Tropheus, fue, 1860 grafts (πύκνωση & κατέβασμα hairline), 29-30/12/2011

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Souzie είπε:
Συμφωνώ ότι ο υγιής ανταγωνισμός λειτουργεί υπέρ της καλύτερης ποιότητας των υπηρεσιών αλλά και της τσέπης των ασθενών γι’αυτό και η HDC μετά από προβληματισμό θα δώσει στα μέλη και αναγνώστες του φόρουμ 15% έκπτωση στις τιμές καταλόγου μέχρι τέλος Μαρτίου.

πολυ καλη η προσφορα...μπραβο!(μακαρι να ηταν μονιμα ετσι :p)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

Τροφεα τωρα με την δευτερη μεταμόσχευση φοράς ξανα το καπέλο στο χωρο εργασίας σου ή δεν φαινεται το κατεβασμα στην hairline που έχεις κάνει;
 

Adriano

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

giannis13 είπε:
πολυ καλη η προσφορα...μπραβο!(μακαρι να ηταν μονιμα ετσι :p)
Πολύ καλή προσφορά θα ήταν αν το συνολικό κόστος για εμάς θα έπεφτε 30-40% Γιάννη.Χειαστούς ολική ρήξη έκανε ένας φίλος μου σε ιδιωτική κλινική και τόσα λεφτά δεν του πήραν.
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

Adriano είπε:
Πολύ καλή προσφορά θα ήταν αν το συνολικό κόστος για εμάς θα έπεφτε 30-40% Γιάννη.Χειαστούς ολική ρήξη έκανε ένας φίλος μου σε ιδιωτική κλινική και τόσα λεφτά δεν του πήραν.

συμφωνω απλα με βαση τις τιμες που παιζουν ειναι μια καλη μειωση αυτη....
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

3 μήνες και 10 μέρες μετά τη δεύτερη μεταμόσχευση και τα πρώτα μαλλάκια έχουν κάνει την εμφάνισή τους.
Αναφέρομαι στα μαλλάκια της hairline γιατί τα άλλα που είναι μέσα στα προϋπάρχοντα (μαλλάκια για την πύκνωση) είναι δύσκολο να γίνουν αντιληπτά με το μάτι ...

Δεν ανεβάζω ακόμα φωτογραφίες μέχρι να γίνει εμφανής και έντονη η διαφορά πάντως κρατάω φωτογραφικό αρχείο και πιστεύω ότι στα τέλη του τρέχοντος μήνα θα
έχω μια πρώτη εικόνα για το που πάει το πράγμα ...
 

akis30

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

φιλε , εκανες κατεβασμα κ μετα πυκνωση , κ ακολουθεις κ θεραπειες.η δουλεια κ το αποτελεσμα θα παει μια χαρα.θυμασαι ποσα grafts ανα cm2 εβαλες αναμεσα στα ηδη μεταμοσχευμενα?καλα αποτελεσματα κ καλες γιορτες.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

4 μήνες μετά ...

Με μια μικρή καθυστέρηση ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από την περιοχή των κροτάφων...
Όσο αφορά την πύκνωση επειδή τα νέα μαλλάκια είναι ακόμη πολύ μικρά δεν είμαι σε θέση να αξιολογήσω τα αποτελέσματα...
Σε λίγες μέρες (που θα έχω και περισσότερο χρόνο) θα τραβήξω φωτογραφίες στην ίδια οπτική γωνία με αυτές που υπάρχουν στις φωτογραφίες του αρχικού post για να φανεί και το αποτέλεσμα της πύκνωσης.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

μια χαρα σε βλεπω φιλε.Αν κ συνεχιζω να πιστευω οτι δεν χρειαζοσουν 2η μεταμοσχευση.Οσο για την πυκνωση την βλεπω αρκετα καλη.Σιγουρα δεν εχεις την πυκνωση που ειχες στα 18 σου,αλα ειναι αρκετα καλη.
 
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
4 μήνες μετά ...

Με μια μικρή καθυστέρηση ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από την περιοχή των κροτάφων...
Όσο αφορά την πύκνωση επειδή τα νέα μαλλάκια είναι ακόμη πολύ μικρά δεν είμαι σε θέση να αξιολογήσω τα αποτελέσματα...
Σε λίγες μέρες (που θα έχω και περισσότερο χρόνο) θα τραβήξω φωτογραφίες στην ίδια οπτική γωνία με αυτές που υπάρχουν στις φωτογραφίες του αρχικού post για να φανεί και το αποτέλεσμα της πύκνωσης.

ρε φίλε εμένα μου φαίνεσαι βούρτσας.Πολύ καλός μπράβο
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

Αν και σχετικά νωρίς η 2η μεταμόσχευση φαίνεται να διορθώνει κάποιες ατέλειες που τουλάχιστον εγώ έβλεπα...

Είναι βέβαιο ότι η πυκνότητα έχει βελτιωθεί και θα συνεχίσει αλλά δε θα φτάσει αυτό που φανταζόμουν όταν ξεκίνησα να κάνω μεταμοσχεύσεις και αυτό, όπως έχω πει πολλές φορές,
δεν είναι μόνο θέμα καλού - κακού γιατρού αλλά θέμα τεχνολογίας στις μεταμοσχεύσεις.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Αν και σχετικά νωρίς η 2η μεταμόσχευση φαίνεται να διορθώνει κάποιες ατέλειες που τουλάχιστον εγώ έβλεπα...

Είναι βέβαιο ότι η πυκνότητα έχει βελτιωθεί και θα συνεχίσει αλλά δε θα φτάσει αυτό που φανταζόμουν όταν ξεκίνησα να κάνω μεταμοσχεύσεις και αυτό, όπως έχω πει πολλές φορές,
δεν είναι μόνο θέμα καλού - κακού γιατρού αλλά θέμα τεχνολογίας στις μεταμοσχεύσεις.
φιλε tropheus εσυ εχεις ενα πλεονεκτημα σε σχεση με τους περισσοτερους εδω μεσα.Εφτασες 40 και δεν ειχες τεραστιο προβλημα.Οι περισσοτεροι απο εδω,στα 40 σιγουρα θα ειναι σε χειροτερη κατασταση απο οτι ησουν εσυ(συμφωνα με τις φωτογραφιες παντα).Απο οτι εχεις πει,εχεις κ δυνατη δοτρια.Απο εκει κ περα με 1 σοβαρη μεταμοσχευση θα ησουν μια χαρα.Το οτι εκανες 2η μεταμοσχευση ειναι καθαρα δικο σου θεμα.Σιγουρα αν πεις σε καποιον οτι σε τοσο χρονικο διαστημα εκανες κ 2η μεταμοσχευση θα σκεφτοταν 2 πραγματα........1 ειναι οτι ειχες μεγαλο προβλημα κ δεν σε εφτανε μονο 1 μεταμοσχευση .2 οτι δεν πηγε καλα η 1η μεταμοσχευση.Κατα την αποψη μου ειναι λαθος κ οτι εχεις στην θεραπεια σου τοσο δυνατα φαρμακα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

ΜΙΚΕΣ είπε:
φιλε tropheus εσυ εχεις ενα πλεονεκτημα σε σχεση με τους περισσοτερους εδω μεσα.Εφτασες 40 και δεν ειχες τεραστιο προβλημα.Οι περισσοτεροι απο εδω,στα 40 σιγουρα θα ειναι σε χειροτερη κατασταση απο οτι ησουν εσυ(συμφωνα με τις φωτογραφιες παντα).Απο οτι εχεις πει,εχεις κ δυνατη δοτρια.Απο εκει κ περα με 1 σοβαρη μεταμοσχευση θα ησουν μια χαρα.Το οτι εκανες 2η μεταμοσχευση ειναι καθαρα δικο σου θεμα.Σιγουρα αν πεις σε καποιον οτι σε τοσο χρονικο διαστημα εκανες κ 2η μεταμοσχευση θα σκεφτοταν 2 πραγματα........1 ειναι οτι ειχες μεγαλο προβλημα κ δεν σε εφτανε μονο 1 μεταμοσχευση .2 οτι δεν πηγε καλα η 1η μεταμοσχευση.Κατα την αποψη μου ειναι λαθος κ οτι εχεις στην θεραπεια σου τοσο δυνατα φαρμακα.

Είναι αλήθεια ότι γενικά με τα μαλλιά ήμουν περισσότερο τυχερούς από πολλούς που στα 40+ έχουν πολύ λιγότερα από εμένα.
Το ότι δε με ικανοποίηση το αποτέλεσμα της 1ης μεταμόσχευσης οφείλεται εν μέρη και στο γεγονός ότι ζήτησα επίμονα μια hairline πολύ πολύ διαφορετική από αυτή που μου πρότειναν στην HDC.
Θυμάμαι μάλιστα ότι συζητούσαμε για τουλάχιστον 2 ώρες τη σχεδίαση της hairline με την κλινική να υποστηρίζει ότι ζητούσα υπερβολικά χαμηλη hairline και εμένα να υποστηρίζω ότι η κλινική πρότεινε
μια hairline πολύ ψηλά.
Τελικά έγινε ένας συμβιβασμός ... Παρόλο αυτά ακόμα και σε ξένα forum να ψάξεις δε θα βρεις εύκολα τόσο επιθετική σχεδίαση ... Το οποίο βέβαια είχε και τα ανάλογα αποτελέσματα καθώς υπάρχουν σημεία που δεν
έχουν καμία υποστήριξη από τα προγενέστερα μαλλιά μου. Έτσι έκρινα τη δεύτερη μεταμόσχευση απαραίτητη ...
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
4 μήνες μετά ...
Με μια μικρή καθυστέρηση ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από την περιοχή των κροτάφων...
Όσο αφορά την πύκνωση επειδή τα νέα μαλλάκια είναι ακόμη πολύ μικρά δεν είμαι σε θέση να αξιολογήσω τα αποτελέσματα...
Σε λίγες μέρες (που θα έχω και περισσότερο χρόνο) θα τραβήξω φωτογραφίες στην ίδια οπτική γωνία με αυτές που υπάρχουν στις φωτογραφίες του αρχικού post για να φανεί και το αποτέλεσμα της πύκνωσης.
Trofea αναμενουμε και τις επομενες φωτογραφιες σου, λογικά στο πενταμηνο θα έχεις μια σχεδόν σαφή εικόνα για τα αποτελέσματα της δευτερης μεταμόσχευσης. Εαν σου είναι εύκολο θα ήθελα και την προσωπική σου άποψη συκγκρητικά με την πρώτη μεταμόσχευση που έκανες και κατα πόσο νιώθεις ικανοποιημένος που προχώρησες τόσο άμεσα χρονικά στην δευτερη.
 

nekon

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

tropheus καλη επιτυχια.θελω να μας πεις οποτε μπορεις τον λογο σου στα θυλακια.εγω στα πρωτα 2200 grafts που εχω δωσει ειχα 2,45.με δοτρια αρκετα δυνατη σαν τη δικη σου.ποσα τριχοθυλακια πιστευεις οτι μπορω να παρω σε συναρτηση οτι κουρευω πολυ κοντο το μαλλι..
 

koskar

Member
RE: Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline H*C 29-12-11 (tropheus)

koskar είπε:
tropheus είπε:
4 μήνες μετά ...
Με μια μικρή καθυστέρηση ανεβάζω κάποιες φωτογραφίες από την περιοχή των κροτάφων...
Όσο αφορά την πύκνωση επειδή τα νέα μαλλάκια είναι ακόμη πολύ μικρά δεν είμαι σε θέση να αξιολογήσω τα αποτελέσματα...
Σε λίγες μέρες (που θα έχω και περισσότερο χρόνο) θα τραβήξω φωτογραφίες στην ίδια οπτική γωνία με αυτές που υπάρχουν στις φωτογραφίες του αρχικού post για να φανεί και το αποτέλεσμα της πύκνωσης.
Trofea αναμενουμε και τις επομενες φωτογραφιες σου, λογικά στο πενταμηνο θα έχεις μια σχεδόν σαφή εικόνα για τα αποτελέσματα της δευτερης μεταμόσχευσης. Εαν σου είναι εύκολο θα ήθελα και την προσωπική σου άποψη συκγκρητικά με την πρώτη μεταμόσχευση που έκανες και κατα πόσο νιώθεις ικανοποιημένος που προχώρησες τόσο άμεσα χρονικά στην δευτερη.
Τροφεα λογικά τωρα θα εχεις μια πιο αξιόπιστη εικόνα για το αποτέλεσμα της δευτερης μεταμόσχευσης.
Ελπίζω να μην μας έχεις ξεχασεις καθώς διαπιστώνω πολλά άπό τα παλιά μελη του forum έχουν δυστυχώς "χαθεί".
 

giannis1991

Well-Known Member
RE: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

δεν νομιζω να εχουν ''χαθει'' κοσκαρ...απλα πλεον μονο παρακολουθουμε οι περισσοτεροι,τι να γραφουμε τα ιδια και τα ιδια...και καπου ολο αυτο σε κουραζει θα το δεις και εσυ στην πορεια...
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Η αλήθεια είναι ότι λόγο μετακόμισης μόλις προχθές μου ξανασύνδεσαν το τηλέφωνο στη νέα μου οικία ...
Πράγματι όμως όπως λέει και ο Γιάννης λέμε τα ίδια και τα ίδια ξανά και ξανά και κάπου καταντάει κουραστικό. Άσε που πολλές φορές γινόμαστε και γραφικοί ...

Όσο αφορά την εξέλιξη της 2ης μεταμόσχευσης. Πλέον είμαι 6 μήνες μετά. Τα νέα μαλλάκια έχουν βγει η πυκνότητα έχει βελτιωθεί και ίσως να βελτιωθεί και λίγο ακόμα
ενώ οι όποιες ατέλειες στη hairline έχουν επίσης εξομαλυνθεί.
Για φωτογραφίες θεωρώ ότι δε θα φανεί κάποια διαφορά όσο αφορά την πύκνωση θα φανεί όμως η διαφορά στη hairline και για αυτό το λόγο θα ανεβάσω φωτογραφίες μέσα στις
επόμενες μέρες.

Τα μαλλάκια από τη 2η μεταμόσχευση δεν είναι τόσο σγουρά όσο ήταν στην πρώτη αλλά για να έχω πιο σίγουρη εικόνα θα πρέπει να περιμένω λίγο ακόμα.
Το συνολικό αποτέλεσμα από 1η και 2η μεταμόσχευση με αφήνει ικανοποιημένο σε ένα ποσοστό 70%.
Για αυτό δεν ευθύνεται η κλινική που θεωρώ ότι έκανε τη δουλειά της όσο το δυνατόν καλύτερα αλλά όπως έχω γίνει κουραστικός να λεω και να επαναλαμβάνω : η τεχνολογία
των μεταμοσχεύσεων είναι ακόμα πολύ πίσω παγκοσμίως !!!

Να πω ότι τα Χριστούγεννα που θα μας έρθουν είναι πολύ πιθανό να μεταβώ και πάλι στην Κύπρο καθώς σκοπεύει να κάνει μεταμόσχευση ο αδερφός μου. Σε αυτή την περίπτωση
πιθανώς να προβώ και εγώ σε μια ακόμα μικρότερη μεταμόσχευση αφού πρώτα συζητήσουμε και αξιολογήσουμε μαζί με τους γιατρούς της HDC για το τι περιθώρια υπάρχουν για ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση της εικόνας των μαλλιών μου...
 

giannis1991

Well-Known Member
RE: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

τροφ μηπως σε εχει πιασει μια μανια με τα μαλλια???ρε συ χτυπα ξυλο πρεπει να κοψεις τη ντουτα μετα τι θα κανεις???και το οικονομικο τοσο αδιαφορο σου ειναι???εγω στη θεση σου οχι μονο θα τα αφηνα αλλα θα ημουν τρισευτυχισμενος και αν ειχα καποιο προβλημα μπορει να χρησιμοποιουσα και λιγο κονσιλερ...
 

tropheus

Well-Known Member
RE: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

giannis1991 είπε:
τροφ μηπως σε εχει πιασει μια μανια με τα μαλλια???ρε συ χτυπα ξυλο πρεπει να κοψεις τη ντουτα μετα τι θα κανεις???και το οικονομικο τοσο αδιαφορο σου ειναι???εγω στη θεση σου οχι μονο θα τα αφηνα αλλα θα ημουν τρισευτυχισμενος και αν ειχα καποιο προβλημα μπορει να χρησιμοποιουσα και λιγο κονσιλερ...

Εννοείται ότι έχω μανία με τα μαλλιά ... Αν πρέπει να κόψω τη duta σίγουρα τα αποτελέσματα θα είναι καταστροφικά για τα μαλλάκια.
Όσο για το οικονομικό σίγουρα δε μου είναι αδιάφορο αλλά τα πάθη (και τα λάθη) πληρώνονται ...
 

akis30

New Member
RE: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

τροφεα-χωρις να ειμαι υπερψαγμενος- το 2 x 0.5mg Dutasteride/day δεν ειναι λιγο too much?
 
Μπλουζα