Tulkas, FUE 4010 grafts, 6-7/08/21

Tulkas

Member
Καλημέρα σε όλους και καλή χρονιά!
Εκλεισα πλέον τους 5 μήνες κ κάτι ψιλά (155 μέρες). Κουρεύτηκα πριν λίγες μέρες για να φαίνεται καλύτερα η όποια πρόοδος
Ακολουθούν οι φωτογραφίες:
IMG_20220112_093024.jpg
IMG_20220112_093102.jpg

IMG_20220112_092918.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Για τη φύτρωση θα συμφωνήσω αν και είναι πολύ κοντά τα μαλλιά.
Παίρνει τίποτα ο φίλος?
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν ειναι θέμα μάκρους μαλλιών, αλλά οτι δεν έχει εξελιχθεί αρκετά ακόμα. Θα περιμένει 2-3 μήνες ακόμα για την φύτρωση.
Είναι και θέμα μάκρους γιατί στα κοντά χάνει η πυκνότητα και έχεις εντελώς διαφορετική εικόνα από ότι στα μακρυά.
Αλλά συμφωνώ ότι τον πάει αργά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Είναι και θέμα μάκρους γιατί στα κοντά χάνει η πυκνότητα και έχεις εντελώς διαφορετική εικόνα από ότι στα μακρυά.
Αλλά συμφωνώ ότι τον πάει αργά.
Ναι εντάξει το μήκος παιζει ρόλο σίγουρα, αλλά συμφωνούμε οτι τον πάει αργά η φύτρωση καθώς έχει κενά. Καλύτερα ας τα αφήσει να μακρύνουν από εδώ και πέρα...
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό που βλέπω είναι ότι το φιλέτο της δοτριας έχει αραίωση επικυνδινα
Σε εξαγωγή 4000g πάντα το φιλέτο θα είναι το πιο αραιωμένο σε σχέση με τις υπόλοιπες περιοχές.
Αυτό είναι δεδομένο αλλά ο φίλος εδώ τα έχει πολύ κοντά τα μαλλιά.
Πόσα έχει να δώσει ακόμα ξέρουμε?
 

Flag17

Well-Known Member
Σε εξαγωγή 4000g πάντα το φιλέτο θα είναι το πιο αραιωμένο σε σχέση με τις υπόλοιπες περιοχές.
Αυτό είναι δεδομένο αλλά ο φίλος εδώ τα έχει πολύ κοντά τα μαλλιά.
Πόσα έχει να δώσει ακόμα ξέρουμε?
Όπως βλέπω τον φίλο δεν ξέρω κατά πόσο με μακρύ μαλλί στην δοτρια θα φαίνεται καλύτερος. Τώρα θα ελεγα παρότι έχει αραίωση είναι αρκετά ομοιομορφα
 

vlafo

Well-Known Member
Όπως βλέπω τον φίλο δεν ξέρω κατά πόσο με μακρύ μαλλί στην δοτρια θα φαίνεται καλύτερος. Τώρα θα ελεγα παρότι έχει αραίωση είναι αρκετά ομοιομορφα
Αν έχεις κάνει σωστά ομογενοποίηση της δότριας ναι δε θα φαίνεται διαφορά.
Εδώ σε τόσο κοντό μήκος δείχνει μια χαρά.
 

Flag17

Well-Known Member
Αν έχεις κάνει σωστά ομογενοποίηση της δότριας ναι δε θα φαίνεται διαφορά.
Εδώ σε τόσο κοντό μήκος δείχνει μια χαρά.
Κοίτα vlafo εγώ θεωρώ ότι μια δοτρια ακόμα και με 35 πυκνότητα αν έχει γίνει σωστή ομογενοποιηση μπορεί να δείχνει οκ
 

vlafo

Well-Known Member
Κοίτα vlafo εγώ θεωρώ ότι μια δοτρια ακόμα και με 35 πυκνότητα αν έχει γίνει σωστή ομογενοποιηση μπορεί να δείχνει οκ
35 τι εννοείς πυκνότητα?
Γιατί κάτω από 60 είναι πλέον χαμηλά και εμφανής η διαφορά.
Οπότε αν πάρεις max το 50% εκεί θα είσαι στα 30-35.
Εκεί είναι και το όριο(60g) για μια μμ φαντάσου.

Αλλά προσωπικά αν είχα πρόβλημα και δεν μου φτάνανε τα g,εάν γινόταν άριστη ομογενοποίηση δεν θα είχα απολύτως κανένα πρόβλημα να φαίνεται και λίγο αραιωμένη.
 

oreo

Well-Known Member
Σε ποιο μήνα συνήθως παίρνει μπρος η φύτρωση στους slow growers αν και λένε περίμενε τον 7ο αυτό δεν είναι κανόνας. Έχω την εντύπωση οτι το κινητό στις 2 πρώτες φώτο έχει αυτό το φίλτρο ωραιοποίησης που λειάνει ουσιαστικά την εικόνα και δεν φαίνονται οι λεπτομέρειες. Αν μπορείς φίλε Tulka κάποια πιο ευκρινή φωτογραφία απο hairline. Όπως και να έχει καλή συνέχεια.
 

Pan77

Active Member
Δότρια άψογη και είσαι ήδη στη φύτρωση.
Άσε πλέον τα μαλλιά να μεγαλώσουν για να αρχίσεις να βλέπεις τις διαφορές.

Η δότρια δεν είναι άψογη, ούτε καν σε καλή κατάσταση. Επίσης άλλες δότριες άλλων γιατρών που ηταν σε καλήτερη κατάσταση από του φίλου τις αποκάλεσες μακελιό. Κατά τα άλλα θίχτηκες όταν στο θέμα μου σου είπα ότι δεν είσαι αντικειμενικός...

Φίλε Tulka, εμένα η δότριά σου δεν μου φαίνεται καλή. Επίσης, απ'ότι φαίνεται και η φύτρωση δεν αρχίσει ακόμα ενώ θα έπρεπε. Τα ίδια θέματα έχω και εγώ και κάναμε την μμ στον ίδιο γιατρό. Εύχομαι τα πράγματα να πάνε καλύτερα στο μέλλον.
 

vlafo

Well-Known Member
Η δότρια δεν είναι άψογη, ούτε καν σε καλή κατάσταση. Επίσης άλλες δότριες άλλων γιατρών που ηταν σε καλύτερη κατάσταση από του φίλου τις αποκάλεσες μακελιό. Κατά τα άλλα θίχτηκες όταν στο θέμα μου σου είπα ότι δεν είσαι αντικειμενικός...

Φίλε Tulka, εμένα η δότριά σου δεν μου φαίνεται καλή. Επίσης, απ'ότι φαίνεται και η φύτρωση δεν αρχίσει ακόμα ενώ θα έπρεπε. Τα ίδια θέματα έχω και εγώ και κάναμε την μμ στον ίδιο γιατρό. Εύχομαι τα πράγματα να πάνε καλύτερα στο μέλλον.
Εσύ πρέπει να μου κάνεις πλάκα σίγουρα δεν εξηγείται αλλιώς.
Ξέρω πολύ καλά τι είπα και δεν παίρνω τίποτα πίσω,άλλο αν πολλές φορές δεν θέλω να κλιμακώνω την κατάσταση.

Εσύ από την πρώτη στιγμή φωνάζεις και ωρύεσαι και σου λεμε θα μιλήσουμε μετά στους 8 μήνες,αλλά θέλεις τη δότρια άριστη από τον 1ο μήνα και μου παρέθεσες και συγκεκριμένο αποτέλεσμα.
Αντικειμενικός φίλε δεν περιμένω από σένα να με κρίνεις,που δεν μπορείς να κρίνεις πότε πρέπει να μιλάς.

Σε ρώτησα λοιπόν.
Το γιατρό σου τον πήρες ένα τηλέφωνο να του τα πεις όλα αυτά και να του κάνεις τα παράπονα σου να δούμε τι θα σου πει?

Ακόμα περιμένω απάντηση.

Η δότρια του είναι μια χαρά και είναι μόνο στους 5 μήνες.
Εσύ θα ήθελες δότρια επιστημονικής φαντασίας,να βγάζεις 4k αλλά η εικόνα να είναι σαν μην τα έβγαλες ποτέ.

Ωραία εικόνα αυτή και εγώ θα την ήθελα.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα