Xristos87, FUE, 2530g, 21/4/2021

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

tol

Well-Known Member
το ποθουμουμενο αποτελεσμα για μενα για σενα για τον Χ για ποιον;

Φιλε Χρηστο, οταν ασκουμε κριτικη σε οποιοδηποτε τομεα, οφειλουμε να ειμαστε αντικειμενικοι.

Με αλλα λογια δεν εξεταζουμε το θεμα υπο την οπτικη γωνια κανενος (ουτε τη δικη σου, ουτε τη δικη μου, ουτε του φιλου μας).

Ετσι και στις μεταμοσχευσεις κρινουμε αντικειμενικα αυτο που βλεπουμε και δε λαμβανουμε υποψη την ικανοποιηση ή οχι του πελατη.

Για να γινω πιο σαφης...

Αν ο πελατης εχει χαμηλα τον πηχη, αν ο πελατης επειδη εβγαλε επιπλεον μαλλι και αλλαξε η αρχικη εικονα ειναι ικανοποιημενος, αυτο δεν πρεπει να το λαμβανουμε υποψη.

Ξερεις ποσες περιπτωσεις εδω στο forum οι πελατες ειναι ικανοποιημενοι απλα και μονο επειδη δεν εχουν μετρο συγκρισης; Επειδη δε γνωριζουν ποιο ειναι το αριστο αποτελεσμα που θα μπορουσαν να εχουν; Κρινουν απλα με βαση την προγενεστερη εικονα. Αν τωρα τους δειξεις μια τελεια μεταμοσχευση με τα αντιστοιχα grafts, τοτε ανακαλυπτουν την Αμερικη και καταλαβαινουν ποσο λανθασμενη εκτιμηση ειχαν.

Αρα, φιλε μου, αν εσυ εισαι απολυτα, αρκετα, λιγο ή καθολου ευχαριστημενος, αυτο δεν εχει καμια σχεση με την κριτικη της μεταμοσχευσης.


εκλεισα 12 μηνες κ δεν το ξερω;



επαναλαμβανω εκλεισα 12 μηνες


Επομενως, αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι οι ενστασεις σου σε αυτα που εγραψα, αφορουν στο γεγονος πως δεν εχει ολοκληρωθει η μεταμοσχευση.

Ναι, εχεις δικιο. Δεν εχει ολοκληρωθει.

Ομως, επιτρεψε μου, με την όποια εμπειρια διαθετω να εκτιμω οτι στη συγκεκριμενη φαση το αποτελεσμα δεν ειναι αρτιο. Δεν ξερω αν σε απογοητευω, αλλά μην περιμενεις ιδιαιτερη βελτιωση μετα το 8μηνο. Αυτα που λενε οι γιατροι, οτι θα βελτιωθει και θα δωσει η μεταμοσχευση πολλα ακομα μετα το 8μηνο, ειναι υπερβολικα. Μια βελτιωση 10% στην επικειμενη φυτρωση ισως εχεις. Ομως μην περιμενεις θαυματα.


τωρα ως προς το κενο, ο Αναστασακης μ ειπε να μην ανησυχω γιατι καμια φορα η φινα με τη μινοξ προκαλει παροδικη τριχοπτωση. Δεν μασαω πιστευω στον επιστημονα π διαλεξα κ μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος!

Ειναι απολυτα ευλογο ο καθε επιστημονας να "ευλογα τα γενια του" και να καθησυχαζει τους πελατες. Αυτο δε σημαινει, ομως, οτι αυτα που λεει ανταποκρινονται παντοτε στην πραγματικοτητα.

Εν προκειμενω, αυτο που ισχυριζεται ο κ. Αναστασακης για τη φινα, θα το δεχομουν, αν ησουν στο πρωτο τριμηνο της θεραπειας. Τοτε, ναι, ισως η φινα προκαλουσε τριχοπτωση, ωστε να ξαναγεννηθουν άλλες γερες τριχες. Στο 8μηνο δεν εχω ακουσει ποτέ τριχοπτωση εξαιτιας της φιναστεριδης. Αρα, μαλλον δεν ειναι ετσι τα πραγματα.


επισης ξερεις ποσα πληρωσα;;; παλι τα ιδια θα λεμε;


Δηλαδη, δεν πληρωσες περιπου 6000 ευρω; Τοσο μεγαλα ψεματα γραφω;

Πληρωσες π.χ. 4000 ευρω;

Αν ειναι ετσι, συγγνωμη για τη λανθασμενη εκτιμηση μου. Αν, ομως, το ποσο ηταν περιπου αυτο, δεν καταλαβαινω γιατι σε πειραζει που το αναφερω.

Ολοι ξερουμε οτι η τιμολογιακη πολιτικη του κ. Αναστασακη για την FUE ειναι περιπου 2,3 με 2,5 ευρω ανα graft.

Επομενως, στηριζομενος σε απλα μαθηματικα υπεθεσα οτι για τα 2530 grafts που εβαλες, πληρωσες περιπου 6000 ευρω. Ποιο ειναι το τραγικο σφαλμα που διεπραξα.


Καταληγοντας, φιλε Χρηστο, ακομη δεν εχω καταλαβει γιατι θεωρεις οτι ειμαι προκατειλημμενος. Απεναντιας, εχω γραψει τα καλυτερα λογια για την αμεροληψια της παρουσιασης σου (μοναδικο μελανο σημειο...και στο εγραψαν και άλλα μελη πιο πανω....ειναι το τελευταιο σετ φωτογραφιων. Ειναι εντελως ακυρες. Ο φωτισμος ανεπαρκεστατος. Καμια αποδοση της πραγματικοτητας)

Οταν θα ανεβασεις φωτογραφιες υπο αναλογες συνθηκες με τους προηγουμενους μηνες, νομιζω οτι θα ειμαστε σε θεση να κρινουμε αντικειμενικοτερα.

Καλο απογευμα να εχεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
το ποθουμουμενο αποτελεσμα για μενα για σενα για τον Χ για ποιον;


εκλεισα 12 μηνες κ δεν το ξερω;


επαναλαμβανω εκλεισα 12 μηνες κ δεν το ξερω;
επισης βλεπω στη μμ μου οτι κατι ισως να ηθελε περισσοτερο προσοχη αλλα δεν θα αναφερθω σε αυτο αν δεν κλεισω 12 μηνες.


επαναλμβανω εκλεισα 12 μηνες κ δεν το ξερω; κ αλλιως να το παρω δλδ σαν εικονα, σαν φυτρωση στο 8μηνο ειμαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλα.
επισης ξερεις ποσα πληρωσα;;; παλι τα ιδια θα λεμε;


για τη δοτρια ουτε λογος(θετικος ή αρνητικος; ) Περιμενε λιγες μερες π θα φτιαξει ο καιρος κ θα σ ανεβασω τις εικονες π ειπα
φίλε μου καταλαβαίνεις και μόνος οτι πρέπει να βάλεις φωτογραφίες με κανονικό φωτισμό ώστε να γίνει αντικειμενική κριτική, και οχι σαν αυτές που έβαλες στον 7ο μήνα που ειναι λες και έβαλες Toppik και άλλαξε όλη η εικόνα ξαφνικά.
 

Xristos87

Well-Known Member
αχ ρε τολ...οκ δεν θα μπω σε νεες διατυπωσεις. Θελω την κριτικη ολων σας, αληθεια δεν με ριχνει καποια αρνητικη αλλα αληθινη κριτικη.
Τις τελευταιες φωτο τις ανεβασα γιατι ηταν οι μοναδικες π ειχα βγαλει τελευταια. Ισως βιαστηκα γιατι δεν σκεφτηκα οτι δεν θα καταλαβουν μερικοι τον λογο π τις ανεβασα κ τον οποιο εγραψα!!!
Σε λιγες μερες θα επανλεθω
 

tol

Well-Known Member
Θελω την κριτικη ολων σας, αληθεια δεν με ριχνει καποια αρνητικη αλλα αληθινη κριτικη.

Μα, αυτο εκανα, φιλε Χρηστο.

Εγραψα μια ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ εκτιμηση για το αποτελεσμα. Μια καλοπροαιρετη κριτικη με βαση την εμπειρια μου.

Εξαλλου δεν καταλαβαινω γιατι παρεξηγηθηκες.

Δεν ασκησα καμια αρνητικη κριτικη για το προσωπο σου. Επαινεσα το ηθος σου. Επιδοκιμασα την ακεραιοτητα και ανεξαρτησια σου. Χειροκροτησα την πολυ καλη παρουσιαση.

Τι φταις εσυ, αν π.χ. ο γιατρος δεν σου εδωσε ενα τελειο αποτελεσμα;

Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.
 

Kostas97

Well-Known Member
Καλησπερα Χρηστο.
Σε σχεση με το εξαμηνο η αληθεια ειναι φαινεται οτι στο κενο υπαρχει διαφορα(βελτιωση). ΕΙναι γεγονος ή λογω της σκιας;
Οι τελευταιες φωτογραφιες δειχνουν το αποτελεσμα εξαιρετικο. Προσωπικα θα περιμενω τις φωτο στις ιδιες συνθηκες που οπως ειπες θα ανεβασεις για να εχω μια πληρη εικονα.
 

chris1908

Member
Μπράβο φίλε και συνονόματε Χρήστο, έπιασα το νόημα των φωτογραφιών σου και εύχομαι μέχρι τους 12 μήνες να συνεχίσεις δυνατά και να πάρεις ένα θετικό αποτέλεσμα. Σπάνια γράφω αν και μέλος αρκετά χρόνια γιατί με απωθεί κάτι που είχα αναφέρει πριν λίγους μήνες ξανά ότι λίγοι κάνουν αντικειμενική κριτική επί πορείας η τελικών αποτελεσμάτων μμ και δυστυχώς οι περισσότεροι εξυπηρετούν είτε την προβολή εταιρίας - γιατρού είτε την δική τους άποψη επειδή επέλεξαν άλλο ιατρό με συνέπεια να προσπαθούν σε κάθε ευκαιρία να κρίνουν αρνητικά άλλους γιατρούς που είναι επιλογή άλλων μελών, είμαι βέβαιος ότι και το καλύτερο αποτέλεσμα να πάρεις που στο εύχομαι κάποιοι θα βγουν να γράψουν ότι σου λείπει μια τρίχα δεξιά, δυο στο κέντρο και πέντε αριστερά αλλά έτσι είμαστε και τέτοια νοοτροπία έχουμε.....ευτυχώς για το φόρουμ ο moderator είναι ισορροπιστής και αντικειμενικός και κρατάει μια νορμάλ κατάσταση ειδάλλως θα ήταν ήδη ο χώρος forum διαφήμισης και αντιδικίας πωλητών μεταμοσχεύσεων. Δυστυχώς σε λίγες περιπτώσεις βλέπουμε αντικειμενικό σχολιασμό και βοήθεια σε ανθρώπους που ψάχνονται. Ελπίζω να αλλάξει αυτό και με την κρίση την καθαρή που δεν βασίζετε σε προτιμήσεις και εμπάθειες να συμβάλλουν οι εμπειρότεροι στο να βοηθούν τους υποψηφίους να ξέρουν τα βασικά και τι πρέπει να προσέχουν κάνοντας την επιλογή τους.
 

oreo

Well-Known Member
Μπράβο φίλε και συνονόματε Χρήστο, έπιασα το νόημα των φωτογραφιών σου και εύχομαι μέχρι τους 12 μήνες να συνεχίσεις δυνατά και να πάρεις ένα θετικό αποτέλεσμα. Σπάνια γράφω αν και μέλος αρκετά χρόνια γιατί με απωθεί κάτι που είχα αναφέρει πριν λίγους μήνες ξανά ότι λίγοι κάνουν αντικειμενική κριτική επί πορείας η τελικών αποτελεσμάτων μμ και δυστυχώς οι περισσότεροι εξυπηρετούν είτε την προβολή εταιρίας - γιατρού είτε την δική τους άποψη επειδή επέλεξαν άλλο ιατρό με συνέπεια να προσπαθούν σε κάθε ευκαιρία να κρίνουν αρνητικά άλλους γιατρούς που είναι επιλογή άλλων μελών, είμαι βέβαιος ότι και το καλύτερο αποτέλεσμα να πάρεις που στο εύχομαι κάποιοι θα βγουν να γράψουν ότι σου λείπει μια τρίχα δεξιά, δυο στο κέντρο και πέντε αριστερά αλλά έτσι είμαστε και τέτοια νοοτροπία έχουμε.....ευτυχώς για το φόρουμ ο moderator είναι ισορροπιστής και αντικειμενικός και κρατάει μια νορμάλ κατάσταση ειδάλλως θα ήταν ήδη ο χώρος forum διαφήμισης και αντιδικίας πωλητών μεταμοσχεύσεων. Δυστυχώς σε λίγες περιπτώσεις βλέπουμε αντικειμενικό σχολιασμό και βοήθεια σε ανθρώπους που ψάχνονται. Ελπίζω να αλλάξει αυτό και με την κρίση την καθαρή που δεν βασίζετε σε προτιμήσεις και εμπάθειες να συμβάλλουν οι εμπειρότεροι στο να βοηθούν τους υποψηφίους να ξέρουν τα βασικά και τι πρέπει να προσέχουν κάνοντας την επιλογή τους.
Σε ευχαριστώ φίλε chris για τα καλά σου λόγια, ένιωσα οτι με σκιαγραφείς και αισθάνομαι κολακευμένος. Κάνω οτι μπορώ :p
 

koumparos

Well-Known Member
Chris 1908 έχεις πιάσει το νόημα.Και δυστυχώς πολλές φορές δεν σέβονται τις απόψεις μας και ο τρόπος που τις κριτικάρουν έχει μοναδικό σκοπό να δημιουργησουν αντιπαραθεσεις και ανούσιες κόντρες.Ευτυχως κάποιοι από εμάς θα είμαστε και τα επόμενα χρόνια στο φόρουμ προσφέροντας ότι μπορούμε αντιθέτως οι περισσότεροι από αυτούς θα έχουν εξαφανιστεί.Ευχομαι κάποια στιγμή στο φόρουμ να εφαρμοστούν σκληρότερα μέτρα σε τέτοιες συμπεριφορές που προωθούν τους τσακωμούς με αυστηρές ποινές διότι το φόρουμ πολύ συχνά καταντάει καφενείο τελευταίας κατηγορίας.Δυστυχως τέτοιες συμπεριφορές έχουμε δει και από κλινική που ευτυχώς σταμάτησαν.
 

Xristos87

Well-Known Member
Κυριακη μεσημερι βολτα για καφε.
Η εικονα μ με ζελε κ τα μαλλια προς τα πισω.
στον αριστερο κροταφο εχω σημειωσει με κοκκινο πλαισιο το σημειο οπου εχω αισθητη αραιωση. βεβαια δεν φαινεται ξεκαθαρα στη φωτο αλλα live δειχνει σαν να το εχεξ παρει η κουρευτικη μηχανη με μικροτερη σκαλα...κατι π δεν εχει γινει
 

Συνημμένα

  • 20211212_133458.jpg
    20211212_133458.jpg
    374.1 KB · Προβολές: 220
  • 20211212_133510.jpg
    20211212_133510.jpg
    448.1 KB · Προβολές: 205
  • 20211212_133525.jpg
    20211212_133525.jpg
    845.9 KB · Προβολές: 208
  • 20211212_133559.jpg
    20211212_133559.jpg
    801 KB · Προβολές: 221
  • 20211212_134841.jpg
    20211212_134841.jpg
    549.9 KB · Προβολές: 276

Kostas97

Well-Known Member
Η συνολικη εικονα βγαζει μια φυσικοτητα. Προσωπικα μου αρεσει και νομιζω αν διορθωσεις τις ατελειες με μια ακομα ΜΕΤ θα μιλαμε για πολυ ωραιο αποτελεσμα.
Εχεις σκοπο να μπεις παλι;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
δεν εκλεισε ακριβως απλως επανερχεται εκει π ηταν..η δευτερη φωτο π ανεβασες ειναι μετα απο κουρεμα με οτι αυτο σημαινει(μικρες τριχουλες παντου=καλυψη). η πρωτη φωτο π ανεβασες ειναι με μικρο μηκος μαλλιων κ φαινονται εντονα τα λιγα μαλλακια. ειχα παροδικη τριχοπτωση οπως και ειχα αναφερει, εξαιτιας φινας μινοξ. σ αυτες π ανεβασα πριν εχω μεγαλο μηκος μαλλιου κ βοηθαει στην "καλυψη"γιατι φτιαχνω ενα υποστεγο απο εμπρος για τα κεντρικα μαλλια και δεξια αριστερα "σηκωνω" ενα τοιχος...αν κανω καθαρη πανοραμικη ληψη θα καταδειξει το προβληματακι στο κεντρο. Οπως κ να χει η μμ εγινε για το μπροστα μερος το οποιο απο τι βλεπουμε εχει παει περιφημα εκτος κ αν βλεπετε κατι π δεν βλεπω
 

jersey

Well-Known Member
δεν εκλεισε ακριβως απλως επανερχεται εκει π ηταν..η δευτερη φωτο π ανεβασες ειναι μετα απο κουρεμα με οτι αυτο σημαινει(μικρες τριχουλες παντου=καλυψη). η πρωτη φωτο π ανεβασες ειναι με μικρο μηκος μαλλιων κ φαινονται εντονα τα λιγα μαλλακια. ειχα παροδικη τριχοπτωση οπως και ειχα αναφερει, εξαιτιας φινας μινοξ. σ αυτες π ανεβασα πριν εχω μεγαλο μηκος μαλλιου κ βοηθαει στην "καλυψη"γιατι φτιαχνω ενα υποστεγο απο εμπρος για τα κεντρικα μαλλια και δεξια αριστερα "σηκωνω" ενα τοιχος...αν κανω καθαρη πανοραμικη ληψη θα καταδειξει το προβληματακι στο κεντρο. Οπως κ να χει η μμ εγινε για το μπροστα μερος το οποιο απο τι βλεπουμε εχει παει περιφημα εκτος κ αν βλεπετε κατι π δεν βλεπω
Βαλε μας μια καθαρή πανοραμική λήψη λοιπόν να καταλαβουμε καλύτερα την εξέλιξη σου με φωτισμό αντίστοιχο με αυτες που ανεβασες χτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristos87

Well-Known Member
κατω απο φως χωρις ζελε.
οτι δεν εκλεισε εντελως δεν συνεπαγεται αστοχια ή λαθος. εξαλλου ο γιατρος το σημειο αυτο δεν το ακουμπησε. Απεναντιας με το λειζερ,τη φινα κ τη μινοξ η λογικη λεει οτι θα δειξει καλυτερα.
 

Συνημμένα

  • 20211213_130704.jpg
    20211213_130704.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 210

giannis88test

Active Member
κατω απο φως χωρις ζελε.
οτι δεν εκλεισε εντελως δεν συνεπαγεται αστοχια ή λαθος. εξαλλου ο γιατρος το σημειο αυτο δεν το ακουμπησε. Απεναντιας με το λειζερ,τη φινα κ τη μινοξ η λογικη λεει οτι θα δειξει καλυτερα.
μια χαρά είναι δωστου ένα χρόνο να δεις που θα σου κάτσει η μπίλια και μπες να το κλείσεις όλο. είναι λίγο άσχημο ότι προσπαθείς επί της αρχής να βγάλεις εκτός κάδρου το γιατρό πάντως :/
 

Xristos87

Well-Known Member
μισο ρε @giannis88test να ριξω ευθυνη σε καποιον π δεν ειχε συμμετοχη επειδη 2 3 απο δολο τα χουν βαλει μαζι του;
επισης θα μπω να κλεισω κατι οταν δω οτι χρειαζεται...προς στιγμη η εικονα ειναι καλη.
 

jersey

Well-Known Member
κατω απο φως χωρις ζελε.
οτι δεν εκλεισε εντελως δεν συνεπαγεται αστοχια ή λαθος. εξαλλου ο γιατρος το σημειο αυτο δεν το ακουμπησε. Απεναντιας με το λειζερ,τη φινα κ τη μινοξ η λογικη λεει οτι θα δειξει καλυτερα.
Σε αυτή τη φωτογραφία που επισυνάπτω που ανεβασες χτες φαίνεται ότι υπάρχει κενο πισω απο την hairline στο υπόλοιπο της Α ζωνης ( forelock) που φτάνει μεχρι και το midsclap κατι το οποίο δεν φαίνεται στην τωρινη φωτογραφία που εβαλες λογω της διαφορετικής οπτικής γωνίας της φωτογραφιας.

20211213_133943.jpg
 

Xristos87

Well-Known Member
στη φωτο π ανεβασες το μαλλι εχε ζελε, wet look και φαινεται εντονα το λιγο μαλλακι(αν με δει κανεις απο τον 1ο οροφο). με στεγνο μαλλι εχει καλυτερη εικονα. παρολα αυτα θα τραβηξω ενα βιντεο κ θα ανεβασω
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα