Xristos87, FUE, 2530g, 21/4/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Πληρώνεις ενα κάρο λεφτά παίρνεις πτυχίο έτσι και αλλιώς και να μην θες με τόσα λεφτά που δίνεις στο δίνουν από μόνοι τους,και μετά πατάς Ελλαδιτσα και πουλάς μούρη.ΓΑΜΑΤΟΣΣΣ
Ειναι χαμηλο το επίπεδο των πανεπιστημίων σε αυτές τις χωρες. Παει ο καθενας πληρώνει και το παίζει ιατρός μετα...αμα είναι μάγκες να πανε σε κανονικά πανεπιστήμια
 

aeratos28

Just aeratos
Ναι,και ο εκπρόσωπος είπε πως είναι ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια στο κόσμο..αν δεν έχουν σβηστεί τα σχόλια αυτά λόγω του βρισιματος που εχα με τον εκπρόσωπο,θα τα δεις.
Στη σελιδα του λεει οτι ιατρικη στη Βουδαπεστη σπουδασε.
 

Gianney

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι μια και είναι γνωστή.Και όσοι δεν την ξέρανε,τώρα την μάθανε.Βεβαια και αυτός που σπουδάζει στο εξωτερικό πρώτο πτυχίο δίνοντας ένα σκάσμο λεφτά, διαβάζει δίνει εξετάσεις κτλ αλλα συνήθως αυτοί που δεν έχουν τις ικανότητες αλλά συνάμα έχουν και λεφτά ..έτσι τσιμπάνε πτυχιο
 

gregkont13

Verified MM member
Ναι,και ο εκπρόσωπος είπε πως είναι ένα από τα καλύτερα πανεπιστήμια στο κόσμο..αν δεν έχουν σβηστεί τα σχόλια αυτά λόγω του βρισιματος που εχα με τον εκπρόσωπο,θα τα δεις.
Κλαιω απλα. Δεν υπαρχει κανενα πανεπιστημιο στην Ουγγαρία που να νε ουτε στα 100 καλυτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Κ

Κλαιω απλα. Δεν υπαρχει κανενα πανεπιστημιο στην Ουγγαρία που να νε ουτε στα 100 καλυτερα.
ποια 100; ούτε στα 200 δεν είναι... 251 θέση έχει...πολύ χαμηλά

1η θέση Oxford, 2η harvard.

 

Xristos87

Well-Known Member
@panos1234 @Gianney @koumparos @giannis1991 ευχαριστω πολυ για τις ευχες και με τη σειρα μου σας ευχομαι καλες γιορτες με υγεια.

@Gianney το εχω γραψει κ παλαιοτερα. Δεν υπερασπιζομαι τον Αναστασακη (κ τον καθε Αναστασακη)

απλα Δεν μπορω να βλεπω τους κλασικους ειδημονες π μ ενα γοολαρισμα παιρνουν επιδερμικα τη γνωση και διατεινονται αυτήν, οταν μαλιστα απο την αλλη πλευρα ειναι ενας ειδικος επι του θεματος με χρονια σπουδες!! δεν το κανω μονο εδω, το κανω οπου το συναντω.

τωρα δες στην πραξη αυτο π λεω. απαξιωνεται εναν ανθρωπο με σπουδες και πορεια στον χωρο του. δεν θα σ πω γιατι το κανετε, δεν εχει σημασια...σημασια εχει οτι το κανετε. κ μαλιστα μαζι απαξιωνεται κ θεσμικα οργανα του ελ.κρατους π αναγνωριζουν πτυχια ή δινουν εγκριση μετα απο εξετασεις σε πτυχια του εξωτερικου. δλδ κ εδω εσεις γνωριζεται καλυτερα!!!

ειναι σωστο ολο αυτο;; δεν πρεπει καποια στιγμη να παμε παρακατω;; να γινουμε μια ευχαριστη παρεα π στοχο εχει την πραγματικη αναλυση των περιστατικων; πολλες φορες μαλωνουμε γιατι ο αλλος δεν ενστερνιζεται την αποψη μας..ενταξει δεν χρειαζεται η αποψη σου να υιοθετηθει απο αλλους, την ειπες, καταγραφηκε και διαβαστηκε απο ολους...ο καθενας ξερει κ κρινει με τα οσα του επιτρεπει το κεφαλι του.
αντε, μερες π ειναι να αφησουμε πισω τα κακως κειμενα κ να ξεκινησουμε απο τωρα, κ ετσι να μας παει το 22, μια προσπαθεια χωρις φιλονικιες. Μια προσπαθεια συμφιλιωσης κ συσπειρωσης ολων μας...

δεν χρειαζεται να απαντησει κανεις στο μνμ μου, αρκει ενα "βημα" μπροστα... κ πρωτος εγω.
 

tol

Well-Known Member
δεν χρειαζεται να απαντησει κανεις στο μνμ μου, αρκει ενα "βημα" μπροστα... κ πρωτος εγω.

Θα σπασω τη σιωπη μου και θα απαντησω...

Δεν αντεχω αλλο!!!

Χρονια πολλα, Χρηστο. Να χαιρεσαι τη γιορτη σου. Να χαιρεσαι τα καινουργια σου μαλλια.

Χρονια πολλα σε ολους, φιλοι μου. Υγεια και ευτυχια. Μακαρι το νεο ετος να φερει στον καθενα σας το ποθουμενο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Άσε φίλε ξέρω πολύ καλά την φάση.Πας Βουλγαρία Ρουμανία κτλ πληρώνεις ένα κάρο λεφτά παίρνεις πτυχίο και έρχεσαι Ελλαδιτσα
Λοιπόν πάνω σ αυτό που λες ... Δύο συμπαίκτες μου όταν ήμουν Βόλο σπούδαζαν φαρμακολογία στην Ρουμανία...αδέρφια ....ο πατέρας ο πρόεδρος του συλλόγου....πρωί για καφέ και πέζαμε βράδυ και μου λέει πάνω στην κουβέντα ...πρεπει να φύγω μπρος πίσω Βουκουρέστι να πληρώσω από 500€ για να περάσουν έναν μάθημα! Του λέω τι εννοείς ; Μου λέει κόπηκαν τα μαλακισμένα και μίλησα με τον καθηγητή και μου είπε 500€ το κεφάλι... Α καλά λέω .... Έχω εδώ που μένω 4 φίλους που πήραν πτυχίο ιατρικής Σλοβακία με παρόμοιο τρόπο.... όπου χρειαζόταν έπεφτε το μαρούλι...τα βαλκανικά πτυχία τρομερή αξία....Παθολόγος οφθαλμίατρος και δύο οδοντίατροι....
 

Xristos87

Well-Known Member
Θα σπασω τη σιωπη μου και θα απαντησω...

Δεν αντεχω αλλο!!!

Χρονια πολλα, Χρηστο. Να χαιρεσαι τη γιορτη σου. Να χαιρεσαι τα καινουργια σου μαλλια.

Χρονια πολλα σε ολους, φιλοι μου. Υγεια και ευτυχια. Μακαρι το νεο ετος να φερει στον καθενα σας το ποθουμενο.
ευχαριστω τολ και σε σενα ευχομαι καλες γιορτες

γιατι να σπασεις τη σιωπη σου, εχασα καποιο επεισοδιο;
 

Gianney

Well-Known Member
Λοιπόν πάνω σ αυτό που λες ... Δύο συμπαίκτες μου όταν ήμουν Βόλο σπούδαζαν φαρμακολογία στην Ρουμανία...αδέρφια ....ο πατέρας ο πρόεδρος του συλλόγου....πρωί για καφέ και πέζαμε βράδυ και μου λέει πάνω στην κουβέντα ...πρεπει να φύγω μπρος πίσω Βουκουρέστι να πληρώσω από 500€ για να περάσουν έναν μάθημα! Του λέω τι εννοείς ; Μου λέει κόπηκαν τα μαλακισμένα και μίλησα με τον καθηγητή και μου είπε 500€ το κεφάλι... Α καλά λέω .... Έχω εδώ που μένω 4 φίλους που πήραν πτυχίο ιατρικής Σλοβακία με παρόμοιο τρόπο.... όπου χρειαζόταν έπεφτε το μαρούλι...τα βαλκανικά πτυχία τρομερή αξία....Παθολόγος οφθαλμίατρος και δύο οδοντίατροι....
Άσε φίλε και εγώ ξέρω καλά την φάση από φιλαράκια.Ετσι ακριβώς όπως τα λες είναι.Δυστυχως ευτυχώς δεν θα πάρω θέση
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Τα ίδια και τα ίδια ξανά και ξανά. Εγώ είμαι άσχετος, ούτε καν χομπίστας. Μπήκα εδώ να χαζεύω απότελεσμα και after care αν κάτι πάει στραβά για να αποφασίσω που θα παω. Παρόλα αυτά, στον κλάδο μου και εμένα όλοι έχουν άποψη. Πολλές φορές αντίθετη από τη δική μου. Α και έχω πτυχιο, μεταπτυχιακο από ένα από τα δέκα καλύτερα οικονομικά πανεπιστήμια της αγγλίας και σε 6 μήνες διδακτορικό. Επίσης έχω και δυο δημοσιέυσεις σε μεγάλα Journals της αγγλίας. Ακόμα, δουλέυω στο new york και στο london stock exchange 5 χρονια ταυτόχρονα. Μέσα σε όλα αυτά είμαι 32.. Παρόλα αυτά, όταν δεν συμφωνώ με κάποιον που έχει άποψη(συμβαινει συνέχεια), αλλά δεν είναι στον κλαδο μου (investment risk) δεν του απαντάω λέγοντας πως "είμαι βέβαιος πως δεν θα ξέρεις πια ειναι η springer". Επίσης δεν λέω σε κόσμο για άλλους συναδέλφους πως "αμα δεις ακαδημαικά metrics, οι άλλοι απλά δεν υπάρχουν". Δηλαδή, μιας που σπουδάσες στη Βουδαπέστη Γιατρέ πρώτο πτυχίο, αν μπει κάποιος εδώ από το Harvard, αν εκφέρεις την άποψη σου πρέπει να σε πει άσχετο και να σε μηδενίσει με τα metrics που έχει? Πίστεψε με υπάρχουν πολλοί γιατροί με ανώτερα πτυχία που θα μπορούσαν να το κάνουν. Δηλαδή, εμένα ο φίλος μου που τώρα τέλιωσε ειδικότητα στο stanford αμά μίλησεις πρέπει να σε μηδενίσει? Δεν είναι έτσι και ότι λες δεν δείχνει καμία ταπεινότητα. Επίσης, ακόμα και αν ένας χομπίστας με πει άσχετο και άχρηστο σε σχέση με τη γνώμη μου, δεν θα του κάνω μύνηση. Θα αφήσω το portfolio μου να μιλήσει. Αν θα παει καλύτερα από το δικό του. Ασε και συ, τα αποτέλεσματα σου λοιπόν και αν δεν αρέσουν σε κάποιους, ζήσε με αυτό, αλλιώς μην είσαι στο φόρουμ. Δεν σε έφερε κανείς με το ζόρι.

καλές γιορτές με υγεία.

Αρχικα, Συγχαρτηρια γαι τις σπουδες σου και τις θυσιες σου!!!

Στο ιατρειο μου ή απο κοντα γενικα ποτε και κανεις δεν εχει διαφωνησει στη δουλεια μου. Διαφοροι πολυ καταξιωμενοι και έμπειροι συναδελφοι εχουν προτεινει άλλες ιδεες, αλλα μη ιατρός δεν εχει τυχει να διαφωνησει.
Και να διαφωνησει, σιγουρα δεν παιρνει μια ντουντουκα να παιζει συνεχως αυτο που λεει.
Ουτε αφηνει εμετικα υπονούμενα για τις ικανοτητες μου, τη συμπεριφορα μου ή ακομα και το αν γυμναζομαι ή οχι και του χαλαω το στερεοτυπο του φλωρου ιατρού.
Εδω μεσα ο καθενας γραφει κατι, μενει για παντα και το διαβαζουν πολλοι και καπου νιωθω οτι πρεπει να υπενθυμισω καποια πραγματα.
Δεν ειναι το ιδιο. Και δεν μιλαμε για διαφωνια, μιλαμε για αλλο πραγμα, το εχεις καταλάβει πιστευω...
Βεβαια δεν εχει νοημα διοτι η ΟΠΟΙΑ συγκρουσή μου με καποιον χομπιστα, αξια σε αυτον δινει και μονο. Και για αυτο και συνεχιζουν, στην πραγματικοτητα ειναι διότι αυτο-επιβεβαιωνονται καποιοι οτι ...ειναι καποιοι... (ΕΙΝΑΙ σιγουρα καποιοι, αλλα στον τομεα τους. Αποψη μου.)

Η ανατροφη και ο χαρακτηρας φαινεται οταν τα λογια μας δεν έχουν συνεπειες στη ζωη μας.
Η ακεραιοτητα ειναι οταν κανεις αυτο που πρεπει ενω κανεις δεν σε βλεπει...
Και το πως φερεσαι οταν εισαι ανωνυμος ειναι ο ΜΕΓΙΣΤΟΣ δεικτης χαρακτηρα! (δες π.χ. τον @CVIAL που ειναι ενας βσικός λογος που τον εκτιμω!)
Εδω λοιπον, πισω απο το μονιτορ, φαινεται ο καθενας ΤΙ ειναι.
Εγω γραφω επωνυμα με οτι συνεπαγεται αυτο.
Το εχω αποδεχθει.
Καλο ειναι να αποδεχθουν καποιοι την ΕΠΙΛΟΓΗ της ανωνυμιας (επιλογη ειναι , ΟΠΟΤΕ θες βαζεις το παραγματικο σσου ονομα και φωτο, αν δεν το ξερεις...) και οτι συνεπαγεται αυτο.
Οποτε, σκεψου λιγο ποιος πρεπει να κουναει το δακτυλο για ταπεινοτητα και ξαναμιλαμε...

καλες Εορτες!
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Στη σελιδα του λεει οτι ιατρικη στη Βουδαπεστη σπουδασε.

Ναι, διοτι ειμαι πολυ περηφανος για αυτο!
Να σου πω και το πιο αστειο?
Στην πρωτη ευκαιρία, δλδλ στο 5ο εξαμηνο εδωσα εξετασεις για μεταγγραφη στην ιατρική Αθηνών και ΠΕΡΑΣΑ!
6ος μαλιστα, βασει βαθμολογιας.
Ηρθα Ιατρική Αθηνων, γραφτηκα Τριτη, εκατσα 13 μερες, ουτε 14, και ζητησα απο τον πατερα μου αν μπορει να
στηριξει οικονομικα να επιστρεψω πισω γιατι το σοκ που επαθα οταν ειδα τι γινεται, με καταληψεις, εκλογες, παραταξεις, απεργειες καθηγητων
κτηριακη κατασταση και overcrowded αιθουσες και εργαστηρια ήταν too much.
Ευτυχως, επειδη ειχε τεέιωσει την ΙΑτρική Αθηνων μια άλλη εποχη, τον πηρα μαζι, τα ειδε και συμφωνησε.
Οποιος έχει σπουδασει εξωτερικό γνωριζει....
Επισης γνωριζει και ολες τις κλασσικες ατακες που θα του πουν, ποιου μορφωτικού επιπεδου άτομα θα της πουν και για ποιο λογο...
 

mike1988

Active Member
Ναι, διοτι ειμαι πολυ περηφανος για αυτο!
Να σου πω και το πιο αστειο?
Στην πρωτη ευκαιρία, δλδλ στο 5ο εξαμηνο εδωσα εξετασεις για μεταγγραφη στην ιατρική Αθηνών και ΠΕΡΑΣΑ!
6ος μαλιστα, βασει βαθμολογιας.
Ηρθα Ιατρική Αθηνων, γραφτηκα Τριτη, εκατσα 13 μερες, ουτε 14, και ζητησα απο τον πατερα μου αν μπορει να
στηριξει οικονομικα να επιστρεψω πισω γιατι το σοκ που επαθα οταν ειδα τι γινεται, με καταληψεις, εκλογες, παραταξεις, απεργειες καθηγητων
κτηριακη κατασταση και overcrowded αιθουσες και εργαστηρια ήταν too much.
Ευτυχως, επειδη ειχε τεέιωσει την ΙΑτρική Αθηνων μια άλλη εποχη, τον πηρα μαζι, τα ειδε και συμφωνησε.
Οποιος έχει σπουδασει εξωτερικό γνωριζει....
Επισης γνωριζει και ολες τις κλασσικες ατακες που θα του πουν, ποιου μορφωτικού επιπεδου άτομα θα της πουν και για ποιο λογο...
Γιατρέ αρχικά η πρώτη ευκαιρία ήταν οι Πανελλαδικές εξετάσεις και λογικά δεν... οπότε μην μηδενίζουμε τα πάντα!!! Εγώ σπούδασα Μετσόβιο πολυτεχνείο με όλα αυτά που ανέφερες.. θα ήταν καλύτερα στην σλοβακία ή όπου αλλού. Μην μηδενίζεις έτσι την δυναμική της χώρας... όποιος θέλει και μπορεί θα καταφέρει πολλά σε προπτυχιακό επίπεδο στην Ελλάδα
 

Gianney

Well-Known Member
Γιατρέ αρχικά η πρώτη ευκαιρία ήταν οι Πανελλαδικές εξετάσεις και λογικά δεν... οπότε μην μηδενίζουμε τα πάντα!!! Εγώ σπούδασα Μετσόβιο πολυτεχνείο με όλα αυτά που ανέφερες.. θα ήταν καλύτερα στην σλοβακία ή όπου αλλού. Μην μηδενίζεις έτσι την δυναμική της χώρας... όποιος θέλει και μπορεί θα καταφέρει πολλά σε προπτυχιακό επίπεδο στην Ελλάδα
Ο γιατρός δεν πέρασε Ελλάδα γιατί δεν είχε τα απαραίτητα...που χρειάζονται.Αυτη είναι η αλήθεια ..όλα τα άλλα είναι "να χαμε να λέγαμε"
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα