Toppik

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

karampalikis

Active Member
toppik.gr... τους λες οτι εισαι απο το φορουμ
Παρέλαβα σήμερα την πάστα διαμόρφωσης που ειπες ότι χρησιμοποιείς με το τοπικ. Την παρήγγειλα για να δοκιμάσω αν είναι καλύτερη από αυτήν που χρησιμοποιώ.
Δεν την δοκίμασα ακόμα στα μαλλιά, μάλλον αύριο.
Η πρώτη παρατήρηση είναι ότι είναι σκληρή.
Έβαλα λιγη στις παλάμες μου και την ετριψα, προφανώς έλιωσε αλλά δεν ξέρω πόση ποσότητα πρέπει να βάζω ανά τούφα στα μαλλιά προκειμένου να κολλάει πάνω το τοπικ.
Μου φαίνεται ότι δεν κολλάει πολύ.
Ελπίζω να αρκεί πολύ λίγη ποσότητα διότι δεν έχει και πολύ μέσα.
Αν μπορείς, δώσε κάποιες λεπτομέρειες.
 

tasos33

Well-Known Member
Παρέλαβα σήμερα την πάστα διαμόρφωσης που ειπες ότι χρησιμοποιείς με το τοπικ. Την παρήγγειλα για να δοκιμάσω αν είναι καλύτερη από αυτήν που χρησιμοποιώ.
Δεν την δοκίμασα ακόμα στα μαλλιά, μάλλον αύριο.
Η πρώτη παρατήρηση είναι ότι είναι σκληρή.
Έβαλα λιγη στις παλάμες μου και την ετριψα, προφανώς έλιωσε αλλά δεν ξέρω πόση ποσότητα πρέπει να βάζω ανά τούφα στα μαλλιά προκειμένου να κολλάει πάνω το τοπικ.
Μου φαίνεται ότι δεν κολλάει πολύ.
Ελπίζω να αρκεί πολύ λίγη ποσότητα διότι δεν έχει και πολύ μέσα.
Αν μπορείς, δώσε κάποιες λεπτομέρειες.
Λίγο θέλει ,φαντάσου ότι με ένα κουτάκι περνάω 3συν μήνες, στην αρχη θα κολλάει τις τρίχες μεταξύ τους αλλά χτενίζοντας με βούρτσα ξεκολλάνε.
 

karampalikis

Active Member
Λίγο θέλει ,φαντάσου ότι με ένα κουτάκι περνάω 3συν μήνες, στην αρχη θα κολλάει τις τρίχες μεταξύ τους αλλά χτενίζοντας με βούρτσα ξεκολλάνε.
Απλώς με την πρώτη ματιά φαίνεται ότι θέλει αρκετή ποσότητα για να "πιάσει" τα μαλλιά επειδή είναι σκληρή και δεν είναι κρεμώδης όπως άλλες (αυτές όμως κολλάνε πολύ τα μαλλιά και φαίνονται πολύ οι μικροίνες του τοπικ, ειδικά στον ήλιο)....
Θα την δοκιμάσω αύριο και θα σου πω.
 

NikosLmp

Member
Λίγο θέλει ,φαντάσου ότι με ένα κουτάκι περνάω 3συν μήνες, στην αρχη θα κολλάει τις τρίχες μεταξύ τους αλλά χτενίζοντας με βούρτσα ξεκολλάνε.
Καλησπέρα Τάσο!

1. Χρησιμοπιω ινες τοπικ (δες φωτο πριν την χρηση και μετα), εχω κστι τριχακια μικρα απο την θεραπεια και το τοπικ κολλαει εκει.
Εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο σε ινες αντι για τοπικ? πχ nanogen κλπ?

επισης, πηρα και το mane hair thickenig spray να δω τι θα κανει

2. πιστυεις κατι αλλο θα με βοηθησει? (για το hairline) να εκμεταλλευτω δηλαδη τα τριχακια τα μικρα μπροστα.

3. σκεφτομαι για κατι τυπου dermmatch παραλληλα με το τοππικ και mane spray. Η το mane spray ειναι και σαν το dermmatch παραλληλα?

4. θα χρειαστι κρμα διαμορφωησς η κερι σε σπρει για το hairline για καλυτερα αποτελσματα?
 

Συνημμένα

  • without-topik.png
    without-topik.png
    2.6 MB · Προβολές: 133
  • τοππικ.png
    τοππικ.png
    1.3 MB · Προβολές: 127
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Καλησπέρα Τάσο!

1. Χρησιμοπιω ινες τοπικ (δες φωτο πριν την χρηση και μετα), εχω κστι τριχακια μικρα απο την θεραπεια και το τοπικ κολλαει εκει.
Εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο σε ινες αντι για τοπικ? πχ nanogen κλπ?

επισης, πηρα και το mane hair thickenig spray να δω τι θα κανει

2. πιστυεις κατι αλλο θα με βοηθησει? (για το hairline) να εκμεταλλευτω δηλαδη τα τριχακια τα μικρα μπροστα.

3. σκεφτομαι για κατι τυπου dermmatch παραλληλα με το τοππικ και mane spray. Η το mane spray ειναι και σαν το dermmatch παραλληλα?

4. θα χρειαστι κρμα διαμορφωησς η κερι σε σπρει για το hairline για καλυτερα αποτελσματα?
Μόνο τοππίκ τίποτα άλλο, και για ένα διάστημα και Μανε.

Ετσι όπως το βλέπω μόνο το τοππικ με το aplicator θα σου κάνει δουλειά.
Συγκεκριμένα σηκώνεις το μαλλί, ψεκάζεις ελάχιστα, μετά ξεκάζεις με λακ μετα παλι με τοππικ μετα παλι λακ
μεχρι να το φέρεις εκεί που θές.
 

NikosLmp

Member
Κρεμα διαμορφωσης η κερι δεν θα χρειστει για τα τριχακια μπροστα;

Το mane spray το εχω ηδη, να το χρησιμοποησω πριν το τοπικ η μετα; Η καθολου;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nik1994

Active Member
Και το mane thickening spray να το βαζω πριν η μετα το τόπικ;
Aν βαλεις mane φιλε δεν χρειαζεται το τοπικ, ειναι πολυ δυνατο απο μονο του το Mane και τα καλυπτει ολα. Απλα ειναι σε σπρει και σου κανει τον χωρο μαυρο αν το κανεις καθημερινα.
 
Μπλουζα