Απο που αγοράζουμε

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

FarCry

Member
Δοκίμασες κατευθείαν με κάρτα και εφαγες άκυρο;


ναι πειραιως mastercard. και δεν υποστηριζει paypal το συγκεκριμενο. ξερεις κανενα αλλο ηλεκτρονικο καταστημα που παιζει με καρτες?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Απ' ότι μαθαίνω, το amazon δέχεται κανονικά παραγγελίες με κάρτα χρεωστική ή πιστωτική
 

newfish

Member
Μολις πριν απο λιγο εβαλα 50 ευρω στο λογαριασμο του paypal με τον τροπο που κυκλοφορει τον τελευταιο καιρο στο ιντερνετ.

Μπαινεις στο λογαριασμο του paypal και πας εκει που λεει request money.
Κανεις κλικ στην επιλογη goods και βαζεις το ποσο που θελεις να μεταφερεις.
Βαζεις εναι mail που εχεις προσβαση αλλα οχι το ιδιο που εδωσες για να κανεις τον λογαριασμο του paypal.
Πατας send money και πας στο mail που εβαλες.
Σου εχει ερθει ενα μαιλ και πατας να δεχθεις και να κανεις την αποστολη χρηματων που σου ζητηθηκε.
Σε παραπεμπει παλι στο paypal και βαζεις την καρτα απο την οποια θα τραβηξεις και θα στειλεις τα λεφτα καθως και αλλα στοιχεια ( ονομα , επιθετο ....) .
Νομιζω μπορεις να βαλεις και ψευτικα στοιχεια ( εκτος απο την καρτα ). Εγω παντως εβαλα τα δικα μου.
Ολοκληρωνεις την διαδιακασια και αφου συμφωνησεις με διαφορα πραγματα τα λεφτα μπαινουν στο λογαριασμο του paypal.

Εβαλα 50 ευρω και μου κρατησε 2.
Η καρτα που εχω ειναι μια απλη χρεωστικη mastercard της eurobank.

Πραγματικα δουλευει και ετσι μπορεις να κανεις αγορες απο ebay και οποιοδηποτε eshop που δεχεται πληρωμες με paypal.
 

FarCry

Member
Προπληρωμένη έχεις (webuy)? η χρεωστική?


χρεωστικη. και πλεον μπηκε και επισημα


http://www.capital.gr/story/3066746/nea-xalarosi-ton-capital-controls

Μεταξύ άλλων, ο κάθε καταθέτης επιτρέπεται ανά μήνα να μεταφέρει έως και 500 ευρώ στο εξωτερικό, μέσω τραπεζικών ιδρυμάτων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

peter13

Member
παιδια το iherb εβαλε paypal!!!!οποτε με το γνωστο κολπακι και χρηματα στο balance κανουμε πανευκολα παραγγελεια!!
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Προσπάθησα σήμερα να κάνω αγορά από iherb με χρεωστική Alpha Bank (που αυτή χρησιμοποιούσα για αγορές από εκεί) και δεν τη δέχτηκε. Δοκίμασα να πληρώσω την παραγγελία με Paypal (χωρίς το γνωστό κόλπο, κατευθείαν) και τη δέχτηκε κανονικά τη συναλλαγή! Σημειωτέον στο Paypal η συνδεδεμένη κάρτα πληρωμής είναι αυτή που έφαγε άκυρο στην αρχή. Κουφαθείτε μαζί μας. Anyway, τώρα πια ξαναψωνίζουμε από iherb, επιτέλους.
3rn5kb.jpg
 

crossfire

Well-Known Member
Προσπάθησα σήμερα να κάνω αγορά από iherb με χρεωστική Alpha Bank (που αυτή χρησιμοποιούσα για αγορές από εκεί) και δεν τη δέχτηκε. Δοκίμασα να πληρώσω την παραγγελία με Paypal (χωρίς το γνωστό κόλπο, κατευθείαν) και τη δέχτηκε κανονικά τη συναλλαγή! Σημειωτέον στο Paypal η συνδεδεμένη κάρτα πληρωμής είναι αυτή που έφαγε άκυρο στην αρχή. Κουφαθείτε μαζί μας. Anyway, τώρα πια ξαναψωνίζουμε από iherb, επιτέλους.
3rn5kb.jpg


Πριν 15 μέρες περίπου έκανα και εγώ αγορά απο iherb με PayPal και την δέχτηκε κανονικά ....με την ίδια κάρτα(Πειραιώς) απευθείας μου την απέρριψε.....ακριβώς όπως ο soralteno.

Σήμερα το πρωί όμως ένας φίλος προσπάθησε να κάνει αγορά απο eBay με PayPal(alpha bank) και τον απορρίπτει.
Τι γίνεται,δεν μπορώ να καταλάβω
 

Stripar

Established Member
Πριν μία εβδομάδα περίπου έκανα αγορά από το iherb , απευθείας με πιστωτική Mastercard της Alpha bank όπου και μου την πέρασε!.

Το iherb μου έστειλε email για την αποστολή των προιόντων και η τράπεζα ολοκλήρωσε την συναλλαγή στο e-banging και έχει δρομολογηθεί προς εξόφληση !!!.

Alpha bank.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

gkast

Active Member
Πριν μία εβδομάδα περίπου έκανα αγορά από το iherb , απευθείας με πιστωτική Mastercard της Alpha bank όπου και μου την πέρασε!.

Το iherb μου έστειλε email για την αποστολή των προιόντων και η τράπεζα ολοκλήρωσε την συναλλαγή στο e-banging και έχει δρομολογηθεί προς εξόφληση !!!.

Προβολή συνημμένου 8874
Επείδει είσαι ο stripar για αυτό σε άφησαν .....σου λέει με δαύτον θα μπλέξουμε συν ότι θα μας ζαλίσει στα email..........
 
Μπλουζα