Xristos87, FUE, 2530g, 21/4/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

gregkont13

Verified MM member
Η ΓΝΩΜΗ του χομπιστα, φιλε χομπιστα, δεν ...συντασσεται με ρηματα τυπου "επρεπε να βαλει τοσα", "επρεπε να κανει αυτο" κτλ.
Συντασσεται με ρηματα τυπου "νομιζω", αναρωτιεμαι γιατι δεν εκανε το χ", "μηπως θα ειχε βοηθησει αν ..." ή με ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ προκειμενου η γνωμη να βελτιωθει και να γινει ΓΝΩΣΗ, εστω και εμμεση.
Εμενα ετσι με εμαθαν στο σπιτι μου.
Να παιρνω την ...γνωμη μου σοβαρα όταν έχω δουλεψει για αυτη, αλλιως να ειμαι συνετος, ταπεινός και μετρημενος στην εκφραση της.
ΦΥΣΙΚΑ και μπορεις να το συντασσεις ΟΠΩΣ θελεις.
Αν ομως σε επαναφερω ή σου θυμιζω καποια πραγματα που τεινεις να ...ξεχνας, δεν φταιω εγω...
Ουτε το οτι πολλοι εδω μεσα γραφεται με τον ιδιο τροπο σημαινει κατι.
Απλα εχετε αυτο το κοινο στοιχειο στον τροπο εκφρασης ή σκεψης.

Τα ίδια και τα ίδια ξανά και ξανά. Εγώ είμαι άσχετος, ούτε καν χομπίστας. Μπήκα εδώ να χαζεύω απότελεσμα και after care αν κάτι πάει στραβά για να αποφασίσω που θα παω. Παρόλα αυτά, στον κλάδο μου και εμένα όλοι έχουν άποψη. Πολλές φορές αντίθετη από τη δική μου. Α και έχω πτυχιο, μεταπτυχιακο από ένα από τα δέκα καλύτερα οικονομικά πανεπιστήμια της αγγλίας και σε 6 μήνες διδακτορικό. Επίσης έχω και δυο δημοσιέυσεις σε μεγάλα Journals της αγγλίας. Ακόμα, δουλέυω στο new york και στο london stock exchange 5 χρονια ταυτόχρονα. Μέσα σε όλα αυτά είμαι 32.. Παρόλα αυτά, όταν δεν συμφωνώ με κάποιον που έχει άποψη(συμβαινει συνέχεια), αλλά δεν είναι στον κλαδο μου (investment risk) δεν του απαντάω λέγοντας πως "είμαι βέβαιος πως δεν θα ξέρεις πια ειναι η springer". Επίσης δεν λέω σε κόσμο για άλλους συναδέλφους πως "αμα δεις ακαδημαικά metrics, οι άλλοι απλά δεν υπάρχουν". Δηλαδή, μιας που σπουδάσες στη Βουδαπέστη Γιατρέ πρώτο πτυχίο, αν μπει κάποιος εδώ από το Harvard, αν εκφέρεις την άποψη σου πρέπει να σε πει άσχετο και να σε μηδενίσει με τα metrics που έχει? Πίστεψε με υπάρχουν πολλοί γιατροί με ανώτερα πτυχία που θα μπορούσαν να το κάνουν. Δηλαδή, εμένα ο φίλος μου που τώρα τέλιωσε ειδικότητα στο stanford αμά μίλησεις πρέπει να σε μηδενίσει? Δεν είναι έτσι και ότι λες δεν δείχνει καμία ταπεινότητα. Επίσης, ακόμα και αν ένας χομπίστας με πει άσχετο και άχρηστο σε σχέση με τη γνώμη μου, δεν θα του κάνω μύνηση. Θα αφήσω το portfolio μου να μιλήσει. Αν θα παει καλύτερα από το δικό του. Ασε και συ, τα αποτέλεσματα σου λοιπόν και αν δεν αρέσουν σε κάποιους, ζήσε με αυτό, αλλιώς μην είσαι στο φόρουμ. Δεν σε έφερε κανείς με το ζόρι.

καλές γιορτές με υγεία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Μα ,άσχετο,δεν τον είπε κανένας..προς θεού..γιατρός είναι .απλά τις δικές του (φοβίες) στο να χτίσει ας πούμε το forelock του Χρήστου ,μην μας το περνάει σαν το ότι είναι η μόνη λύση αυτό που έκανε..εκεί,γίνεται το μπέρδεμα..επίσης προκαλώ να κάνει κάποιος copypaste τα μνμ που είπες κάποιος τον Αναστασάκη άσχετο..δεν υπάρχει κανένα τέτοιο...και αν το πει κάποιος πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος..
Επίσης, ακόμα και αν ένας χομπίστας με πει άσχετο και άχρηστο σε σχέση με τη γνώμη μου, δεν θα του κάνω μύνηση. Θα αφήσω το portfolio μου να μιλήσει. Αν θα παει καλύτερα από το δικό του. Ασε και συ, τα αποτέλεσματα σου λοιπόν και αν δεν αρέσουν σε κάποιους, ζήσε με αυτό, αλλιώς μην είσαι στο φόρουμ. Δεν σε έφερε κανείς με το ζόρι.
 

gregkont13

Verified MM member
Μα ,άσχετο,δεν τον είπε κανένας..προς θεού..γιατρός είναι .απλά τις δικές του (φοβίες) στο να χτίσει ας πούμε το forelock του Χρήστου ,μην μας το περνάει σαν το ότι είναι η μόνη λύση αυτό που έκανε..εκεί,γίνεται το μπέρδεμα..επίσης προκαλώ να κάνει κάποιος copypaste τα μνμ που είπες κάποιος τον Αναστασάκη άσχετο..δεν υπάρχει κανένα τέτοιο...και αν το πει κάποιος πρέπει να είναι πολύ ηλίθιος..
Τροπος του λεγειν. Εστω αν ενας χομπιστας μου κανει υποδειξεις/δεν συμφωνει μαζι μου
 

aeratos28

Just aeratos
Με την τακτική του αυτή λοιπόν,έχει αφήσει εκτεθειμένο ένα μεγάλο μέρος στο κεφάλι του Χρήστου .που τον αναγκάζει ,να ξαναμπεί στο χειρουργείο ώστε να το καλύψει και αυτό..και άλλο χειρουργείο..διπλή ταλαιπωρία ..και τι εγγύηση έχει στο ότι θα πάει καλά ας πούμε η δεύτερη επέμβαση.? Βάλε και το κόστος του δεύτερου χειρουργείου και οικονομικό αλλά και της ταλαιπωρίας..εγώ θυμάμαι ,να συζητάμε εδώ στο φόρουμ,χρόνια πίσω,πως οι καλές κλινικές ,του εξωτερικού,μπαίνουν σε μια περιοχή και την τελειώνουν..άντε,να χρειαστεί ένα μικρό touch up των 200 βαριά 300 grafts για τελειοποίηση..όχι αυτό το πράγμα..και για αυτές τις υπηρεσίες ,του κλεισίματος καθε ζώνης ζητούσαν και ζητάνε αυτά τα ποσά..εδώ,εγώ αυτό που βλέπω,είναι μια λίγο βελτιωμένη έκδοση των περιστατικών της dhi..απλά 10-15% περισσότερη πυκνότητα ανά τετρ.εκατοστο..τπτ άλλο..ότι άλλο,βλέπε forelock το θεωρεί ρίσκο..και η dhi επίσης..άλλα ονόματα δυνατά με ίδιο κοστολογιο,δεν το βλέπουν καν σαν ρίσκο..ας μας απαντήσει και η asmed ,μιας που είναι εδώ πλέον..να δούμε την αντιμετώπιση της σε αυτό το περιστατικό του Χρήστου.
 

