Απο που αγοράζουμε

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Δοκιμασε το www.biovea.com/gr/. Δεν εχω αγορασει αλλα πιστευω δεν εχει προβλημα. Εχει και δωρεαν μεταφορικα για πανω απο 29€

Βγαινει πολυ ακριβα δυστυχως...

Δυστυχως την εχουμε πατησει ως Ελληνες οπως φαινεται.

Το παλιο καλο cheaprogaine δεν βλεπω να δουλευει,
το δε minoxidil direct, μας εχει πλεον αφαιρεσει εντελως!
Και γι'αυτο και μου εκανε refund την παραγγελια.
Εχει τις πλεον απιθανες χωρες του πλανητη πχ Γκαμπόν, και δεν εχει την Ελλαδα, χωρα της ΕΕ!!!!

Το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω αλλου πουθενα τοσο φτηνες τιμες...
:(
 

giannis25

Member
Έχει δοκιμάσει κανείς αγορα μινοξιδιλη αφρο από biovea; Στο minoxidil direct είπαν δεν περνάνε τα προϊόντα λόγω τελωνείοτ. Από ebay μπορούμε να αγοράσουμε rogaine ή λόγω capital controls ή τελωνείου θα υπάρχει πάλι προβλημα;
 

cool11

Well-Known Member
Τελικα, για μια ακομη φορα με ξελασπωσε το ebay.
Δεν ειχα κι αλλη επιλογη δηλαδη...
 

mikegad

Well-Known Member
απο το ebay παραγγελνουμε? δεν εχουμε θεμα λογω καπιταλ κοντρολ?
Στο ebay ίσχύει ότι και σε κάθε άλλο site του εξωτερικού.
Αρα έχουμε πρόβλημα.Μπορεί να δεχτεί την καρτα μπορεί και όχι.
Αν ψαχτείς λίγο βέβαια βρίσκεις λύσεις (πχ revolut)
 

cool11

Well-Known Member
Φορτωνω το pp με top up απο πριν.
Ετσι, μπορω και αγοραζω απο ebay.

Κριμα ομως που χασαμε την επιλογη απο minoxidil direct.
 

giannis25

Member
Πήρα regaine μινοξιδιλη από το amazon.co.UK . Όλα ενταξει και σε φτηνή τιμή τα 3 65 ευρώ ενώ εδώ έχει 40 το ένα. Θα τα στέλνανε απλά επειδή μένω σε νησί μου είπαν δεν μπορούν να το στείλουν εκεί. Όσοι μένετε Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ή Πάτρα δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα.
 

cool11

Well-Known Member
τι ειναι αυτο ?δεν το εξηγεις λιγο να το πιασουμε και εμεις πως γινεται? :)

Αν εννοεις πως γεμιζεις το paypal, υπαρχουν ολοκληρα θεματα σε αλλα φορουμς.
Πλεον, μπορεις με top up/εμβασμα απο ελληνικη τραπεζα, να στειλεις εξω στο paypal σου μεχρι 1000 ευρω το μηνα.
Αλλο που η Πειραιως (που απορροφησε καμια δεκαρια τραπεζες και εχει τη μιση ελλαδα πελατες), απο τα μεσα του μηνα την πιανουν τα ορια των cc και μετα περιμενεις να ερθει ο επομενος μηνας για να μπορεις να στειλεις εμβασμα.
 

weznem

Well-Known Member
Αν εννοεις πως γεμιζεις το paypal, υπαρχουν ολοκληρα θεματα σε αλλα φορουμς.
Πλεον, μπορεις με top up/εμβασμα απο ελληνικη τραπεζα, να στειλεις εξω στο paypal σου μεχρι 1000 ευρω το μηνα.
Αλλο που η Πειραιως (που απορροφησε καμια δεκαρια τραπεζες και εχει τη μιση ελλαδα πελατες), απο τα μεσα του μηνα την πιανουν τα ορια των cc και μετα περιμενεις να ερθει ο επομενος μηνας για να μπορεις να στειλεις εμβασμα.

αυτο με την παυπαλ με ενδιαφερει αν μπορο ετσ ι να κανο αγορεσ απο εξωτερικο δωσε μου ενα λινκ αν μπορεισ να το ψαξω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dragon

Member
Παιδιά καλημέρα, προσπάθησα να αγοράσω από minoxidil-direct.com αλλά μου επέστρεψαν τα χρήματα με αιτιολογία "We cannot ship to Greece. Customs will seize the order. " Έχει συμβεί και σε άλλον, ή υπάρχει κάπου αλλού που μπορούμε να αγοράσουμε σε παρόμοια τιμή;
 

edyuser1

Active Member
λοιπον παιδια επειδη μενω ολλανδια και δεν μπορω να παρω proscar απο εδω μηπως μπορει καποιος να μου στειλει ταχυδρομικος? αναλαμβανω ολα τα εξοδα.
 

Dragon

Member
Τελικά μονο το eBay μας έμεινε? Επειδή δεν ξέρω να το πολύ χρησιμοποιώ γίνεται οποίος έχει αγοράσει να μου πει τον πωλητή ώστε να μην πέσωε σε κανένα κομπογιαννίτη? Η ευθύνη της επιλογής βαραίνει εμένα φυσικά δεν πρόκειται να ζητήσω τα ρέστα αν γίνει τίποτα. Αν απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του site αν μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm. Βρίσκω μονο απο Αμερική και τα μεταφορικά είναι πολλά, χωρια οτι θέλει και ενα σκασμο μέρες να ερθει.
 

cool11

Well-Known Member
Τελικά μονο το eBay μας έμεινε? Επειδή δεν ξέρω να το πολύ χρησιμοποιώ γίνεται οποίος έχει αγοράσει να μου πει τον πωλητή ώστε να μην πέσωε σε κανένα κομπογιαννίτη? Η ευθύνη της επιλογής βαραίνει εμένα φυσικά δεν πρόκειται να ζητήσω τα ρέστα αν γίνει τίποτα. Αν απαγορεύεται απο τους κανονισμούς του site αν μπορεί κάποιος να μου στείλει σε pm. Βρίσκω μονο απο Αμερική και τα μεταφορικά είναι πολλά, χωρια οτι θέλει και ενα σκασμο μέρες να ερθει.

Τραγικη αληθεια...αλλα αληθεια.
Μειναμε μονο με ebay, αλλα και παλι καλα να λεμε.
Δεν φανταζομαι καν να μην υπηρχε ουτε κι αυτο...

Πριν μηνες αγορασα απο εδω
http://tinyurl.com/j9aqrl3
ολα καλα, αλλα ισως τωρα δεν εχει διαθεσιμοτητα.

Αν βρεις sellers του ebay που εχουν νορμαλ τιμες(καλα, απο ελλαδα καλυτερες σιγουρα), και καλο ποσοστο αξιολογησεων,
η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις.
Ετσι κι αλλιως, ενα απο τα πλεονεκτηματα του ebay/paypal ειναι οτι εισαι εξασφαλισμενος, οποτε δεν εχεις να χασεις κατι.
 

Dragon

Member
Σε ευχαριστώ πολύ cool. Γύρισα στο υγρό και τραβάω λίγο τα ελάχιστα εναπομείναντα μαλλιά μου από τις παρενέργειες.
Δοκίμασα τον seller που μου πρότεινες αλλά κόλλησε λίγο στο paypal. Ίσως να είναι και τα capital controls που λέτε πιο πάνω. Θα το ψάξω.

Σε ευχαριστώ και πάλι για τη γρήγορη απάντησή σου.
 
Καλησπερα, ευκολη αγορα απο ebay, εχει χαλαρωσει πολυ το πραγμα με τα cc. Αγορασα με πιστωτικη καρτα,(ουτε καν paypal) 6μηνη προμηθεια απο αμερικη με 70 ευρω.. σε 10 εργασιμες μερες η αποστολη.
 
Μπλουζα