Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi η έκθεση στον ήλιο κάνει κακό σε συνδυασμό με χρήση ρόλλερ ή γενικά στην ΑΓΑ;

Mε το ρολλερ κάνει πολύ ζημιά. Γενικά αν οι ακτίνες του ήλιου μπορούν να βλέπουν το τριχωτό (εννοώ το κρανίο) λόγω αραίωσης ναι, κάνει τα πράγματα χειρότερα λόγω μαζικής αύξησης των ROS. Εγώ αν πρόκειται να εκτεθώ στον ήλιο πάνω από 20 λεπτά, βάζω καπέλο.
 

tasos33

Well-Known Member
Πάω πολύ καλά με ρολλeρ μια φορά την εβδομάδα,stemoxidine στο καπάκι και μεσοβδόμαδα μίγμα μέντα-τζοτζόμπα-καστορέλαιο και μια καψούλα ελαιοευρωπαϊνη μέσα.

Έκοψα την μινοξ πριν κάνα τρίμηνο,ξεπάρασα την τρελή τριχόπτωση,ανεκαμψα και πλέον γεμίζω τρίχες συνέχεια.Έχω διάχυτη και σιγά σιγά γεμίζω παντού και οi κρόταφοι μου κλείνουν.Αν δεν χάσει σε απόδοση μέχρι το τέλος του χρόνου και συνεχίσει έτσι πάω για norwood 1 ή απλά mature hairline που θα είχα έτσι και αλλιώς αν δεν είχα aga.[/QUOTE
ποσο καιρο το εφαρμοζεις? ρολλερ 1,5μμ? το μιγμα το βαζεις ολες τις υπολοιπες ημερες?
 

tasos33

Well-Known Member
gomi αν ξεκινησω για αρχη ρολλερ 0,5 για κανα μηνα με stemoxidine στο καπακι θα εχει νοημα? η να παω 1,5 κατευθειαν?
 

mimis giova

Active Member
Γενικα ρε gomi..ποια υεραπεια μαζι εχει νοημα..;?;δλδ ενα πακετακι ψιλοολοκληρομενο..1 απο οτι καταλαβα roller με stamoxidine..2 k τριτο κατα την γνωμη σ;?;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gomi αν ξεκινησω για αρχη ρολλερ 0,5 για κανα μηνα με stemoxidine στο καπακι θα εχει νοημα? η να παω 1,5 κατευθειαν?

Πάρε αυτό σε 2mm, κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από το ρολλερ και πονάει αρκετά λιγότερο.

-http://www.ebay.com/itm/Titanium-Microneedle-DERMA-STAMP-Anti-aging-Scars-Wrinkles-Acne-DERMA-PEN-/381444263286?var=&hash=item58cfd98d76:m:me6sT7YisyuuRM7rKjl1hcQ
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γενικα ρε gomi..ποια υεραπεια μαζι εχει νοημα..;?;δλδ ενα πακετακι ψιλοολοκληρομενο..1 απο οτι καταλαβα roller με stamoxidine..2 k τριτο κατα την γνωμη σ;?;

Το depakine, αλλά δυστυχώς είναι ψιλο επικίνδυνο για κάθε μέρα. Θεωρητική εναλλακτική είναι η oleuropein, αλλά ακόμα είναι δοκιμαστική και σίγουρα σε κάποιους τομείς υποδεέστερη. Επίσης 2 φορές την εβδομάδα, έλαια.
 

tasos33

Well-Known Member
Πάρε αυτό σε 2mm, κάνει πολύ καλύτερη δουλειά από το ρολλερ και πονάει αρκετά λιγότερο.

-http://www.ebay.com/itm/Titanium-Microneedle-DERMA-STAMP-Anti-aging-Scars-Wrinkles-Acne-DERMA-PEN-/381444263286?var=&hash=item58cfd98d76:m:me6sT7YisyuuRM7rKjl1hcQ

αυτο λογικα πρπει να ειναι λιγο δυσχρηστο, πως το δουλευεις?και ποση ωρα μεχρι να ματωσει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Kι όμως, δεν είναι. Περνάω μια όλο το κεφάλι στο χαλαρό και μετά το κάνω με περισσότερη δύναμη. Στο τρίτο πέρασμα ματώνει εύκολα και πολύ ελεγχόμενα σε σχέση με το ρόλλερ.
 

antrikos

Member
Καλησπερα...gomi αν ριχω 50 σταγονες μεντα(μενθολη) στα 40 ml καστορελαιου,ποσα ml οινοπνευμα πρεπει να ριξω...μπορω να ριξω και οινοπνευμα 70 η θελει καθαρο 90;
 

Rick

Member
Αυτό που έχω βάλει στη φοτο
-http://www.ebay.com/itm/Auto-Micro-Needle-Roller-Electric-Derma-Pen-Stamp-Anti-Aging-Skin-Therapy-Wands-/271970077978?var=&hash=item3f52ae0d1a:m:mKb8xXEpkLvi0Kv7mpE6wvg

δεν δούλευε σωστά και κάνω πατέντες για να το φέρω στα μέτρα μου, δεν πήρα άλλο.
Οι 36 βελόνες δουλεύουν πολύ καλύτερα. Οι φύσιγγες είναι για 2 φορές χρήση. Την τρίτη φορά που δοκίμασα με δυσκολία τρυπούσα το δέρμα...φθείρονται εύκολα.
Gomi, επειδή ετοιμάζομαι να το παραγγείλω, τι εννοείς "δεν δούλευε σωστά"; Ψάχνοντας για 36 βελόνες είδα πως προσφέρονται με 2 τύπους βιδώματος (screw και bayonet). Μήπως έχεις αυτό το πρόβλημα; Το συγκεκριμένο που έχεις παίρνει κεφαλή που κουμπώνει bayonet; Ευχαριστώ!
 

Serifis

Active Member
Το depakine, αλλά δυστυχώς είναι ψιλο επικίνδυνο για κάθε μέρα. Θεωρητική εναλλακτική είναι η oleuropein, αλλά ακόμα είναι δοκιμαστική και σίγουρα σε κάποιους τομείς υποδεέστερη. Επίσης 2 φορές την εβδομάδα, έλαια.

To depakine διάβασα είναι για την επιληψία. Γιατί ότι κάνει δουλειά να είναι ότι χειρότερο...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi, επειδή ετοιμάζομαι να το παραγγείλω, τι εννοείς "δεν δούλευε σωστά"; Ψάχνοντας για 36 βελόνες είδα πως προσφέρονται με 2 τύπους βιδώματος (screw και bayonet). Μήπως έχεις αυτό το πρόβλημα; Το συγκεκριμένο που έχεις παίρνει κεφαλή που κουμπώνει bayonet; Ευχαριστώ!

Bayonet είναι η κεφαλή που παίρνει ναι. Η screw δεν κουμπώνει καν. Το δικό μου δεν κάνει σωστά την παλίνδρομη κίνηση, περισσότερο ως δόνηση συμπεριφέρεται. Νομίζω κάποια άλλα μέλη που το πήραν δεν είχαν αυτό το πρόβλημα. Μπορεί να έτυχα σε ελαττωματικό.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλησπερα...gomi αν ριχω 50 σταγονες μεντα(μενθολη) στα 40 ml καστορελαιου,ποσα ml οινοπνευμα πρεπει να ριξω...μπορω να ριξω και οινοπνευμα 70 η θελει καθαρο 90;

Δεν ξέρω αν θα διαλυθεί το οινόπνευμα στο καστορέλαιο. Δοκιμασε το με 5ml. Όσο καθαρότερο είναι τόσο περισσότερες οι πιθανότητες να αναμιχθεί με το έλαιο.
 
Μπλουζα