Απο που αγοράζουμε

kevin

New Member
Παιδες αν παρω απο ebay ενα πακετο minox kirkland για 3 μηνες 20 ευρω θα πρεπει να παω τιποτα τελωνειο? Γνωριζει κανενας? Επισης υπαρχει αλλο site για φθηνη minox ή δεν θα βρω πιο φθηνο απο αυτο το πακετο?
Εχω να σου δωσω 6μηνη kirkland 5% minoxidil υγρο δηλαδη 6 μπουκαλακια 27 ευρω συν 6 ευρω εξοδα αποστολης με ημερομηνια ληξης 12/2016
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εχει κανει αγορα κανεις απο iherb με paypal balance? Μου ζηταει να βαλω αριθμο καρτας σωνει και καλα...
 

35007

Member
Στις τελευταιες παραγγελιες που εκανα απο iherb (επι capital control) επιλεγω χωρα προελευσης την Ελλαδα φυσικα, νομισμα ομως το δολλαριο οχι το ευρω. Οταν επιλεγω το ευρω δεν γινεται δεκτη η παραγγελια. Πληρωνω κανονικα με τα στοιχεια της καρτας που εχω αποθηκευσει στο λογαριασμο μου στο σαιτ.
 

Stripar

Established Member
Εχει κανει αγορα κανεις απο iherb με paypal balance? Μου ζηταει να βαλω αριθμο καρτας σωνει και καλα...

Στις τελευταιες παραγγελιες που εκανα απο iherb (επι capital control) επιλεγω χωρα προελευσης την Ελλαδα φυσικα, νομισμα ομως το δολλαριο οχι το ευρω. Οταν επιλεγω το ευρω δεν γινεται δεκτη η παραγγελια. Πληρωνω κανονικα με τα στοιχεια της καρτας που εχω αποθηκευσει στο λογαριασμο μου στο σαιτ.

Τελικά το I-herb δέχεται PAYPAL ?...?
 

35007

Member
Stripar οσες παραγγελιες εχω κανει απο iherb δεν εχω πληρωσει ποτε μεσω paypal. Δεν ξερω να σου πω αν δεχεται. Ισχυει αυτο που γραφω παραπανω.
 

Stripar

Established Member
O.K man...

Ρωτάω επειδή πρόσφατα μου "χακάρανε" την κάρτα μου , και έγιναν κάποιες αγορές εις βάρος μου :( ,
αγορές που τώρα κάνω αίτημα εναντίωσης για να μου επιστραφούν τα λεφτά πίσω.

Το μοναδικό site που είχα αποθηκέυση πλήρως τα στοιχεία της κάρτας μου (όλα) είναι το iherb & λέω μήπως με κάποιο τρόπο
διαρρεύσανε τα στοιχεία μου προς τα έξω...

Το Paypal διασφαλίζει ακριβώς αυτό το πράγμα!
 

35007

Member
O.K man...

Ρωτάω επειδή πρόσφατα μου "χακάρανε" την κάρτα μου , και έγιναν κάποιες αγορές εις βάρος μου :( ,
αγορές που τώρα κάνω αίτημα εναντίωσης για να μου επιστραφούν τα λεφτά πίσω.

Το μοναδικό site που είχα αποθηκέυση πλήρως τα στοιχεία της κάρτας μου (όλα) είναι το iherb & λέω μήπως με κάποιο τρόπο
διαρρεύσανε τα στοιχεία μου προς τα έξω...

Το Paypal διασφαλίζει ακριβώς αυτό το πράγμα!
Αν η αιτια για αυτο που επαθες ηταν το iherb τα θυματα θα ηταν περισσοτερα νομιζω. Γιατι να στοχοποιηθεις μονο εσυ; Συμφωνω για την ασφαλεια του paypal που αναφερεις. Λυπαμαι για αυτο που επαθες. Πρεπει ολοι μας να προσεχουμε. Ριξε μια ματια στο παρακατω λινκ αν θελεις:
http://www.inout.gr/showthread.php?t=24288
 

Stripar

Established Member
Είναι εις γνώση μου , αυτά που περιγράφει το Link...

Tρέχω Kaspersky Total Security και θεωρώ ότι είμαι "advanced pc user" ,
για αυτό και γίνομαι ολίγον τί καχύποπτος...βέβαια αραιά και πού την πατάμε και εμείς!

Η τράπεζά μου μου είπε ότι 3000 άτομα έπεσαν θύματα....
φαντάσου ότι βρήκαν τρόπο να περάσουν τις συναλλαγές τους
απο τα Capital - Controls!.

Πάλι καλά που μας προστατεύει η τράπεζα και μας επιστρέφει τα χρήματα...

Γι αυτό Paypal & πάλι Paypal

:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

poseidonas77

Well-Known Member
ναι μπορεις...φανταζομαι εαν εχεις ξαναψωνισει απο ebay εχεις και paypall..
ε τοτε λοιπον στελνεις με εμβασμα απο ελληνικη τραπεζα χρηματα στο paypall σου
και σε 1-2 εργασιμες εμφανιζονται στο balance του paypall...μετα εισαι ετοιμος για αγορες..
 

Dynamics

Active Member
Κ
ναι μπορεις...φανταζομαι εαν εχεις ξαναψωνισει απο ebay εχεις και paypall..
ε τοτε λοιπον στελνεις με εμβασμα απο ελληνικη τραπεζα χρηματα στο paypall σου
και σε 1-2 εργασιμες εμφανιζονται στο balance του paypall...μετα εισαι ετοιμος για αγορες..
Καλύτερα να κάνει το κόλπο με το μπαλανς..ενημερωτικά αν στείλει κάποιος έμβασμα στο εξωτερικό καλύτερα να το κάνει με ε μπανκ και όχι να πάει σε κατάστημα της τράπεζας...σε κατάστημα δεν το γλιτώνει το 10αρικο σε προμήθεια
 
Μπλουζα