Xristos87

Well-Known Member
Ακομη μια φορα εχεις δικιο!
Άλλα του ελεγα άλλα εκανε... μ αφησε κ με τον κρατηρα ..αστα!!
πες μ λιγο π να παω να κανω την επομενη μμ κ ποσο θα μ βγει
 

aeratos28

Just aeratos
Φίλε,δεν έχεις καταλάβει..εγώ δεν θα σου πω τι ΘΑ κάνεις..εσύ ξέρεις καλύτερα την τσέπη σου ..εγώ κρίνω,εξαρχής,αυτό που βλέπω ..αυτό που είδα λοιπόν,είναι ότι χρειαζοσουν από το πρώτο χειρουργείο,αυτά που σου λείπουν σε grafts τώρα ..έπρεπε να τα βάλεις τότε..ειδικά με τα λεφτά που πλήρωσες ανά graft..οι γιατροί που χρεώνουν τόσα λεφτά ,έχουν την εμπειρία να φτιάξουν σε μια επέμβαση αυτό που συζητάς εσύ για δεύτερο χειρουργείο..καταλαβαίνεις τη διαφορά?
Ακομη μια φορα εχεις δικιο!
Άλλα του ελεγα άλλα εκανε... μ αφησε κ με τον κρατηρα ..αστα!!
πες μ λιγο π να παω να κανω την επομενη μμ κ ποσο θα μ βγει
 

panos1234

Well-Known Member
"προς το παρων το αποτελεσμα δειχνει (στα ματια μου) εξαιρετικο, για οτι πειραχτηκε,ετσι; ο κρατηρας δημιουργηθηκε λογω της αντιθεσης π γινεται με τα αλλα μαλλια, και πριν τη μμ λιγο πολυ τα ιδια μαλλακια ειχα.

στο μελλον ναι θα χρειαστω 2η, σε ποσο καιρο δεν ξερω, αυτο βλεπω. αν με ρωτατε τι θα εκανα σημερα θα σας πω οτι αν ειχα το ποσο θα εμπαινα για 2πλη με Αναστασακη (γιατι κανει κ 2πλη πλεον) κ θα ξεμπερδευα." ποστ 280 δικό σου!!!!

Μόνος σου είπες Χρήστο αυτά που επανέλαβε ο @aeratos28!!!!!

Χρόνια σου πολλά για αύριο
 

Xristos87

Well-Known Member
Φίλε,δεν έχεις καταλάβει..εγώ δεν θα σου πω τι ΘΑ κάνεις..εσύ ξέρεις καλύτερα την τσέπη σου ..εγώ κρίνω,εξαρχής,αυτό που βλέπω ..αυτό που είδα λοιπόν,είναι ότι χρειαζοσουν από το πρώτο χειρουργείο,αυτά που σου λείπουν σε grafts τώρα ..έπρεπε να τα βάλεις τότε..ειδικά με τα λεφτά που πλήρωσες ανά graft..οι γιατροί που χρεώνουν τόσα λεφτά ,έχουν την εμπειρία να φτιάξουν σε μια επέμβαση αυτό που συζητάς εσύ για δεύτερο χειρουργείο..καταλαβαίνεις τη διαφορά?
σε παρακαλω πες μου που να παω, ποσα να χρειαζομαι (τελικα) και ποσο θα πληρωσω...
 

Gianney

Well-Known Member
Χρόνια πολλά προκαταβολικα Χρηστο.Νομιζω και εσύ ξες το θέμα οπότε οκ.Αλλα και μόνο που είσαι εδώ και έβγαλες και βίντεο και συνεχίσες την παρουσίαση..σε τιμά να ξες.Καθως άλλοι εξαφανίστηκαν.Λιγο αυτό με την γραμμή υπεράσπισης να μην είχες στα όρια του μεταφυσικού και θα σουν τζιμανι
 

aeratos28

Just aeratos
Στον Αναστασάκη..να γλυτώσεις από αυτό το κάθε τρεις και λίγο επέμβαση ..αυτός δεν φοβάται τπτ..χτίζει κάθε ζώνη σαν τον Ερντογάν,τον Κούτο,τον Λορέντζο..ούτε ταξίδια εξωτερικό ούτε τπτ.
σε παρακαλω πες μου που να παω, ποσα να χρειαζομαι (τελικα) και ποσο θα πληρωσω...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1991

Well-Known Member
σε παρακαλω πες μου που να παω, ποσα να χρειαζομαι (τελικα) και ποσο θα πληρωσω...

Αν και συνειδητά θέλω και απέχω από όλο αυτό το γνωστό σκηνικό εδώ θα σου πω τουλάχιστον ότι σχεδόν σε όλες τις κλινικές ξέρεις ποσο θα πληρωσεις τουλάχιστον! Τα αλλά θα τα βρεις εσυ!!! Χρόνια σου πολλα κιόλας φίλε με υγεια!!!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Η ΓΝΩΜΗ του χομπιστα, φιλε χομπιστα, δεν ...συντασσεται με ρηματα τυπου "επρεπε να βαλει τοσα", "επρεπε να κανει αυτο" κτλ.
Συντασσεται με ρηματα τυπου "νομιζω", αναρωτιεμαι γιατι δεν εκανε το χ", "μηπως θα ειχε βοηθησει αν ..." ή με ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ προκειμενου η γνωμη να βελτιωθει και να γινει ΓΝΩΣΗ, εστω και εμμεση.
Εμενα ετσι με εμαθαν στο σπιτι μου.
Να παιρνω την ...γνωμη μου σοβαρα όταν έχω δουλεψει για αυτη, αλλιως να ειμαι συνετος, ταπεινός και μετρημενος στην εκφραση της.
ΦΥΣΙΚΑ και μπορεις να το συντασσεις ΟΠΩΣ θελεις.
Αν ομως σε επαναφερω ή σου θυμιζω καποια πραγματα που τεινεις να ...ξεχνας, δεν φταιω εγω...
Ουτε το οτι πολλοι εδω μεσα γραφεται με τον ιδιο τροπο σημαινει κατι.
Απλα εχετε αυτο το κοινο στοιχειο στον τροπο εκφρασης ή σκεψης.

Γιατρέ έχω σβήσει 3 απαντήσεις 10 σειρών μόνο και μόνο γιατί θεωρώ πως ότι και να γράψω πάει τελείως πεταμένο και η συζήτηση θα ναι ένας φαύλος κύκλος. Αυτό που θέλω να γράψω και ΘΑ γράψω είναι πως μου θυμίζεις πάρα πολύ Λυκειάρχη που επειδή δε μπορεί να εμπνεύσει και να κερδίσει τον σεβασμό των μαθητών του βαράει το χέρι στην έδρα και ουρλιάζει μόνιμα '' ΕΙΜΑΙ Ο ΛΥΚΕΙΑΡΧΗΣ '' μοιράζοντας αριστερά και δεξιά αποβολές . Στο εφτάμηνο που είμαι εδώ απόρησα πολλάκις πως γίνεται μόνιμα να υπάρχουν διαμάχες σε νήματα που είστε παρών. Μετά από 2 συνεχόμενες μέρες που σας ξεκίναγα την ερώτηση στο χ-1 και καταλήγατε στο θεώρημα Μπολζάνο και τα πτυχία σας κατάλαβα τι ακριβώς γινόταν. Θα σας ευχηθώ χρόνια πολλά και μία μικρή συμβουλή για τη νέα χρονιά ( αν και νωρίς ) : Όταν υπάρχει τόσος χρόνος αναμονής για να δει κάποιον η δερματολόγος στη κλινική σας μην ρίχνετε πακέτο στον άνθρωπο 2 μέρες πριν έρθει όταν έχει κάνει υπομονή μήνες ολόκληρους. Να στε καλά :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gianney

Well-Known Member
Τα ίδια και τα ίδια ξανά και ξανά. Εγώ είμαι άσχετος, ούτε καν χομπίστας. Μπήκα εδώ να χαζεύω απότελεσμα και after care αν κάτι πάει στραβά για να αποφασίσω που θα παω. Παρόλα αυτά, στον κλάδο μου και εμένα όλοι έχουν άποψη. Πολλές φορές αντίθετη από τη δική μου. Α και έχω πτυχιο, μεταπτυχιακο από ένα από τα δέκα καλύτερα οικονομικά πανεπιστήμια της αγγλίας και σε 6 μήνες διδακτορικό. Επίσης έχω και δυο δημοσιέυσεις σε μεγάλα Journals της αγγλίας. Ακόμα, δουλέυω στο new york και στο london stock exchange 5 χρονια ταυτόχρονα. Μέσα σε όλα αυτά είμαι 32.. Παρόλα αυτά, όταν δεν συμφωνώ με κάποιον που έχει άποψη(συμβαινει συνέχεια), αλλά δεν είναι στον κλαδο μου (investment risk) δεν του απαντάω λέγοντας πως "είμαι βέβαιος πως δεν θα ξέρεις πια ειναι η springer". Επίσης δεν λέω σε κόσμο για άλλους συναδέλφους πως "αμα δεις ακαδημαικά metrics, οι άλλοι απλά δεν υπάρχουν". Δηλαδή, μιας που σπουδάσες στη Βουδαπέστη Γιατρέ πρώτο πτυχίο, αν μπει κάποιος εδώ από το Harvard, αν εκφέρεις την άποψη σου πρέπει να σε πει άσχετο και να σε μηδενίσει με τα metrics που έχει? Πίστεψε με υπάρχουν πολλοί γιατροί με ανώτερα πτυχία που θα μπορούσαν να το κάνουν. Δηλαδή, εμένα ο φίλος μου που τώρα τέλιωσε ειδικότητα στο stanford αμά μίλησεις πρέπει να σε μηδενίσει? Δεν είναι έτσι και ότι λες δεν δείχνει καμία ταπεινότητα. Επίσης, ακόμα και αν ένας χομπίστας με πει άσχετο και άχρηστο σε σχέση με τη γνώμη μου, δεν θα του κάνω μύνηση. Θα αφήσω το portfolio μου να μιλήσει. Αν θα παει καλύτερα από το δικό του. Ασε και συ, τα αποτέλεσματα σου λοιπόν και αν δεν αρέσουν σε κάποιους, ζήσε με αυτό, αλλιώς μην είσαι στο φόρουμ. Δεν σε έφερε κανείς με το ζόρι.

καλές γιορτές με υγεία.
Πάντως αν το πρώτο πτυχίο είναι σε άλλη χώρα όπως λες,τότε αυτόματα εξηγουνται πολλα
 

jersey

Well-Known Member
Άσε φίλε ξέρω πολύ καλά την φάση.Πας Βουλγαρία Ρουμανία κτλ πληρώνεις ένα κάρο λεφτά παίρνεις πτυχίο και έρχεσαι Ελλαδιτσα
Ακριβώς ετσι ειναι σε αυτές τις χώρες πληρώνεις και βγαίνεις ιατρός. Δεν εχουν σοβαρα πανεπιστήμια αυτές οι χωρες Βουλγαρία Ρουμανία, Σλοβακία, Ουγγαρία.
 

Gianney

Well-Known Member
Ακριβώς ετσι ειναι σε αυτές τις χώρες πληρώνεις και βγαίνεις ιατρός. Δεν εχουν σοβαρα πανεπιστήμια αυτές οι χωρες Βουλγαρία Ρουμανία, Σλοβακία, Ουγγαρία.
Πληρώνεις ενα κάρο λεφτά παίρνεις πτυχίο έτσι και αλλιώς και να μην θες με τόσα λεφτά που δίνεις στο δίνουν από μόνοι τους,και μετά πατάς Ελλαδιτσα και πουλάς μούρη.ΓΑΜΑΤΟΣΣΣ
 

aeratos28

Just aeratos
Και τώρα,θα αρχίσουν τα γνωστά..ότι είναι ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια στον κόσμο κτλ κτλ κτλ...τα είχα πει και εγώ παλιά το εκπροσώπου.αχχαχααχαχ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα