Xristos87, FUE, 2530g, 21/4/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
η αρχικη μ σκεψη ηταν να μπω μετα απο λιγο καιρο για 2η μμ βλ περιπτωση cvial. ομως λιγο οτι ο γιατρος μ ειπε θα δειχνεις εξαιρετικα λιγο οτι δεν εκανε 2ημμ στο καπακι λιγο οτι δεν ειχα κ το ποσο το αφησα αν χρειαζοταν το αφησα, βασικα τον εμπιστευτηκα.

προς το παρων το αποτελεσμα δειχνει (στα ματια μου) εξαιρετικο, για οτι πειραχτηκε ετσι. ο κρατηρας δημιουργηθηκε λογω της αντιθεσης π γινεται με τα αλλα μαλλια, και πριν τη μμ λιγο πολυ τα ιδια μαλλακια ειχα.

στο μελλον ναι θα χρειαστω 2η, σε ποσο καιρο δεν ξερω, αυτο βλεπω. αν με ρωτατε τι θα εκανα σημερα θα σας πω οτι αν ειχα το ποσο θα εμπαινα για 2πλη με Αναστασακη (γιατι κανει κ 2πλη πλεον) κ θα ξεμπερδευα.

Αν το ζηταγες ΔΕN θα στο προτεινα.
θα ειναι κριμα να παμε να καταστρεψουμε native μαλλακια που πλεον ΔΕΝ φαινονται για να ...ξεμπερδευεις.
Απευθυνομαι σε εσενα, μιας και αντιλαμβανεσαι την εννοια της οικονομιας μοσχευματων.
Η σειρα που ακολουθω εγω ειναι:
Μεταμόσχευση στις αδειες περιοχές σε οσο υψηλοτερη πυκνοτητα γινεται. (45+)
Στις αραιες περιοχες μεταμοσχευση ΜΟΝΟ σε σημεια που δεν τραυματιζονται native hairs. (δυσκολο και σπανιο, αν ειδες και σε εσενα στο forelock ουτε 200 δεν χωρεσαν!) Μετα δινουμε αγωγή και περιμενουμ ανα δουμε πως αντιδρα η αραιη περιοχή
Αν δεν αντιδρασει πολυ θετικα, σε δευτερο χρονο, ΤΟΤΕ, την γεμιζουμε (ειναι μια ευκαιρια που ΠΡΕΠΕΙ να δωσουμε στα μαλλακια της περιοχής που πιθανον να έχουν ζωη μεσα τους!)
Αν ο ασθενής παιρνει ΗΔΗ αγωγή (φιναστεριδη) χρονια και ειναι παλι αραιο το forelock, τοτε ΝΑΙ, το γεμιζω με 45+ διοτι δεν εχω κατι να περιμενω. (αυτη ήταν η διαφωνία μου με το @vlafo ας πούμε, μπορει να το επιβεβαιωσει.)

ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.
Ειναι θεμα ιατρικής δεοντολογιας.
οπως ειπε και ο Ιπποκρατης "ωφελέειν ή μη βλάπτειν" , Primum non nocere ή "first, do no harm",

Καταλαβαινω οτι φυσικα ο καθε "ιατρος" εδω μεσα εχει το δικο του πρωτοκολλο, ΟΛΩΝ ειναι καλυτερα από το δικο μου,
ΟΛΟΙ θα εβαζαν περισσοτερα μοσχευματα γιατι ...μπορούν
αλλα μιας ο @Xristos87 εμπιστευτηκε εμενα, δυστυχως τη πατησε και θα πρεπει να ακολουθησει το δικο μου...

Μια υποσημειωση:
Καποιοι γελοιοποιούν το less is more που εχω εξηγησει.
Θεωρουν πως απλα έχω φτιαξει μια θεωρια που να ταιριάζει στις ...περιορισμενες γνωσεις ή δυνατοτητες μου....
Καταλαβαινω το σκεπτικο, ΕΣΕΙΣ ξερετε, εγω εχω πολλα να μαθω....

Απλα να υπεθυμισω οτι το τριχοθυλάκιο ειναι ΟΡΓΑΝΟ.
Μικροσκοπικό οργανο.
Ειναι ΑΝΤΙΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΚΟ να καταστρεφεις ΕΣΚΕΜΜΕΝΑ ενα αδυναμο οργανο που δεν του εχεις δωσει την ευκαιρια να "αναστηθει" με μια αγωγή (για οσο καιρο αναστηθει τελοσπαντων, εχω δει πολλα θαυματα!) απλα επειδη στο ζηταει ο ασθενής για να ...ξεμπερδευει ή για να μην σε κραξουν καποιοι ανωνυμοι του πληκτρολογιου.
ΔΕΝ περιμενω να το καταλαβει κανεις περαν από κανα δυο που δεν ειναι θερμοκεφαλοι.
Οι υπολοιποι μπορειτε να κανετε ασκησεις επι χαρτου, να υπολογιζετε ποσα ΕΠΡΕΠΕ να μεταμοσχευσω, και φυσικα να υπονοείτε ποσο γαματοι ειστε εσεις και ασχετος ενας ιατρος στο αντικειμενο του.
Τσαμπα ειναι
Ανωνυμο ειναι
Συνεπειες δεν έχει
Ο μικρο-οχλος προσφερει και μια ...ζεστασια
Ασε που δεν εχετε δωσει και κανα ορκο, οποτε, ολα καλα.
Εγω δυστυχως (ευτυχως δλδ) έχω ευθυνη, εχω ονομα, εχω πτυχιο, ειδικότητα, εξιδικευση, δημοσιέυσεις, αδεια ασκησεως επαγγλεματος και ιατρική παραδοση στην οικογενεια μου.
Ειναι ΑΠΟΛΥΤΑ αναμενομενο να μην ...επικοινωνουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Νομίζω η ατάκα που χρησιμοποιεί ο αερατος '' κόλλησε του γέρου η βελόνα '' παίρνει σάρκα και οστά στο έπακρο στη συγκεκριμένη περίπτωση. Κύριε Αναστασακη το έχουμε καταλάβει. Είμαστε ανώνυμοι, έχετε πτυχίο, είστε ιατρός και δεν εχουμε συνέπειες ότι και να πούμε. Κάνεις δεν αμφισβήτησε τις γνώσεις σας και την ειδικότητα σας απλά επειδή εξέφρασε την άποψη του η οποία ήταν διαφορετική με τη δική σας. Το να το επαναλαμβανουμε κάθε μέρα δε προσφέρει κάτι. Ούτε σας κάνει περισσότερο ιατρό ούτε μας κάνει λιγότερο '' χομπιστες'' με τα του μαλλιού. Καλές γιορτές να έχετε.
 

panos1234

Well-Known Member
Και αν ο ασθενής δεν θέλει να πάρει φάρμακο?
Δεν θέλει να πάρει επειδή του προκαλεί κάποιο πρόβλημα ή από ιδεολογία.
Αγαπητέ γιατρέ καλή η θεωρία αλλά η εικόνα είναι αυτή που μετράει.
 

oreo

Well-Known Member
Χρόνια πολλά , καλά και όμορφα
 

Συνημμένα

  • IMG_20211224_144949.jpg
    IMG_20211224_144949.jpg
    440.5 KB · Προβολές: 157

Disco

Well-Known Member
Μιας και ο γιατρός επαναλαμβάνεται συνεχώς ας μεταφέρουμε και εμείς το μήνυμα του @Panos1982 , ειδικά γραμμένο για αυτή την περίπτωση που το ειχε γράψει σε άλλο νήμα του γιατρού ειδικά για αυτόν. Κάθε φορά που θα επαναλαμβάνει την ιδια καραμέλα θα του θυμίζουμε και εμείς το αντίστοιχο μήνυμα του Panos1982.

"Δοκτωρα επειδη κουρασες με την ανωνυμια του φορουμ κ την επωνυμια την δικια σου,
Αν θες να επιμορφωσεις τον κοσμο κ το εχεις τοσο μερακι κ σε νοιαζει μοναχα αυτο.
Σβησε το λογαριασμο σου και μην ξαναγραψεις επωνυμα.
Φτιαξε ενα προφιλ οπως ολοι μας και
Χωρις να λες ποιος εισαι να απαντας με τις γνωσεις σου πανω στα θεματα κ να δινεις τα φωτα σου οποτε το εχεις κεφι κ να βοηθας τα μελη κ τον κόσμο που ψάχνονται κ δεν ξερουν.
Ο ενας κ μοναδικος λογος που εσυ μιλας με ονομα κ τα μελη οχι ειναι οτι εσυ εχεις ΚΕΡΔΟΣ ενω ολοι οι αλλοι οχι.Αυτο κ μονο σε απασχολει.

Αμα εισαι ομως τοσο καλος κ εμεις ειμαστε οι κακοι κ αδικοι....
σβησε το account σου φτιαξε ενα αλλο ανωνυμο και επιμορφωσε μας με τις αστειρευτες γνωσεις σου αφιλοκερδώς κ ανιδιοτελως, οπως κανουμε κ τα υπολοιπα μελη τοσα χρονια.

Αλλα σιγα μην σπαταλαγες εσυ χρονο να γραψεις εδω δωρεαν αν δεν ειχες σκοπο το κερδος, εδω 10 λεπτα έρχονται να σε δουν στο γραφειο κ ζητας 70αρι....."
 

oreo

Well-Known Member
Χρόνια πολλά , καλά και όμορφα
Δεν βλέπω ο Ρούντολφ να φέρνει τον Αη Βασίλη απο το σπίτι, μετά τα χθεσινά μηνύματα με τον γιατρό για εξόδους και αιθέριες υπάρξεις, είχα 1 ώρα μουρμούρα να αποδείξω οτι το forum είναι τριχόπτωσης και όχι εύρεσης ιδανικού συντρόφου :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν βλέπω ο Ρούντολφ να φέρνει τον Αη Βασίλη απο το σπίτι, μετά τα χθεσινά μηνύματα με τον γιατρό για εξόδους και αιθέριες υπάρξεις, είχα 1 ώρα μουρμούρα να αποδείξω οτι το forum είναι τριχόπτωσης και όχι εύρεσης ιδανικού συντρόφου :p

Αφού κύριε cookie μας ξύνεσθε συνεχώς στην γκλίτσα, δεν ήταν κάποια στιγμή αναμενόμενο;
 

oreo

Well-Known Member
Αφού κύριε cookie μας ξύνεσθε συνεχώς στην γκλίτσα, δεν ήταν κάποια στιγμή αναμενόμενο;
Αστο φίλε είναι να μην έχεις την ρετσινιά, ούτε ο πρότερος έντιμος βίος σε γλυτώνει τελικά :confused:
 

Συνημμένα

  • 0064_n.jpg
    0064_n.jpg
    54.2 KB · Προβολές: 107

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μιας και ο γιατρός επαναλαμβάνεται συνεχώς ας μεταφέρουμε και εμείς το μήνυμα του @Panos1982 , ειδικά γραμμένο για αυτή την περίπτωση που το ειχε γράψει σε άλλο νήμα του γιατρού ειδικά για αυτόν. Κάθε φορά που θα επαναλαμβάνει την ιδια καραμέλα θα του θυμίζουμε και εμείς το αντίστοιχο μήνυμα του Panos1982.

"Δοκτωρα επειδη κουρασες με την ανωνυμια του φορουμ κ την επωνυμια την δικια σου,
Αν θες να επιμορφωσεις τον κοσμο κ το εχεις τοσο μερακι κ σε νοιαζει μοναχα αυτο.
Σβησε το λογαριασμο σου και μην ξαναγραψεις επωνυμα.
Φτιαξε ενα προφιλ οπως ολοι μας και
Χωρις να λες ποιος εισαι να απαντας με τις γνωσεις σου πανω στα θεματα κ να δινεις τα φωτα σου οποτε το εχεις κεφι κ να βοηθας τα μελη κ τον κόσμο που ψάχνονται κ δεν ξερουν.
Ο ενας κ μοναδικος λογος που εσυ μιλας με ονομα κ τα μελη οχι ειναι οτι εσυ εχεις ΚΕΡΔΟΣ ενω ολοι οι αλλοι οχι.Αυτο κ μονο σε απασχολει.

Αμα εισαι ομως τοσο καλος κ εμεις ειμαστε οι κακοι κ αδικοι....
σβησε το account σου φτιαξε ενα αλλο ανωνυμο και επιμορφωσε μας με τις αστειρευτες γνωσεις σου αφιλοκερδώς κ ανιδιοτελως, οπως κανουμε κ τα υπολοιπα μελη τοσα χρονια.

Αλλα σιγα μην σπαταλαγες εσυ χρονο να γραψεις εδω δωρεαν αν δεν ειχες σκοπο το κερδος, εδω 10 λεπτα έρχονται να σε δουν στο γραφειο κ ζητας 70αρι....."

Αφενος, δεν υπάρχει επισκεψη 70 πλεον.
Αφετερου, η προταση του "φιλου σου ειναι αποδεικτικο της παρανοιας μερικών, που δεν καταλαβαινουν ΠΩΣ δουλευει η ζωη:
Η γνωση/εξειδικευση για να έχει αξια και να μην χρειαζεται να την διασταυρωνεις ΚΑΙ εσυ (αρα να μην χρειαζεται να σουδαζεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ), πρεπει να ερχεται από εγκυρη πηγη. Για την ωρα, τα πτυχια και οι καδημαικοί τιτλοι ειναι οτι πιο ευκολο + εγκυρο εχουμε για να αποφασισουμε στο δευτερολεπτο αν θα εμπιστετούμε καποιον ή όχι.
Πραγματι ΔΕΝ ειναι πανακεια, υπαρχουν και πτυχιουχοι ψιλοασχετεοι και μη-πτυχιουχοι που γνωριζουν πολλα πραγματα. Αλλα ειναι οι εξαιρεσεις.
Οπότε, το να γραφει καποιος ανωνυμα ενώ ΕΙΝΑΙ ειδικός ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΕΙ την γνωση του (ΑΝ εχει) σε επιπεδο των υπολοιπων = οτι και να σου γραψει θα τρεχεις να το διασταυρωνεις, να το ψαχνεις, να το ρωτας σε άλλους εδω μεσα κτλ....
Κατλαβινει λοιπον οτι αυτη η προταση έχει ενα και μονο κινητρο: να μην τραβανε ζορι οι κομπλεξικοι ασχετοι με τον ειδικό.
Οι φυσιολογικοι άνθρωποι ειναι και αυτοι α΄σχετοι αλλα δεν έχουν προβλημα, παιρνουν απλα τη γνωση και δεν το παιζου ιστοριακαι μαγκια πισω από το μονιτορακι στο υπογειο κρυμμενοι.

Τωρα τα περι κερδους και γελοιοτητες καλα θα κανουν καποιοι να τα ξεπερασουν
Δεν ειμαστε στη ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
Καποιοι πρπεπει να ωριμασοιυν επιτλεους και να κοιταξουν την ουσια:
Σου δινω ΔΩΡΕΑΝ γνωση που απεκτησα με δεκαετιες σπουδης? πες ευχαριστω και κανε καπου και ΕΣΥ το ιδιο, στον δικο σου τομεα! Ετσι παει μπροστα το πραμα!
ΑΝ ωφελειθω από καποιον άλλον που τα διαβασε (οι μαγκες που κανουν "αντιπολιτευση ANYWAY δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να ειναι ασθενείς μου...) θα έπρεπε να ΧΑΙΡΕΣΑΙ στην πραγματικότητα και οχι να τραβας ζορι, λεγοντας καραγκιοζιλικια για 70αρια, λες και ο ιατρός ή ο καθε παγγελματιας πρεπει στον ΧΩΡΟ ΤΟΥ να κανει φιλανθρωπια!
Εσυ τσαμπα την έβγαλες!
Εκτος αν καποιος ειναι μισαλλοδοξος και κακοήθης!
Τοτε, ΚΑΙ τσαμπα γνωση θα παιρνει, ΚΑΙ θα βριζει απο κομπλεξ αυτον που του την εδωσε, ΚΑΙ θα θελει να του προκαλέσει βλαβη γιατι νιωθει υπο-, και διαφορα τετοια ψυχιατρικα.
Θυμαστε τι ειχε πει ο Ηράκλειτος για τον ευεργηθεντα αχαριστο.... (αν και πολλοι αμφισβητουν την πηγη)

ΟΧΙ, ΔΕΝ μιλαω για σενα ή καποιον συγκεκριμενα.
Γενικα μιλαώ.
Ας ενωσει ο καθενας της τελιτσες μονος του.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Νομίζω η ατάκα που χρησιμοποιεί ο αερατος '' κόλλησε του γέρου η βελόνα '' παίρνει σάρκα και οστά στο έπακρο στη συγκεκριμένη περίπτωση. Κύριε Αναστασακη το έχουμε καταλάβει. Είμαστε ανώνυμοι, έχετε πτυχίο, είστε ιατρός και δεν εχουμε συνέπειες ότι και να πούμε. Κάνεις δεν αμφισβήτησε τις γνώσεις σας και την ειδικότητα σας απλά επειδή εξέφρασε την άποψη του η οποία ήταν διαφορετική με τη δική σας. Το να το επαναλαμβανουμε κάθε μέρα δε προσφέρει κάτι. Ούτε σας κάνει περισσότερο ιατρό ούτε μας κάνει λιγότερο '' χομπιστες'' με τα του μαλλιού. Καλές γιορτές να έχετε.

Η ΓΝΩΜΗ του χομπιστα, φιλε χομπιστα, δεν ...συντασσεται με ρηματα τυπου "επρεπε να βαλει τοσα", "επρεπε να κανει αυτο" κτλ.
Συντασσεται με ρηματα τυπου "νομιζω", αναρωτιεμαι γιατι δεν εκανε το χ", "μηπως θα ειχε βοηθησει αν ..." ή με ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ προκειμενου η γνωμη να βελτιωθει και να γινει ΓΝΩΣΗ, εστω και εμμεση.
Εμενα ετσι με εμαθαν στο σπιτι μου.
Να παιρνω την ...γνωμη μου σοβαρα όταν έχω δουλεψει για αυτη, αλλιως να ειμαι συνετος, ταπεινός και μετρημενος στην εκφραση της.
ΦΥΣΙΚΑ και μπορεις να το συντασσεις ΟΠΩΣ θελεις.
Αν ομως σε επαναφερω ή σου θυμιζω καποια πραγματα που τεινεις να ...ξεχνας, δεν φταιω εγω...
Ουτε το οτι πολλοι εδω μεσα γραφεται με τον ιδιο τροπο σημαινει κατι.
Απλα εχετε αυτο το κοινο στοιχειο στον τροπο εκφρασης ή σκεψης.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Γιατρε, φορουμ ειναι εδω, οι κανονες επιτρεπουν σε καποιον να λεει οποια αποψη θελει ανωνυμα με οποιον τροπο θελει αρκει να μην ξεφευγει απο αυτους (κανονες) κτλ. Ετσι ειναι τα φορουμς.

Forums prefer a premise of open and free discussion.
Because replies to a topic are often worded aimed at someone's point of view, discussion will usually go slightly off into several directions as people question each other's validity, sources and so on. Circular discussion and ambiguity in replies can extend for several tens of posts of a thread eventually ending when everyone gives up or attention spans waver and a more interesting subject takes over.

Υπαρχει αυτη η ελευθερια, ο χαμουλης ας πουμε. Ετσι ειναι αυτο το μεσο. Δεν μπορει να αλλαξει.
 

Disco

Well-Known Member
Αφενος, δεν υπάρχει επισκεψη 70 πλεον.
Αφετερου, η προταση του "φιλου σου ειναι αποδεικτικο της παρανοιας μερικών, που δεν καταλαβαινουν ΠΩΣ δουλευει η ζωη:
Η γνωση/εξειδικευση για να έχει αξια και να μην χρειαζεται να την διασταυρωνεις ΚΑΙ εσυ (αρα να μην χρειαζεται να σουδαζεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ), πρεπει να ερχεται από εγκυρη πηγη. Για την ωρα, τα πτυχια και οι καδημαικοί τιτλοι ειναι οτι πιο ευκολο + εγκυρο εχουμε για να αποφασισουμε στο δευτερολεπτο αν θα εμπιστετούμε καποιον ή όχι.
Πραγματι ΔΕΝ ειναι πανακεια, υπαρχουν και πτυχιουχοι ψιλοασχετεοι και μη-πτυχιουχοι που γνωριζουν πολλα πραγματα. Αλλα ειναι οι εξαιρεσεις.
Οπότε, το να γραφει καποιος ανωνυμα ενώ ΕΙΝΑΙ ειδικός ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΕΙ την γνωση του (ΑΝ εχει) σε επιπεδο των υπολοιπων = οτι και να σου γραψει θα τρεχεις να το διασταυρωνεις, να το ψαχνεις, να το ρωτας σε άλλους εδω μεσα κτλ....
Κατλαβινει λοιπον οτι αυτη η προταση έχει ενα και μονο κινητρο: να μην τραβανε ζορι οι κομπλεξικοι ασχετοι με τον ειδικό.
Οι φυσιολογικοι άνθρωποι ειναι και αυτοι α΄σχετοι αλλα δεν έχουν προβλημα, παιρνουν απλα τη γνωση και δεν το παιζου ιστοριακαι μαγκια πισω από το μονιτορακι στο υπογειο κρυμμενοι.

Τωρα τα περι κερδους και γελοιοτητες καλα θα κανουν καποιοι να τα ξεπερασουν
Δεν ειμαστε στη ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
Καποιοι πρπεπει να ωριμασοιυν επιτλεους και να κοιταξουν την ουσια:
Σου δινω ΔΩΡΕΑΝ γνωση που απεκτησα με δεκαετιες σπουδης? πες ευχαριστω και κανε καπου και ΕΣΥ το ιδιο, στον δικο σου τομεα! Ετσι παει μπροστα το πραμα!
ΑΝ ωφελειθω από καποιον άλλον που τα διαβασε (οι μαγκες που κανουν "αντιπολιτευση ANYWAY δεν ΜΠΟΡΟΥΝ να ειναι ασθενείς μου...) θα έπρεπε να ΧΑΙΡΕΣΑΙ στην πραγματικότητα και οχι να τραβας ζορι, λεγοντας καραγκιοζιλικια για 70αρια, λες και ο ιατρός ή ο καθε παγγελματιας πρεπει στον ΧΩΡΟ ΤΟΥ να κανει φιλανθρωπια!
Εσυ τσαμπα την έβγαλες!
Εκτος αν καποιος ειναι μισαλλοδοξος και κακοήθης!
Τοτε, ΚΑΙ τσαμπα γνωση θα παιρνει, ΚΑΙ θα βριζει απο κομπλεξ αυτον που του την εδωσε, ΚΑΙ θα θελει να του προκαλέσει βλαβη γιατι νιωθει υπο-, και διαφορα τετοια ψυχιατρικα.
Θυμαστε τι ειχε πει ο Ηράκλειτος για τον ευεργηθεντα αχαριστο.... (αν και πολλοι αμφισβητουν την πηγη)

ΟΧΙ, ΔΕΝ μιλαω για σενα ή καποιον συγκεκριμενα.
Γενικα μιλαώ.
Ας ενωσει ο καθενας της τελιτσες μονος του.
Γιατρέ δεν σας ζήτησε κάνεις να μπείτε στο φόρουμ και να μοιράζετε τη γνώση σας. Μόνος σας μπήκατε αρχικά για τους δικούς σας λόγους. Επομένως τα μέλη δεν χρωστάνε τίποτα και σε κανεναν.

Οταν μπαινει κάποιος επαγγελματίας επώνυμα σε ενα φορουμ προφανώς το κάνει για το κέρδος και τους λόγους της διαφήμισης της κλινικής του. Δεν νομίζω καμια κλινική να μην εχει τι να κάνει και να μπαίνει στα φόρουμ ετσι να περνάει την ωρα της. Επομένως το οτι προβάλλεται εδώ συνεχώς είναι μια μακροπρόθεσμη πηγή κέρδους καθώς η κλινική προβάλλεται συνεχώς απεναντι σε χιλιάδες υποψήφιους πελάτες.

Τα μέλη απο την αλλη δεν έχουν κανενα οικονομικο κέρδος απο το φορουμ και απλα εκφράζουν την αποψη τους για τα αποτελέσματα όπως έκαναν παντα και για όλες τις κλινικες. Η κριτική υπήρχε παντα και θα υπάρχει ειτε αρεσει σε κάποιον ειτε οχι.

Ενας γιατρος αποφασιζει να "εκτεθει" επωνυμα γιατι εχει και κέρδος απο ολο αυτο κατι που δεν ισχύει με τα μελη που απλα ψάχνουν λύση στο πρόβλημα τους και σχολιάζουν τα αποτελέσματα χωρις κανενα απολυτως οικονομικό κερδος επομένως δεν υπάρχει λόγος και να εκτεθούν επώνυμα και έτσι λειτουργούν οι κανόνες του φόρουμ.

Δεν αναφέρομαι και εγω σε κάποιον συγκεκριμένα. Γενικά μιλαω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρε, φορουμ ειναι εδω, οι κανονες επιτρεπουν σε καποιον να λεει οποια αποψη θελει ανωνυμα με οποιον τροπο θελει αρκει να μην ξεφευγει απο αυτους (κανονες) κτλ. Ετσι ειναι τα φορουμς.

Forums prefer a premise of open and free discussion.
Because replies to a topic are often worded aimed at someone's point of view, discussion will usually go slightly off into several directions as people question each other's validity, sources and so on. Circular discussion and ambiguity in replies can extend for several tens of posts of a thread eventually ending when everyone gives up or attention spans waver and a more interesting subject takes over.

Υπαρχει αυτη η ελευθερια, ο χαμουλης ας πουμε. Ετσι ειναι αυτο το μεσο. Δεν μπορει να αλλαξει.

Φυσικα. Συμφωνω απολυτως. Ο καθενας να γραφει οτι θελει, αρκει να μην ειναι συκοφαντικο και υβριστικό.
Ειδικα κρυμμενο ως δηθεν ...ερωτηση, λασπη κτλ.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Γιατρέ δεν σας ζήτησε κάνεις να μπείτε στο φόρουμ και να μοιράζετε τη γνώση σας. Μόνος σας μπήκατε αρχικά για τους δικούς σας λόγους. Επομένως τα μέλη δεν χρωστάνε τίποτα και σε κανεναν.

Οταν μπαινει κάποιος επαγγελματίας επώνυμα σε ενα φορουμ προφανώς το κάνει για το κέρδος και τους λόγους της διαφήμισης της κλινικής του. Δεν νομίζω καμια κλινική να μην εχει τι να κάνει και να μπαίνει στα φόρουμ ετσι να περνάει την ωρα της. Επομένως το οτι προβάλλεται εδώ συνεχώς είναι μια μακροπρόθεσμη πηγή κέρδους καθώς η κλινική προβάλλεται συνεχώς απεναντι σε χιλιάδες υποψήφιους πελάτες.

Τα μέλη απο την αλλη δεν έχουν κανενα οικονομικο κέρδος απο το φορουμ και απλα εκφράζουν την αποψη τους για τα αποτελέσματα όπως έκαναν παντα και για όλες τις κλινικες. Η κριτική υπήρχε παντα και θα υπάρχει ειτε αρεσει σε κάποιον ειτε οχι.

Ενας γιατρος αποφασιζει να "εκτεθει" επωνυμα γιατι εχει και κέρδος απο ολο αυτο κατι που δεν ισχύει με τα μελη που απλα ψάχνουν λύση στο πρόβλημα τους και σχολιάζουν τα αποτελέσματα χωρις κανενα απολυτως οικονομικό κερδος επομένως δεν υπάρχει λόγος και να εκτεθούν επώνυμα και έτσι λειτουργούν οι κανόνες του φόρουμ.

Δεν αναφέρομαι και εγω σε κάποιον συγκεκριμένα. Γενικά μιλαω.

Εγω προσωπικα, δεν μπηκα για το ....κερδος.
Μπηκα (ηλιθιωδως ρομαντικα) για να αποκαταστησω την αληθεια απαναντι σε εμετικες δηλωσεις καποιου ...χομπιστα που διαστρεβλωναν την αλήθεια απλα από κομπλεξισμό. (Μακελειο, Εσπρεσσο κτλ)
Αφου εγινε αυτο, εμεινα από μερακι, οπως και ο @CVIAL.
Αν θες το πιστευεις, αν δεν θες, δικαιωμα σου.
Σας ανεβαζα ποεριστικα, ελυνα αποριες ετων, ανεβαζα βιντεο μεχρι που καποιοι εδιξαν τα πραγματικα τους ...χρωματα που λενε οι Αμερικανοι.

Οχι μονο δεν ειδα κερδος οικονομικό από το φορουμ, αντιθετα ψυχικη ταλαιπωρια.
Μενω και ενιοτε γραφω διότι καποιοι ΠΡΑΓΜΑΤΙ εχουν βαλθει να κανουν οση βλαβη μπορουν σε καθε ευκαιρια και αναγκαζομαι να γραφω μαπς και σταματησουν ή εμπνευσω και καποιον που απλα χαζευει με ποπκορν αποφασισει να ΤΟΛΜΗΣΕΙ να αντικρουσει την τοξικοτητα και την κακια καποιων.
το ξερω και το ξερεις;)
Με το προσχημα της ...κριτικής πάντα!
και της ελευθεριας του λογου.

Τελος, αυτα τα δηθεν "ψαχνουν λυση στο προβλημα τους" ειναι παραμυθια για παιδακια.
Τα περισσοτερα prolific members KAMIA λυση δεν ψαχνουν.
Ειτε δεν υπάρχει λυση για αυτούς, ειτε δεν έχουν τους πορους, ειτε εχουν χασει καθε ελπίδα με παλαιοτερες κακες αποφασεις και πλεον εχει μεινει μονο η πικρια, ειτε δεν εχουν ΚΑΝ αναγκη για μεταμοσχευση.
Κανα δυο που ΕΙΧΑΝ θεμα, πηγαν, το λυσαν, αλλα ακομα εδω ειναι....
Οι περισσοτεροι απλα κερκιδα κανουν και ψαχνουν νοήμα σε αυτο τον μικροκοσμο που εχουν ...status.
 

oreo

Well-Known Member
Εγω προσωπικα, δεν μπηκα για το ....κερδος.
Μπηκα (ηλιθιωδως ρομαντικα) για να αποκαταστησω την αληθεια απαναντι σε εμετικες δηλωσεις καποιου ...χομπιστα που διαστρεβλωναν την αλήθεια απλα από κομπλεξισμό. (Μακελειο, Εσπρεσσο κτλ)
Αφου εγινε αυτο, εμεινα από μερακι, οπως και ο @CVIAL.
Αν θες το πιστευεις, αν δεν θες, δικαιωμα σου.
Σας ανεβαζα ποεριστικα, ελυνα αποριες ετων, ανεβαζα βιντεο μεχρι που καποιοι εδιξαν τα πραγματικα τους ...χρωματα που λενε οι Αμερικανοι.

Οχι μονο δεν ειδα κερδος οικονομικό από το φορουμ, αντιθετα ψυχικη ταλαιπωρια.
Μενω και ενιοτε γραφω διότι καποιοι ΠΡΑΓΜΑΤΙ εχουν βαλθει να κανουν οση βλαβη μπορουν σε καθε ευκαιρια και αναγκαζομαι να γραφω μαπς και σταματησουν ή εμπνευσω και καποιον που απλα χαζευει με ποπκορν αποφασισει να ΤΟΛΜΗΣΕΙ να αντικρουσει την τοξικοτητα και την κακια καποιων.
το ξερω και το ξερεις;)
Με το προσχημα της ...κριτικής πάντα!
και της ελευθεριας του λογου.

Τελος, αυτα τα δηθεν "ψαχνουν λυση στο προβλημα τους" ειναι παραμυθια για παιδακια.
Τα περισσοτερα prolific members KAMIA λυση δεν ψαχνουν.
Ειτε δεν υπάρχει λυση για αυτούς, ειτε δεν έχουν τους πορους, ειτε εχουν χασει καθε ελπίδα με παλαιοτερες κακες αποφασεις και πλεον εχει μεινει μονο η πικρια, ειτε δεν εχουν ΚΑΝ αναγκη για μεταμοσχευση.
Κανα δυο που ΕΙΧΑΝ θεμα, πηγαν, το λυσαν, αλλα ακομα εδω ειναι....
Οι περισσοτεροι απλα κερκιδα κανουν και ψαχνουν νοήμα σε αυτο τον μικροκοσμο που εχουν ...status.
Χέστηκε η φοράδα στ αλώνι για το status στο φόρουμ, με 30 άτομα που γράφουν διαδικτυακή παρέα είναι. Λέτε εσείς τα δικά σας, κοτσάρωντας και 10 τίτλους παρέα, χώνονται αυτοί γιατί τσιμπάτε το "δόλωμα" στην κριτική σαν το πιράγχας και αρχίζουν οι κυκλωτικοί χοροί. Έβλεπα και τα csawards hah.. αυτό σωστό marketing.
 

panos1234

Well-Known Member
Ρίξε τους τόνους γιατρέ!
Όσο και να κοντράρεις την αντίθετη άποψη σε σχέση με την δική σου, οι λέξεις που χρησιμοποιείς ρίχνουν λάδι στη φωτιά.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς θέλεις να πετύχεις. Μεγάλα παιδιά είμαστε όλοι, έχουμε γνώμη - ματιά και κρίση!

"Κατλαβινει λοιπον οτι αυτη η προταση έχει ενα και μονο κινητρο: να μην τραβανε ζορι οι κομπλεξικοι ασχετοι με τον ειδικό.
Οι φυσιολογικοι άνθρωποι ειναι και αυτοι α΄σχετοι αλλα δεν έχουν προβλημα, παιρνουν απλα τη γνωση και δεν το παιζου ιστοριακαι μαγκια πισω από το μονιτορακι στο υπογειο κρυμμενοι."

Απαράδεκτα τα παραπάνω γραφόμενα σου!

Καλά Χριστούγεννα
 

oreo

Well-Known Member
Χρονια πολλά με υγεία ΑΛΛΑ!! Δεν παλεύεσαι πρέπει να κατεβάσεις hairline άμεσα πως βγαίνεις έτσι έξω:p:p:p χαχαχαχα
Η φώτο ξεγελούν πάντα, η αλήθεια είναι οτι χρειάζονται support oi κρόταφοι, το ύψος της hairline είναι μαμίσιο δεν χρειάζεται βελτίωση
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα