Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παιδιά δεν έχω υποχώρηση ακόμα, αλλά τουλάχιστον τον τελευταίο μήνα, δεν ασχολούμαι καθόλου λόγω κάποιων προβλημάτων προσωπικών...Σίγουρα περιμένω πισωγύρισμα, αλλά θα το αφήσω μέχρι εκεί που θα πάει και αν το ξαναπαλέψω, θα είναι μόνο με 2-3 τοπικά και 1-2 όραλ. Δυστυχώς στα κλεφτά που μπαίνω που και που, βλέπω πως πλέον το σύνολο των θεμάτων του φόρουμ αφορούν μεταμοσχεύσεις, το οποίο φαίνεται και λογικό...Ο @lalakis ακολουθεί σχεδόν την ίδια θεραπεία, οπότε αν θέλει ας ενημερώνει εδώ πως πηγαίνουν τα πράγματα...Μόλις παρατηρήσω πάντως κάποια αλλαγή, θα το πω...
 

georgecostanza

New Member
Thanks for answering GOMI! By the way, I've been taking Colostrum for about 6 weeks, started with about 5g and now 10g. My IGF1 is up to 157 µg/L from 133. Don't know if that's normal fluctuation or it's actually improved though.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εντυπωσιακή υποχώρηση τις τελευταίες ημέρες μαζί με άλλα συμπτώματα, όπως πόνους στα γόνατα και στους αγκώνες καθώς και πονοκεφάλους.
Από την θεραπεία απέχω πάνω από μήνα.

Υπάρχει μια πιθανή - ορμονολογική εξήγηση που αφορούσε συμπλήρωμα καθημερινό με 3γρ. D aspartic acid + tribulus terrestris. (Μακριά από αυτές τις μ@λ@κιες)
Μέτρηση τεστοστερόνης ακριβώς πριν το συμπλήρωμα, 271.
Μέτρηση μετά από 1,5 μήνα με καθημερινή λήψη, 145.

Ανδρογόνα, οιστρογόνα στον πάτο. (θεωρητικά το μαλλί θα έπρεπε να επωφεληθεί, αλλά δεν)
Ξεκίνησα ενέσεις HCG από σήμερα και μόλις σταθεροποιηθεί η κατάσταση, θα ξεκινήσω νέο κύκλο με dermapen+τοπικά αν και η TRT είναι προ των πυλών.

Δεν θέλω να πάει το όλο θέμα προς τις ορμόνες, απλά τα γράφω ώστε να υπάρχει πιο αντικειμενική εικόνα για το τι και πως.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
τελικα με ποια ουσια ειδατε προκοπη?
σκεφτομαι και εγω να βαλω κατι αλλα δεν ξερω τι.
εγω τραυματιζω σε σημειο να ματωσω λιγο με 1mm καθε 5 μερες και μονο την μερα του τραυματισμου βαζω minoxidil,folligen,nuhair,κλασικες θεραπειες,κααααατι γινεται....
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
τελικα με ποια ουσια ειδατε προκοπη?
σκεφτομαι και εγω να βαλω κατι αλλα δεν ξερω τι.
εγω τραυματιζω σε σημειο να ματωσω λιγο με 1mm καθε 5 μερες και μονο την μερα του τραυματισμου βαζω minoxidil,folligen,nuhair,κλασικες θεραπειες,κααααατι γινεται....

σε εμένα η stemoxydine δούλεψε κλάσεις ανώτερα....(μετά την μινοξ βέβαια)
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γνωριζει κανεις αν πρεπει να υπαρχει χρονικη αποσταση αναμεσα σε εφαρμογη stemoxydine και μινοξ;

Αν έβαζα και τα 2, θα άφηνα καμιά ώρα διαφορά μεταξύ τους, με τη stemoxydine να μπαίνει πρώτη
 

mimis giova

Active Member
gomi,kapa...για την kelopesia ακουσατε????διαβασατε κατι??υπαρχει πιθανοτιτα για κατι καλο??η μια απο τα ιδια??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

le2der

Active Member
gomi, το dmso στη θεραπεία σου μήπως ειναι αυτο που έφερε γρήγορα αποτελέσματα?
Επίσης σε παλιά θεματα εδω στη σελιδα διαβασα οτι το emu oil απορροφάται σχέτικα γρήγορα... πιστευεις ειναι ικανό να λειτουργήσει με παρόμοιο τροπο με το dmso?
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gomi, το dmso στη θεραπεία σου μήπως ειναι αυτο που έφερε γρήγορα αποτελέσματα?
Επίσης σε παλιά θεματα εδω στη σελιδα διαβασα οτι το emu oil απορροφάται σχέτικα γρήγορα... πιστευεις ειναι ικανό να λειτουργήσει με παρόμοιο τροπο με το dmso?

Σε αυτό θα μπορούσα να σου απαντήσω μόνο αν ακολουθούσα την ίδια θεραπεία πριν βάλω το dmso. Μου φαίνεται απίθανο να έβαζα τόσα πράγματα και όλα να οφείλονταν στο dmso μόνο, το οποίο σε θέμα απορρόφησης είναι Νο.1. To emu oil, αν και πολύ καλό ως φυσική εναλλακτική, δεν κάνει μετά από τραυματισμό γιατί είναι ισχυρό αντιφλεγμονώδη. Από 4η ημέρα και μετά είναι καλή εναλλακτική αλλά όχι σαν το dmso.
 

le2der

Active Member
Σε αυτό θα μπορούσα να σου απαντήσω μόνο αν ακολουθούσα την ίδια θεραπεία πριν βάλω το dmso. Μου φαίνεται απίθανο να έβαζα τόσα πράγματα και όλα να οφείλονταν στο dmso μόνο, το οποίο σε θέμα απορρόφησης είναι Νο.1. To emu oil, αν και πολύ καλό ως φυσική εναλλακτική, δεν κάνει μετά από τραυματισμό γιατί είναι ισχυρό αντιφλεγμονώδη. Από 4η ημέρα και μετά είναι καλή εναλλακτική αλλά όχι σαν το dmso.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν ειμαι σε θεση να χρησιμοποιήσω dmso και ψάχνομαι σε κάτι εναλλακτικό που να βοηθάει την απορρόφηση πχ του καστορέλαιου.
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Aν κάνεις τραυματισμό δεν έχω βρει εναλλακτική του dmso που να πληροί τις προϋποθέσεις που πρέπει.
Ψάξε μήπως βρεις καθαρό ricinoleic acid
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gomi m ειμαι με κινιτο κ δεν εχω..πατα στο google.. kelopesia hair cream 2016..κ θα το βρεις ευκολα..δες τι παιζει κ ενημερωσε!

Αν είναι όπως τα λένε μέχρι στιγμής, το ρολλερ δεν θα χρειάζεται. Στις έρευνες δείχνει να έφερε πολύ γρήγορα αποτελέσματα, κυρίως στις γυναίκες. Αναφέρουν πως παίζει μέσω της ανανέωσης του κολλαγόνου, επιστρέφοντάς το σε εφηβικά επίπεδα. Κάτι ανάλογο κυκλοφορεί τους τελευταίους 2 μήνες, περίπου στα 50 δολλάρια, επίσης από Τουρκία.

http://www.n2c.world/international

Καλό να το έχουμε από κοντά...
http://www.folliclethought.com/yeditepe-university-hair-growth-cream/
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα