Tropheus, fue, 1860 grafts (πύκνωση & κατέβασμα hairline), 29-30/12/2011

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

sakis9282 είπε:
Στην περίπτωση σου όλα πήγαν καλά με την κορούλα σου.Δεν ξέρω αν πρέπει να ενθαρύνουμε να παίρνει κάποιος fina σε διάρκεια τεκνοποίησης,έστω και 0.5% να υπάρχει μια πιθανότητα σε κάποιον να πάει κάτι στραβά νομίζω δεν αξίζει το ρίσκο σε τέτοια σημαντικά θέματα ζωής.
Παιδιά σε αυτά τα θέματα δεν πρέπει να παίζουμε. Εννοειται ότι ολοι μας εδώ έχουμε εμμονη με τα μαλλάκια μας όμως υπάρχουν και κάποια όρια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Επανέρχομαι στο θέμα της μεταμόσχευσης ...
Πρώτα από όλα να τονίσω ότι η μεταμόσχευση έγινε στις 29 και 30 του Δεκέμβρη όταν ο γιατρός Μιχάλης Γεωργίου ανήκε ακόμα στο δυναμικό της HDC.

Ήταν προσωπική μου απόφαση την επέμβαση να μου την κάνει ο γιατρός Κυριάκος Μάρας αν και όταν είχα κλείσει την ημερομηνία για τη μεταμόσχευση είχα κανονίσει
με τον υπεύθυνο της HDC κ.Θεόδωρο Φιούρη να μου την κάνει ο κ.Γεωργίου.

Ο λόγος που τελικά αποφάσισα να κάνω την επέμβαση με τον κ.Μάρα είχε να κάνει με :

- Την εμπιστοσύνη μου στο συγκεκριμένο πρόσωπο το οποίο είχα γνωρίσει και στην πρώτη μεταμόσχευση.
- Την εμπιστοσύνη μου στην εταιρία και στη συνολική δουλειά που γίνεται εκεί. Σε μια μεταμόσχευση συμμετέχει πολύς κόσμος και όχι μόνο ένα άτομο !
- Στην μετέπειτα υποστήριξη την οποία θέλω να έχω αλλά και ήδη βίωσα στη δεύτερη επέμβαση που έκανα.

Όσο αφορά το θέμα μεταξύ των δύο γιατρών (Μάρας, Γεωργίου) παρόλο ότι τους έχω βιώσει από κοντά θεωρώ ότι η σύγκριση είναι άτοπη και ότι θα αδικούσε και τους δυο γιατρούς.
Οι μεγαλύτερες κλινικές του κόσμου έχουν ως brand name ένα μεγάλο όνομα το οποίο σπανίως συμμετέχει ενεργά στη διαδικασία μιας μεταμόσχευσης.
Το θέμα είναι αν εμπιστεύεσαι την εκάστοτε εταιρεία και τη συνολική δουλειά που κάνει.
 

kos1987

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!
Σε αλλο θεμα ανεφερες οτι η ντουτα "Έχει ισχυρές παρενέργειες στη libido και στην ποιότητα της στύσης αλλά και αρκετές άλλες οι οποίες δεν είναι αμελητέες."
Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος? (και τη δοση που παιρνεις).
Thanks.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

kos1987 είπε:
tropheus καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!
Σε αλλο θεμα ανεφερες οτι η ντουτα "Έχει ισχυρές παρενέργειες στη libido και στην ποιότητα της στύσης αλλά και αρκετές άλλες οι οποίες δεν είναι αμελητέες."
Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος? (και τη δοση που παιρνεις).
Thanks.

Μια άλλη παρενέργεια την οποία βίωσα σε μικρό βαθμό είναι η απώλεια ούρων μετά το τέλος της ούρησης προφανώς λόγω συρρίκνωσης του προστάτη.
Επίσης στις αρχές που λάμβανα το φάρμακο είχα ενοχλητικούς πόνους στους όρχεις που ευτυχώς σταδιακά υποχώρησαν και τελικά εξαφανίστηκαν.

Όσο αφορά τη δοσολογία εδώ και 3 περίπου μήνες ανέβηκα και παίρνω 1mg την ημέρα (2 καψάκια).
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Μια άλλη παρενέργεια την οποία βίωσα σε μικρό βαθμό είναι η απώλεια ούρων μετά το τέλος της ούρησης προφανώς λόγω συρρίκνωσης του προστάτη.
Επίσης στις αρχές που λάμβανα το φάρμακο είχα ενοχλητικούς πόνους στους όρχεις που ευτυχώς σταδιακά υποχώρησαν και τελικά εξαφανίστηκαν.

Όσο αφορά τη δοσολογία εδώ και 3 περίπου μήνες ανέβηκα και παίρνω 1mg την ημέρα (2 καψάκια).

ρε τροφ με το αβονταρτ και αυτες τις δοσεις εχεις στυσεις κανονικα???ή παιρνεις συμπληρωματα καθε φορα?
 

Lazaros

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Επανέρχομαι στο θέμα της μεταμόσχευσης ...
Πρώτα από όλα να τονίσω ότι η μεταμόσχευση έγινε στις 29 και 30 του Δεκέμβρη όταν ο γιατρός Μιχάλης Γεωργίου ανήκε ακόμα στο δυναμικό της HDC.

Ήταν προσωπική μου απόφαση την επέμβαση να μου την κάνει ο γιατρός Κυριάκος Μάρας αν και όταν είχα κλείσει την ημερομηνία για τη μεταμόσχευση είχα κανονίσει
με τον υπεύθυνο της HDC κ.Θεόδωρο Φιούρη να μου την κάνει ο κ.Γεωργίου.

Ο λόγος που τελικά αποφάσισα να κάνω την επέμβαση με τον κ.Μάρα είχε να κάνει με :

- Την εμπιστοσύνη μου στο συγκεκριμένο πρόσωπο το οποίο είχα γνωρίσει και στην πρώτη μεταμόσχευση.
- Την εμπιστοσύνη μου στην εταιρία και στη συνολική δουλειά που γίνεται εκεί. Σε μια μεταμόσχευση συμμετέχει πολύς κόσμος και όχι μόνο ένα άτομο !
- Στην μετέπειτα υποστήριξη την οποία θέλω να έχω αλλά και ήδη βίωσα στη δεύτερη επέμβαση που έκανα.

Όσο αφορά το θέμα μεταξύ των δύο γιατρών (Μάρας, Γεωργίου) παρόλο ότι τους έχω βιώσει από κοντά θεωρώ ότι η σύγκριση είναι άτοπη και ότι θα αδικούσε και τους δυο γιατρούς.
Οι μεγαλύτερες κλινικές του κόσμου έχουν ως brand name ένα μεγάλο όνομα το οποίο σπανίως συμμετέχει ενεργά στη διαδικασία μιας μεταμόσχευσης.
Το θέμα είναι αν εμπιστεύεσαι την εκάστοτε εταιρεία και τη συνολική δουλειά που κάνει.

Γειά σου trofeus!

Καταρχάς, σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα εκ νέου!

Για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνεις το ακέραιο του χαρακτήρα σου μη θέλοντας να προβείς σε σύγκριση γιατρών (σα να συγκρίνεις αμάξια), παρόλο που εμείς -κακώς- το ζητήσαμε. Τα κριτήρια επιλογής του κ. Μάρα είναι απολύτως κατανοητά, φυσικά διαφέρουν από άτομο σε άτομο, και μάλλον τα δικά μου διαφέρουν λίγο από τα δικά σου. Αυτό προφανώς είναι θέμα αντίληψης, ψυχοσύνθεσης και εμπειριών του καθενός από εμάς.

Π.χ. δικό μου κριτήριο είναι η πραγματική εμπειρία του γιατρού (κ. Μάρα) στην συγκεκριμένη τεχνική (FUE). Μήπως γνωρίζεις το συγκεκριμένο θέμα! Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός που επανέρχομαι με ερώτηση, αλλά επειδή έχω κλείσει με HDC στις 16, είμαι αρκετα θορυβημένος :-\

Καλά αποτελέσματα και πάλι, αναμένουμε φώτο!
Λάζαρος
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Lazaros είπε:
Π.χ. δικό μου κριτήριο είναι η πραγματική εμπειρία του γιατρού (κ. Μάρα) στην συγκεκριμένη τεχνική (FUE). Μήπως γνωρίζεις το συγκεκριμένο θέμα! Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός που επανέρχομαι με ερώτηση, αλλά επειδή έχω κλείσει με HDC στις 16, είμαι αρκετα θορυβημένος :-\
Φιλε κατανοω την ανυσηχία σου, αλλά αφού πήγε ο Τροφεας που τα ψάχνει πάρα πολύ μην αγχώνεσαι για την επιλογή σου.
Επίσης τωρα με την νεα κλινική του Γεωργιου, θ'ελω να πιστευω ότι στην HDC είναι "θορυβημένοι" με την καλή έννοια και για το λόγο αυτόν θα προσπαθήσουν να επιδειξουν πολύ καλά αποτελέσματα ώστε να αποδειξουν ότι δεν έχει επηρεαστει η απόδοση την κλινικής από την αποχώρηση του Γεωργίου.
Όμως η τελική απόφαση ανήκει αποκλειστικά σε σένα. Σε περίπτωση που δεν καλύπτεσαι από τις απαντήσεις που θα πάρεις κυριως από την κλινική ισως να μπορούσες να ζητησεις αρχικά μια χρονική παράταση για να σταθμισεις καλύτερα τα νεα σου δεδομενα, καθώς φανταζομαι ότι ήδη εχεις δωσει μια προκαταβολή. Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις.
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

giannis13 είπε:
ρε τροφ με το αβονταρτ και αυτες τις δοσεις εχεις στυσεις κανονικα???ή παιρνεις συμπληρωματα καθε φορα?
Εγω αλλιως τα ξέρω και όχι σαν συμπληρώματα..... ;D
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

giannis13 είπε:
ρε τροφ με το αβονταρτ και αυτες τις δοσεις εχεις στυσεις κανονικα???ή παιρνεις συμπληρωματα καθε φορα?

Γενικά κάνω καλή ζωή υπό την έννοια ότι προσέχω τη διατροφή μου και γυμνάζομαι. Φαντάσου πως αν και 41 χρονών με ύψος 1.70 είμαι μόλις 60 κιλά.
Αυτά σε συνδυασμό με - αρκετά είναι η αλήθεια - συμπληρώματα διατροφής μου δίνουν ένα καλό επίπεδο σωματικής κατάστασης το οποίο βοηθάει και το επίπεδο των στύσεων.
Περιστασιακά πάντως δοκιμάζω και πιο ισχυρές βοήθειες περισσότερο για να γίνεται "το παιχνίδι" πιο ενδιαφέρον ;D

Γειά σου trofeus!

Καταρχάς, σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα εκ νέου!

Για μια ακόμα φορά επιβεβαιώνεις το ακέραιο του χαρακτήρα σου μη θέλοντας να προβείς σε σύγκριση γιατρών (σα να συγκρίνεις αμάξια), παρόλο που εμείς -κακώς- το ζητήσαμε. Τα κριτήρια επιλογής του κ. Μάρα είναι απολύτως κατανοητά, φυσικά διαφέρουν από άτομο σε άτομο, και μάλλον τα δικά μου διαφέρουν λίγο από τα δικά σου. Αυτό προφανώς είναι θέμα αντίληψης, ψυχοσύνθεσης και εμπειριών του καθενός από εμάς.

Π.χ. δικό μου κριτήριο είναι η πραγματική εμπειρία του γιατρού (κ. Μάρα) στην συγκεκριμένη τεχνική (FUE). Μήπως γνωρίζεις το συγκεκριμένο θέμα! Ελπίζω να μην γίνομαι κουραστικός που επανέρχομαι με ερώτηση, αλλά επειδή έχω κλείσει με HDC στις 16, είμαι αρκετα θορυβημένος :-\

Καλά αποτελέσματα και πάλι, αναμένουμε φώτο!
Λάζαρος

Καταρχήν σε ευχαριστώ και πάλι Λάζαρε για τις ευχές σου ... εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα.

Η εμπειρία του γιατρού Κυριάκου Μάρα πράγματι δεν είναι τόσο μεγάλη στην FUE. Η φροντίδα όμως που δείχνει πάνω στην όλη διαδικασία είναι πολύ μεγάλη γιατί και ο ίδιος θέλει να αποδείξει με τη δουλειά και
τα αποτελέσματά του ότι μπορεί να είναι το πρώτο βιολί στην εταιρεία στον τομέα των μεταμοσχεύσεων.

Και πίστεψε με και η ίδια η εταιρεία θέλοντας να διατηρήσει το καλό της όνομα κάνει ότι μπορεί για να έχει ευχαριστημένους πελάτες.
Γιατί κακά τα ψέμματα εγώ, εσύ και όλοι όσοι κάναμε ή θα κάνουμε μεταμόσχευση εκεί με τα αποτελέσματα που έχουμε ή που θα έχουμε αποτελούμε τη διαφήμισή τους.

Προσωπικά πάντως θα ευχηθώ καλή επιτυχία και στη νέα προσπάθεια του γιατρού Μιχάλη Γεωργίου ... Γιατί ο υγιής ανταγωνισμός πάντα λειτουργεί υπερ της καλύτερης ποιότητας των υπηρεσιών αλλά και της τσέπης μας ;)
 

Lazaros

New Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

koskar είπε:
Επίσης τωρα με την νεα κλινική του Γεωργιου, θ'ελω να πιστευω ότι στην HDC είναι "θορυβημένοι" με την καλή έννοια και για το λόγο αυτόν θα προσπαθήσουν να επιδειξουν πολύ καλά αποτελέσματα ώστε να αποδειξουν ότι δεν έχει επηρεαστει η απόδοση την κλινικής από την αποχώρηση του Γεωργίου.

Φίλε koskar,

Αυτό που λές για την χρονική παράταση το σκέφτομαι σοβαρά...

tropheus είπε:
Η εμπειρία του γιατρού Κυριάκου Μάρα πράγματι δεν είναι τόσο μεγάλη στην FUE. Η φροντίδα όμως που δείχνει πάνω στην όλη διαδικασία είναι πολύ μεγάλη γιατί και ο ίδιος θέλει να αποδείξει με τη δουλειά και τα αποτελέσματά του ότι μπορεί να είναι το πρώτο βιολί στην εταιρεία στον τομέα των μεταμοσχεύσεων.

Και πίστεψε με και η ίδια η εταιρεία θέλοντας να διατηρήσει το καλό της όνομα κάνει ότι μπορεί για να έχει ευχαριστημένους πελάτες.
Γιατί κακά τα ψέμματα εγώ, εσύ και όλοι όσοι κάναμε ή θα κάνουμε μεταμόσχευση εκεί με τα αποτελέσματα που έχουμε ή που θα έχουμε αποτελούμε τη διαφήμισή τους.

Πολύ σημαντικά αυτά που λές, το πιό σημαντικό όμως είναι ότι εσύ ο ίδιος επέλεξες αυτή τη λύση και μάλιστα έμεινες ευχαριστημένος. Όπως και να το κάνουμε, είσαι απαιτητικός πελάτης!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Προσωπικά πάντως θα ευχηθώ καλή επιτυχία και στη νέα προσπάθεια του γιατρού Μιχάλη Γεωργίου ... Γιατί ο υγιής ανταγωνισμός πάντα λειτουργεί υπερ της καλύτερης ποιότητας των υπηρεσιών αλλά και της τσέπης μας ;)
Το πιο σημαντικό από όλα, συμφωνω απόλυτα. Γιατι σίγουρα εκτός απο το αποτελεσμα σημαντικος εξισου παραγοντας και ο οικονομικός.
Μπορει πριν την επεμβαση κανεις να μην το πολυ-σκεφτεται αλλα μετά όταν επιστρεφεις εκ νεου στην καθημερινη πραγματικοτητα "ποναει" πολύ όταν αναρωτιεσαι τι θα μπορουσες να κανεις τοσα λεφτά εαν δεν ήσουν αναγκασμενος να τα διαθεσεις για τα μαλλακιά μας...
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

Να λοιπόν και οι φωτογραφίες οι οποίες ελήφθησαν αμέσως μετά τη μεταμόσχευση ...

Υπάρχει οίδημα στο μέτωπο και στα πλάγια ειδικά δεξιά ... το οποίο 3 μέρες μετά σχεδόν εξαφανίστηκε.

Συνολικά τοποθετήθηκαν 1860 grafts με τη μέθοδο FUE εκ των οποίων τα 860 grafts στους κροτάφους και τα υπόλοιπα 1000 grafts στη hairline.

Για τα 860 grafts δεν πλήρωσα τίποτα, ενώ για τα 1000 grafts πλήρωσα 1000x 3,75 € = 3.750 € δηλαδή με χρέωσαν με τη χαμηλότερη τιμή ανά graft όντας ήδη πελάτης της εταιρείας.
Επιπλέον, μου κάλυψαν τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής.
 

Συνημμένα

  • DSCN0088.JPG
    DSCN0088.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 719
  • DSCN0089.JPG
    DSCN0089.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 687
  • DSCN0090.JPG
    DSCN0090.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 674

giannis1991

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

τροφ νομιζω σου συμπεριφερθηκαν κατι παραπανω απο επαγγελματικα...μπραβο τους...
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Συνολικά τοποθετήθηκαν 1860 grafts με τη μέθοδο FUE εκ των οποίων τα 860 grafts στους κροτάφους και τα υπόλοιπα 1000 grafts στη hairline.
Για τα 860 grafts δεν πλήρωσα τίποτα, ενώ για τα 1000 grafts πλήρωσα 1000x 3,75 € = 3.750 € δηλαδή με χρέωσαν με τη χαμηλότερη τιμή ανά graft όντας ήδη πελάτης της εταιρείας.
Επιπλέον, μου κάλυψαν τα έξοδα μεταφοράς και διαμονής.
Trofea η συγκεκριμένη προσφορά σου εγινε πριν ή μετά την μεταμόσχευση.
Δηλαδή μετά την μεταμόσχευση χωρίς εσύ να τους ζητήσεις κάτι σου κάνενα έκτπωση από μονοι τους 860*4=3.440 €, περιπου 50% κάτω!!!!!!.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

giannis13 είπε:
τροφ νομιζω σου συμπεριφερθηκαν κατι παραπανω απο επαγγελματικα...μπραβο τους...

Ναι είναι αλήθεια ότι όλοι οι άνθρωποι εκεί ήταν πολύ εντάξει απέναντι μου ...

Trofea η συγκεκριμένη προσφορά σου εγινε πριν ή μετά την μεταμόσχευση.
Δηλαδή μετά την μεταμόσχευση χωρίς εσύ να τους ζητήσεις κάτι σου κάνενα έκτπωση από μονοι τους 860*4=3.440 €, περιπου 50% κάτω!!!!!!.

Η συγκεκριμένη προσφορά μου έγινε πριν από 3 σχεδόν μήνες όταν είχα μιλήσει με το διευθυντή διαχείρισης ασθενών κ. Θεόδωρο Φιούρη και του είχα θέσει το θέμα της 2ης μεταμόσχευσης στην εταιρεία και αφού είχαν μελετήσει το σετ φωτογραφιών που τους είχα στείλει.
 

koskar

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
Η συγκεκριμένη προσφορά μου έγινε πριν από 3 σχεδόν μήνες όταν είχα μιλήσει με το διευθυντή διαχείρισης ασθενών κ. Θεόδωρο Φιούρη και του είχα θέσει το θέμα της 2ης μεταμόσχευσης στην εταιρεία και αφού είχαν μελετήσει το σετ φωτογραφιών που τους είχα στείλει.
Δηλαδή σου είπανε εξαρχης ότι σου κανουν έκπτωση 50% στην τελική τιμή για οποιαδήποτε ποσότητα grafts;;;; Μηπως είχε να κάνει με το αποτελεσμα της πρωτης μεταμόσχευσης, όπου δεν έμεινες πλήρως ικανοποιημένος;
Συγγνωμη που επανερχομαι απλώς μου φαινεται πολύ μεγαλή έκπτωση.
Πάντως μπραβο σου για την οποια διαπραγματευση εκανες διοτι πετυχες πολύ καλό deal. Εαν αυτό συνδυαστεί και με ενα πολύ καλό αποτελέσμα διακαιωματικά θα έχεις την πιο πετυχημένη μεταμόσχευση από όλες τις πλευρες.
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

koskar είπε:
Δηλαδή σου είπανε εξαρχης ότι σου κανουν έκπτωση 50% στην τελική τιμή για οποιαδήποτε ποσότητα grafts;;;; Μηπως είχε να κάνει με το αποτελεσμα της πρωτης μεταμόσχευσης, όπου δεν έμεινες πλήρως ικανοποιημένος;
Συγγνωμη που επανερχομαι απλώς μου φαινεται πολύ μεγαλή έκπτωση.
Πάντως μπραβο σου για την οποια διαπραγματευση εκανες διοτι πετυχες πολύ καλό deal. Εαν αυτό συνδυαστεί και με ενα πολύ καλό αποτελέσμα διακαιωματικά θα έχεις την πιο πετυχημένη μεταμόσχευση από όλες τις πλευρες.

Αρχικά έστειλα ένα σετ φωτογραφιών και, αφού τις μελετήσανε και είδαν ότι οι προβληματισμοί μου είχαν βάση, μου είπαν ότι θα μου τοποθετήσουν όσα grafts χρειάζονταν ώστε να μείνω πλήρως ικανοποιημένος και ότι απλά θα τους πλήρωνα τα υπόλοιπα grafts για να φτιάξουμε τη hairline, όπως και έγινε.

Και μάλιστα προς τιμήν τους, ενώ εγώ επιθυμούσα αρχικά να κατεβάσω πιο πολύ τη hairline (και άρα να πληρώσω για περισσότερα grafts) με συμβούλευσαν να μην το κάνω για λόγους αισθητικής, καθώς το μέτωπό μου θα έδειχνε πολύ μικρό. Και τελικά είχαν δίκιο ...
 

Souzie

Member
Απ: Πύκνωση + κατέβασμα hairline HDC 29-12-11 (tropheus)

tropheus είπε:
... Γιατί ο υγιής ανταγωνισμός πάντα λειτουργεί υπερ της καλύτερης ποιότητας των υπηρεσιών αλλά και της τσέπης μας ;)

Συμφωνώ ότι ο υγιής ανταγωνισμός λειτουργεί υπέρ της καλύτερης ποιότητας των υπηρεσιών αλλά και της τσέπης των ασθενών γι’αυτό και η HDC μετά από προβληματισμό θα δώσει στα μέλη και αναγνώστες του φόρουμ 15% έκπτωση στις τιμές καταλόγου μέχρι τέλος Μαρτίου.
 
Μπλουζα