Απο που αγοράζουμε

rev

New Member
Παρηγγειλα μινοξ απο εδω http://www.minoxidildirect.com/ ....μου ηρθαν τα κουτια της φωτο...λεω καποιο λαθος εγινε...ανοιγω ενα και ειχε μινοξ μεσα...βεβαια μου εκανε κακιστη εντυπωση οτι δεν ειχε επωνυμια κτλπ...τους στελνω μνμ οτι ελαβα αυτα τα μπουκαλακια και τους ρωτησα αν ειναι μινοξιδιλη...μου απαντησαν ενα κοφτο ναι...οταν τους εστειλα οτι και εγω που ξερω οτι ειναι η ταδε μαρκα που λαρηγγειλα και την ημερομηνια ληξης αρκεστηκαν στο να απαντησουν στο we only sell fresh...οτι ναναι....επιπλεον η συσκευασια εξω ελεγε aromatotherapy και κοστος 8 $
και εμενα ετσι μου ηρθε σημερα, πρωτη φορα αγορασα, ειναι ολα οκ??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

billaros

Active Member
εγω παντωε εχω παραγγειλει αφρο rogaine εδω και κανα εναμησι μηνα και ακομα δεν εχουν ερθει.
 

johnysblue

Active Member
Erwinor παραγγειλα προχτες απο ebay.com 6μηνο kirkland foam 73 ευρω τελικη τιμη..δεν εχω παραγγειλει ποτε απο εξω..ειδομεν ο θεος βοηθος.
 

erwinor

Member
Erwinor παραγγειλα προχτες απο ebay.com 6μηνο kirkland foam 73 ευρω τελικη τιμη..δεν εχω παραγγειλει ποτε απο εξω..ειδομεν ο θεος βοηθος.

Απο το link που έδωσα θα τα πλήρωνες 7€ παραπάνω....χωρίς όμως το ρίσκο του τελωνείου.Συνήθως όμως δεν υπάρχει πρόβλημα με USPS.
 

edyuser1

Active Member
χαχαχα σημερα μου ηρθε προσκαρ οχι οριτζιναλ ομως proscare ονομαζετε το παρηγγειλα απο ιντερνετ και εκανε 60 ευρω 30 χαπια.αρε που εισαι ρε ελλαδα παρηγγειλα απο εκει επειδη μενω γερμανια
 

johnysblue

Active Member
Εγω που παραγγειλα απο ebay kirkland απο αμερικη εκλεισα 1 μηνα απο την παραγγελια και @ρχιδι@ δεν εχει φτασει καν Ελλαδα..χρονικη περιοδος παραδοσης εγραφε απο 2 Δεκεμβριου εως 22..τι γινεται ρε πουστη μου..ειναι κ η πρωτη φορα που παραγγελνω. Τι να κανω ρε αλανια πειτε μου καμια ιδεα πως να κινηθω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Μην αγχωνεσαι επικρατει ενα αλαλουμ με τις αποστολες με μεγαλες καθυστερησεις.Παντα ο νοεμβρης ετσι ηταν και επισης εχουν αρχισει εντατικοι ελεγχοι σε δεματα απο χωρες εκτος εε και το τσεκουρωμα παει συννεφο.(τελωνειο)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Πιστευω στα στελνουν με usps?!!!!!Γιατι αμα στα στελνουν με κουριερ δυσκολα τα πραγματα θα φας τελωνειο 100% εαν το δεμα κοστιζει πανω απο 22ε...Κακως επρεπε να ψαχτεις απο εε να μην εχεις δασμους και εξτρα φπα.Ακου τι επαθα περσι.Βρηκα μια μητρικη για λαπτοπ απο ebay απο εναν αμερικανο.Του λεω να μου τη στειλει με usps(αμερικανικα ελτα) και μου λεει οκ.Ο τυπος μου την εστειλε με ups( κουριερ) και επειδη η πλακετα εκανε 100δολ και 20 δολαρια μεταφορικα η κουριερ την περασε τελωνειο γιατι οικονομαει απο τον εκτελωνισμο και με χρεωσανε 40% επι της συνολικης τιμης (αγορα πλακετας και μεταφορικα).Επαθα εγκεφαλικο και δεν το δεχτηκα το δεμα.Πηγε πισω και αφου εριξα ενα καλο "χερακι" στον πωλητη με τα χιλια ζορια μου επεστρεψε μονο τα λεφτα της πλακετας και τα μεταφορικα τα χρεωθηκα εγω.Απο τοτε εμαθα και δεν την ξαναπατησα.Βεβαια πεταξα και το λαπτοπ και την "εφαγα" 2 φορες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

koumparos

Well-Known Member
Αν δε βαριεσαι γραψε λιγο το tracking number που σου εδωσε ο αμερικανος να δουμε με τι ταχυδρομειο στα στελνει
 

johnysblue

Active Member
Ωωω ρε μαγκα..αφου ειναι μπετοβλακες,του λες θελω ασπρο σου δινει μαυρο..παλι καλα τουλαχιστον πηρες τα λεφτα σου πισω..βεβαια μπηκες μεσα με τα μεταφορικα..επαθες εμαθες οπως το πες μαν..
Ναι με USPS ερχετε κουμπαρε
 

johnysblue

Active Member
Τελικα δεν μου ηρθε ποτε η μινοξ απο Ebay αμερικης και πηρα τα λεφτα μου πισω...ποιο site να εμπιστευτω τωρα, δωστε κανα λινκ εσεις που πηρατε σχετικα προσφατα κ σας ηρθε σχετικα γρηγορα.
 

bob13

Member
ισχυει. πλεον περνανε υποχρεωτικα απο τελωνειο ακομη και δεματα με αλλες συσκευες απο κινα, αμερικη.
γενικα οτι ειναι εκτος ευρωπης


ακομα και οι μικρες παραγγελιες περνανε? Παει αναλογα του ποσου?
 
Τελευταία επεξεργασία:

bob13

Member
ακομα και οι μικρες παραγγελιες περνανε? Παει αναλογα του ποσου?
Επειδη λεω να παραγγειλω απο IHERB παιδια, ενα σαμπουαν , κατι συμπληρωματα και πρωτεινη, λετε να τα σπασω για να βγουν μικροτερες οι παραγγελιες ή ετσι και αλλιως θα μου ρθει να πληρωσω παραπανω λογω τελωνειου?
 
Μπλουζα