Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

tasos33

Well-Known Member
απο στριπ στημ μπερκμαν ειχα μουδιασμα κ ελαφρο τραβηγμα για 4 χρονια........λογικα μου το εκλεισαν με πετονια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παίζει τεράστιο ρόλο η ελαστικότητα του δέρματος (scalp laxity) που πρεπει να λαμβάνεται σοβαρότατα υπόψη στον σχέδιασμο και την τοπολογία του strip για την αποφυγή τέτοιας ταλαιπωρίας μετεγχειρητικά, υποπτεύομαι οτι στην Ελλαδα, η για να μην είμαστε και απαξιωτικοι, σε μέτριους η κακούς γιατρούς αυτά ειναι "πολυτέλειες"...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yorkifun

Active Member
Παίζει τεράστιο ρόλο η ελαστικότητα του δέρματος (scalp laxity) που πρεπει να λαμβάνεται σοβαρότατα υπόψη στον σχέδιασμο και την τοπολογία του strip για την αποφυγή τέτοιας ταλαιπωρίας μετεγχειρητικά, υποπτεύομαι οτι στην Ελλαδα, η για να μην είμαστε και απαξιωτικοι, σε μέτριους η κακούς γιατρούς αυτά ειναι "πολυτέλειες"...


Sent from my iPhone using Tapatalk
μου ανέφερε 10 φορές πόσο του άρεσε η ελαστικότητα του δέρματος μου..και μάλιστα μου το είπε και όταν με είδε μετά την εγχειρηση..δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να παίζει ρόλο σε πόνους μετά κτλ..η αλήθεια είναι όπως είπα άκουγα strip και έστριβα..τώρα μετά το χειρουργείο γελάω..καλά καλά δεν την αισθάνομαι ούτε με το χέρι..για ενόχληση ούτε κουβέντα..και δεν μιλάμε για τώρα..σχεδόν από τον 2 μήνα έχω ξεχάσει ότι εκεί μου έκοψαν δέρμα..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το πιο βασικό ειναι... για αυτό λέμε οτι πρεπει όλα να τα συνυπολογίσει κανείς, αλλιώς αν είσαι άσχετος πας σε έναν καλό έως πολύ καλό και "ηθικό" (όσο μπορει βέβαια) γιατρό για να εχεις μεταφορικά αλλα και κυριολεκτικά το κεφάλι σου ήσυχο!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

yorkifun

Active Member
πλησιάζοντας στον χρόνο θα κάνω ένα μικρό update..καταρχήν όπως είχα πει όταν θα κουρευόμουν θα έψαχνα την ουλή..ο κουρέας μου αδυνατούσε να την βρει οπότε είναι οι τελευταίες φωτό που βάζω από το συγκεκριμένο σημείο εκτός αν θέλει κάποιος να τραβήξω φωτογραφία με συγκεκριμένο τρόπο..οι υπόλοιπες φωτογραφίες είναι από 1.5 μήνα πίσω περίπου μέχρι πριν λίγες ημέρες..δεν αισθάνομαι ότι έχει αλλάξει κάτι ούτε προς το καλύτερο ούτε προς το χειρότερο..το επόμενο update θα είναι στον χρόνο μετά από το ραντεβού που έχω με τον γιατρό για να δει την εξέλιξη και να σχεδιάσουμε την επόμενη κίνηση..οπότε τότε θα ποστάρω όσο καλύτερες φωτογραφίες γίνετε και θα κάνουμε και ένα ταμείο:)

2r3a4wp.jpg


28u0njl.jpg


2yy4902.jpg


2iats0h.jpg


ds587.jpg


dzcca9.jpg


2rw1csh.jpg


1iobah.jpg
 

midnight express

Well-Known Member
νομιζω οτι εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα και με φυσικοτητα!η χερλαιν σου μου αρεσει πολυ και θα μπορεις να υποστηριξεις το ολο συνολο και πιο πισω.Για strip μεθοδο νομιζω οτι ειναι απο τις καλυτερες τομες που δεν ανιχνευονται.Φυσικα και το δερμα σου το υποστηριζει αυτο απ οτι φαινετε.
 

poseidonas77

Well-Known Member
Γιορκι πηρες πισω τουλαχιστον 15χρονια!!!
τι σκοπευεις να κανεις πλεον?
Πυκνωση μπροστα η να δουλεψεις και τις πισω ζωνες?
 

midnight express

Well-Known Member
Εγω θα προτείνω στον φιλο μας να δουλεψει το πισω μερος.δεν ξερω την ηλικια του αλλα αν ειναι μεγαλυτερος των 35 δεν νομιζω οτι χρειάζεται ιδιαιτερη πυκνωση μια χαρά φυσικοτητα εχει.Ας γεμισει και το πισω και να μην ξανασχοληθει με μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η πυκνότητα δεν ειναι μεγάλη αλλα το layering που κανει το μαλλί (βοηθάει και η υφή του και το χτένισμα) δίνουν άριστα αποτελέσματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yorkifun

Active Member
νομιζω οτι εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα και με φυσικοτητα!η χερλαιν σου μου αρεσει πολυ και θα μπορεις να υποστηριξεις το ολο συνολο και πιο πισω.Για strip μεθοδο νομιζω οτι ειναι απο τις καλυτερες τομες που δεν ανιχνευονται.Φυσικα και το δερμα σου το υποστηριζει αυτο απ οτι φαινετε.

σε ευχαριστώ πολύ..ναι από όσο μου είχε πει ο γιατρός έχω πάρα πολύ καλή ελαστικότητα στο δέρμα..φαντάζομαι θα παίζει κάποιο ρόλο..
 

Δημητρης38

Active Member
μου ανέφερε 10 φορές πόσο του άρεσε η ελαστικότητα του δέρματος μου..και μάλιστα μου το είπε και όταν με είδε μετά την εγχειρηση..δεν είχα ιδέα ότι μπορεί να παίζει ρόλο σε πόνους μετά κτλ..η αλήθεια είναι όπως είπα άκουγα strip και έστριβα..τώρα μετά το χειρουργείο γελάω..καλά καλά δεν την αισθάνομαι ούτε με το χέρι..για ενόχληση ούτε κουβέντα..και δεν μιλάμε για τώρα..σχεδόν από τον 2 μήνα έχω ξεχάσει ότι εκεί μου έκοψαν δέρμα..

Oσο καλος και να ειναι ο Γιατρος ή η τομη να μην φαινεται στις μεγαλες σκαλες... οταν θα τα ξυρισεις κοντα η γραμμουλα απο πισω δεν εξαφανιζεται και θα ειναι ορατη. Λογικο απο την στιγμη που σε εκεινο το σημειο εγινε χειρουργικη επεμβαση.

Αποψη μου οτι η strip επεμβαση ειναι ξεπερασμενη... δεν υπαρχει λογος να γινεται αφου καλοι Γιατροι στην FUE επιτυγχανουν αναλογα μεγαλα ποσοστα φυτρωσης.
Το αποτελεσμα σου ειναι πολυ καλο Γιορκι.
Τι ποσοστο φυτρωσης απο τα 3.500 πιστευεις οτι επιασες με Feller ?
 

yorkifun

Active Member
Γιορκι πηρες πισω τουλαχιστον 15χρονια!!!
τι σκοπευεις να κανεις πλεον?
Πυκνωση μπροστα η να δουλεψεις και τις πισω ζωνες?

μπορεί όχι 15 αλλα 10 σίγουρα:) σε ένα μήνα έχω ραντεβού με τον γιατρό..θα δούμε..νομίζω θα ήθελα λίγο πύκνωση μπροστά αλλά το περισσότερο βάρος να πέσει πίσω..
 

yorkifun

Active Member
Εγω θα προτείνω στον φιλο μας να δουλεψει το πισω μερος.δεν ξερω την ηλικια του αλλα αν ειναι μεγαλυτερος των 35 δεν νομιζω οτι χρειάζεται ιδιαιτερη πυκνωση μια χαρά φυσικοτητα εχει.Ας γεμισει και το πισω και να μην ξανασχοληθει με μμ.

