Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Gomi καπου ειχα διαβάσει ενα σχολιο σου για αλοη αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν αρνητικο η θετικο(για το wounding).

Ειδα μια ερευνα(2014) και στο abstract ειχε ως conclusion

Conclusions Although additional experiments are required, lower concentrations of aloe solution may be beneficial in healing of superficial corneal wounds to help decrease fibrosis and speed epithelialization. An increase in collagenase activity with aloe vera warrants further testing before considering in vivo studies.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24666433

Και αναρωτιεμαι αν ειναι ενας καλος συνδιασμος με roller τελικα.

Για τα υπολοιπα δεν ειμαι σχετικος.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi καπου ειχα διαβάσει ενα σχολιο σου για αλοη αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν αρνητικο η θετικο(για το wounding).

Ειδα μια ερευνα(2014) και στο abstract ειχε ως conclusion

Conclusions Although additional experiments are required, lower concentrations of aloe solution may be beneficial in healing of superficial corneal wounds to help decrease fibrosis and speed epithelialization. An increase in collagenase activity with aloe vera warrants further testing before considering in vivo studies.


http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24666433

Και αναρωτιεμαι αν ειναι ενας καλος συνδιασμος με roller τελικα.

Για τα υπολοιπα δεν ειμαι σχετικος.

Επειδή έχει και αντιφλεγμονώδη ιδιότητες, την έβαζα μετά την 3η ημέρα
 

vag25

Well-Known Member
Την εβαζα για 3 μηνες οπου ειδα διακοπη τριχοπτωσης, λιπαροτητας στο μετωπο, φαγουρας.

Με το που την σταματησα επανηλθαν ολα και τωρα αρχισα ρολερ σκετο. Ισως την συνδιασω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Γνωριζει κανεις αν το υαλουρονικο οξυ ταυτοχρονα με τον τραυματισμο βοηθαει στο μαλλι?
Το χρησιμοποιω δοκιμαστικα για αλλον λογο
 

DeGarmo

New Member
Πάω πολύ καλά με ρολλeρ μια φορά την εβδομάδα,stemoxidine στο καπάκι και μεσοβδόμαδα μίγμα μέντα-τζοτζόμπα-καστορέλαιο και μια καψούλα ελαιοευρωπαϊνη μέσα.

Έκοψα την μινοξ πριν κάνα τρίμηνο,ξεπάρασα την τρελή τριχόπτωση,ανεκαμψα και πλέον γεμίζω τρίχες συνέχεια.Έχω διάχυτη και σιγά σιγά γεμίζω παντού και οi κρόταφοι μου κλείνουν.Αν δεν χάσει σε απόδοση μέχρι το τέλος του χρόνου και συνεχίσει έτσι πάω για norwood 1 ή απλά mature hairline που θα είχα έτσι και αλλιώς αν δεν είχα aga.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάω πολύ καλά με ρολλeρ μια φορά την εβδομάδα,stemoxidine στο καπάκι και μεσοβδόμαδα μίγμα μέντα-τζοτζόμπα-καστορέλαιο και μια καψούλα ελαιοευρωπαϊνη μέσα.

Έκοψα την μινοξ πριν κάνα τρίμηνο,ξεπάρασα την τρελή τριχόπτωση,ανεκαμψα και πλέον γεμίζω τρίχες συνέχεια.Έχω διάχυτη και σιγά σιγά γεμίζω παντού και οi κρόταφοι μου κλείνουν.Αν δεν χάσει σε απόδοση μέχρι το τέλος του χρόνου και συνεχίσει έτσι πάω για norwood 1 ή απλά mature hairline που θα είχα έτσι και αλλιώς αν δεν είχα aga.

Δεν χάνει εύκολα σε απόδοση, αρκεί να το συνεχίζεις με μικρά διαλείμματα στο κατάλληλο timing και να αποφεύγεις όσο περισσότερο μπορείς την έκθεση του τριχωτού στον ήλιο, ειδικά τώρα το καλοκαίρι. Η eleuropein φαίνεται πολύ καλή προσθήκη και την έχω συμπεριλάβει τις 2 τελευταίες εβδομάδες ως εναλλακτική του depakine.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Διαλείμματα τι διάρκειας και κάθε πότε Gomi;

Μόλις παρατηρήσεις στασιμότητα, εμένα γινόταν μετά το 2μηνο. Άφηνα κανένα 15νθήμερο χωρίς τραυματισμό και stemoxydine. Tην τελευταία φορά άφησα πάνω από μήνα και κάποια στιγμή είχα έντονη υποχώρηση που διακόπηκε μέσα σε μια μόλις εβδομάδα που ξαναξεκίνησα και τις 2 τελευταίες εβδομάδες συνολικά το κεφάλι μου ξαναγεμίζει με γοργούς ρυθμούς.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

35007

Member
GOMI ποιο μηκος βελονων και με ποια συχνοτητα τραυματισμου θεωρεις ποιο ασφαλες-αποτελεσματικο; Το 1,5mm για 1 φορα την εβδομαδα ας πουμε; Παλιοτερα που σε ειχα ρωτησει θεωρουσες το 1,5 επικινδυνο για ινωση. Τελικα που κατεληξες; Αν εχει απαντηθει σορρυ!
 

Komis

Active Member
Τοσο δυνατο ειναι
Πάω πολύ καλά με ρολλeρ μια φορά την εβδομάδα,stemoxidine στο καπάκι και μεσοβδόμαδα μίγμα μέντα-τζοτζόμπα-καστορέλαιο και μια καψούλα ελαιοευρωπαϊνη μέσα.

Έκοψα την μινοξ πριν κάνα τρίμηνο,ξεπάρασα την τρελή τριχόπτωση,ανεκαμψα και πλέον γεμίζω τρίχες συνέχεια.Έχω διάχυτη και σιγά σιγά γεμίζω παντού και οi κρόταφοι μου κλείνουν.Αν δεν χάσει σε απόδοση μέχρι το τέλος του χρόνου και συνεχίσει έτσι πάω για norwood 1 ή απλά mature hairline που θα είχα έτσι και αλλιώς αν δεν είχα aga.

Ειναι ευκολο να ανεβασεις φωτογραφιες για να δουμε τα αποτελεσματα σου?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
GOMI ποιο μηκος βελονων και με ποια συχνοτητα τραυματισμου θεωρεις ποιο ασφαλες-αποτελεσματικο; Το 1,5mm για 1 φορα την εβδομαδα ας πουμε; Παλιοτερα που σε ειχα ρωτησει θεωρουσες το 1,5 επικινδυνο για ινωση. Τελικα που κατεληξες; Αν εχει απαντηθει σορρυ!

1.5 με 2mm. O κίνδυνος της ίνωσης πάντα υπάρχει, αλλά είναι και σε μεγάλο ποσοστό θέμα οργανισμού. Εγώ κάνω μόνο με 2mm πλέον. Δουλεύει γρήγορα και πολύ καλύτερα.
 

DeGarmo

New Member
Τοσο δυνατο ειναι


Ειναι ευκολο να ανεβασεις φωτογραφιες για να δουμε τα αποτελεσματα σου?

Θα ανεβάσω όταν και αν γινει(το ελπίζω) ακόμα πιο ορατή η βελτίωση,είχα έντονο πρόβλημα σε όλο το κεφάλι με την διάχυτη και θέλω να φτάσω στο σημείο να κάνει μπαμ η βελτίωση πριν ανεβάσω φωτό για να μην υπάρχουν αμφιβολίες.

Ρολερ τελικα κανετε ελαφρυ 25λεπτο ή το κλασσικο δυνατο?
Έχει δύο μήνες πλέον κάνω ελαφρύ τραυματισμό για 20 λεπτά εγώ.
 
Δεν χάνει εύκολα σε απόδοση, αρκεί να το συνεχίζεις με μικρά διαλείμματα στο κατάλληλο timing και να αποφεύγεις όσο περισσότερο μπορείς την έκθεση του τριχωτού στον ήλιο, ειδικά τώρα το καλοκαίρι. Η eleuropein φαίνεται πολύ καλή προσθήκη και την έχω συμπεριλάβει τις 2 τελευταίες εβδομάδες ως εναλλακτική του depakine.
Gomi η έκθεση στον ήλιο κάνει κακό σε συνδυασμό με χρήση ρόλλερ ή γενικά στην ΑΓΑ;
 
Μπλουζα