Wounding - dermapen, τοπικά και συμπληρώματα.

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakis

Active Member
gomi πως θα καταλαβω οτι το δερμα εχει υποστει ινωση γιατι με τοσο καιρο χοντρο τραυματισμο που κανα μπορει να το χω παθει κ να μη το χω καταλαβει
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
gomi πως θα καταλαβω οτι το δερμα εχει υποστει ινωση γιατι με τοσο καιρο χοντρο τραυματισμο που κανα μπορει να το χω παθει κ να μη το χω καταλαβει

Aν θες στείλε μου φοτο σου pm να σου πω αν μπορείς να δοκιμάσεις κάτι απλό και οικονομικό που μπορεί να βοηθήσει και στην αύξηση του vegf και στην υποξία αλλά και στην αποφυγή της ίνωσης.
 

lalakis

Active Member
σημερα ακουσα το πρωτο ατομο που μου πε απο μονο του οτι τσ μαλλια μου φαινεται οτι εχουν δυναμωσει και μαυρισει .τωρα δε ξερω τι ειναι το 25λεπτο ρολερ που κανω ενα μηνα η της loreal to serioxyl που κανω μια βδομαδα
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
σημερα ακουσα το πρωτο ατομο που μου πε απο μονο του οτι τσ μαλλια μου φαινεται οτι εχουν δυναμωσει και μαυρισει .τωρα δε ξερω τι ειναι το 25λεπτο ρολερ που κανω ενα μηνα η της loreal to serioxyl που κανω μια βδομαδα

Και τα 2....
 

lalakis

Active Member
το θεμα ειναι gomi oτι απο δω κ περα με ολα αυτα π κανω θα χω αποτελεσματα.(ερχονται κιαλλα που σας ειπα σε πρωγενστερα μυνηματα.)οταν σταματησει η επιδραση των τοπικων θα διατηρηθοθν ταποτελεσματα με το 25λεπτο ρολερ εκει ειναι το στοιχημα το μεγαλο.θελω να σου στειλω φωτο μ .ποια οικονομικη λυση σχεις στο μυαλο σου που μου προειπες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για το να διατηρηθούν είναι μεγάλη κουβέντα που έχει να κάνει με την πλήρη αποκωδικοποίηση του ρολλερ και γενικότερα του τραυματισμού. Πάντως αυτό που βλέπω εγώ είναι πως άπαξ και πάρουν λίγο μπροστά οι θύλακες, αρχίζουν και δουλεύουν σχεδόν τα πάντα, γι αυτό έχω αρχίσει και ξαναπερνάω από την αρχή πολλά παλαιότερα θέματα που δεν είχαν ιδιαίτερη επιτυχία.

Υ.Γ. μην στείλεις φότο...
 

lalakis

Active Member
αυτο που ειπες οτι οταν ενργοποιηθουν τα θυλακια περνουν αλλη ωθηση απο ειδη δοκιμασμενα αποτυχημενα τοπικα .ισχυει πιστευω θελει αλλο θεμα απο μονο του
 

erevos

Active Member
GOMI το έχεις διαβάσει αυτό: http://www.webmd.com/prostate-cance...ments-might-double-chances-of-prostate-cancer ? Είναι όντως ρισκο η Ε?
-update-
Τελικά έψαξα την έρευνα. Συνοπτικά:
"Interventions Oral selenium (200 μg/d from L-selenomethionine) with matched vitamin E placebo, vitamin E (400 IU/d of all rac-α-tocopheryl acetate) with matched selenium placebo, both agents, or both matched placebos for a planned follow-up of a minimum of 7 and maximum of 12 years."

Στα αποτελέσματα αναφέρει: "Compared with placebo, the absolute increase in risk of prostate cancer per 1000 person-years was 1.6 for vitamin E, 0.8 for selenium, and 0.4 for the combination."

"Conclusion Dietary supplementation with vitamin E significantly increased the risk of prostate cancer among healthy men."

Επιπλέον ένα ενδιαφέρον άρθρο: http://www.drsinatra.com/vitamin-e-is-not-a-cause-of-prostate-cancer/
 
Τελευταία επεξεργασία:

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν έχουν αφήσει και τίποτα που να μην το βγάλουν καρκινογόνο πάντως...
 

erevos

Active Member
Δεν έχουν αφήσει και τίποτα που να μην το βγάλουν καρκινογόνο πάντως...
Ο συνδιασμός βέβαια Ε με σελήνιο δείχνει κοντά στο στατιστικό λάθος. Ένα συμπέρασμα που μπορεί να βγεί είναι ότι μάλλον είναι προτιμότερο να λαμβάνονται μαζί (εννοείται όχι στις μέγιστες δόσεις).
 

lalakis

Active Member
@GOMI εχεις σκεφτει οτι μπορει να πηρες ταποτελεσματα οχι απτο τραυματισμο αλλα απτην απορρπφοτικοτητα π διημιουργει ο τραυματισμος των 2mm δηλαδη ετσι πολλαπλασιες ταποτελεσματα του aape serioxyl depakine
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@GOMI εχεις σκεφτει οτι μπορει να πηρες ταποτελεσματα οχι απτο τραυματισμο αλλα απτην απορρπφοτικοτητα π διημιουργει ο τραυματισμος των 2mm δηλαδη ετσι πολλαπλασιες ταποτελεσματα του aape serioxyl depakine

Δεν το πολυπιστεύω αυτό γιατί μιλάμε για τραυματισμό μια φορά την εβδομάδα..αν ήταν θέμα απορρόφησης θα είχε περισσότερο νόημα αν μιλούσαμε για καθημερινή βάση...
 

lalakis

Active Member
στη κυπρο δε δινουν πουθενα το depakine χωρις συνταγογραφηση .στην ελλαδα σαςψτο δινουν ετσι απλοχερα
 
Μπλουζα