Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

nick90

Well-Known Member
Nick,μήπως κανείς λάθος? 200 τετρ εκατοστά είναι όλη η επιφάνεια της δοτριας και έχει σύνολο 13κ?
Εγώ ένα 13000 grafts είδα και υπέθεσα μονο με αυτό οτι ειναι η συνολική δότρια και οχι τα διαθέσιμα grafts που εχει (μπορεί να κάνω και λάθος), δηλαδή οτι από αυτά θα πάρει ας πούμε τα μισά ή και λίγο παραπάνω 60% με καλή ομογενοποιήση...Εσύ τι πιστεύεις δηλαδή φίλε; το 200 επιφάνεια που το ειδες ; Το λέει κάπου;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Εγώ ένα 13000 grafts είδα και υπέθεσα μονο με αυτό οτι ειναι η συνολική δότρια και οχι τα διαθέσιμα grafts που εχει (μπορεί να κάνω και λάθος), δηλαδή οτι από αυτά θα πάρει ας πούμε τα μισά ή και λίγο παραπάνω 60% με καλή ομογενοποιήση...Εσύ τι πιστεύεις δηλαδή φίλε; το 200 επιφάνεια που το ειδες ; Το λέει κάπου;
Αν ισψύουν τα νούμερα,
13000/200=65 graft/cm2 πυκνότητα δότριας, φυσιολογικό ακούγεται.
13000 το 50% της δότριας σημαίνει δοτρια 26000. 26000/200=130 graft/cm2 πυκνότητα δοτριας, αφύσικο νούμερο....
 

nick90

Well-Known Member
Αν ισψύουν τα νούμερα,
13000/200=65 graft/cm2 πυκνότητα δότριας, φυσιολογικό ακούγεται.
13000 το 50% της δότριας σημαίνει δοτρια 26000. 26000/200=130 graft/cm2 πυκνότητα δοτριας, αφύσικο νούμερο....
Αυτό είπα και εγώ. Το λογικό ειναι το 13000 να ειναι το 100%, όχι το 50%...Άρα δότρια περίπου 6500g (αν πάρει το 50% από τα 13000)
 

Leeroy Jenkins

At least i've had chicken
η δοτρια ειναι αραιη, θυμιζει μεταμοσχευση σε καραφλη περιοχη τους πρωτους μηνες αναπτυξης των τριχων.
αν μεγαλωσει το μαλλι πιθανον δεν θα δειχνει ωραια, ειναι σαν αυτους π εχουν αραιωση και με το κοντο μαλλακι τους γλυκαινουν την αραιωση ενω αν μεγαλωσει το μαλλακι "αποκαλυπτονται" τα πρωτα σταδια της αα.

Αλλα τα ματια της κουκουβαγιας κ αλλα του @vlafo μαγκες μου...
Ρε αγορίνα , παρακολουθώ το φορούμ κάποιο καιρό και πραγματικά είσαι το μόνο άτομο που με αυτά που έχεις γράψει με μπρίζωσε να μπω στο κόπο να απαντήσω σε κάτι.Απαντάς στη φώτο μιας δοτρίας που δε θα με χάλαγε κάθολου να καταλήξει έτσι και η δικιά μου ενώ σε άλλο ποστ έχεις δικαιολογήσει χαρακιές που δε θα κάνω παρομοίωση γιατι φαντάζομαι τη ψυχολογία του παιδού που τις κουβαλάει.
Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου και στο φόρουμ και σβήσε το λογαριασμό γιατί άτομα σαν και εμένα που μπήκα εδώ να δουν 2 πράγματα δε πρόσφερες τίποτα παραπάνω απο παραπληροφόρηση, ανακρίβιες και εμετικά σχόλια.
Δε θα σου ξανα απευθύνω το λόγο γιατί είναι ήδη off topic αυτό που γράφω στη παρουσίαση του παιδιού , βγές απο το φορουμ γιατι οσο μαλλι και να βγαλεις δευτερεύον ειναι, σου υπολειπονται πολυ βασικοτερα πραγματα και κανει μπαμ.
 

Tulkas

Member
Καλησπέρα παιδιά!

Άφησα να περάσουν 3 μήνες για να μακρύνει το μαλλί, επειδή την προηγούμενη φορά δεν μπορούσαν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα με κοντοκουρεμένο μαλλί.

IMG_20220423_133156.jpg
IMG_20220423_133213.jpg
IMG_20220423_133218.jpg
IMG_20220423_133252.jpg

Στην περιοχή της crown τώρα βγαίνουν έντονα, οπότε έχουμε ακόμη δρόμο. Αναμένω σχόλια όπως πάντα των πιο έμπειρων μελών.

Καλή Ανάσταση σε όλους!
 

alex7

Well-Known Member
δε φαίνεται πλάγια να δουμε και τη δότρια από πλάγια .Λίγο πιο μακριά η λήψη θα φαίνεται καλύτερα
 

andy.k

Active member
Καλά φαίνεται να εξελίσσεται. Νομίζω ότι έχεις πυκνώσει αρκετά στο πάνω κομματι. Βάλε και καμιά φωτό , αν μπορέσεις, που να φαίνεται καθαρά η hairline να δούμε τι έγινε εκει, πόσο έχει σχηματιστει, πως έχει ενωθεί με τα πλαϊνά, γτ εκεί δεν είχες τίποτα πριν τη μμ.
 

Tulkas

Member
Καλησπέρα παιδιά! Φτάσαμε πλέον στους 10 μήνες. Τριχοφυία νιώθω μόνο στην περιοχή του crown. Για το μεσοφρυο που ρώτησε ένας φίλος πρέπει να βρω μεζούρα, οπότε θα ανεβάσω μόλις βρω μια.
IMG_20220613_110349.jpg
IMG_20220613_110642.jpg
IMG_20220613_111000.jpg
IMG_20220613_111746.jpg
IMG_20220613_113147.jpg
IMG_20220613_113259.jpg
IMG_20220613_113349.jpg
IMG_20220613_113508.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Η δότρια σε πείσμα κάποιων φαίνεται ότι άντεξε και δείχνει και ανέγγιχτη με αυτό το μήκος μαλλιου .Να χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η hairline θελει φτιαξιμο. Επισης οι φωτογραφιες δεν βοηθουν να βγαλουμε συμπερασμα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Την πρώτη μέρα μπήκαν 1930 grafts και μοιράστηκαν crown και Β-Γ ζώνη. Τη δεύτερη μέρα βγάλαμε 2080 grafts. Στη hairline μπήκαν 700 grafts και τα υπόλοιπα μοιράστηκαν Β ζώνη κυρίως κ όπου έβλεπε κενά.
Σιγουρα αυτη η hairline ειναι αποτελεσμα 700 grafts?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνήσω για τις φωτό. Ο ήλιος/φως πρέπει να είναι κόντρα και όχι ανάποδα.
 

tasos33

Well-Known Member
Η δότρια σε πείσμα κάποιων φαίνεται ότι άντεξε και δείχνει και ανέγγιχτη με αυτό το μήκος μαλλιου .Να χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου
Αυτή είναι η δοτρια που άντεξε?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-06-13-15-59-01-554_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-06-13-15-59-01-554_com.miui.gallery.jpg
    807.3 KB · Προβολές: 176

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά! Φτάσαμε πλέον στους 10 μήνες.

Καλησπερα, φιλε Tulka.

Δε θελω να σε στεναχωρησω, αλλά καλο ειναι να γραφτουν καποια πραγματα, ωστε να μη δημιουργουνται εσφαλμενες εντυπωσεις (απο καποιους) εις βαρος των υπολοιπων μελων του forum.

Αν το ζητουμενο/ποθουμενο μιας μεταμοσχευσης ειναι η βελτιωση μια προηγουμενης καταστασης, τοτε το αποτελεσμα ειναι επιτυχημενο.

Αν το ζητουμενο ειναι να επιτευχθει μια φυτρωση 70 %, τοτε το αποτελεσμα ειναι επιτυχημενο.

Αν, ομως, θετουμε τοσο χαμηλα τον πηχυ, τοτε και "η κουτση Μαρια", υπο προϋποθεσεις, μπορει να μας δωσει αυτο το αποτελεσμα.

Παραθετω τη φωτογραφια της hairline:

Screenshot_20220613-135753~2.png



Προσωπικα θεωρω οτι προκειται για μια μετρια εικονα. Μπηκαν πανω απο 2000 grafts και θα περιμεναμε, ευλογα, μεγαλυτερη πυκνοτητα.

Αν γυρισουμε στην αρχη του νηματος, θα διαπιστωσουμε οτι πολλα μελη ειχαν εξυμνησει (με διθυραμβικα σχολια) τον κ. Τυρκαλα για τη συγκεκριμενη hairline.

Τελικα η αποθεωση αυτη δε δικαιολογειται.

Εχω ξαναγραψει...τωρα που σιγα-σιγα "κατακαθεται ο κουρνιαχτος"...τωρα που πληθαινουν τα τελικα αποτελεσματα του κ. Τυρκαλα, αποδεικνυεται οτι εχει αρκετες εγγενεις αδυναμιες (κουβαλα ενα "αμαρτωλο" παρελθον στην DHI). Ναι, αναμφιβολα, εχει βελτιωθει, αλλά το παρελθον, οι καταβολες σου παντοτε σε ακολουθουν. Η μετριοτητα της DHI εν μερει θα τον ακολουθει. Βεβαια, με κριτηριο την αναντιρρητα πολυ λογικη οικονομικη πολιτικη που ακολουθει, τοτε θα μπορουσαμε να πουμε οτι σε γενικες γραμμες ειναι μια καλη επιλογη.

Σε καμια περιπτωση, ομως, δεν ειναι ο "φοβερος" γιατρος που θελησαν καποιοι να περασουν στο forum.

ΥΓ Φιλε Tulka, ελπιζω να με συγχωρεσεις για την καπως "σκληρη" αποψη μου. Εξαλλου ειναι απλα μια προσωπικη αποψη. Νομιζω οτι και εσυ ο ιδιος δε θα ηθελες να βαυκαλιζεσαι ή να διαβαζεις απλα επαινετικα σχολια χωρις αυτα να ανταποκρινονται απολυτα στην πραγματικοτητα. Ενα ειναι βεβαιο...η εικονα σου εχει βελτιωθει αρκετα και σου στελνω εγκαρδιες ευχες για καλη συνεχεια.
 
Μπλουζα