Yorkfin, dr. feller, fut, 3500 grafts, 08/12/2014

yorkifun

Active Member
Λοιπόν ήρθε και η δική μου ώρα..το ραντεβού μετά από αρκετό ψάξιμο και διάβασμα (σημαντική βοήθεια πήρα από αυτό εδώ το forum) κλείστηκε για τον Dr Feller..

θα προσπαθήσω να είμαι όσο πιο αναλυτικώς μπορώ..οτιδήποτε απορία ευχαρίστως να απαντήσω..

Oι φωτογραφίες που θα ανεβάζω για να δείχνω την πορεία μου, επέλεξα να είναι από ένα συγκεκριμένο χώρο του σπιτιού που μπορώ να έχω πάντα τον ίδιο ακριβώς φωτισμό (υψηλό σχετικά) άρα η οποιαδήποτε σύγκριση να γίνετε κάτω από τις ίδιες συνθήκες..

Nα ξεκαθαρίσω ότι ο γιατρός δεν μου είναι απολύτως τίποτα και το μονο που με ενδιαφέρει είναι η σωστή ενημέρωση με τα καλά και τα κακά..όταν πληρώνεις ένα σεβαστό ποσο από την τσέπη σου πρέπει πρώτα πρώτα να κοιτάς την πάρτι σου και μετά να ευχαριστήσεις κάποιον..

7:45 8/12/2014 και ήμουν στο γραφείο του γιατρού..τράβηξε κάποιες φωτογραφίες που ήθελε και ξεκίνησε τον σχεδιασμό της hairline..να πω εδώ ότι του το άφησα εν λευκό..του είπα ότι δεν περιμένω να γίνω 17 και δεν θέλω να σχεδιαστή κάτι που απλά δεν γίνετε..η απάντηση του ήταν ότι το χειρουργείο για αυτόν προσωπικά είναι ένα 15% γιατί είναι ρουτίνα..έχει ένα σταθερό προσωπικό εδώ και παρα πολλά χρονια και ο καθένας ξέρει ακριβώς τι πρέπει να κάνει..για αυτόν το πιο σημαντικό από όλα είναι ο σωστός σχεδιασμός..

Ξεκίνησε λοιπόν να σχεδιάζει προσεκτικά..έσβηνε έγραφε ώσπου κατέληξε σε ένα πλάνο..να πω εδώ ότι παρότι είπα ότι το άφησα εν λευκό..όταν τελειωσε του ζήτησα να βάλουμε και λίγο πιο πάνω και η απάντηση του ήταν ότι ένα σπίτι χτίζεται σιγά σιγά και δεν μπορούν να φτιαχτούν όλα σε μια μέρα..πάντως ανάλογα με τα grafts που θα βγούν από το strip θα το εξετάσουμε το έτοιμα..
Η άποψη του ήταν να δώσουμε την περισσότερη βάση αυτή τι στιγμή σε μια ωραία hairline μιας και όπως θα δείτε στις φωτό δεν είχα καθόλου..

Στις 8:45 λοιπόν ήμουν στην καρεκλα για την αναισθησία..9 η ώρα ξεκίνησε το κόψιμο 9:25 είχε τελειώσει..
Tην τομή την έκανε σταδιακά..έκοβε ένα σημείο έραβε και μετά συνέχιζε..μου είπε ότι είναι μέσα στους 6 στον κόσμο που κάνουν με αυτόν τον τρόπο την τομή και ράβουν μαζί με μαλλί που προϋπάρχει για να είναι σχεδόν αόρατη..θα δείξει το μέλλον αν είναι θεωρία αυτό..

Στην συνεχεια μου έδωσε ένα διάλειμμα περίπου 15 λεπτά και 10 παρα ξεκίνησε να ανοίγει τρύπες..
Παράλληλα όπως μου είπε και είδα και εγώ με τα ματια μου μετά θα δούλευαν για εμενα εκεί μαζί με τον γιατρό 9 άτομα! (ένας μικρός στρατός όπως χαρακτηριστικά έλεγε)

Μόλις τελειωσε με το άνοιγμα..ήρθαν 3 κοπέλες και ξεκίνησε η τοποθέτηση..κάθε λίγο και λιγάκι ερχόταν ο γιατρός επέβλεπε και έφευγε..περίπου 12:30 τελειωσαν και κάναμε διάλειμμα για μεσημεριανό..1:00 μου είπε ο γιατρός ότι θα συνεχίσουμε λίγο πιο πολύ από ότι πίστευε γιατί το strip μου είναι από τα καλύτερα που έχει δει και του δίνη πολλά grafts..

Το αποτέλεσμα όπως θα δείτε και στις φωτό είναι να πάμε πιο πίσω από τον αρχικό σχεδιασμό με λιγότερη πύκνωση βεβαια..άνοιξε ακόμα δυο φορες και τοποθετήσαμε τα extra μαλακια..

Σύνολο 3500 grafts 7700 τρίχες..2:30 με καθάριζαν τραβήχτηκαν οι φωτό οδηγίες χρήσεως και δρόμο για σπίτι με το καινούργιο κεφάλι..

Συναισθήματα ανάμικτα..είναι πολύ νωρίς για να είμαι είτε χαρούμενος είτε στεναχωρημένος..τα τελευταία λόγια του γιατρού ήταν ότι ήμουν ένα από τα καλύτερα του χειρουργεία..σε 6 μήνες θα είμαι 10 φορές καλύτερος από τώρα και σε έναν χρόνο θα είμαι άλλος άνθρωπος και 10 χρόνια νεότερος..έχω λοιπόν μια συγκεκριμένη αισιοδοξία αλλά έχουμε δρόμο ακόμα..

j0v1hk.jpg


2072g40.jpg


2q8qdxk.jpg


2myq2k6.jpg


eijjoz.jpg


34ipjt5.jpg


9ps0sk.jpg


315d2s4.jpg


w1d6pg.jpg


ztybk8.jpg


i1z604.jpg


2mxlhdw.jpg


umo90.jpg


21o0goz.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
...
Παράλληλα όπως μου είπε και είδα και εγώ με τα ματια μου μετά θα δούλευαν για εμενα εκεί μαζί με τον γιατρό 9 άτομα! (ένας μικρός στρατός όπως χαρακτηριστικά έλεγε)
...

Έτσι πρέπει.
Πολλά μπράβο στο Dr Feller!!! Άλλοι τσιγκουνεύονται να πληρώσουν για να έχουν δεύτερο βοηθό.

Πολύ καλές και κατατοπιστικές οι φωτογραφίες σου yorkifun.
Υπομονή τώρα και καλά αποτελέσματα από καρδιάς.
 

geroksouras

Active Member
καλη επιτυχια και απο μενα
θα εχεις καλο αποτελεσμα κ με αλλη μια ακομα τελειωνεις
ξερεις καθολου απο πυκνοτητα τι μπηκε?καπως αραια μου φαινονται
πισω απο hairline.μπορει κ να κανω λαθος
προσεχε τις πρωτες μερες
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αντε Καλη επιτυχια.
Επιτελους να δουμε και ενα διαφορετικο γιατρο εδω μεσα.
Τι τιμη σου εδωσε για τα 3500 grafts?
Στο τιτλο που εβαλες νομιζω εβαλες λαθος ημερομηνια
 

poseidonas77

Well-Known Member
καλη επιτυχια και απο μενα....αδερφε ..εβαλες πολυ πραμα μπροστα....σε βλεπω μπαντανοβουρτσα..σε κανα χρονο....χεχεχε
 

yorkifun

Active Member
Έτσι πρέπει.
Πολλά μπράβο στο Dr Feller!!! Άλλοι τσιγκουνεύονται να πληρώσουν για να έχουν δεύτερο βοηθό.

Πολύ καλές και κατατοπιστικές οι φωτογραφίες σου yorkifun.
Υπομονή τώρα και καλά αποτελέσματα από καρδιάς.
Εγω δεν πίστευα οτι όλοι ήρθαν για εμένα...νόμιζα οτι θα εχει και κάποια άλλη μεταμόσχευση την ίδια μέρα...αλλα όπως φάνηκε δεν είχε..μου εξήγησε οτι στα mega session θέλει πολυ κόσμο για να γίνεται η δουλεια μεσα το πολυ σε 7 ωρες...μετα υπάρχει κόπωση σε όλους και αυτο εχει αρνητικά αποτελέσματα...και όντως σε εμένα καθαρή ώρα δουλειάς ήταν 3-4 ωρες..

Σε ευχαριστω για τις ευχές σου:)
 

yorkifun

Active Member
καλη επιτυχια και απο μενα
θα εχεις καλο αποτελεσμα κ με αλλη μια ακομα τελειωνεις
ξερεις καθολου απο πυκνοτητα τι μπηκε?καπως αραια μου φαινονται
πισω απο hairline.μπορει κ να κανω λαθος
προσεχε τις πρωτες μερες
Απο την αρχή είπαμε οτι θα κανω ακομα μια για πύκνωση..οποτε σχεδιάστηκε η hairline να ειναι πιο δυνατή και πίσω πήγε επειδή περίσσευαν μοσχεύματα...οποτε λογικό να υπάρχει διαφορα...
Σε ευχαριστω πολυ!!
 

yorkifun

Active Member
Αντε Καλη επιτυχια.
Επιτελους να δουμε και ενα διαφορετικο γιατρο εδω μεσα.
Τι τιμη σου εδωσε για τα 3500 grafts?
Στο τιτλο που εβαλες νομιζω εβαλες λαθος ημερομηνια
Είχαμε πει περιπου 3000grafts μεχρι 14000$ τελικα μπήκαν 3500 και η τιμή ανέβηκε 500$
Η ημερομηνία ειναι σωστή αλλα ξεχάστηκα και έγραψα με το αμερικανικό σύστημα που γράφουν πρώτα τον μήνα...

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές!
 

traccas

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε μου και από μένα και κουράγιο στις πρώτες άχαρες ώρες. Φαίνεται πολύ ωραία η τοποθέτηση.Πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα είσαι τούμπανο. Θα μας ανεβάσεις και φωτο της τομής όταν βγουν οι γάζες;
Ξέρεις τι πυκνότητα πετύχατε;(ενδιαφερομαι για να το συγκρίνω με τη δικιά μου που έβαλα ακριβώς ίδιο αριθμό)!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

yorkifun

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε μου και από μένα και κουράγιο στις πρώτες άχαρες ώρες. Φαίνεται πολύ ωραία η τοποθέτηση.Πιστεύω ότι σε ένα χρόνο θα είσαι τούμπανο. Θα μας ανεβάσεις και φωτο της τομής όταν βγουν οι γάζες;
Ξέρεις τι πυκνότητα πετύχατε;(ενδιαφερομαι για να το συγκρίνω με τη δικιά μου που έβαλα ακριβώς ίδιο αριθμό)!
Σε ευχαριστω πολυ φιλε! θα ανεβάσω σίγουρα την τομή και μετα απο την γάζα αλλα και κατα την διάρκεια του ενα χρόνου μιας και για εμένα ειναι ενα στοίχημα αυτο γιατι τα πλαϊνά τα κούρευα αρκετά κουντουλια...δεν ξερω απο πυκνότητα αριθμούς:/
 

Stripar

Established Member
Πολύ ωραίες και καθαρές φωτό!.

Η δουλειά φαίνεται πολύ προσεγμένη...προσοχή απο εδώ και πέρα στις οδηγίες & εύχομαι καλή επιτυχία !
 

yorkifun

Active Member
Πολύ ωραίες και καθαρές φωτό!.

Η δουλειά φαίνεται πολύ προσεγμένη...προσοχή απο εδώ και πέρα στις οδηγίες & εύχομαι καλή επιτυχία !
Επειδή παρακολουθώ το φόρουμ και είδα ενα σημαντικό προβλημα ειναι οι φωτογραφίες έψαξα να βρω τροπο να μπορώ να ανεβάζω όσο καλύτερες φωτογραφίες μπορω!

Σε ευχαριστω πολυ!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αρκετα λεφτα θα λεγα.
Αυτα στην τομη συραπτικο ειναι?Και μετα πως αφαιρουνται?
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Λοιπον θα γινω λιγο Μικες τωρα και θα ρωτησω.(Σορρυ Μικε ΟΚ? κανεις πολλες φορες θεμα την τιμη γιαυτο)
Εκανα strip 3400 grafts και πληρωσα 6400 ευρω.
Ο φιλος μας yorkinfan εβαλε 3500 grafts και πληρωσε 11.800 ευρω.
Δηλαδη 5400 ευρω παραπανω απο εμενα.
Το αποτελεσμα του ισως να ειναι ιδιο και με το δικο μου η το δικο μου τελικα να ειναι και καλυτερο.
Εχουμε καιρο ακομη να το δουμε αυτο.
Εγω αυτη την στιγμη αν δωσω 5400 ευρω με strip δηλαδη τα παραπανω λεφτα που εδωσε ο φιλος μας θα εχω λυση σχεδον θελω να πιστευω οριστικα το προβλημα μου.
Οι γιατροι περνουν εκει (Καναδα,Βελγιο κτλ) περισσοτερα λεφτα λογο ανεβασμενων μισθων αλλα το αποτελεσμα ισως να ειναι το ιδιο και με της h*c ?
 
Μπλουζα