Toppik

petrospap

Active Member
εγω το toppik το βαζω περιπου 4-5 φορες το μηνα..οταν εχω καποια σημαντικη εξοδο...τις υπολοιπες μερες πιστολακι + λακ κανει το μαλλι να φαινεται πολυ ογκωδες
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

osfp91

New Member
καταρχας ευχαριστω τα παιδια για τις απαντησεις που μου εδωσαν...θελω να μαθω αν γινεται να μου πει καποιος που πρεπει να ανοιξω ενα νεο thread για το θεμα μου(για να παρω περισσοτερες αποψεις απο πιθανους ομοιοπαθουντες) ωστε να μην δημιουργηθει προβλημα στο φορουμ...γιατι πιστευω οτιδηποτε μπορει να βοηθησει θα ειναι υπερχρησιμο μιας και πιστευω οτι αν ειναι ανατρεψιμη η κατασταση μου πρεπει να κανω κατι γρηγορα..εχω αγχωθει μιας και ειμαι και σε μικρη ηλικια και με εχει παρει πολυ απο κατω...συγνωμη για τα πολλα ποστ,και ευχαριστω προκαταβολικα για τη καθε απαντηση
 

txc25

Member
Φίλε μου κάτσε γιατί θα χάσω και τα μαλλιά που μου έχουν απομείνει. 5 μήνες δεν έβγαζες το τόπικ από το κεφάλι??? 5 μήνες???!!!!??? Πάλι καλά να λες που δε σάπισε τίποτα εκεί πάνω και άσε τις τρίχες που έπεσαν.

Χρησιμοποιώ 2-3 χρόνια τόπικ. Το μόνο κακό που μου κάνει είναι ότι έχω εθιστεί ψυχολογικά μαζί του. Πριν κάτι μήνες έκανα κακό υπολογισμό και καθώς ψέκαζα το έβλεπα ότι δυσκολεύεται και λέω τι γίνεται ρε πστ μου. Το ανοίγω και βλέπω ότι σχεδόν άδειασε και το πολύ να με πήγαινε 1 χρήση και αν. Περιττό να σας πω ότι κατάλαβα εκείνη τη μέρα τι θα πει κρίση πανικού.

Κατά τ'άλλα το καλοκαίρι πλησιαζει παλι και άλλη μια φορά θα μείνω μακριά από τις παραλίες 2βήματα από το σπίτι μου...

Καλή σας συνέχεια.
 

osfp91

New Member
txc25 είπε:
Φίλε μου κάτσε γιατί θα χάσω και τα μαλλιά που μου έχουν απομείνει. 5 μήνες δεν έβγαζες το τόπικ από το κεφάλι??? 5 μήνες???!!!!??? Πάλι καλά να λες που δε σάπισε τίποτα εκεί πάνω και άσε τις τρίχες που έπεσαν.

Χρησιμοποιώ 2-3 χρόνια τόπικ. Το μόνο κακό που μου κάνει είναι ότι έχω εθιστεί ψυχολογικά μαζί του. Πριν κάτι μήνες έκανα κακό υπολογισμό και καθώς ψέκαζα το έβλεπα ότι δυσκολεύεται και λέω τι γίνεται ρε πστ μου. Το ανοίγω και βλέπω ότι σχεδόν άδειασε και το πολύ να με πήγαινε 1 χρήση και αν. Περιττό να σας πω ότι κατάλαβα εκείνη τη μέρα τι θα πει κρίση πανικού.

Κατά τ'άλλα το καλοκαίρι πλησιαζει παλι και άλλη μια φορά θα μείνω μακριά από τις παραλίες 2βήματα από το σπίτι μου...

Καλή σας συνέχεια.
το βγαζα απλα δεν ειχα παρατηρησει τοσο τη στρωση που αφηνε γιατι στην αρχη νομιζω το βαζα και με ζελε και τα κολλουσα...οτι ναναι δηλαδη.τεσπα το θεμα δεν ειναι αυτο το θεμα ειναι αν ειναι αναστρεψιμο η δεν θα ξαναπαραγουν τριχα τα τριχοθυλακια ξερω γω.οσο για το καλοκαιρι βαζεις ενα καπελο πας και απλα δεν βρεχεις μαλλι...οπως κανουν και οι γκομενες δλδ...σιγα..
 

Ponvequemon

New Member
does ritalin suppress appetite Charleston

Sorry for choosing forum to leave a information for all about celebrex contraindications seizures
<a href=http://giolsare.00server.com/anafranil/what-is-anafranil-tablet-used-for.html>What is anafranil tablet used for</a> and serevent scheda tecnica <a href=http://romur.s5.com/apcalis/apcalis-oral-gel.html>Apcalis oral gel</a> and phentermine what are the side effects <a href=http://vilsor.galaxyhit.com/amoxil/amoxil-while-pregnant.html>Amoxil while pregnant</a>In some fabrics it is quickly synthesised, but almost at once collapses, and its level can be insignificant. General practitioner recommend also: zoloft paxil prozac Finland
 

sito

Active Member
εχω ενα προβλημα με το ψεκαστηρα του τοππικ. Μεχρι τωρα ολα καλα, αλλα τωρα τελευταια ολο "μπουκωνει" . φυσαει αερα αλλα δεν βγαζει τοππικ, ξερει κανενας τι παιζει;
 

Gio

New Member
Είμαι και εγώ λοιπόν άλλος ένα χρήστης του ομολογουμένως θαυματουργού concealer. Ειδικά αν ο χρωματισμός του ταιριάζει με το χρώμα των μαλλιών μας!

Δεν αντιμετώπισα ποτέ θέμα με την βροχή, απλά ένα θεματάκι με τις πισίνες και τις παραλίες το είχα και εγώ. Ενα μικρό δοχείο toppik με έβγαζε για 2 μήνες ενώ ένα μεγάλο για 4-5 μπορεί και 6!

Sito, άνοιξε το και τσέκαρε την στάθμη του! Αν χρησιμοποιείς το μεγάλο δοχείο αυτό συμβαίνει συχνότερα όταν τελειώνει το toppik. Αν έχει το μικρό δοχειάκι, φύσα τον ψεκαστήρα με το στόμα σου προς τα μέσα, και μετά κούνησε πάνω κάτω το δοχείο μερικές φορές. Αυτό ήταν. Είσαι έτοιμος.
 

magyar

New Member
Παιδια καλησπερα και απο μενα...Ειναι το πρωτο μου ποστ και επειδη διαβασα για το Τοpik το οποιο χρησιμοποιω απο τον Φεβρουαριου μου εκανε φοβερη ζημια...Απλα στην αρχη το χρησιμοποουσα εντελως λαθος,εννοω το βραδυ δεν ξεπλενα τα μαλλια μολις γυριζα αφου το εβαζα..Τωρα το χω κοψει εντελως και προσπαθω να επανελθω τουλαχιστον στο σημειο που ημουν πριν αρχιζω να το χρησιμοποιω..Εν τελει επειδη ακουω και αλλους που το χρησιμοποιουν ισως εξαρταται απο τον οργανισμο,αλλα αν μιλαμε για προβληματα αλωπεκιας εχω την αισθηση οτι τετοια προιοντα εντεινουν το προβλημα αρκετα,δεδομενου οτι και ψευτικη εικονα εχεις την οποια μολις κανεις μπανιο χανεις,αλλα και οπως ειπε και ενα παιδι φραζει τους δερματικους πορους σε μια περιοχη που εχει ηδη προβλημα...
 

kamounias

Member
Φίλε εγω ΔΥΣΤΥΧΩΣ το χρησιμοποιώ εδω κ δυο χρόνια....βάζω καθημερινά κ εκτός αυτού το αφήνω κ για 3-4 μέρες που κ που!! Δυστυχώς ειναι η Μονή λύση κ δεν κάνει ιδιαίτερη ζημιά στα υπάρχων μαλλιά...ίσως η ξυροδερμια κ τα σχετικά ναι !!! Αλλα ότι ειναι να χάσεις είτε με αυτο είτε όχι δυστυχώς τα χάνεις!! Δηλ άλλη που βάζουν καθε μέρα τιγκα ζελέ ειναι καλύτερο;

ΥΓ Σκέφτομαι παρά πολυ σοβαρά την λύση του προσθετου...δεν ειναι το καλύτερο μεν αλλα ειναι ότι πιο αποτελεσματικό !!!
 

Gio

New Member
Φίλε Kamounias, επειδή έχω την εμπειρία ΚΑΙ του πρόσθετου θα σου πω να το σκεφτείς σαν τελευταία εναλλακτική!

Όσον αφορά δε, το toppik, έχω πει επανειλλημένα οτι δεν κάνει απολύτως τίποτα στο υπάρχον μαλλί, εκτός απο το "κρύβει" το πρόβλημα. Η τριχόπτωση όμως συνεχίζεται, για αυτό τον λόγο και όσοι το χρησιμοποιούν σταδιακά δεν καταλαβαίνουν οτι και η αραίωση μεγαλώνει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

atbing7

New Member
να ρωτησω και εγω κατι..... το τοπικ οπως ξερουμε φευγει αμεσως οταν ερθει σε επαφη με νερο οπως στην θαλασσα. Αν χρησιμοποιησεις αρκετη απο λακ μπορει αυτο να αποφευχθει ακομα και στο μπανιο? υπαρχει μηπως κατι αλλο που να μπορει να γινει ωστε να παραμενει και στο θαλασσινο νερο?
 

dk1984

Member
atbing7 είπε:
να ρωτησω και εγω κατι..... το τοπικ οπως ξερουμε φευγει αμεσως οταν ερθει σε επαφη με νερο οπως στην θαλασσα. Αν χρησιμοποιησεις αρκετη απο λακ μπορει αυτο να αποφευχθει ακομα και στο μπανιο? υπαρχει μηπως κατι αλλο που να μπορει να γινει ωστε να παραμενει και στο θαλασσινο νερο?
οχι θα φυγει απο την τριχα δε μπορει να στα κρατησει το λακ


http://www.youtube.com/watch?v=nLxQ-pIYxtM μονο αυτο δειχνει οτι δεν φευγει με το νερο αλλα δε μας δειχνει οταν στεγνοσουν τα μαλλια του μετα την βουτια
 

atbing7

New Member
Κριμα, γιατι κατα την αποψη μου, αυτο ειναι το μοναδικο μειονεκτημα του τοπικ. Δεν μπορεις να το βαλεις στη θαλασσα.
γιαυτο το dermmatch εχω διαβασει στο ιντερνετ και εγω οτι δεν φευγει στο μπανιο. Ειναι βεβαια βαφη απο οτι καταλαβαινω. Εχει χρησιμοποιησει κανεις? μπορει να το βρει κανεις στην ελλαδα?


Κριμα, γιατι κατα την αποψη μου, αυτο ειναι το μοναδικο μειονεκτημα του τοπικ. Δεν μπορεις να το βαλεις στη θαλασσα.
γιαυτο το dermmatch εχω διαβασει στο ιντερνετ και εγω οτι δεν φευγει στο μπανιο. Ειναι βεβαια βαφη απο οτι καταλαβαινω. Εχει χρησιμοποιησει κανεις? μπορει να το βρει κανεις στην ελλαδα?
 

Bouklas

Well-Known Member
Παλιά με τοππικ στο κεφάλι και λάκ από πάνω για κράτημα, έκανα ακόμα και βουτιές σε πισινα και όταν έβγαινα έξω δεν φαινότανε το παραμικρό.
 

dk1984

Member
υπαρχει και το nanogen το οποιο ειναι σαν το τοππικ και υπαρχει η γνωστη διαμαχη σε ξενα φορουμ για το ποιο ειναι το καλυτερο πιο στεκεται καλυτερα στα μαλλια πιο εχει καλυτερη αποχρωση κτλ καποιοι λεγαν οτι ο ψεκαστηρας του τοππικ και το nanogen ηταν ο καλυτερος συνδιασμος.
 

kamounias

Member
Όντως παιδιά με το λάκ δεν βγαίνει εύκολα το τοπικ!!! Αλλα μου την σπάει αν ακουμπησεις τα μαλλιά με τα χέρια σου αμέσως βγαίνει επάνω....τι τραβάμε!!!
 
Μπλουζα