Xristos87, FUE, 2530g, 21/4/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tol

Well-Known Member
hello, ανεβασα 4 βιντεακια. ενα με πλατη στον Ηλιο, 3 με φατσα στον Ηλιο απο τα οποια τα 2 ειναι με βρεγμενο μαλλι. ναι, βρεγμενο. αν θελετε περισσοτερο νερο πρεπει να το βουτηξω στη μπανιερα. δεν εχω κανενα θεμα να κανω κ αυτο. απλα να ξερετε οτι κ γω θελω να δω απο εσας π ζητατε οτιδηποτε να ανεβασετε τα ιδια.

το κινητο-καμερα ειναι το ιδιο με οτι φωτο εχω ανεβασει, εμου κ του φιλου μου.

περιμενω τους φωτογραφους-ειδικους στα εφε να αξιολογησουν το βιντεο σαν βιντεο. Ευτυχως το φορουμ εχει ολες τις ειδικοτητες. α, και να σας θυμησω οτι ειμαι ερασιτεχνης σε ολες τις φωτο κ τα βιντεο. δλδ ενα κουμπι στο κεντρο ξερω να παταω..φιλτρα κ τετοια δεν





καθε κριτικη καλοδεχουμενη απλα να σας θυμησω οτι εφτιαξα την μπροστα περιοχη!
μετα τη θεαση παντε κ στην πρωτη σελ του νηματος να δειτε πως ημουν
8 μηνες (;) αποτελεσμα


Φιλε Χρηστο, καταρχας θα σχολιασω την ποιοτητα των video.

Ευγε!! Πολυ διαφωτιστικα, με απλετο φως. Κανείς δεν μπορει να σε κατηγορησει οτι δεν εισαι αντικειμενικος και οτι προσπαθεις να εξωραϊσεις την πραγματικοτητα.

Οσον αφορα στο αποτελεσμα, εισαι τυχερος λογω ποιοτητας τριχας (σπαστη). Τα κενα που υπαρχουν στη Β και Γ ζωνη, καλυπτονται απο τα μαλλια στην Α.

Ετσι το αποτελεσμα δειχνει ωραιο. Να χαιρεσαι το καινουργιο σου μαλλι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Η διαφωνία μου (αν το κατάλαβες) είναι στο "ότι έπρεπε να δείχνει καλύτερο" που έγραψες και όχι στο ότι "δεν μπορείς να αφήνεις τέτοιες τρύπες πίσω". Ας προσπαθήσουμε να κάνουμε έναν παραγωγικό διάλογο επί της ουσίας των λεχθέντων και όχι παράλληλους μονολόγους.
Ο χρήστος κάλυψε όλη την Α ζώνη με τα μοσχεύματα. Εσύ ειχες αναφέρει οτι χωριζόταν σε 3 περιοχές η Α ζώνη, κυριάρχουσα πυκνότητα 39 g στην Α ζώνη, μετά 35 λίγο πιο πίσω που δεν ειχε μαμα, και μετά 25g εκεί που ειχε αρκετά μαμά μαλλιά τα οποία ηταν ναι πιο αδύναμα από τα μεταμοσχευμένα αλλά και αυτά θα δυνάμωναν υποτίθεται με την φιναστερίδη οπότε όλα θα ηταν κομπλέ και δεν θα ειχε ανομοιομορφίες η εικόνα.. Ο γιατρός έκρινε οτι αυτά ηταν τα σωστά νούμερα για να μην υπάρχει κάποιο κενό, σωστά; Αλλιώς θα έπρεπε να βάλει περισσότερα για να μην υπάρχει κενό στην περιοχή. Αυτό τουλάχιστον λέει η λογική μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
1. Αυτό το θα δυνάμωναν με την φιναστερίδη είναι υπόθεση εργασίας. Δεν το ξέρουμε, η φίνα μπορεί απλά να τα κρατάει στην υπάρχουσα κατάσταση και όχι να τα δυναμώνει.
2. "Ο γιατρός έκρινε οτι αυτά ηταν τα σωστά νούμερα για να μην υπάρχει κάποιο κενό, σωστά;" Λάθος. Ο γιατρός είναι της τακτικής less is more και των κενών με κάλυψη και illussion. Φυσικά διαφωνούν πολλοί (και εγώ) αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
3. Άλλο αν η τακτική είναι σωστή και άλλο αν το αποτέλεσμα είναι επιτυχημένο για τα g που έβαλε. Είναι 2 διακριτά θέματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Χρηστο, καταρχας θα σχολιασω την ποιοτητα των video.

Ευγε!! Πολυ διαφωτιστικα, με απλετο φως. Κανείς δεν μπορει να σε κατηγορησει οτι δεν εισαι αντικειμενικος και οτι προσπαθεις να εξωραϊσεις την πραγματικοτητα.

Οσον αφορα στο αποτελεσμα, εισαι τυχερος λογω ποιοτητας τριχας (σπαστη). Τα κενα που υπαρχουν στη Β και Γ ζωνη, καλυπτονται απο τα μαλλια στην Α.

Ετσι το αποτελεσμα δειχνει ωραιο. Να χαιρεσαι το καινουργιο σου μαλλι.

και πάχους.
 

jersey

Well-Known Member
1. Αυτό το θα δυνάμωναν με την φιναστερίδη είναι υπόθεση εργασίας. Δεν το ξέρουμε, η φίνα μπορεί απλά να τα κρατάει στην υπάρχουσα κατάσταση και όχι να τα δυναμώνει.
2. "Ο γιατρός έκρινε οτι αυτά ηταν τα σωστά νούμερα για να μην υπάρχει κάποιο κενό, σωστά;" Λάθος. Ο γιατρός είναι της τακτικής less is more και των κενών με κάλυψη και illussion. Φυσικά διαφωνούν πολλοί (και εγώ) αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
3. Άλλο αν η τακτική είναι σωστή και άλλο αν το αποτέλεσμα είναι επιτυχημένο για τα g που έβαλε. Είναι 2 διακριτά θέματα.
Ναι απλά δεν γνωρίζεις οτι κάποια δικά του μαμά μπορεί να χάθηκαν κιόλας με shock loss, τα οποία κανονικά δεν έπρεπε εφόσον έπαιρνε φιναστερίδη. Οπότε και να δείχνει λιγότερο πυκνό από οτι περίμενε το αποτέλεσμα και επέλεξε να μπει προσεκτικά εκεί ανάμεσα τους αλλά τελικά δεν του βγήκε. Η τακτική less is more ναι σαφώς γνωρίζουμε ότι έχει τα αρνητικά της όπου αν δεν χτενίσεις ή δεν στρώνουν τα μαλλιά προς τα πίσω θα αποκαλύπτονται τα κενά. Απλά πρέπει να το γνωρίζουν οι ενδιαφερόμενοι.
 

Gianney

Well-Known Member
Αν τα χαρακτηριστικά δεν ήταν αυτά ,τότε η τρύπα αυτή που ήδη είναι αρκετά αισθητή θα ταν ακόμα πιο αισθητή, περίπου σαν την διώρυγα του Cvial που με καλά χαρακτηριστικά όπως και εδώ κρύβεται
 

jersey

Well-Known Member
Αν τα χαρακτηριστικά δεν ήταν αυτά ,τότε η τρύπα αυτή που ήδη είναι αρκετά αισθητή θα ταν ακόμα πιο αισθητή, περίπου σαν την διώρυγα του Cvial που με καλά χαρακτηριστικά όπως και εδώ κρύβεται
Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Αν δεν ειχε τόσο χοντρή τρίχα και σπαστό μαλλι, δεν θα καλύπτονταν το κενό. Είναι τυχερός που εχει αυτα τα χαρακτηριστικά τρίχας. Επομένως πες μου εσύ αν ειναι σωστή αυτή η τακτική.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Είναι αποδεδειγμένο πως η φιναστερίδη μπορεί να βοηθήσει στο shock loss ; Νομίζω δε σχετίζονται μεταξύ τους. Το σοκ λος δεν είναι όταν χορηγηθεί παραπάνω αναισθησία και νεκρώσει το δίκτυο που αιματώνει τα μαμά ή τοποθετηθούν παραπάνω g's σε cm2 με αποτέλεσμα να ''μπουκώσει'' μια περιοχή. Σε τέτοιες περιπτώσεις τι να κάνει η φιναστερίδη ;
 

Gianney

Well-Known Member
Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Αν δεν ειχε τόσο χοντρή τρίχα και σπαστό μαλλι, δεν θα καλύπτονταν με κανένα χτένισμα. Είναι τυχερός που εχει αυτα τα χαρακτηριστικά τρίχας. Επομένως πες μου εσύ αν ειναι σωστή αυτή η τακτική.
Έτσι ακριβώς.Εγω έχω να πω ότι η τακτική αλλάζει συχνά και τακτικά ανάλογα ποιος ειναι ο αντίπαλος και το διαθέσιμο ρόστερ.Αν δεν είχε καλά χαρακτηριστικά ίσως τον κούμπωνε πιο πολλά grafts αν και δεν είναι υπέρ αυτού,καθώς το μότο του είναι less is more.Ετυχε και σώθηκε η παρτίδα λόγω τρίχας ήταν προσαρμοσμενη η τακτική σε αυτό..δεν ξέρω να σου πω.
 

Gianney

Well-Known Member
Είναι αποδεδειγμένο πως η φιναστερίδη μπορεί να βοηθήσει στο shock loss ; Νομίζω δε σχετίζονται μεταξύ τους. Το σοκ λος δεν είναι όταν χορηγηθεί παραπάνω αναισθησία και νεκρώσει το δίκτυο που αιματώνει τα μαμά ή τοποθετηθούν παραπάνω g's σε cm2 με αποτέλεσμα να ''μπουκώσει'' μια περιοχή. Σε τέτοιες περιπτώσεις τι να κάνει η φιναστερίδη ;
Το ίδιο είχα πει και εγώ σε ένα ποστ του μοντ.Αφου η φίνα δεν σχετίζεται με το οξυγόνο πως μπορεί να βοηθά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ωραίο αποτέλεσμα Χρήστο για τα μοσχεύματα που έβαλες.Κριμα για μερικές εκατοντάδες να βάζατε να τελειώνες οριστικά και το αποτέλεσμα να ήταν άριστο.Μπραβο για τα βίντεο....
 

nick90

Well-Known Member
Είναι αποδεδειγμένο πως η φιναστερίδη μπορεί να βοηθήσει στο shock loss ; Νομίζω δε σχετίζονται μεταξύ τους. Το σοκ λος δεν είναι όταν χορηγηθεί παραπάνω αναισθησία και νεκρώσει το δίκτυο που αιματώνει τα μαμά ή τοποθετηθούν παραπάνω g's σε cm2 με αποτέλεσμα να ''μπουκώσει'' μια περιοχή. Σε τέτοιες περιπτώσεις τι να κάνει η φιναστερίδη ;
shock loss στα μαμά μπορεί να προκύψει και έπειτα από τραυματισμό των υπάρχοντων κατά την δημιουργία των οπών. Η φιναστερίδη μπορεί να βοηθήσει με την έννοια οτι κάνει πιο ανθεκτικό τον θύλακα, αλλά αμα τραυματιστεί κατα την δημουργία των οπών ή νεκρώσει από την παραπάνω αναισθησία τότε δύσκολο να σωθεί.
Επίσης βλέπουμε οτι άνοιξε και υπήρξε το shock loss; και πιο πίσω στο midscalp. Άρα ίσως ηταν γενικό shock loss από την επέμβαση τόσο στο forelock της Α ζώνης όσο και στο midscalp.
 

koumparos

Well-Known Member
Την φίνα την θέλουμε για τους θύλακες που βρίσκονται σε σισμυκρηνση και ίσως δεν θα αντέξουν το τραύμα της μμ και χαθούν οριστικα.Φυσικα το αποτέλεσμα θα δείχνει ακομα καλύτερο παρότι οι θύλακες αυτοί δεν έχουν κανονικό κύκλο.Εαν χαθούν η περιοχή θα είναι ποιο αραιή μετά την μμ.Φινα + μμ είναι must σε πολλές περιπτώσεις πύκνωσης.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν τα χαρακτηριστικά δεν ήταν αυτά ,τότε η τρύπα αυτή που ήδη είναι αρκετά αισθητή θα ταν ακόμα πιο αισθητή, περίπου σαν την διώρυγα του Cvial που με καλά χαρακτηριστικά όπως και εδώ κρύβεται
Αυτό ακριβώς λέω και εγώ. Αν δεν ειχε τόσο χοντρή τρίχα και σπαστό μαλλι, δεν θα καλύπτονταν το κενό. Είναι τυχερός που εχει αυτα τα χαρακτηριστικά τρίχας. Επομένως πες μου εσύ αν ειναι σωστή αυτή η τακτική.

Μα εννοείται ότι έτσι είναι, αλλά και τα χαρακτηριστικά του καθενός παίζουν ρόλο στον σχεδιασμό μιας μμ αφού έτσι υπολογίζεται το CV. Στην προκειμένη περίπτωση το σωστό νούμερο για φουλ κάλυψη θα ήταν από 3250+g με μεγάλο λόγο (εφόσον η δότρια είναι καλή, που εδώ είναι).
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
shock loss στα μαμά μπορεί να προκύψει και έπειτα από τραυματισμό των υπάρχοντων κατά την δημιουργία των οπών. Η φιναστερίδη μπορεί να βοηθήσει με την έννοια οτι κάνει πιο ανθεκτικό τον θύλακα, αλλά αμα τραυματιστεί κατα την δημουργία των οπών ή νεκρώσει από την παραπάνω αναισθησία τότε δύσκολο να σωθεί.
Επίσης βλέπουμε οτι άνοιξε και υπήρξε το shock loss; και πιο πίσω στο midscalp. Άρα ίσως ηταν γενικό shock loss από την επέμβαση τόσο στο forelock της Α ζώνης όσο και στο midscalp.
Καταλαβαίνω τι λες απλά η φιναστερίδη κάνει πιο ανθεκτικό τον θύλακα με τους 2 γνωστούς τρόπους : Αύξηση IGF - 1 και μείωση scalpt DHT. Σε περιπτώσεις όπως λες που μιλάμε είτε για τραυματισμό των υπάρχοντων, είτε overdose της τοπικής, είτε για τσοουκαρισμα μιας περιοχής δε θα κάνει κάτι. Μη νομίζουν ότι με τη φιναστερίδη το shock loss το γλιτώνεις ότι και να γίνει. Με καλή στρατηγική, πλάνο και χέρι γιατρού το γλιτώνεις.
 

Gianney

Well-Known Member
Την φίνα την θέλουμε για τους θύλακες που βρίσκονται σε σισμυκρηνση και ίσως δεν θα αντέξουν το τραύμα της μμ και χαθούν οριστικα.Φυσικα το αποτέλεσμα θα δείχνει ακομα καλύτερο παρότι οι θύλακες αυτοί δεν έχουν κανονικό κύκλο.Εαν χαθούν η περιοχή θα είναι ποιο αραιή μετά την μμ.Φινα + μμ είναι must σε πολλές περιπτώσεις πύκνωσης.
Μα ποια η σημασία αν είναι δυνατή τρίχα η όχι ,αφού το shock loss προκύπτει είτε από εκτεταμένη χρήση αναισθητικου είτε από μεγάλη πυκνότητα και δημιουργία λίμνης αίματος αίματος με συνέπεια να μην μπορούν να αναπνεσουν.Μηπως πρόκειται για μεγάλο μύθο τελικά το φίνα και πρόληψη shock loss;;
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Την φίνα την θέλουμε για τους θύλακες που βρίσκονται σε σισμυκρηνση και ίσως δεν θα αντέξουν το τραύμα της μμ και χαθούν οριστικα.Φυσικα το αποτέλεσμα θα δείχνει ακομα καλύτερο παρότι οι θύλακες αυτοί δεν έχουν κανονικό κύκλο.Εαν χαθούν η περιοχή θα είναι ποιο αραιή μετά την μμ.Φινα + μμ είναι must σε πολλές περιπτώσεις πύκνωσης.
Την φίνα τη θες προφανώς χωρίς συζήτηση. Οι θυλακες σε σμίκρυνση ομως παντα θα βγάζουν τριχάκια 2-3 εκατοστών μαξ με μικρή αναγενή φάση που θα τα χαιρετάς γρήγορα. Δε περιμένεις κάλυψη από αυτά. Από τη φίνα θες να κρατήσεις ότι έχεις, να παχύνει τις καλύτερες στη λήπτρια και να τουμπανιάσει τη δότρια ώστε όταν θα βγάλεις από εκεί για ΜΜ να παίρνει όχι τριχάκια αλλά τελικό από εξάτμιση X6.
 

Medde

Active Member
Την φίνα τη θες προφανώς χωρίς συζήτηση. Οι θυλακες σε σμίκρυνση ομως παντα θα βγάζουν τριχάκια 2-3 εκατοστών μαξ με μικρή αναγενή φάση που θα τα χαιρετάς γρήγορα. Δε περιμένεις κάλυψη από αυτά. Από τη φίνα θες να κρατήσεις ότι έχεις, να παχύνει τις καλύτερες στη λήπτρια και να τουμπανιάσει τη δότρια ώστε όταν θα βγάλεις από εκεί για ΜΜ να παίρνει όχι τριχάκια αλλά τελικό από εξάτμιση X6.
Θεωρητικα αν εισαι καλος υποψηφιος θα πρεπει ετσι και αλλιως να ναι τελικο απο Χ6 ανεξαρτητα της φιναστεριδης. Αν δεν ειναι σημαινει οτι έχεις dupa και αυτο ειναι σοβαρο θεμα.
 

nick90

Well-Known Member
Καταλαβαίνω τι λες απλά η φιναστερίδη κάνει πιο ανθεκτικό τον θύλακα με τους 2 γνωστούς τρόπους : Αύξηση IGF - 1 και μείωση scalpt DHT. Σε περιπτώσεις όπως λες που μιλάμε είτε για τραυματισμό των υπάρχοντων, είτε overdose της τοπικής, είτε για τσοουκαρισμα μιας περιοχής δε θα κάνει κάτι. Μη νομίζουν ότι με τη φιναστερίδη το shock loss το γλιτώνεις ότι και να γίνει. Με καλή στρατηγική, πλάνο και χέρι γιατρού το γλιτώνεις.
σίγουρα η φίνα δεν σε σώζει από το shock loss, αν γίνει παραπάνω χρήση αναισθητικού ή τραυματιστεί ο θύλακας από την δημιουργία των υποδοχών. Σε αυτά ευθύνεται ο γιατρός και η τενχική του. Εδώ παρατηρείς οτι έχει ανοίξει και πιο πίσω, στο midscalp, ξαφνικα μετά την επέμβαση, παρόλο που έπαιρνε φίνα; Σε τι λες να ευθύνεται αυτό, στην παραπάνω χρήση αναισθησίας; Επισης όταν μπαίνεις ανάμεσα στα μαμά μαλλιά βοηθάει και η χρηση sharp implanter όπου υπάρχει μικρότερος τραυματισμός δέρματος, άρα και λιγότερες πιθανότητες για shock loss, σε σχέση με την τεχνική pre made incisions που ακολουθηθηκε εδώ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα