Tropheus, fue, 1860 grafts (πύκνωση & κατέβασμα hairline), 29-30/12/2011

tropheus

Well-Known Member
Ένα ακριβώς χρόνο μετά την πρώτη μεταμόσχευση πάμε για τη δεύτερη ...

Στόχος είναι :

- η βελτίωση της πυκνότητας στην περιοχή που μπήκαν τα μοσχεύματα της πρώτης επέμβασης

- ένα ελαφρύ κατέβασμα της hairline

Στην πρώτη φώτο που ακολουθεί το μαλλί φαίνεται πολύ πλούσιο ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !!! Στην 2η και 3η φώτο τα μαλλιά είναι χτενισμένα με τρόπο ώστε να φαίνεται το πόσο φτωχή είναι η περιοχή των κροτάφων ...

Τελικά οι φώτο είναι μεγάααααααααλες απαατες. Μόνο το live μπορεί να σου δώσει την πραγματική εικόνα ...

Θα ακολουθήσουν και άλλες ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Άλλες δύο με τα μαλλάκια χτενισμένα προς τα πάνω ...
 

max_os

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

φιλε μου χρονια πολλά και καλή χρονια
είσαι επίμονος, τελειομανής, απαιτητικός και καλά κάνεις γιαυτό σου ευχομαι τη ΜΕΓΙΣΤΗ δυνατή επιτυχία.
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Φιλε τροφεα όπως ήδη γνωρίζεις, μια μεταμόσχευση δεν προκειται να σου δωσει την φυσική πυκνότητα που είχες στα 20.
Απλως δινει μια density illusion όπως το λένε και στα ξένα forums. Και αυτο το έχεις πετύχει οποτε μην αγχωνεσαι.
Καλή επιτυχία για αυριο και να εισαι συντηριτικός στο κατεβασμα της hairline :)
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

καλη επιτυχια και απο μενα...το οτι δεν εμεινες και τοσο ικανοποιημενος αλλα ξαναπροτιας την ιδια κλινικη κατι μου λεει...οτι παρολαυτα σου εδειξαν οτι αξιζουν μια 2η ευκαιρια...
οι κροταφοι σου φαινονται αραιοι ομως με το ματι?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Καλη επιτυχεια tropheus.
δεν βλεπω πολυτριχα,ειναι ιδεα μου?
απο κατευθυνση πως πανε?ακολουθουν τα υπολοιπα?
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Καλη επιτυχια σου ευχομαι και απο μενα τροφεα,αν και αν πιανουν ολες οι ευχες τοτε εχεις αποθεμα απο αυτες,Εγω με την σειρα μου θελω να ρωτησω αν θα κανει την τελευταια επεμβαση ο Γεωργιου στην hdc η θα την πραγματοποιησει ο Μαρας?Ακομα μιας και εισαι στο νησι καλο ειναι να μας ενημερωσεις και τι γινετε με την περιπτωση του Γεωργιου καθως και του Κωνσταντινιδη με τις φημες για αποχωρηση.Τελος θα ηθελα να σε ρωτησω ποια ειναι η αποψη της εταιριας για το αποτελεσμα σου και αν σου προτειναν καποια διορθωτικη κινηση για το πρωτο αποτελεσμα,η καποια καλυτερη τιμη,η θεωρουν οτι δεν ειχες απωλειες στην πρωτη επεμβαση,αν και οπως μαλλον γνωριζεις η fue εχει καποια απωλεια θυλακων στην εξαγωγη γυρω στο 10% παντα και σε ολους τους γιατρους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας :)

Η επέμβαση θα πραγματοποιηθεί αύριο και μεθαύριο και θα την αναλάβει ο Κυριάκος Μάρας. Τον συνάντησα σήμερα και μιλήσαμε ...
Εκτίμησε ότι για πύκνωση θα απαιτηθούν 800 - 1000 grafts στην περιοχή των κροτάφων και άλλα 1000 περίπου grafts για τη hairline. Τα ακριβή νούμερα θα
τα δούμε στην πράξη...

Προσωπικά πιστεύω στην ικανότητα του γιατρού αλλά και της υπόλοιπης ομάδας γύρω από αυτόν.
Περισσότερα θα μπορέσω να πω αύριο το απόγευμα όπου θα έχει ολοκληρωθεί η πρώτη φάση της διαδικασίας (πύκνωση).

Και επειδή δέχομαι πολλά μηνύματα να πω ότι : ΟΛΟΙ ΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ...
Εδώ θα είμαστε (πρώτα ο Θεός) να τα συζητήσουμε ...
 

hair_dreamer

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Πολυ σωστο αυτο που λες για το επιτελειο γιατι το 80% πιστευει οτι η μεταμοσχευση ειναι καθαρα θεμα γιατρου αλλα αν αποκτησεις εμπειρια απο μεταμοσχευση θα καταλαβεις οτι στην ουσια περα απο την κατευθυνση και τους υποδοχεις τις τριχας που ειναι καθαρα θεμα γιατρου,η επιβιωση του θυλακα στην τοποθετηση ειναι καθαρα θεμα επιτελειου.Εχει τυχει στους κορυφαιους γιατρους του κοσμου να εχουν ασχημα αποτελεσματα οταν επιχειρησαν να κανουν επεμβαση σε συνεργαζομενες κλινικες εκτος της χωρας τους με διαφορετικο επιτελειο(δουλευοντας με το επιτελειο της τοπικης κλινικης που συνεργαστηκαν).Δηλαδη κατα την γνωμη μου οσο προσοχη δινουμε στον γιατρο αλλη τοση ακριβως θα πρεπει να δωσουμε και στο επιτελειο που εχει,οποτε υποθετω πως σιγουρα θα το ελαβες αυτο υπ οψιν για να προτιμησεις ξανα την ιδια κλινικη.
 

akis30

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

πυκνωση.... η πιο μαγικη λεξη του site ... μετα απο ξεκοκκαλιασμα των εμπειριων ολων των παιδιων , πιστευω πως η επιτυχια ειναι δεδομενη (εγω στα 33 σκεφτομαι την big3 κ αργοτερα βλεπουμε , εχω ιδιο θεμα με το g-tsak)
. καλη επιτυχια ... k χρονια πολλα με υγεια κ.... υγειη grafts ;D
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Εκτίμησε ότι για πύκνωση θα απαιτηθούν 800 - 1000 grafts στην περιοχή των κροτάφων και άλλα 1000 περίπου grafts για τη hairline. Τα ακριβή νούμερα θα τα δούμε στην πράξη...
Trofea για την πύκνωση που αναφερεις μπροστά θα χρειαστεί να κουρευτείς "γουλί" ή θα αφήσεις τα μαλλάκια σου ώς έχουν;;;
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Καλή τύχη και απο εμένα. Ενημέρωσε μας για την όλη διαδικασία με τον γνωστό γλαφυρό σου τρόπο, και ξεκαθάρισε μας τι έχει γίνει με τους γιατρούς εκεί, απλά για να ξέρουμε.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Μόλις τελειώσαμε ένα μεγάλο κομμάτι από την πρώτη φάση της πύκνωσης.
Τοποθετήθηκαν 760 grafts στην περιοχή των κροτάφων ενώ αύριο θα τοποθετηθούν άλλα 200 grafts περίπου ενώ θα προχωρήσουμε και στο κομμάτι της hairline.

Στην κλινική έφτασα στις 8 το πρωϊ και έφυγα στις 6:30 το απόγευμα.
Η τοποθέτηση των μοσχευμάτων έγινε χωρίς να χρειαστεί να ξυρίσω το κεφάλι στην περιοχή των κροτάφων !!! Έγινε απλά με ένα μικρό κούρεμα καθώς όπως φαίνεται και στις φώτο που ανέβασα στο πρώτο post το μαλλί ήταν αφάνα.

Να τονίσω ότι καθόλη τη διάρκεια της διαδικασίας ο γιατρός Κυριάκος Μάρας ήταν παρόν και πρόθυμος να μου λύσει οποιαδήποτε απορία δείχνοντας ότι εκτός των άλλων είναι και εξαίρετος χαρακτήρας.

Να πω και κάτι ακόμα που τιμά την κλινική ... Χωρίς καμία δυσκολία δέχτηκαν τον προβληματισμό μου για το θέμα της πυκνότητας στους κροτάφους και ανέλαβαν την "αποκατάσταση" της περιοχής χωρίς οικομική επιβάρυνση για εμένα. Ακόμα όμως πιο σημαντικό είναι ότι με απέτρεψαν στο να κατεβάσω πολύ τη hairline καθώς κρίνουν ότι το μέτωπο θα δείχνει πολύ μικρό. Αυτό σημαίνει λιγότερα grafts προς τοποθέτηση και άρα λιγότερα έσοδα για αυτούς.
Προσωπικά το εκτιμώ πάρα πολύ αυτό και θα ήταν άδικο να μην το αναφέρω.

Δε θα ανεβάσω φώτο ακόμα αλλά θα το κάνω μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία ...
 

max_os

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
......

Να τονίσω ότι καθόλη τη διάρκεια της διαδικασίας ο γιατρός Κυριάκος Μάρας ήταν παρόν και πρόθυμος να μου λύσει οποιαδήποτε απορία δείχνοντας ότι εκτός των άλλων είναι και εξαίρετος χαρακτήρας.

Να πω και κάτι ακόμα που τιμά την κλινική ... Χωρίς καμία δυσκολία δέχτηκαν τον προβληματισμό μου για το θέμα της πυκνότητας στους κροτάφους και ανέλαβαν την "αποκατάσταση" της περιοχής χωρίς οικομική επιβάρυνση για εμένα. Ακόμα όμως πιο σημαντικό είναι ότι με απέτρεψαν στο να κατεβάσω πολύ τη hairline καθώς κρίνουν ότι το μέτωπο θα δείχνει πολύ μικρό. Αυτό σημαίνει λιγότερα grafts προς τοποθέτηση και άρα λιγότερα έσοδα για αυτούς.
Προσωπικά το εκτιμώ πάρα πολύ αυτό και θα ήταν άδικο να μην το αναφέρω.
Τροφέα, καλησπέρα καλή επιτυχία και στις δύο συνεδρίες.
Συμφωνώ για τον Μάρα και επαυξάνω όπως επίσης συμφωνώ και στο (μη) κατέβασμα της hairline σου.
Πιστεύω να έχεις ένα αποτελεσμα που να σε αφήσει ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένο.
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Η τοποθέτηση των μοσχευμάτων έγινε χωρίς να χρειαστεί να ξυρίσω το κεφάλι στην περιοχή των κροτάφων !!! Έγινε απλά με ένα μικρό κούρεμα καθώς όπως φαίνεται και στις φώτο που ανέβασα στο πρώτο post το μαλλί ήταν αφάνα.
Αυτό ήτανε δική σου επιλογη;
Το αναφερω διότι συνηθως προτεινεται να είναι ξυρισμένη η περιοχή, ειδικά όταν τα grafts τοποθετούνται για πύκνωση ώστε να διευκολύνεται και το έργο του γιατρού.
Συμφωνω για το μη κατεβασμα της hairline καθώς μπορεί να δημιουργήσεις νέες περιοχές που θα θέλουν μετά πύκνωση και πάει λέγοντας....
Εστιασε αποκλειστικά στην πύκνωση και όχι σε επέκταση!!!!!!
Καλή συνέχεια για αύριο.
 
Μπλουζα