Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

tasos33

Well-Known Member
Πρέπει να συγκρίνεις με τις αρχικές φωτό .Δε

ν είχε καμία πυκνή δότρια εξαρχής .Δες τις αρχικές πριν την επέμβαση
Προφανώς και δεν είχε ,την έχω δει, αλλά αυτή η δοτρια σε αυτή την φωτογραφία είναι επιεικως απαράδεκτη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Εχω ξαναγραψει...τωρα που σιγα-σιγα "κατακαθεται ο κουρνιαχτος"...τωρα που πληθαινουν τα τελικα αποτελεσματα του κ. Τυρκαλα, αποδεικνυεται οτι εχει αρκετες εγγενεις αδυναμιες (κουβαλα ενα "αμαρτωλο" παρελθον στην DHI). Ναι, αναμφιβολα, εχει βελτιωθει, αλλά το παρελθον, οι καταβολες σου παντοτε σε ακολουθουν. Η μετριοτητα της DHI.εν μερει θα τον ακολουθει. Βεβαια, με κριτηριο την αναντιρρητα πολυ λογικη οικονομικη πολιτικη που ακολουθει, τοτε θα μπορουσαμε να πουμε οτι σε γενικες γραμμες ειναι μια καλη επιλογη.
Θα συμφωνήσω μαζί σου 110%,
 
  • Like
Reactions: tol

alex7

Well-Known Member
Αν διαβάσετε από την αρχή του νήματος ,είναι επιβαρυμένος στο παρελθόν από γύρο είδη αλωπεκία και η δότρια του δεν είχε και την καλύτερη εικόνα .Κάθε άποψη δεκτή πάντως ακόμα και προκατειλημμένη
 

JimKan1

Well-Known Member
Crown και Β ζωνη ειναι πολυ καλα, το φορλοκ ελειπες, μηπως ο γιατρος θελημενα επιλεγει να εστιαζει στα temples,η γενικα κανει με τετοιο τροπο την τοποθετηση που δεν ισοκατανεμει τα grafts στην hairline αλλα οσα του μενουν στο τελος τα βαζει ολα στον κροταφο? γιατι ειναι κατι που ειδαμε και στον @panos1234 που ο αριστερος κροταφος ειναι αψογος και πολυ πιο πυκνος απο το forelock. Επισης μην ξεχναμε οτι ο φιλος εδω ειχε λογο 1.8
 

montecristo

Well-Known Member
Σε σχέση με το πριν η εικόνα του έχει βελτιωθεί πολύ. Για να γινοταν πιο πυκνό το αποτέλεμα μπροστά τότε θα έπρεπε να περιορίσει τα grafts μπροστά και όχι να τα απλώσει σε όλο το κεφαλι οπως και έγινε. Kαι επίσης ο αρχικός του λόγος πολύ χαμηλός στο 1.8 που δεν βοηθάει στην καλή κάλυψη. Με μια δεύτερη επέμβαση μπορεί να κάνει πύκνωση στο μπροστινό μέρος όπου ήδη υπάρχει μια καλη βάση. Να χαίρεσαι το αποτέλεσμα σου φίλε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Δεν διαβάζετε όμως το νήμα. Ρίξτε άλλη μια φορά ένα τσεκ στο σχόλιο του Tulkas. Το ανεβάζω :
Σκέφτηκα αρκετά αν έπρεπε να το αναφέρω από την αρχή αλλά επειδή δεν ήξερα πόσο θα επηρέαζε την κρίση κάποιων προτίμησα να το φανερώσω αφού ακούσω όλα τα σχόλια θετικά και αρνητικά.

Την επέμβαση δεν την έκανε εξ'ολοκλήρου ο Τιρκαλας. Ο Τιρκαλας έκανε την πρώτη μέρα μέρος της εξαγωγής από τη δότρια και τη δεύτερη μέρα έκανε την hairline. Τα υπόλοιπα τα έκανε ο συνεργάτης του Θωμάς Γεωργίου.

Ήταν αδύνατο να ασχοληθεί ο Τιρκαλας μιας κ εγώ εμφανίστηκα ξαφνικά 1 Αυγούστου και η επέμβαση έγινε 6-7. Είχε ήδη κλεισμένα ραντεβού (προφανώς με τα παιδιά Zelig και Neverwinter).

Μετά από συζήτηση με τον Τιρκαλα με διαβεβαίωσε για τον Θωμά Γεωργίου ο οποίος δουλεύει 20 μέρες στην κλινική Beacon στην Ιρλανδία και 10 μέρες στην Starks. Είναι ενδοκρινολόγος και οφείλω να πω ότι με άφησε με τις καλύτερες των εντυπώσεων από άποψη γνώσεων, χαρακτήρα αλλά και "χεριού".

Όταν τους τόνισα ότι θα αναρτησω την περίπτωση μου στο φόρουμ, μου ζήτησαν να το παρουσιάσω σαν έργο της ομάδας του Τιρκαλα.

Ήταν ένα ρίσκο που έπρεπε να πάρω μιας και λόγω δουλειάς δεν είχα άλλη εποχή διαθέσιμη για ραντεβού. Η συνομιλία με τον Τιρκαλα και τον ίδιο τον Γεωργίου αλλά και η παρουσίαση δουλειών του με άφησαν ικανοποιημένο.

Ελπίζω το ίδιο και το αποτέλεσμα, για αυτό περιμένω και τις κριτικές των πιο μυημένων από εμένα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Επειδή κάποιοι έχουν εμμονές για δικούς τους λόγους που δεν θα κάτσουμε να και κανκυμς τώρα ψυχανάλυση και το μόνο που σκέφτονται είναι να περιμενκυν στην γωνία για μπαμ καλό θα είναι να διαβάζουν λίγο το νήμα από την αρχή πριν γράψουν για να θυμηθούν το περιστατικό.... Ρίξτε λοιπόν μια ματιά στο σχόλιο 51 αρχικά και δείτε πόσο κτβ την χερλαιν πριν πείτε πόσο αραιή η χαμηλη φύτρωση έχει και μετά λίγο πιο πίσω αναφέρεται πόσα μοσχεύματα έπεσαν που ... Μόλις το κάνετε αυτό βγάλτε τα φτυάρια και πείτε .....
 

Tulkas

Member
-Ακόμη κ εγώ ξαφνιάστηκα από την hairline, μιας κ η εικόνα στον καθρέπτη αλλά και τα σχόλια δεν συμφωνούν με την φωτογραφία.
- μάλλον οι φωτογραφίες μου δεν είναι κ οι καλύτερες σε ποιότητα, μιας κ το έχετε αναφέρει αρκετοί.
- όντως το τριχωτό της κεφαλής ήταν επιβαρυμένο αρκετά από συνδυασμό γυροειδους και ανδροειδους αλωπεκιασης και ο λόγος 1,8 δεν βοήθησε να βελτιωθεί η κατάσταση. Για όσους δεν έχουν δει περιπτώσεις γυροειδους αλωπεκιασης να ενημερώσω ότι είχα ένα κενό χωρίς καθόλου τρίχες στα αριστερά από τη hairline μέχρι τη β ζώνη.
- όσο αφορά το αποτέλεσμα κατ'εμέ, προφανώς κ η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Ούτε τέλεια είναι η εικόνα, αλλά σίγουρα δεν την λες αποτυχημένη.
Μάλλον ο καθένας κρίνει εξ'ιδιων τα αλλότρια. Δεν πάω για το GNTM αλλά για να κερδίσω κάποια από τα "χαμένα εδάφη".
- δεν έχω πρόβλημα με κανενός την άποψη, άλλωστε φαίνεται ποιοί σχολιάζουν με ανιδιοτέλεια και ποιοί όχι. Και αυτό είναι κάτι που το καταλαβαίνετε όλοι σας διαβάζοντας τα σχόλια κάθε ατόμου σε άλλες περιπτώσεις.
 

aeratos28

Just aeratos
Ποιος μίλαγε με διθυραμβικά σχόλια ρε τολ και εσύ? Εγώ είπα ότι σχεδιαστικά λορεντζιζει λόγω του σχεδίου γλάρος με έντονες γωνίες..μην λες πράγματα που δεν ισχύουν.
Αν γυρισουμε στην αρχη του νηματος, θα διαπιστωσουμε οτι πολλα μελη ειχαν εξυμνησει (με διθυραμβικα σχολια) τον κ. Τυρκαλα για τη συγκεκριμενη hairline.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Απο Hairline και πισω νομιζω το αποτελεσμα ειναι το αναμενομενο.
Στη Hairline και εγω θα περιμενα καλυτερο αποτελεσμα. Γνωριζουμε μεγεθος τριχας;
 

Kostas97

Well-Known Member
@CVIAL ειχες κανει στο παρελθον σχολιασμο για σημεια σαν και αυτα ή κανω λαθος ;
 

Συνημμένα

  • InkedIMG_20210810_150202_LI.jpg
    InkedIMG_20210810_150202_LI.jpg
    1.8 MB · Προβολές: 113

Georgie

Well-Known Member
Εμένα μου αρέσει η Hairline του φίλου .
Γούστα είναι αυτά !
Στην αρχή νόμιζα ότι η τοποθέτηση ήταν πιο πυκνή , αλλά από τη φωτογραφία είδα ότι δεν είναι τόσο.
Επιτυχημένο κατά τη γνώμη μου .
Αν θέλει στο μέλλον μπορεί να μπει ξανά για βελτίωση .
Δύσκολο στα NW αυτά το one step .
Καλή συνέχεια φίλε
 

tol

Well-Known Member
Ποιος μίλαγε με διθυραμβικά σχόλια ρε τολ και εσύ? Εγώ είπα ότι σχεδιαστικά λορεντζιζει λόγω του σχεδίου γλάρος με έντονες γωνίες..μην λες πράγματα που δεν ισχύουν

Φιλε aerate, δε νομιζω οτι εχω δωσει την εντυπωση πως "λεω πραγματα που δεν ισχυουν".

Προσεχω, ωστε αυτα που γραφω να ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.

Μαλλον ή δε διαβασες σωστα το σχολιο μου ή δεν εχεις διαβασει ενδελεχως το νημα του φιλου Tulka (σε δικαιολογω, αφου ειναι πολλες σελιδες).

Σε ποιο σημειο αναφερθηκα στο ονομα σου ή στο σχολιο σου για τη hairline;

Εγω αναφερθηκα στα σχολια αλλων μελων που εγιναν μετα την 3η σελιδα του νηματος (δες, αν θελεις, σε ποια σχολια αναφερομαι).

Προσωπικα δεν αναφερθηκα στο σχημα ή στο υψος της hairline. Δε διαφωνησα στο αν "λορεντιζει", οπως εγραψες εσυ.

Αναφερθηκα στην ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ της hairline. Για μενα δεν ειναι ενδεδειγμενη.


Οσοι εχουν διαβασει το νημα, θα εχουν δει (μετα την 4η σελιδα) τις μετρησεις που ειχε κανει ο φιλος Μακης.

Συμφωνα με αυτες στη hairline, σε μια περιοχη περιπου 35 cm2, πρεπει να μπηκαν πανω απο 2000 grafts.

Οποιος ισχυριζεται οτι μπηκαν λιγοτερα, οφειλει να μας πει που μπηκαν τα υπολοιπα, γιατι ο Μακης ειχε μετρησει 1800 grafts σε ολες τις πισω ζωνες. Αν ισχυριστει οτι μπηκαν λιγοτερα, τοτε ο κ. Τυρκαλας εκανε για αλλη μια φορα (δες περιπτωση vlafo) λαθος στα νουμερα που εδωσε.

Αν, λοιπον, οντως μπηκαν πανω απο 2000 grafts σε μια περιοχη 35 cm2, σημαινει πυκνοτητα πανω απο 50 grafts ανα cm2.

Σε ρωτω, λοιπον, (οπως και ολους τους υπολοιπους)...

Αν αυτα ειναι τα αριθμητικα δεδομενα, ειναι αυτη η εικονα ικανοποιητικη; Ειναι αυτο το αποτελεσμα αξιο θαυμασμου;

Δεν μας νοιαζει το σχημα ή οι ανοικτοι κροταφοι ή το μεγαλο υψος (αυτα ηταν, μαλλον, "αναγκαια κακα" για την εξοικονομηση grafts).

Αυτο που μας νοιαζει ειναι η πυκνοτητα, η φυτρωση. Κατ' εμε, λοιπον, δεν ειναι η ενδεδειγμενη.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεν έχω παρακολουθήσει τα νούμερα που μπήκε τι ακριβώς..απλά θυμάμαι ότι μπήκαν 4κ grafts σύνολο με λόγο 1.8 πράγμα το οποίο σημαίνει πως οπτικά θα χάνει ..ο σχεδιασμός hairline έτσι όπως φαίνεται στο τελικό αποτέλεσμα δεν μου αρέσει και πιθανόν να έχει και κάποιες απώλειες από τη φυτρωση.γενικα ένα πολύ δύσκολο και περίεργο περιστατικό
Φιλε aerate, δε νομιζω οτι εχω δωσει την εντυπωση πως "λεω πραγματα που δεν ισχυουν".

Προσεχω, ωστε αυτα που γραφω να ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.

Μαλλον ή δε διαβασες σωστα το σχολιο μου ή δεν εχεις διαβασει ενδελεχως το νημα του φιλου Tulka (σε δικαιολογω, αφου ειναι πολλες σελιδες).

Σε ποιο σημειο αναφερθηκα στο ονομα σου ή στο σχολιο σου για τη hairline;

Εγω αναφερθηκα στα σχολια αλλων μελων που εγιναν μετα την 3η σελιδα του νηματος (δες, αν θελεις, σε ποια σχολια αναφερομαι).

Προσωπικα δεν αναφερθηκα στο σχημα ή στο υψος της hairline. Δε διαφωνησα στο αν "λορεντιζει", οπως εγραψες εσυ.

Αναφερθηκα στην ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ της hairline. Για μενα δεν ειναι ενδεδειγμενη.


Οσοι εχουν διαβασει το νημα, θα εχουν δει (μετα την 4η σελιδα) τις μετρησεις που ειχε κανει ο φιλος Μακης.

Συμφωνα με αυτες στη hairline, σε μια περιοχη περιπου 35 cm2, πρεπει να μπηκαν πανω απο 2000 grafts.

Οποιος ισχυριζεται οτι μπηκαν λιγοτερα, οφειλει να μας πει που μπηκαν τα υπολοιπα, γιατι ο Μακης ειχε μετρησει 1800 grafts σε ολες τις πισω ζωνες. Αν ισχυριστει οτι μπηκαν λιγοτερα, τοτε ο κ. Τυρκαλας εκανε για αλλη μια φορα (δες περιπτωση vlafo) λαθος στα νουμερα που εδωσε.

Αν, λοιπον, οντως μπηκαν πανω απο 2000 grafts σε μια περιοχη 35 cm2, σημαινει πυκνοτητα πανω απο 50 grafts ανα cm2.

Σε ρωτω, λοιπον, (οπως και ολους τους υπολοιπους)...

Αν αυτα ειναι τα αριθμητικα δεδομενα, ειναι αυτη η εικονα ικανοποιητικη; Ειναι αυτο το αποτελεσμα αξιο θαυμασμου;

Δεν μας νοιαζει το σχημα ή οι ανοικτοι κροταφοι ή το μεγαλο υψος (αυτα ηταν, μαλλον, "αναγκαια κακα" για την εξοικονομηση grafts).

Αυτο που μας νοιαζει ειναι η πυκνοτητα, η φυτρωση. Κατ' εμε, λοιπον, δεν ειναι η ενδεδειγμενη.
 

JimKan1

Well-Known Member
Φιλε aerate, δε νομιζω οτι εχω δωσει την εντυπωση πως "λεω πραγματα που δεν ισχυουν".

Προσεχω, ωστε αυτα που γραφω να ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.

Μαλλον ή δε διαβασες σωστα το σχολιο μου ή δεν εχεις διαβασει ενδελεχως το νημα του φιλου Tulka (σε δικαιολογω, αφου ειναι πολλες σελιδες).

Σε ποιο σημειο αναφερθηκα στο ονομα σου ή στο σχολιο σου για τη hairline;

Εγω αναφερθηκα στα σχολια αλλων μελων που εγιναν μετα την 3η σελιδα του νηματος (δες, αν θελεις, σε ποια σχολια αναφερομαι).

Προσωπικα δεν αναφερθηκα στο σχημα ή στο υψος της hairline. Δε διαφωνησα στο αν "λορεντιζει", οπως εγραψες εσυ.

Αναφερθηκα στην ΠΥΚΝΟΤΗΤΑ της hairline. Για μενα δεν ειναι ενδεδειγμενη.


Οσοι εχουν διαβασει το νημα, θα εχουν δει (μετα την 4η σελιδα) τις μετρησεις που ειχε κανει ο φιλος Μακης.

Συμφωνα με αυτες στη hairline, σε μια περιοχη περιπου 35 cm2, πρεπει να μπηκαν πανω απο 2000 grafts.

Οποιος ισχυριζεται οτι μπηκαν λιγοτερα, οφειλει να μας πει που μπηκαν τα υπολοιπα, γιατι ο Μακης ειχε μετρησει 1800 grafts σε ολες τις πισω ζωνες. Αν ισχυριστει οτι μπηκαν λιγοτερα, τοτε ο κ. Τυρκαλας εκανε για αλλη μια φορα (δες περιπτωση vlafo) λαθος στα νουμερα που εδωσε.

Αν, λοιπον, οντως μπηκαν πανω απο 2000 grafts σε μια περιοχη 35 cm2, σημαινει πυκνοτητα πανω απο 50 grafts ανα cm2.

Σε ρωτω, λοιπον, (οπως και ολους τους υπολοιπους)...

Αν αυτα ειναι τα αριθμητικα δεδομενα, ειναι αυτη η εικονα ικανοποιητικη; Ειναι αυτο το αποτελεσμα αξιο θαυμασμου;

Δεν μας νοιαζει το σχημα ή οι ανοικτοι κροταφοι ή το μεγαλο υψος (αυτα ηταν, μαλλον, "αναγκαια κακα" για την εξοικονομηση grafts).

Αυτο που μας νοιαζει ειναι η πυκνοτητα, η φυτρωση. Κατ' εμε, λοιπον, δεν ειναι η ενδεδειγμενη.
με βαση το σχολιο #45 δεν νομιζω πως τα 2000 grafts μπηκαν ολα στο hairline
 
Μπλουζα