την μμ του σε αυτόν και τον θεωρεί μεντορά του.

Αυτό φυσικά δεν τον κάνει ούτε τον καλύτερο γιατρό του κόσμου ούτε τον μόνο. Έχει και αυτός τους περιορισμούς του που τους έχουμε αναλύσει εκτενώς. Μέχρι εκεί όμως.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tsek

Well-Known Member
Eπειδή έχουν αρχίσει οι διάφορες παραφιλολογίες για τον Λορένζο με αφορμή την καθυστέρηση ενημέρωσης από τον Stripar να πω μετά λόγου γνώσης ότι ο γιατρός είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα που έχουν περάσει από την FUE. Και δεν το λέω εγώ, το λένε οι άλλοι γιατροί. Μου το έχει πει προσωπικά ο Erdo στο FUE workshop στην Αθήνα, μου το έχει πει ο Wong και άλλοι. Το χέρι του, η ταχυτητά του και η ικανοτητά του να τολμά πράγματα που λίγοι μπορούν, τον κάνει από τους κορυφαίους και πρωτοπόρους (το Lion implanter που χρησιμοποιούν οι περισσότεροι γιατροί FUE είναι δικής του επινόησης). Έτσι τον αποτιμούν αυτοί που τον ξέρουν καλά αλλά και άλλοι "πίσω από τις κουρτίνες". Έλληνας διάσημος πλαστικός (που ασχολείται με μμ) έκανε την μμ του σε αυτόν και τον θεωρεί μεντορά του.

Αυτό φυσικά δεν τον κάνει ούτε τον καλύτερο γιατρό του κόσμου ούτε τον μόνο. Έχει και αυτός τους περιορισμούς του που τους έχουμε αναλύσει εκτενώς. Μέχρι εκεί όμως.
Δεκτό.! Έχω λάθος!! Φωτογραφίες από την επέμβαση θα δούμε?
 

makis25

Well-Known Member
εβαλε 3000 μοσχευματα σε μια περιοχη που ειχε ηδη πολυ μαλλι . Ειναι πολυ δυσκολο να βγαλεις συμπερασματα για το τι συνεβη σχετικα με τη φυτρωση ακομα και αν ποσταρει καλες φωτογραφιες , με το ματι σε τοσο υψηλες πυκνοτητες δυσκολα κρινεις . Εννοω πως και να ειχε απωλειες 10-20-30 % , σε τοσο μεγαλες πυκνοτητες δε ξεχωριζει ευκολα . Για παραδειγμα , ποιος ξεχωριζει απο φωτογραφια ευκολα ποιο κεφαλι εχει 47 γραφτ το τετραγωνικο , απο ενα διπλα κεφαλι με 55 γραφτ το τετραγωνικο; . Και απο κοντα παλι δε ξεχωριζει . Το ιδιο εγραφα τις προαλες σε ενα αλλο νημα για τον ερντογαν εξαλλου .
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ 34

Active Member
Εγω δεν κατάλαβα που αποσκοπεί η παρέμβαση-υπεράσπιση του Lorenzo απο τον Moderator?
Είπε κάποιος ότι ο εν λόγω ιατρός δεν είναι καλός στην δουλειά του;
Ούτε παραφιλολογίες ούτε τίποτα δεν υπάρχει..στο παραπάνω post όσες φορές και να το διάβασα!
Υπάρχει κάποιο είδος προστασίας δλδ ως προς τον εν λόγω Ισπανό; δεν δέχεται μύγα στο σπαθί του...;
Απλά ρωτάω εγω...για να μάθω βρε παιδεια!
 
Τελευταία επεξεργασία:

kaiba

Active Member
Sorry κι ολας αλλά είναι απαράδεκτο ένα μέλος που θεωρείται τόσο ενεργό να χει αφήσει 2 παρουσιάσεις στην μέση για ποιο λόγο? Ειδικά εκεί στον ερντογαν ενός άλλου μέλους στην αρχή μέχρι κ για τα πιάνα μας έλεγε! Δεν αμφισβητώ την ικανότητα του Lorenzo τον θεωρώ στο top 3 της Ευρώπης και αν μια στο τόσο κάτι δν έχει πάει καλά με τα μαλλιά του stripar θεωρώ ότι θα φταίει η διακοπή μινοξιδιλης κάνεις δεν ξέρει πόσα μαμά μαλλιά κρατάει η μινοξιδιλη είναι πολύ απαραίτητη σαν προϊόν ακόμα κ αν νομίζεις ότι πια δεν κάνει τπτ! Ελπίζω να χουμε μια άμεση ενημέρωση όπως και να έχει
 

manly_Man

Well-Known Member
πιστεύω καθε παρουσιαση αποτελέσματος μεταμόσχευσης θα πρεπει να γίνεται ολοκληρωμένα άσχετα με το αποτέλεσμα, και οχι να φυλαγόμαστε και να μην ενημερώνουμε αμα κάτι δεν έχει παει καλα....(μιλώντας γενικά πάντα, και οχι ειδικα στην συγκεκριμένη περίπτωση)
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα