Toppik

Bouklas

Well-Known Member
πραγματικά απίστευτη χαμηλή τιμή απο το http://www.toppik24.com . Είναι στη μιση τιμή! Aλλα δεν ξέρω τι παίζει με αυτό το site.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
Bouklas είπε:
πραγματικά απίστευτη χαμηλή τιμή απο το http://www.toppik24.com . Είναι στη μιση τιμή! Aλλα δεν ξέρω τι παίζει με αυτό το site.

κανενα νεο απο αυτο το site παιδια σημερα ελαβα το toppik το μικρο και εμεινα ενθουσιασμενος ουτε στα χερια να μενει ουτε τιποτα αλλα βαζω λιγο ισα ισα να χοντραινει καπως η τριχα και κανει καλη δουλεια
 

Alkis30

Member
Λοιπον παιδια επειδη παρα τις προσπαθειες μου με minoxidil, nanoxidil κτλ τον τελευταιο καιρο εχω αδειασει αρκετα πανω (ευτυχως οχι στη hairline) λεω να το χρησιμοποιησω.
Εχω 2 ερωτησεις
1) Δεν θελω να κοψω και εντελως εστω κατι αλλο βοηθητικο. Λεω λοιπον να λουζομαι καθε 2 μερες , να βαζω ενα minoxidil το βραδυ να το αποροφησει και το πρωι toppik για 2 μερες κοκ . Απο το να μην βαζω καθολου regain εστω καθε 2 μερες κατι ειναι. Θα μπορουσα επισης να παιρνω ποσιμα biomineral plus βιταμινες. Τι λετε και εσεις ? Νομιζω οτι καθε 2 μερες λουσιμο (fungoral και propoline) ειναι μια χαρα.
2) Να παραγγειλω απο εδω που ειναι πιο φτηνα ? Βλεπω ερχεται απο Πολωνια.. Μηπως δεν ειναι original ?... Αξιζει να παρω και το maximizer ?
 

John83

Member
Alkis30 είπε:
Λοιπον παιδια επειδη παρα τις προσπαθειες μου με minoxidil, nanoxidil κτλ τον τελευταιο καιρο εχω αδειασει αρκετα πανω (ευτυχως οχι στη hairline) λεω να το χρησιμοποιησω.
Εχω 2 ερωτησεις
1) Δεν θελω να κοψω και εντελως εστω κατι αλλο βοηθητικο. Λεω λοιπον να λουζομαι καθε 2 μερες , να βαζω ενα minoxidil το βραδυ να το αποροφησει και το πρωι toppik για 2 μερες κοκ . Απο το να μην βαζω καθολου regain εστω καθε 2 μερες κατι ειναι. Θα μπορουσα επισης να παιρνω ποσιμα biomineral plus βιταμινες. Τι λετε και εσεις ? Νομιζω οτι καθε 2 μερες λουσιμο (fungoral και propoline) ειναι μια χαρα.
2) Να παραγγειλω απο εδω που ειναι πιο φτηνα ? Αξιζει να παρω και το maximizer ?

Φίλε Alki εγώ θα σου απαντήσω για το δεύτερο σκέλος.. Κάνε την παραγγελία από το Toppik24 που αναφέρει και ένας φίλος παραπάνω μιας και είναι πιο φτηνά. Άποψή μου είναι να πάρεις την Regular συσκευασία (που είναι πιο οικονομική) ώστε να τσεκάρεις κατά πόσο σου αρέσει. Το maximizer να το πάρεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Σου προσφέρει ομοιόμορφη κατανομή και το κοντρολάρεις καλύτερα.
Αυτά... Για ότι άλλο θέλεις ρωτάς άφοβα..
 

Faderberg

Member
Τα γραφεία της εταιρίας είναι στην Πολωνία η συσκευασία όμως ήρθε από Γερμανία. Μάλλον συνεργάζονται ή εχουν καμιά θυγατρική εκεί. Για το αν ειναι original, εκτός από αν είναι απο επίσημο site του toppik, ποιος μπορεί να ξέρει. Τουλάχιστον στο κράτημα επάνω στα μαλλιά δεν βρήκα διαφορά με του toppik.com. Πιο οικονομική συσκευασία η Giant.
Μην λουζεσαι κάθε δύο μερες. Καλό είναι να λούζεσαι κάθε βράδυ να βγαίνει το toppik. Έτσι κι αλλιώς παραπάνω από μια μέρα δύσκολα κάθεται ομοιόμορφα.
 

Alkis30

Member
Faderberg είπε:
Τα γραφεία της εταιρίας είναι στην Πολωνία η συσκευασία όμως ήρθε από Γερμανία. Μάλλον συνεργάζονται ή εχουν καμιά θυγατρική εκεί. Για το αν ειναι original, εκτός από αν είναι απο επίσημο site του toppik, ποιος μπορεί να ξέρει. Τουλάχιστον στο κράτημα επάνω στα μαλλιά δεν βρήκα διαφορά με του toppik.com. Πιο οικονομική συσκευασία η Giant.
Μην λουζεσαι κάθε δύο μερες. Καλό είναι να λούζεσαι κάθε βράδυ να βγαίνει το toppik. Έτσι κι αλλιώς παραπάνω από μια μέρα δύσκολα κάθεται ομοιόμορφα.

Μαλιστα. Θα κανω λοιπον την παραγγελια. Οσον αφορα το λουσιμο αυτο που με προβληματιζει ειναι αν ειναι καλο το καθημερινο λουσιμο. Τουλαχιστον θα πρεπει να βρω ενα σαμπουαν πολυ απαλο γιατι το fungoral δεν πρεπει να μπαινει πανω απο 2 φορες την εβδομαδα...
 

Mikes

New Member
καλα μεταξυ γιορτης και γενεθλιων ουτως η' αλλως μου ηρθε φθηνα.. επισης για εμενα που το βαζω το πολυ 2-3 φορες την βδομαδα πραγματικα κραταει πολυ. κοντα στο διμηνο καθε αγορα οπως μου φανηκε

να πω για το συχνο λουσιμο,απο οτι ξερω δεν κανει καλο. εγω τα ξεβγαζω με νερο γενικως.

ακομα με προβληματιζει το γεγονος οτι φοβασαι να ξαπλωσεις σε ξενο μερος η' να σε αγγιξουν,γιατι μπορει να βγει λιγη μπογια. σε ψιλοβροχο αντιθετα δεν ειχε καμμια επιπτωση ουτε σε αερα δεν φευγει
 

Alkis30

Member
Λοιπόν και εγώ θέλω καταρχήν να επιβεβαιώσω οτι η αγορά από το Toppik24.com μπορεί να γίνει χωρίς φόβο από όποιον ενδιαφέρεται. Πήρα το οικονομικό πακέτο-προσφορά με 3 δοχεία regular size στην τιμή € 39.90 (+ €3 μεταφορικά) τη στιγμή που από το ελληνικό site τα παίρνεις με € 87 !!!!! Το προιόν είναι φοβερό ! Το πρόβλημα μου ουσιαστικά είναι επάνω στην κορυφή του κεφαλιού όπου τον τελευταίο χρόνο δυστυχώς έχει αρχίσει να αδειάζει επικίνδυνα . H hairline κρατάει καλά ακόμα.. (η αραίωση μου είχε ξεκινήσει από 22-23 χρονών και μέχρι τα 34 δεν είχε πολύ μεγάλη εξέλιξη.. τα τελευταία όμως 2 χρόνια -είμαι 36 - έχει χειροτερέψει αρκετά παρά τη minoxidil..). Τώρα με αυτό επανήλθα όπως ήμουν στα 20 !!! Τουλάχιστον οπτικά... Βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέφτη και χαίρομαι..ευελπιστώ οτι θα με κρατήσει για κάποια χρόνια ακόμα μέχρι να πέσουν (αν πέσουν) όλα τα μαλλιά ώστε να έχει βγει κάτι πραγματικά αποτελεσματικό σαν θεραπεία μέχρι τότε.. το μόνο που δεν μπορώ να συνηθίσω είναι το maximizer... δεν ξέρω αν κάνω εγώ κάτι λάθος αλλά με αυτό ψεκάζω και φαίνονται τουφες τούφες και πρέπει να το απλώνω με το χέρι.. το αποτέλεσμα δεν είναι πάντα τόσο καλό.. ενώ αν βάζω το toppik με την κλασική μέθοδο της "αλατιέρας" γεμίζει ομοιόμορφα το κεφάλι... τί να πω... ας δείχνουμε λοιπόν με μαλλιά όσο αντέχουμε και ας είναι και ψευτικο..
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Λοιπόν παιδιά ας παραθέσω και γω μια πληρη πλεον άποψη about consilers .
toppik,nanogen,caboki,dermatch,kmax. όλα εχουν περάσει απο τα δυστηχώς πολύ αραιά μαλλιά μου .Λοιπόν nanogen,caboki ίσως κάνουν μιά πιο καλή εφαρμογή ακόμα και στα πιο αραιά σημεία .Εχω την εντύπωση πως ειναι πιο λεπτά τα ινίδια απο το τοππικ και Kmax ..το τόππικ που με αφήνει λίγο λιγότερο ευχαριστημένο φεύγει ελαφρώς πιο δύσκολα. το k-max ειχα την εντυπωση οτι δεν ειναι πολύ πετυχημένες τα χρώματα . το darkbrown Που δοκίμασα λες και ηταν ενα κλικ πιο ανοιχτο .μην το αδικώ όμως το δοκίμασα πολύ λιγο και ίσως ηταν ιδέα μου . dermatch: θυμάμαι πριν χρόνια οταν το παρράγειλα να επλίζω οτι ειναι σούπερ ...οταν έφτασε στα χέρια μου ξενέρωσα καθώς ηταν δύσκολο να καλυψει τα αραια μαλλια μου . τις προάλλες ανοιξα ξανα τις τοτε συκευασίες και εκατσα με υπομονή και τα καταφερα . ικανοποιητική κάλυψη που μου επιτρέπει να κάνω μακροβούτια .
Μην κουρασω χρησιμοποιω toppik καθημερινά με maximaser και την λακ του nanogen και του k-max . και περιμένω το καλοκαιράκι να αφιερώνω λιγο χρόνο παραπάνω και να καλύπτομαι με dermatch .χωρίς ανχος. επίσης dermatch στανταράκι σε ραντεβου με κοπέλα για να γλύτωσω απο το ανχος . Μεγάλη σωτηρία τα consilers θα χα τραβήξει ξουρα standar χωρις αυτα ..!!!!!!!!!!!!!!!!
 

dk1984

Member
φιλε πανο ή οποιος γνωριζει χρησημοποιω κ εγω toppic το προβλημα ειναι οτι δεν στεκεται πολυ ωρα πανω στη τριχα.Πιστευεις ειναι καλυτερο μετα το τοππικ να βαζω λακ αυτο το κραταει πανω στη τριχα?
Επισης πιο πιστευεις οτι ειναι καλυτερο για ψεκασμο κοντα στη hairline.Το σκεφτομουν για dermatch αλλα να βαφεις το δερμα δεν κανει μπαμ σε σημειο με πολυ φως.Κατι τελευταιο πιο θεωρεις καλυτερο σαν αποχρωση το τοππικ ή το nanogen.Σορυ για τις πολλες ερωτησεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
dk1984 εγω απο προσωπικη εμπειρια παντα μετα απο καθε εφαρμογη τοπικ βαζω λακ ουτε φευγει και ειναι μια χαρα.τωρα εγω μια ερωτηση οποιος ξερει απο το toppik24 πως ερχονται τα τοπικ με ταχυδρομειο η με κουριερ?
 

ΠΑΝΟΣ26

New Member
Φίλε dk η λακ γενικοτερα κανει καλη δουλεια . Εγω προσωπικά με αρκετη λακ το καλοκαιρι εκανα και βουτια με προσοχή ομως στη θαλασσα και ηταν μια χαρα δεν εφευγε . με χαιδεμα δεν φευγει γενικοτερα. Απλα προσοχη μετα την εφαρμογη της λακ μην ακουμπας καθολου το μαλλια μεχρι να στεγνωσει . το dermamatch να σου πω δεν ξερω κατω απο την φωτεινοτητα του ηλιου αν φαινετε σαν χρωμα , παντως σε πειραματα που κανω με τα φωτα δεν φαινετε κατι . και μια μιξη dermatch με τα υπολοιπα consilers μετα απο πειραματισμο πιστευω βγαζει καλο αποτέλεσμα . παιξε και με το χτενισμα σου λιγο .
 
θελει λιγη ωρα ωστε να καθησει καλυτερα το toppik στην τριχα και γενικα στο κεφαλι. βαζω σχεδον 3,5 χρονια καθημερινα. μου εκανε και ενα μεγαλο καλο. εξαφανισε καθε φαγουρα που ειχα. δεν ξυνομαι ποτε πλεον. εκει μαλιστα που λουζομουν καθε μερα, μετα το toppik λουζομαι μια φορα την εβδομαδα. εχει τυχει και 10-11 μερες να φτασω. βεβαια μετα τις 6-7 ομολογω οτι νιωθω βαρυ το κεφαλι με τις τριχες γεματες toppik. θα το συνεχισω για καιρο, οσο τουλαχιστον θα με δειχνει καλα σαν εικονα. αν φτασω nw5 με 6 θα δω τι θα κανω. ηδη βαδιζω για nw4.
 

Mikes

New Member
παιδες εγω το τιγκαρω στην λακ στην κυριολεξια γινεται το μαλλι κοκκαλο! και κολλαει και δεν φευγει ευκολα ουτε στο μαξιλαρι πλεον. αλλα γενικως δεν πολυαφηνω να μου ακουμπανε το κεφαλι. σε ψιλοβροχο και με ιδρωτα και με ανεμο δεν παθαινεις τιποτα. σε δυνατη βροχη και θαλασσα δεν νομιζω να δοκιμασω ποτε' ..

κατι αλλο,μπροστα μπροστα στο κεφαλι αποφευγω να βαζω τοπικ γιατι φαινεται στο δερμα σαν να ειναι κοκκοι σαν απο πιπερι και ειναι ορατο και δινει την εντυπωση στον αλλον οτι κατι συμβαινει. και γενικως καλο ειναι να μην μακραινουν πολυ τα μαλλια.

γενικως εμεις που το βαζουμε εχουμε εμμονες,αλλα αν αφησουμε τον εαυτο μας ελευθερο το προιον ειναι καλο και δεν καταλαβαινει κανεις τιποτα ειναι ενα αξεσουαρ για εμενα οπως φοραω φακους αντι για γυαλια,κατι αντιστοιχο το θεωρω. σαν βαφη μαλλιων
 

Mikes

New Member
ρε παιδια,ειμαι στο τελευταιο σταδιο στο toppik24.com εκει που πατας το ORDER οταν συμπληρωσεις τα στοιχεια σου και βγαζει μια ασπρη σελιδα κενη.

πως ξερω αν εγινε η παραγγελεια? δεν μου φανηκε να φορτωσε κατι!
 

Mikes

New Member
παιδια help,τους πηρα τηλεφωνο και δεν μιλουν αγγλικα δεν μπορω να συννενοηθω.. εσεις κανετε κανονικα την παραγγελεια απο το toppik24? εγω εχω προβλημα δεν την φορτωνει!
 

tasos33

Well-Known Member
παιδια ποια λακ χρησιμοποιειται?εχω δοκιμασει καποιες για πιο θφηνα αλλα καλυτερη βλεπω την τοππικ λακ.οσο πιο πυκνα ειναι τα μαλλια τοσο καλυτερα ειναι ο συνδυασμοσ με λακ,οσο αραιωνουν δυσκολευει ομωσ,εμενα μου καθεται αρκετο στο δερμα και εχει λιγο περιεργη εικονα αναλογωσ απο ποια μερια το παρατηρει κανεισ..βεβαια εχω και την μυγα και μυγιαζομαι και νομιζω οτι φαινεται.
 

dk1984

Member
tasos33 είπε:
παιδια ποια λακ χρησιμοποιειται?εχω δοκιμασει καποιες για πιο θφηνα αλλα καλυτερη βλεπω την τοππικ λακ.οσο πιο πυκνα ειναι τα μαλλια τοσο καλυτερα ειναι ο συνδυασμοσ με λακ,οσο αραιωνουν δυσκολευει ομωσ,εμενα μου καθεται αρκετο στο δερμα και εχει λιγο περιεργη εικονα αναλογωσ απο ποια μερια το παρατηρει κανεισ..βεβαια εχω και την μυγα και μυγιαζομαι και νομιζω οτι φαινεται.

φιλε τασσο επειδη το εχω περασει αυτο που λες με το τοππικ δοκιμασε να βρεξεις λιγο τη τριχα με ενα ψεκαστηρακι κ μετα ριξε το τοππικ με βρεγμενη τριχα θα κολησει πανω πιο ευκολα και στο καπακι βαζεις λακ. Προσπαθησε να αποφυγεις την επαφη το δερματος με το νερο.Πιστευω επισης οτι το τοππικ ειναι καλο να το βαζεις απο μεγαλη αποσταση γιατι αλλιως πεφτει μαζεμενο και με τη δυναμη που βγαινει το περισσοτερο πεφτει στο δερμα.
 
Μπλουζα