Traccas, fue, 3500 grafts, 20-21/11/2014

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Καλα ρε stripar τα περνεις και απο τα lidl τωρα?
Εεεε αυτο δεν το περιμενα και εκπροσωπος του lidl.....
:p:p:p:p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

traccas

Active Member
Καλησπέρα Δημήτρη. Τα πράγματα πάνε πολύ καλά.
Έφυγαν όλα τα κακαδάκια και μου φαίνεται ότι σα να έχουν μακρύνει λίγο τα καινούρια.
Η δότρια πολύ καλά. Κανά σπυράκι που και που και λίγη φαγούρα σπάνια, αλλά μια χαρά.
Συνεχίζω να προσέχω αρκετά στο λούσιμο (η κοπέλα μου δηλαδή). Κλειστή μπλούζα δεν έχω βάλει ακόμα και καπέλο μια φορά χρειάστηκε. Σε μια βδομάδα θα αρχίσω και τη μινοξ.
Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον φίλε μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

traccas

Active Member
Καλή επιτυχία σου εύχομαι...φαίνεται να εχει γίνει πολυ ωραία δουλεια σου εύχομαι τα καλυτερα!
Σε ευχαριστώ με τη σειρά μου. Είμαστε πολύ κοντά χρονικά οπότε θα τα βλέπουμε ταυτόχρονα τα αποτελέσματά μας και εύχομαι ολόψυχα να τουμπανιάσουμε και οι 2.
 

traccas

Active Member
Καλημέρα και πάλι. Στις 21-2-15 έκλεισα 3μηνο οπότε ήρθε η ώρα να κάνω ένα update και μια σύτομη "ιστορική αναδρομή".
12η-13η μέρα: καθάρισα τελείως από τα κακαδάκια.
18η μέρα: άρχισε η απώλεια μεταμοσχευμένων τριχών και ξεκίνησα το shampoo propoline με λούπινο και δενδολίβανο.
19η μέρα: σταμάτησα το octenisan (ένα αντιμικροβιακό shampoo που μου είχε χορηγηθεί από την κλινική). Καλό θα ήταν να το έχω σταματήσει 3-4 μέρες νωρίτερα γιατί μου έκανε ξηροδερμία στη δότρια (μικρό το κακό).
22η μέρα: άρχισα (μετά από επικοινωνία με το γιατρό) regaine 2% Π-Β και όταν τελείωσε αυτό κανονικά 5 %. Επίσης, ξεκίνησα το hair implant shampoo της frezyderm 2 φορές την εβδομάδα το οποίο χρησιμοποιώ ακόμη και τώρα.
24η μέρα: ξεκίνησα ελαφρύ τρέξιμο και σιγά σιγά αύξανα ρυθμό. Βαριά γυμναστική δεν έχω κάνει ακόμα αλλά θα ξεκινήσω τώρα.
Μέχρι το τέλος του 1ου μήνα: απώλεια 70% των μεταμοσχευμένων.
Μέχρι τους 1,5-2 μήνες: απώλεια 90% περίπου οπότε και σταμάτησε και άρχισε σταδιακά η επανέκφυση.
Όλο το 2ο μήνα ταλαιπωρήθηκα από αρκετά σπυράκια στη δότρια πολλές φορές επώδυνα αλλά την πάλεψα. Στη λήπτρια εμφανίζεται καμιά φορά κανένα σπυράκι αλλά φεύγει γρήγορα.
Γενικά τα πράγματα πάνε όπως τα περίμενα και από άλλα παιδιά που είχα δει και τώρα απλά περιμένω.
Επίσης, μετά από επικοινωνία που είχα με τον κ. Γεωργίου έμαθα ότι θα βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη 20/3/15 και στην Αθήνα 21-22/3/15 οπότε όποιος ενδιαφέρεται να κλείσει ένα ραντεβού.
Αρκετά σας κούρασα με τα λόγια. Θα ανεβάσω φώτο από τον 1-2-3ο μήνα και περιμένω να ακούσω τη γνώμη σας.
DSC_0385 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0381 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0386 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0385 (αλλαγμένο).jpg DSC_0381 (αλλαγμένο).jpg DSC_0386 (αλλαγμένο).jpg DSC_0533 (αλλαγμένο).jpg DSC_0534 (αλλαγμένο).jpg DSC_0539 (αλλαγμένο).jpg DSC_0385 (αλλαγμένο).jpg DSC_0381 (αλλαγμένο).jpg DSC_0386 (αλλαγμένο).jpg DSC_0533 (αλλαγμένο).jpg DSC_0534 (αλλαγμένο).jpg DSC_0539 (αλλαγμένο).jpg DSC_0895 (αλλαγμένο).jpg DSC_0892 (αλλαγμένο).jpg DSC_0888 (αλλαγμένο).jpg DSC_0898 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0533 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0534 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0539 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0895 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0892 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0888 (αλλαγμένο).jpg
DSC_0898 (αλλαγμένο).jpg
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Υπομονή, έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου, υπομονή και ψυχραιμία, ο καιρός δεν περνάει. Όλα θα πάνε καλά. Θα έρθεις Αθήνα στο consultation εσύ?
 

amunt

Member
2 ερωτησεις , μπορουμε να παρουμε μοσχευματα κι απο τα πλαγια και τις φαβοριτες του κεφαλιου ή μονο απο πισω??
Αυτος ειναι ο καλυτερος ελληνας γιατρος, μπορουμε να κανουμε επεμβαση και στη Θεσσαλονικη?? Καλη τυχη αδερφε
 

Δημητρης38

Active Member
3.500 μοσχευματα ??!!!????? Σε λιγους μηνες θα εχεις γινει ντουμανι !!!
Εμενα μου αρεσε η δοτρια σου... ενω σου πηρε πολλα μοσχευματα εισαι πισω ζουγκλα ακομα !!!

Καλα αποτελεσματα αδερφε !!!
 

traccas

Active Member
2 ερωτησεις , μπορουμε να παρουμε μοσχευματα κι απο τα πλαγια και τις φαβοριτες του κεφαλιου ή μονο απο πισω??
Αυτος ειναι ο καλυτερος ελληνας γιατρος, μπορουμε να κανουμε επεμβαση και στη Θεσσαλονικη?? Καλη τυχη αδερφε

Σε ευχαριστώ φίλε μου!Μπορούμε να πάρουμε και από τα πλάγια (όπως έγινε και σε μένα). Από φαβορίτες δε μου πήρε αλλά φαντάζομαι μπορούμε, αν λάβουμε υπόψιν ότι παίρνουμε και από γένια όταν εξαντλείται η κυρίως δότρια.
Ο γιατρός είναι από Κύπρο και εκεί έχει την κλινική του. Θεσσαλονίκη και Αθήνα έρχεται μόνο για προσωπικές συναντήσεις. Θα σου πρότεινα να κλείσεις ένα ραντεβού μαζί του να συζητήσετε και να σε δει από κοντά τώρα που θα έρθει Ελλάδα το Μάρτη (όπως σου προτείνω να κάνεις και με την άλλη κλινική της Κύπρου που έρχεται και αυτή συχνά εδώ).
 

traccas

Active Member
3.500 μοσχευματα ??!!!????? Σε λιγους μηνες θα εχεις γινει ντουμανι !!!
Εμενα μου αρεσε η δοτρια σου... ενω σου πηρε πολλα μοσχευματα εισαι πισω ζουγκλα ακομα !!!

Καλα αποτελεσματα αδερφε !!!
Μακάρι φίλε μου Δημήτρη και σε ευχαριστώ πολύ. Η δότρια έχει να δώσει άλλα τόσα μου είπε ο γιατρός και θα μου χρειαστούν αρκετά ακόμα (αν όχι όλα).
 

traccas

Active Member
Υπομονή, έχεις πολύ δρόμο μπροστά σου, υπομονή και ψυχραιμία, ο καιρός δεν περνάει. Όλα θα πάνε καλά. Θα έρθεις Αθήνα στο consultation εσύ?
Όντως ο χρόνος κυλάει βασανιστικά αργά, αλλά τώρα που άρχισε να φαίνεται κάποια φύτρωση παίρνω τα πάνω μου. Στο consultation θα προσπαθήσω να έρθω μιας και τότε θα έχω κλείσει 4μηνο αλλά λόγω απόστασης και δουλειάς δε μπορώ να είμαι σίγουρος ακόμα. Θα πας εσύ;
 
Μπλουζα