Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

lalakis

Active Member
4 ρολαρισμα 25 λεπτο σημερα. προσθεσα τα λαδια εδω κ μια βδομαδα π εχει στη θεραπεια ο gomi .με 2 βδομαδες serioxyl folligen συμφωνα με το προγραμμα του γκομι.πρωτα αποτελσμαρα σκληρηναν τα μαλλια .χνουδια και ασπρεςς διαφανες τριχες στους αδειοτς μου κροταφους.δε ξερω πιο απολλα αυτα δινει τη μεγαλυτερη δυναμικη.σημερα ειναι η πρωτη μερα που θαβαλω ΑApe πιστευω οτι το AAPeειναι το πιο ελπιδοφορο απολα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
http://www.hairlosscure2020.com/aape-advanced-adipose-derived-stem-cell-protein-extract/ εδω σε φορουμ συζηταν για το ΑΑPE και λενε οτι δε ξερουν ακομα ποσο ασφαλες ειναι και τι παρενεργειες μπορει να χει. @GOMI εχεις ακουσει εσυ τιποτα για παρενεργειες;

Το συγκεκριμένο που χρησιμοποιούμε εμείς, δεν είναι άξιο λόγου για παρενέργειες...είναι υψηλής καθαρότητας αλλά και πολύ μικρής ποσότητας, εκτός της αραιής χρήσης του.
 

lalakis

Active Member
ηhistopastin μπορει να χει το ρολο τυ τον ιδιο ρολο π εχει το aape για αυξητικους παραγοντες;
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Gomi, έχεις κανει κάποια αξιοσημείωτη προσθήκη ή αφαίρεση σε αυτά που χρησιμοποιείς?

Μέχρι πριν 10 ημέρες, ήμουν σταθερός σε αποτελέσματα, αλλά έχω χαλαρώσει την όλη θεραπεία κατά πολύ τον τελευταίο μήνα...Αναφέρω τις 10 ημέρες γιατί τώρα τα έχω εντελώς ξυρισμένα και δεν έχω ιδέα τι γίνεται..:)
 

gianniskritikos2

Active Member
Αστα να μακρυνουν παλι να δουμε τι θα γινεται απο την στιγμη ποθ ειχεσ αποτελεσμα και εφοσον δουλευουν αυτα που ακομα βαζεις θα πρεπει να φουντοσεις σε ενα μηνα σιγουρα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
@GOMI χτες εκανα πρωτη φορα derminator 2mm η κοκκινιλες φυγαν σε μια νυχτα.εβγαλα αιμα την ωρα που το κανα μικρες πλιγητσες ξερεις εσυ .πιστευεις οτι η κοκκινιλα που φευγει αμεσως ειναι ενα σημαδι οτι ο κινδυνοσς της ινωσης αποφευγςται με αυτο;
 

georgecostanza

New Member
(Sorry for writing in English)

* Does your Dermapan have 12 needles? Do you have any guess on how many stamps you did per square cm?

* Did you mix some of the topicals you use on day 3 and 4, like Vit E, Edelweiss, Tamanu and Black seed/borage/rosemary all for hours on the same day must take some time :)

Big thanks for doing this thread man!
 

georgecostanza

New Member
Oh, one more thing: I've tried using a rubber roller and a brush 4 days after wounding to get rid of shedded skin, and for the first few weeks it was an insane amount of skin shedding, but the last two times not at all as much. Did you experience anything like this or was it always a lot/same amount of skin shedding?

Cheers
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@GOMI χτες εκανα πρωτη φορα derminator 2mm η κοκκινιλες φυγαν σε μια νυχτα.εβγαλα αιμα την ωρα που το κανα μικρες πλιγητσες ξερεις εσυ .πιστευεις οτι η κοκκινιλα που φευγει αμεσως ειναι ενα σημαδι οτι ο κινδυνοσς της ινωσης αποφευγςται με αυτο;

Δεν πιστεύω πως έχει να κάνει με την ίνωση το κατά πόσο διαρκεί η κοκκινίλα. Μου κάνει εντύπωση πάντως που σου κρατάει τόσο λίγο...εγώ για 4 ημέρες δύσκολα κυκλοφορώ...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
(Sorry for writing in English)

* Does your Dermapan have 12 needles? Do you have any guess on how many stamps you did per square cm?

* Did you mix some of the topicals you use on day 3 and 4, like Vit E, Edelweiss, Tamanu and Black seed/borage/rosemary all for hours on the same day must take some time :)

Big thanks for doing this thread man!

- 36 needle cartridge does a lot better job than 12 needles and there is no need for stamps counting that way.

- if time is limited, yes, i mix them, my only fear was if the components interact with each other...
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Oh, one more thing: I've tried using a rubber roller and a brush 4 days after wounding to get rid of shedded skin, and for the first few weeks it was an insane amount of skin shedding, but the last two times not at all as much. Did you experience anything like this or was it always a lot/same amount of skin shedding?

Cheers

Nope, i always shed the same amount of skin..i think skin shedding is a key factor for hair regrowth as both of them use the same type of cells for regeneration. If u use 36 needles, maybe will fix that but also you must trying to keep your skin always moisturised because that way will recover faster after wounding and will be ready for next session. A dry skin, is too difficult to regenerate
 
Τελευταία επεξεργασία:

leas

Well-Known Member
Gomi έχουμε κάποιο νεότερο απο την θεραπεία; Ίσως υποχώρηση; Ή αν ξεκαθαρίζει κάπως το τοπίο για το ποια από όλα αυτά που χρησιμοποιείς είναι απαραίτητα ή όχι;
 
Μπλουζα