Xristos87, FUE, 2530g, 21/4/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλή η εικόνα του Χρήστου απλά σβολιαζει το μαλλί είναι και σγουρό στην πραγματικότητα δεν φαίνεται τόσο άσχημο...θα το διορθώσει σε μια δεύτερη επέμβαση.
 

tol

Well-Known Member
στη φωτο π ανεβασες το μαλλι εχε ζελε, wet look και φαινεται εντονα το λιγο μαλλακι(αν με δει κανεις απο τον 1ο οροφο). με στεγνο μαλλι εχει καλυτερη εικονα. παρολα αυτα θα τραβηξω ενα βιντεο κ θα ανεβασω

Φιλε Χρηστο, αν θελεις και αν μπορεις, ανεβασε ενα video αναλογο με τον panos 1982.


Οπως θα δεις, ειναι ενα αποκαλυπτικοτατο video, με απλετο φως, βρεγμενο και στεγνο μαλλι, ανακατεμενο μαλλι. Τετοια video ειναι τα μονα που μπορουν να αποδωσουν πιστα την πραγματικοτητα, χωρις να φοβαται το μελος να αποκαλυψει ολες τις ατελειες του μαλλιου.

Εφοσον, λοιπον, εχεις την καλη προθεση, ανεβασε ενα παρομοιο.

Ετσι θα δοθει σε ολους μας η ευκαιρια να κρινουμε αντικειμενικα τη μεταμοσχευση σου.

Δυστυχως, τα περισσοτερα μελη ειτε ανεβαζουν μονο φωτογραφιες (κολακευτικες στο 90% των περιπτωσεων), ειτε, οταν προσθετουν και video, αυτα ειναι χαμηλης ποιοτητας, στατικα, οπου δεν υπαρχει ανακατεμα μαλλιων και πληρης φωτισμος.

Επειδη εσυ αποδεδειγμενα δεν ανηκεις σε αυτη την κατηγορια, θα προσφερες ανεκτιμητη βοηθεια στο forum, αν εισακουσεις την παραινεση μου και ανεβασεις ενα τετοιο video.

Σε ευχαριστουμε προκαταβολικα για την ανταποκριση σου.
 

Panos1982

Well-Known Member
Η τρύπα αυτή πίσω έκλεισε μέσα σε ένα δίμηνο μόνη της η έχεις κάποια υποβοήθηση ??

Η τρυπα εκλεισε γιατι ειναι η φωτο τετοια που ευνοεί στο να μην φαινεται.
Υπαρχει θεμα στο φορλοκ δεν χρειαζεται καν βιντεο.
Επισης αν καποιος εχει παρατηρησει τα περιστατικα του τασακη αφηνει παντα αδυναμο το φορλοκ, δεν δινει βαση εκει.
Κακως βεβαια αλλα ετσι λειτουργει σαν πλανο ο συγκεκριμενος.
Ετσι εκανε κ εδω.
 

Xristos87

Well-Known Member
hello, ανεβασα 4 βιντεακια. ενα με πλατη στον Ηλιο, 3 με φατσα στον Ηλιο απο τα οποια τα 2 ειναι με βρεγμενο μαλλι. ναι, βρεγμενο. αν θελετε περισσοτερο νερο πρεπει να το βουτηξω στη μπανιερα. δεν εχω κανενα θεμα να κανω κ αυτο. απλα να ξερετε οτι κ γω θελω να δω απο εσας π ζητατε οτιδηποτε να ανεβασετε τα ιδια.

το κινητο-καμερα ειναι το ιδιο με οτι φωτο εχω ανεβασει, εμου κ του φιλου μου.

περιμενω τους φωτογραφους-ειδικους στα εφε να αξιολογησουν το βιντεο σαν βιντεο. Ευτυχως το φορουμ εχει ολες τις ειδικοτητες. α, και να σας θυμησω οτι ειμαι ερασιτεχνης σε ολες τις φωτο κ τα βιντεο. δλδ ενα κουμπι στο κεντρο ξερω να παταω..φιλτρα κ τετοια δεν





καθε κριτικη καλοδεχουμενη απλα να σας θυμησω οτι εφτιαξα την μπροστα περιοχη!
μετα τη θεαση παντε κ στην πρωτη σελ του νηματος να δειτε πως ημουν
8 μηνες (;) αποτελεσμα
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Κάνω εικόνα τον γείτονα σου να έχει βγει μπαλκόνι και να βλέπει έναν κατσαρομάλλη με μία πετσέτα στα μούτρα να χτενίζεται αριστερά και δεξιά και να τον τραβάνε βίντεο. Έπος. Όπως και να έχει το αποτέλεσμα είναι μία χαρά για τα g's που έβαλες με τη γνωστή αδυναμία στο forelock. Επίσης να χαίρεσαι και την κόρη σου φίλε.
 

Xristos87

Well-Known Member
Κάνω εικόνα τον γείτονα σου να έχει βγει μπαλκόνι και να βλέπει έναν κατσαρομάλλη με μία πετσέτα στα μούτρα να χτενίζεται αριστερά και δεξιά και να τον τραβάνε βίντεο. Έπος. Όπως και να έχει το αποτέλεσμα είναι μία χαρά για τα g's που έβαλες με τη γνωστή αδυναμία στο forelock. Επίσης να χαίρεσαι και την κόρη σου φίλε.
ευχαριστω μαν. για το foreloc ισχυει. το ειχε επισημανει κ ο cvial.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ να σου πω την αλήθεια το περίμενα χειρότερο. Σε αυτό το μήκος μαλλιού το forelock σε γωνίες μέχρι 45 μοίρες δεν συνεισφέρει σε καμία αδυναμία στην θέαση. Μόνο στις σχεδόν πανοραμικές (45-90ο). Τελικά αποδεικνύεται για μια ακόμη φορά αυτό που λέω καιρό. Το βίντεο είναι πολύ καλό για να μην σε κοροϊδεύουν αφού είναι δύσκολο το πείραγμα. Η λεπτομέρεια όμως που σου προσφέρει μια καλή φώτο είναι ανυπέρβλητη.
 

Aldo

Well-Known Member
Ρε τρομάξατε το μωρό , τι έπαθες ρώταγε το γλυκουλη εμφάνιση με την πετσέτα στο πρόσωπο ο Χρήστος. Να την χερεσαι :)
Anyway μια χαρά ειανη η εικόνα σου , η εικόνα στο φορλοκ μη κολακευτική εαν σκεφτείς ότι είχαμε σχεδόν τα ίδια μαλλιά εκεί (εμένα το φορλοκ είναι πιο πυκνό απ τα μεταμοσχευμένα μου) .
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Όπως τα ειχαμε αναφέρει, ότι πίσω από hairline απουσιάζει το forelock και υπάρχει κενό. Κάτι που φαίνεται όταν χτενίζεις τα μαλλιά προς τα κάτω. Ενώ κρύβεις το κενό όταν τα χτενίζεις προς τα πίσω, λόγω του layering που δημιουργείται από τις τρίχες της hairline που έχουν μακρύνει.

Εσύ όμως δεν κάλυψες μόνο hairline αλλά κάλυψες όλη την Α ζώνη, απλά έβαλες περισσότερα hairline επειδή στο forelock ειχες ηδη και δικά σου μαλλια και έβαλες λιγότερα όπου μαζι με αυτά που έβαλες θα έπρεπε να δειχνει καλύτερο και οχι κενό όπως φαίνεται. Ουσιαστικά εδώ φαίνεται πως εχει η κατάσταση χωρίς να προσπαθείς να το κρύψεις.

1.png

2.png

3.png
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως τα ειχαμε αναφέρει, ότι πίσω από hairline απουσιάζει το forelock και υπάρχει κενό. Κάτι που φαίνεται όταν χτενίζεις τα μαλλιά προς τα κάτω. Ενώ κρύβεις το κενό όταν τα χτενίζεις προς τα πίσω, λόγω του layering που δημιουργείται από τις τρίχες της hairline που έχουν μακρύνει.

Εσύ όμως δεν κάλυψες μόνο hairline αλλά κάλυψες όλη την Α ζώνη, απλά έβαλες περισσότερα hairline επειδή στο forelock ειχες ηδη και δικά σου μαλλια και έβαλες λιγότερα όπου μαζι με αυτά που έβαλες θα έπρεπε να δειχνει καλύτερο και οχι κενό όπως φαίνεται. Ουσιαστικά εδώ φαίνεται πως εχει η κατάσταση χωρίς να προσπαθείς να το κρύψεις.

Προβολή συνημμένου 43477
Προβολή συνημμένου 43478
Προβολή συνημμένου 43479

Δεν συμφωνώ. Το αποτέλεσμα είναι μια χαρά για τα g που μπήκαν εκεί που μπήκαν, η φύτρωση είναι πολύ ικανοποιητική. Στο forelock (αλλά και πιο πίσω) μπήκαν ελάχιστα (κανονικά ήθελε άλλα 750g τουλάχιστον εκεί για να δέσει) αλλά είναι γνωστό ότι η κλινική δεν το επιχειρεί σε μαμά μαλλιά. Ήταν προφανές από την αρχή ότι θα έδειχνε έτσι. Για δες την ανάλυση που έχω κάνει στο post #69. Στις περιοχές που είχε μαλλιά έβαλε 20-25g. Τα μαμά που είχε εκεί πρακτικά δεν προσφέρουν σε κάλυψη γιατί είναι πολύ λεπτά (φαίνεται στις μάκρο φώτο). Σε τέτοιες συνθήκες φωτισμού πρακτικά εξαφανίζονται.
 

jersey

Well-Known Member
Δεν συμφωνώ. Το αποτέλεσμα είναι μια χαρά για τα g που μπήκαν εκεί που μπήκαν, η φύτρωση είναι πολύ ικανοποιητική. Στο forelock (αλλά και πιο πίσω) μπήκαν ελάχιστα (κανονικά ήθελε άλλα 750g εκεί για να δέσει). Ήταν προφανές από την αρχή ότι θα έδειχνε έτσι. Για δες την ανάλυση που έχω κάνει στο post #69. Στις περιοχές που είχε μαλλιά έβαλε 20-25g. Τα μαμά που είχε εκεί πρακτικά δεν προσφέρουν σε κάλυψη γιατί είναι πολύ λεπτά (φαίνεται στις μάκρο φώτο). Σε τέτοιες συνθήκες φωτισμού πρακτικά εξαφανίζονται.
Ούτε εγώ συμφωνώ οτι ειναι ωραία η εικόνα με κενό πίσω από hairline. Η γνώμη μου ειναι οτι δεν μπορείς να αφήνεις τέτοιες τρύπες πισω. Αν δεν ειχε σγουρά μαλλιά και χοντρή τρίχα δεν θα καλύπτονταν ούτε με το χτένισμα προς τα πίσω. Με αυτά που έβαλε στο forelock θα έπρεπε να δείχνει καλύτερη η εικόνα + αυτά που ειχε ηδη εκεί τα οποία λογω φιναστερίδης θα δυνάμωναν κιόλας. Εφόσον δεν ειχε shock loss στα δικά του μαμά....Άρα πιθανον να ειχε shock loss στα δικά του (το οποίο επεκτάθηκε και πιο πίσω) + οτι δεν φύτρωσαν όλα όσα έβαλε στο forelock με αποτέλεσμα αυτή την εικόνα.
 

platanos

Well-Known Member
Δεν συμφωνώ. Το αποτέλεσμα είναι μια χαρά για τα g που μπήκαν εκεί που μπήκαν, η φύτρωση είναι πολύ ικανοποιητική. Στο forelock (αλλά και πιο πίσω) μπήκαν ελάχιστα (κανονικά ήθελε άλλα 750g τουλάχιστον εκεί για να δέσει) αλλά είναι γνωστό ότι η κλινική δεν το επιχειρεί σε μαμά μαλλιά. Ήταν προφανές από την αρχή ότι θα έδειχνε έτσι. Για δες την ανάλυση που έχω κάνει στο post #69. Στις περιοχές που είχε μαλλιά έβαλε 20-25g. Τα μαμά που είχε εκεί πρακτικά δεν προσφέρουν σε κάλυψη γιατί είναι πολύ λεπτά (φαίνεται στις μάκρο φώτο). Σε τέτοιες συνθήκες φωτισμού πρακτικά εξαφανίζονται.
Εγώ μετά την πρώτη μεταμόσχευσή μου (Κύπρο) έχω παρόμοιο αποτέλεσμα με τον φίλο (δηλαδή πιο δυνατή hairline, αδύναμο forlock/α ζώνη), η διαφορά μας είναι ότι δεν μπήκανε σε μεταμοσχευμένα (πιο εύκολο case θεωρητικά δηλαδή) και δεν είχα ικανοποιητική φύτρωση.
Άρα και γω συμφωνώ για τα grafts που μπήκανε είναι αρκετά ικανοποιητικό αποτέλεσμα (τουλάχιστον σε θέμα φύτρωσης και φυσικότητας)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ούτε εγώ συμφωνώ οτι ειναι ωραία η εικόνα με κενό πίσω από hairline. Η γνώμη μου ειναι οτι δεν μπορείς να αφήνεις τέτοιες τρύπες πισω. Αν δεν ειχε σγουρά μαλλιά και χοντρή τρίχα δεν θα καλύπτονταν ούτε με το χτένισμα προς τα πίσω. Με αυτά που έβαλε στο forelock θα έπρεπε να δείχνει καλύτερη η εικόνα + αυτά που ειχε ηδη εκεί τα οποία λογω φιναστερίδης θα δυνάμωναν κιόλας. Εφόσον δεν ειχε shock loss στα δικά του μαμά....Άρα πιθανον να ειχε shock loss στα δικά του (το οποίο επεκτάθηκε και πιο πίσω) + οτι δεν φύτρωσαν όλα όσα έβαλε στο forelock με αποτέλεσμα αυτή την εικόνα.

Η διαφωνία μου (αν το κατάλαβες) είναι στο "ότι έπρεπε να δείχνει καλύτερο" που έγραψες και όχι στο ότι "δεν μπορείς να αφήνεις τέτοιες τρύπες πίσω". Ας προσπαθήσουμε να κάνουμε έναν παραγωγικό διάλογο επί της ουσίας των λεχθέντων και όχι παράλληλους μονολόγους.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα