Toppik

Briner

Active Member
kamounias είπε:
Εγω βασικά δεν ξέρω τι συνδιασμο να κάνω!! Toppik με ζελέ βάζω με λάκ βάζω με κερί βάζω σκέτα βάζω....τωρα τελευταία όμως τα φτιάχνω με ζελέ ο οποίος δεν τα κοκκαλωνει αμέσως κ απο πάνω ρίχνω toppik κ τα χτενίζω ελαφρά !!! Αν καποιος γνωρίζει κάποια καλύτερη τεχνική ας μας πει ....
Από πρακτικής απόψεως η πιο αποδοτική τεχνική είναι με λακ. Δεν χρειάζεται να βάζεις χέρι στα μαλλιά σου (τουλάχιστον όχι όσο με τον ζελέ και το κερί) και να αλλοιώνεις το «κάθισμα» και την κατανομή των ινών

Εγώ, όταν έχω χρόνο, αφήνω να στεγνώσει καλά η λακ και τότε χτενίζω τα μαλλιά μου για να «ξεκοκκαλώσουν» και να είναι ακόμη πιο φυσική η εμφάνιση και τα ξαναψεκάζω ελαφρά με λακ για να διασφαλίσω το κράτημα.

Reve είπε:
Χίλια ευχαριστώ ρε φίλε Briner τι να πω πραγματικά ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες και τις πολλές λεπτομέρειες!!! Έχω βρει το χρώμα που μου ταιριάζει απλά και πάλι τα 150gr από 60 του ebay στα 120 του toppik24 έχουν διαφορά. Θα δω τι θα κάνω ακόμα το σκέφτομαι είναι η αλήθεια. Ευχαριστώ πολύ και πάλι Briner
Αν σε ενδιαφέρει για ακόμη πιο φτηνά στο eBay, δες κι εδώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kamounias

Member
Σωστός!! Το θέμα ειναι ότι αρκετοί μου λένε αν βάφω τα μαλλιά μ η όχι...τι στο καλο τόσο εύκολα φαίνεται στο φως;
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
Όχι ( το topik δεν επηρεάζει τη μεταμόσχευση)
Ναι ( ειναι καλο προιον)
 
ANAR είπε:
Mε το κρανος της μηχανής τι γινετε;
Εχει κανει εμπειρία;

Κανενα προβλημα, δεν χαλαει.

Φοραγα το κρανος της μηχανής και μετα το κρανος για το παραπεντε και ήταν μια χαρα. Στο παραπεντε να φανταστεις ιδρωνα και λιγο.
 

vayero

Member
Δοκίμασα χθες κι έβαλα στην ουλή από strip (πλάι και πίσω) nanogen που είναι ουσιαστικά το ίδιο και παρατήρησα ότι βάφει παντού ότι ακουμπήσει! Να σκεφτείτε ότι έριξα μετά και ένα υγρό topik για να κολλά! Δεν είναι λύση αυτή!
 

ANAR

Well-Known Member
Γιάννης7 είπε:
ANAR είπε:
Mε το κρανος της μηχανής τι γινετε;
Εχει κανει εμπειρία;

Κανενα προβλημα, δεν χαλαει.

Φοραγα το κρανος της μηχανής και μετα το κρανος για το παραπεντε και ήταν μια χαρα. Στο παραπεντε να φανταστεις ιδρωνα και λιγο.

ωραιος...ευχαριστω
 

Angel13

Member
Briner είπε:
kamounias είπε:
Εγω βασικά δεν ξέρω τι συνδιασμο να κάνω!! Toppik με ζελέ βάζω με λάκ βάζω με κερί βάζω σκέτα βάζω....τωρα τελευταία όμως τα φτιάχνω με ζελέ ο οποίος δεν τα κοκκαλωνει αμέσως κ απο πάνω ρίχνω toppik κ τα χτενίζω ελαφρά !!! Αν καποιος γνωρίζει κάποια καλύτερη τεχνική ας μας πει ....
Από πρακτικής απόψεως η πιο αποδοτική τεχνική είναι με λακ. Δεν χρειάζεται να βάζεις χέρι στα μαλλιά σου (τουλάχιστον όχι όσο με τον ζελέ και το κερί) και να αλλοιώνεις το «κάθισμα» και την κατανομή των ινών

Εγώ, όταν έχω χρόνο, αφήνω να στεγνώσει καλά η λακ και τότε χτενίζω τα μαλλιά μου για να «ξεκοκκαλώσουν» και να είναι ακόμη πιο φυσική η εμφάνιση και τα ξαναψεκάζω ελαφρά με λακ για να διασφαλίσω το κράτημα.

Reve είπε:
Χίλια ευχαριστώ ρε φίλε Briner τι να πω πραγματικά ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες και τις πολλές λεπτομέρειες!!! Έχω βρει το χρώμα που μου ταιριάζει απλά και πάλι τα 150gr από 60 του ebay στα 120 του toppik24 έχουν διαφορά. Θα δω τι θα κάνω ακόμα το σκέφτομαι είναι η αλήθεια. Ευχαριστώ πολύ και πάλι Briner
Αν σε ενδιαφέρει για ακόμη πιο φτηνά στο eBay, δες κι εδώ.

φιλε μου εχεις παραγγειλει απο το συγκεκριμενο μαγαζι στο ebay? γιατι η διαφορα στην τιμη ειναι ΤΕΡΑΣΤΕΙΑ απλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Briner

Active Member
Το έχω δοκιμάσει. Είναι μάπα τελικά.

Προσωπικά, από τη στιγμή που το Τόπικ δένει μια χαρά με τα μαλλιά μου, δεν κάνω άλλο πειράματα. Δεν θα το διακινδύνευα να γίνω ρεζίλι για να ρίξω το κόστος. Το έχω γράψει κι αλλού, που έγινε ανάλογη συζήτηση: Το φτηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά.

Και σε άλλα φθηνά σκευάσματα, εναλλακτικά του Τόπικ, έχω διαβάσει την ίδια κριτική: Μπογιά σκέτη.
 

LuckyLuke

Member
Μια ερώτηση σε αυτούς που χρησιμοποιούν το Toppic. Γνωρίζετε αν κάνει κακό στα μαλλιά από την άποψη να κλείνει τους πόρους και να μην αφήνει να αναπτυχθούν σωστά? Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι περιέχει καθώς λέει ότι είναι φυσικό προϊόν αλλά διαβάζω εδώ από εσάς ότι βάφει.

Αξίζει να το παραγγείλω ή δεν φαίνεται φυσικό το αποτέλεσμα?


Επίσης βλέπω στο site ότι υπάρχει και ένα άλλο προϊόν το Toppik Hair Fattener. Το χρησιμοποιεί κανείς?
 

Briner

Active Member
Το βαρύ πυροβολικό είναι το Τόπικ. Τα υπόλοιπα απλά το πλαισιώνουν για να φέρνουν περισσότερο χρήμα. Έχω δοκιμάσει και το Toppik Hair Fattener και το σπρέι. Δεν λένε τίποτα. Πεταμένα λεφτά.

Το Τόπικ είναι πολύ καλό. Αν ταιριάζει στο χρώμα των μαλλιών σου, δεν το καταλαβαίνει κανένας, ακόμα κι αν σε πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής. Δεν θα το πρότεινα στο μπροστινό μέρος και κροτάφους. Από πάνω και στην κορυφή («μπιφτέκι») κάνει θαύματα.

Το Τόπικ δεν βάφει. Απλά λέγεται έτσι καθ' υπερβολήν για τα φθηνά εναλλακτικά προϊόντα, που μπροστά στο Τόπικ φαίνονται (και είναι) ψεύτικα και κατώτερης ποιότητας.

Δεν προβλέπεται να βλάψει το κεφάλι σου, ειδικά αν δεν το παρακάνεις σε ποσότητα και χρονική διάρκεια παραμονής στο κεφάλι σου.

Το Τόπικ γίνεται, απ' όσο γνωρίζω, από μαλλί προβάτου.
 

tasos33

Well-Known Member
ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ TOPPIK

Χρησιμοποιω το τοππικ σχεδον 5 χρονια τωρα και ειναι περιττο να πω πως μου εχει γινει αναγκη και ψυχολογικη εξαρτηση,θα ηθελα την γνωμη ομως οσων το χρησιμοποιουν χρονια οπως εγω στην παρακατω προβληματισμο μου
Ψεκαζονταν τοππικ ειτε με το ψεκαστηρι ειτε κατευθειαν απο το κουτακι αυτο που βλεπω ειναι ινες να καθονται εκτοσ απο τα μαλλια και σε διαφορα αλλα σημεια του μπανιου,οπως πανω απο το ντουλαπακι η πανω απ το γυψινο τα οποια φτανουν τα 2,20 σε υψος οταν εγω ειμαι στο 1,85, μακροχρονια η ποσοτητα που καθεται στα διαφορα αυτα σημεια δεν ειναι καθολου αμελητεα
Σκεφτομαι λοιπον το εξης,αφου διασπειρονται τοσο ευκολα οι ινες στον χωρο κατα την διαρκεια του ψεκασματος, αλλα και οταν εχει γινει η εφαρμογη και μετα οσο κινουμαστε και εχουμε δραστηριοτητες διαφορες παλι μια ελαχιστη ποσοτητα φευγει απο τα μαλλια και περιφερεται και αυτη γυρω γυρω
Το θεμα λοιπον ειναι,ολες αυτες οι ινες που δεν καθονται στο κεφαλι αλλα γυρνανε γυρω απο αυτο μεχρι να κατσουν καπου, λογικα ενα μερος αυτων των ινων εισπνεονται και εδω ειναι το φλεγον ζητημα,αυτα που εισπνεονται υγροποιουνται με το σαλιο και αποβαλλονται η μεταφερονται εσωτερικα και καταληγουν π.χ στους πνευμονες
Θα ηθελα την γνωμη παρακαλω οσων χρησιμοποιουν αλλα και οσων εχουν μια αποψη γενικοτερα,απο συζητησεις που μπορει να εχουν κανει η αρθρα που μπορει να εχουν διαβασει
 

Angel13

Member
Briner είπε:
Το έχω δοκιμάσει. Είναι μάπα τελικά.

Προσωπικά, από τη στιγμή που το Τόπικ δένει μια χαρά με τα μαλλιά μου, δεν κάνω άλλο πειράματα. Δεν θα το διακινδύνευα να γίνω ρεζίλι για να ρίξω το κόστος. Το έχω γράψει κι αλλού, που έγινε ανάλογη συζήτηση: Το φτηνό το κρέας το τρώνε τα σκυλιά.

Και σε άλλα φθηνά σκευάσματα, εναλλακτικά του Τόπικ, έχω διαβάσει την ίδια κριτική: Μπογιά σκέτη.

ευχαριστω πολυ για την απαντηση φιλε μου. εσυ απο τοππικ24 παιρνεις?
 

gainnis2121

New Member
Παιδια απο το τοππικ24 γινεται να παραγγειλεις χωρις να εχεις καποιο λογαριασμο και να δωσεις τα λεφτα οταν στο φερουν; Ρωταω γιατι εχω παραγγειλει εδω και μια βδομαδα και κατι αλλα εκτος απο το email που ερχεται στην αρχη αφου ολοκληρωσεις την παραγγελια τιποτα αλλο μεχρι στιγμης.
 

Briner

Active Member
Η παραγγελία έρχεται από Πολωνία. Λογικά, έρχεται μέχρι και δυο εβδομάδες μετά την αποστολή.

Πρέπει να έχεις λογαριασμό και δεν ισχύει η αντικαταβολή για παραγγελίες από εξωτερικό.
 
Μπλουζα