ναι είμαι πάνω από 35 και όντως τώρα πρέπει να δουλέψω το πίσω μέρος..αλλα μην το λες για την πυκνότητα..ποτε δεν περισσεύει..οπότε ίσως θα ήθελα να επέμβουμε και λίγο εκεί..αλλά μόνο αν μου πει ότι είναι 1000% safe..αλλιώς είμαι πολύ ευχαριστημένος για να το ρισκάρω.
 

yorkifun

Active Member
Η πυκνότητα δεν ειναι μεγάλη αλλα το layering που κανει το μαλλί (βοηθάει και η υφή του και το χτένισμα) δίνουν άριστα αποτελέσματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι κάπως έτσι είναι τα πράγματα.. δεν θα έλεγα άριστα αποτελέσματα αλλά σίγουρα ικανοποιητικά:)
 

yorkifun

Active Member
Oσο καλος και να ειναι ο Γιατρος ή η τομη να μην φαινεται στις μεγαλες σκαλες... οταν θα τα ξυρισεις κοντα η γραμμουλα απο πισω δεν εξαφανιζεται και θα ειναι ορατη. Λογικο απο την στιγμη που σε εκεινο το σημειο εγινε χειρουργικη επεμβαση.

Αποψη μου οτι η strip επεμβαση ειναι ξεπερασμενη... δεν υπαρχει λογος να γινεται αφου καλοι Γιατροι στην FUE επιτυγχανουν αναλογα μεγαλα ποσοστα φυτρωσης.
Το αποτελεσμα σου ειναι πολυ καλο Γιορκι.
Τι ποσοστο φυτρωσης απο τα 3.500 πιστευεις οτι επιασες με Feller ?

Eίμαι σίγουρος ότι αν τα ξύριζα θα φαινόταν και όπως λες και εσύ είναι λογικό..ο στόχος μου ήταν να μην φαίνεται με κούρεμα στην σκάλα 3 και αυτό το πέτυχα..

Δημήτρη όπως έχω ξαναπεί ο Feller δεν με αναλάμβανε αν ήθελα με FUE..ξεπερασμένη ή όχι συμφωνώ μαζί σου αλλά αν ήθελα Feller δεν είχα επιλογή..τον διάλεξα καλός ή κακός και δεν μου πήγε καθόλου άσχημα..το ίδιο καλά βέβαια μπορεί να μου πήγαινε και σε κάποιον άλλον γιατρό με FUE..

Συντομα που θα πάω να με δει και θα μιλήσουμε για την δεύτερη και με ποιον τρόπο θέλει να γίνει..θα προτιμήσω FUE αν μου δώσει την επιλογή..η θα δω και κάποιον άλλον γιατρό μιας και θεωρώ ότι πλέον το πρόβλημα μου είναι πολύ μικρότερο από πριν..αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κανέναν λόγο να τον αλλάξω..

Oσον αφορά την φυτρωση με δεδομένο ότι δεν υπάρχει το τέλειο θα σου πω ότι πιστεύω ότι είμαι πάνω από 90% όταν με δει ο γιατρός θα σου πω ποια είναι η δική του επαγγελματική άποψη..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
ναι κάπως έτσι είναι τα πράγματα.. δεν θα έλεγα άριστα αποτελέσματα αλλά σίγουρα ικανοποιητικά:)

Η προσωπική μου άποψη ειναι οτι για την ποιότητα του μαλλιου σου (λεπτή τρίχα) και τα graft που ξόδεψες το αποτέλεσμα ειναι πολύ πιο πάνω απο ...ικανοποιητικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mizerix

Active Member
Yorki το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο, συγχαρητηρια!!!Αν θες βαλε και καμια φωτο απο πανω πως εισαι τωρα για να εχουμε καλυτερη αισθηση τι καλυψες...
 
Μπλουζα