Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

Flag17

Well-Known Member
35 τι εννοείς πυκνότητα?
Γιατί κάτω από 60 είναι πλέον χαμηλά και εμφανής η διαφορά.
Οπότε αν πάρεις max το 50% εκεί θα είσαι στα 30-35.
Εκεί είναι και το όριο(60g) για μια μμ φαντάσου.

Αλλά προσωπικά αν είχα πρόβλημα και δεν μου φτάνανε τα g,εάν γινόταν άριστη ομογενοποίηση δεν θα είχα απολύτως κανένα πρόβλημα να φαίνεται και λίγο αραιωμένη.
Το ίδιο λέμε 35 να μείνει μετά την επέμβαση λέω. Στα 35 ήδη φαίνεσαι με αραίωση πίσω, στα 30 νομίζω κατεβαίνεις πολύ για φιλέτο ειδικά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

hijikos

Active Member
Vlafo εντάξει μπορεί να επανέλθει μέχρι να κλήση χρόνο. Έτσι όπως είναι τώρα όμως για άλλη το ξεχνάει βάση φωτο
 

aeratos28

Just aeratos
Εννοείται πως η δοτρια δεν δείχνει αυτή τη στιγμή πως είναι για άλλη επέμβαση,συμφωνω και εγώ .τουλάχιστον από αυτές τις φωτό.χρονο+ για ασφαλή συμπεράσματα στο αν έχει δυνατότητα για επόμενο χειρουργείο αν χρειαστεί.
Vlafo εντάξει μπορεί να επανέλθει μέχρι να κλήση χρόνο. Έτσι όπως είναι τώρα όμως για άλλη το ξεχνάει βάση φωτο
 

Xristos87

Well-Known Member
η δοτρια ειναι αραιη, θυμιζει μεταμοσχευση σε καραφλη περιοχη τους πρωτους μηνες αναπτυξης των τριχων.
αν μεγαλωσει το μαλλι πιθανον δεν θα δειχνει ωραια, ειναι σαν αυτους π εχουν αραιωση και με το κοντο μαλλακι τους γλυκαινουν την αραιωση ενω αν μεγαλωσει το μαλλακι "αποκαλυπτονται" τα πρωτα σταδια της αα.

Αλλα τα ματια της κουκουβαγιας κ αλλα του @vlafo μαγκες μου...
 

aeratos28

Just aeratos
Καλά άστο να το πει κανένας άλλος ,αν ισχύει αυτό..δεν γίνεται να μιλάς εσύ και να κατηγορείς για πράγματα τα οποία έχεις κάνει σε μέγιστο βαθμό..στο νήμα του jacksmith που άνοιξε το παλικάρι να δείξει τη σφαγή στο κεφάλι του από το στριπ ,εσύ έγραφες ότι διάλεξες τον Αναστασάκη για τη φοβερή διαχείριση που κάνει στη δοτρια ο γιατρός και για τα μικρά εργαλεία που δουλεύει..ας δώσουμε λοιπόν και σε αυτόν εδώ τον φίλο τον tulkas,το διάστημα που δώσαμε στον jacksmith περίπου ένα χρόνο και τότε να κρίνουμε και δοτρια και ληπτρια και τα πάντα..αλλά μην ξεχνιόμαστε και στα δικά σου μάγκα μου......
η δοτρια ειναι αραιη, θυμιζει μεταμοσχευση σε καραφλη περιοχη τους πρωτους μηνες αναπτυξης των τριχων.
αν μεγαλωσει το μαλλι πιθανον δεν θα δειχνει ωραια, ειναι σαν αυτους π εχουν αραιωση και με το κοντο μαλλακι τους γλυκαινουν την αραιωση ενω αν μεγαλωσει το μαλλακι "αποκαλυπτονται" τα πρωτα σταδια της αα.

Αλλα τα ματια της κουκουβαγιας κ αλλα του @vlafo μαγκες μου...
 

Xristos87

Well-Known Member
ο
Καλά άστο να το πει κανένας άλλος ,αν ισχύει αυτό..δεν γίνεται να μιλάς εσύ και να κατηγορείς για πράγματα τα οποία έχεις κάνει σε μέγιστο βαθμό..στο νήμα του jacksmith που άνοιξε το παλικάρι να δείξει τη σφαγή στο κεφάλι του από το στριπ ,εσύ έγραφες ότι διάλεξες τον Αναστασάκη για τη φοβερή διαχείριση που κάνει στη δοτρια ο γιατρός και για τα μικρά εργαλεία που δουλεύει..ας δώσουμε λοιπόν και σε αυτόν εδώ τον φίλο τον tulkas,το διάστημα που δώσαμε στον jacksmith περίπου ένα χρόνο και τότε να κρίνουμε και δοτρια και ληπτρια και τα πάντα..αλλά μην ξεχνιόμαστε και στα δικά σου μάγκα μου......
οτι πεις αερατε...ΟΤΙ ΠΕΙΣ
 

oreo

Well-Known Member
Εκτός απο την παρακάτω φώτο η οποία μεν είναι απο την κλινική αλλά δεν είναι επαρκώς φωτισμένη υπάρχει κάποια άλλη της δότριας προ μετ ?
 

Συνημμένα

  • IMG-af282750e2187f3a848c2369503e1b5d-V.jpg
    IMG-af282750e2187f3a848c2369503e1b5d-V.jpg
    107.4 KB · Προβολές: 151

witcher

Well-Known Member
Εκτός απο την παρακάτω φώτο η οποία μεν είναι απο την κλινική αλλά δεν είναι επαρκώς φωτισμένη υπάρχει κάποια άλλη της δότριας προ μετ ?
Σε αυτή και ο φωτισμός είναι πιο σκοτεινός, αλλά και η δότρια είναι σε μεγαλύτερο μήκος. Θα πρέπει η αξιολόγηση του πριν-μετά να γίνει στις ίδιες συνθήκες (ίδιος φωτισμός, ίδιο μήκος) για ασφαλή συμπεράσματα.
 

oreo

Well-Known Member
Καλά δεν περιμένουμε ίδια εικόνα , αλλά να υπάρχουν μερικές φώτο σαν σημείο αναφοράς
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Καλά δεν περιμένουμε ίδια εικόνα , αλλά να υπάρχουν μερικές φώτο σαν σημείο αναφοράς
Ας αφήσει λοιπόν δότρια και λήπτρια να μακρύνουν και να φτάσουν τα επίπεδα των προ μμ φωτογραφιών και να κρίνουμε τον επόμενο μήνα (6ο) που θα ανεβάσει πάλι φωτογραφίες.
 

Tulkas

Member
Σε εξαγωγή 4000g πάντα το φιλέτο θα είναι το πιο αραιωμένο σε σχέση με τις υπόλοιπες περιοχές.
Αυτό είναι δεδομένο αλλά ο φίλος εδώ τα έχει πολύ κοντά τα μαλλιά.
Πόσα έχει να δώσει ακόμα ξέρουμε?
Από όσο θυμάμαι είπαμε για 2 εν δυνάμει μεταμοσχεύσεις. Συγκεκριμένα 13000grafts είχα αρχικά με πυκνότητα 120.
 
Τελευταία επεξεργασία:

nick90

Well-Known Member
Από όσο θυμάμαι μπορώ για 2 μελλοντικές μεταμοσχεύσεις. Συγκεκριμένα 13000grafts είχα αρχικά με πυκνότητα 120.
13000 η συνολική δότρια μάλλον, οχι αυτά που μπορείς να βγάλεις. Αν πάρεις το 50% και αφήσεις το υπόλοιπο 50% πίσω μένουν 6500g διαθέσιμα. και άντε να φτάσει τα 7000g-7500 με 60%. Εσύ πήρες τα 4000 από αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Tulkas

Member
Δεν θεωρώ τον εαυτό μου ειδικό για να κρίνω το μέχρι στιγμής αποτέλεσμα.

Αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι τα θετικά σχόλια που έλαβα ειδικά τον τελευταίο μήνα.

Ξανανεβάζω φωτογραφία Νοεμβρίου της δότριας εκεί όπου το μήκος είναι μεγαλύτερο και δεν υπήρξαν αρνητικά σχόλια.
IMG_20211113_100201.jpg


Σκοπεύω να περάσω κ από τον Τυρκαλα τις επόμενες μέρες για να δω τι θα πει κ ο ίδιος.

Επίσης θα ανεβάσω νέες και καθαρότερες φωτογραφίες αυτού του μήνα μήπως κ βγεί συμπέρασμα.
 

aeratos28

Just aeratos
Nick,μήπως κανείς λάθος? 200 τετρ εκατοστά είναι όλη η επιφάνεια της δοτριας και έχει σύνολο 13κ?
13000 η συνολική δότρια μάλλον, οχι αυτά που μπορείς να βγάλεις. Αν πάρεις το 50% και αφήσεις το υπόλοιπο 50% πίσω μένουν 6500g διαθέσιμα. και άντε να φτάσει τα 7000g-7500 με 60%. Εσύ πήρες τα 4000 από αυτά.
 
Μπλουζα