Toppik

kakashi

Member
εχετε δει που το διαφημιζουν τωρα το τοπικ κ στην τηλεοραση?μαρεσει που λενε η μικρη συσκευασια φτανει για 50 χρησεισ....ασε πολυ απατεωνες....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sakis9282

Member
Παιδιά βάζω τοππικ 2 χρόνια περίπου αλλά το τελευταίο διάστημα λόγω αυξησης της αραίωσεις αν δω το κεφάλι μου με καθρεφτάκι κάτω από λάμπα βλέπω ότι κάποια από τα fibbers κολλάνε στο δέρμα του κεφαλιού και δεν φαίνεται φυσικό.Κάπου είχα διαβάσει ότι και πριν πρέπει να μπει λακ και μετά το τοππικ ώστε να κολλήσουν καλύτερα.Έχετε βρει κάποιo tip για φυσικότερο αποτέλεσμα;
 

mm05035

New Member
το οτι το διαφημιζουν στη τηλεοραση δε μου αρεσει καθολου για να ειμαι ειλικρινης.οι εντυπωσεις απο το καμποκι ειναι οτι ειναι πιο "πλαστικο" αν καταλαβαινεις τι εννοω. ειναι πιο γυαλιστερο ειναι η αληθεια και αυτο ειναι ωραιο γιατι δεν αφηνει αυτη τη "θολουρα" του τοππικ. πρωτα βαζω τοππικ η καμποκι και μετα λακ.κραταει μια χαρα
 

Leonidas

New Member
Και λακ του εμπορίου να βάλεις το ίδιο είναι. Όσο για την διαφήμιση στην τηλεόραση είναι ό,τι χειρότερο. Δεν ντρεπόμαστε αλλά έτσι θα σε κοιτάζουν διπλά στα μαλλιά. Νομίζω ότι είναι λάθος της εταιρείας. Το κακό είναι ότι όλες οι συσκευασίες των εταιρειών μοιάζουν μεταξύ τους.
 

Mikes

New Member
τι ειναι το caboki παιδια? συγνωμμη για την ερωτηση ειμαι πολυ καινουργιος εδω..

οσο για την λακ,πραγματικα δεν ξερω σε τι χρειαζεται. εμενα το τοπικ μου αρεσε πολυ,να πω την αληθεια (οπως εγραψα και πριν) δεν βαζω και υπερβολικο,δεν γινεται την μια μερα να εχεις αραια μαλλια και την αλλη να εισαι οπως πριν 10 χρονια. προτιμω κατι ενδιαμεσο

για εμενα το μεγαλο προβλημα ειναι οτι λερωνει,π.χ. το μαξιλαρι το κανει μαυρο και επισης πρεπει να αποφευγουν να σε χαιδεψουν στο κεφαλι,αλλιως πρεπει να πουμε καποια δικαιολογια..
 

Leonidas

New Member
Προτιμώ το nanogen από το Toppik. Οι ίνες δεν πετάνε παντού και βγαίνει λιγότερο στο μαξιλάρι. Στην καινούρια συσκευασία είναι ακόμη καλύτερο. Με το toppik μέχρι και όταν φυσούσα την μύτη μου έβγαζε ίνες. Αυτό το caboki δεν το χρησιμοποίησα.
 

Mikes

New Member
κανει δουλεια ομως το nanogen? πως και το τοπικ ειναι το πιο διαδεμενο?? επειδη διαβασα και κατι αμερικανικα site ειμαι μεταξυ του τοπικ που αλλωστε το συνηθισα και του caboki. το κυριοτερο μειονεκτημα που ακουστηκε για το nanogen ηταν οτι φευγει αρκετα ευκολα,και το φοβαμαι για καμμια βροχη η' ιδρωτα η' καποιο χαιδεμα. εχει επισης ακουστει οτι εχει επιπτωσεις στην τριχα οτι την αδυνατιζει,κατι που δεν λεγεται για το τοπικ. για την ωρα δεν αλλαζω,πριν κοιμηθω βαζω μια πετσετουλα και ακουμπαω το κεφαλι μου και η πολυ μαυριλα φευγει μετα στο μαξιλαρι δεν αφηνει τιποτα.

οσο για λακ δεν βαζω,δεν φευγει με τον ανεμο και δεν βλεπω σε τι χρειαζεται. ηδη το εχουμε επιβαρυνει πολυ με τις μικροινες το μαλλι μας
 

Faderberg

Member
Για το Focus έχει ακουστεί τίποτα; Αν έχει επιπτώσεις στην τρίχα κτλ; http://www.hairlosswatch.com/index.php/hair-fibers/focus-hair-building-fibers.html
Είναι πιο φθηνό από το Toppik και το ίδιο αποτελεσματικό. Δυνατό κράτημα με την ίδια φυσικότητα.
 

Leonidas

New Member
Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το nanogen, εξάλλου όλα αυτά επιβαρύνουν το μαλλί από την ώρα που αμελείς να κάνεις την τοπική θεραπεία σου και κοιμάσαι με αυτά στο κεφάλι. Το συχνό λούσιμο κάνει καλό στην τριχόπτωση. Εμένα με ανησυχεί το αναπνευστικό μετά από χρόνια χρήση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mikes

New Member
θα το δω και το nanogen και το caboki

- για το οικονομικο,δεν ξερω αν ειναι και τοσο ακριβο πιο πολυ με νοιαζει η μαρκα,εγω π.χ. αγοραζω και φακους επαφης θελω λεφτα και για εκει,θελω για λογαριασμους για το ενα το αλλο ε να δωσω και 29 ευρο καθε 1μιση μηνα περιπου που μου κραταει το τοπικ δεν νομιζω οτι μου λεει κατι,σε κατι που χρησιμοποιω.

- για την χρηση του κανω λουσιμο καθε 2 μερες και δεν το βαζω και παντα,καμμια φορα περνανε 5 μερες πριν ξαναβαλω. ειμαι και λιγο ατσουμπαλος ακομα και μαλλον μου πεφτει παραπανω

- για το αναπνευστικο δεν βλεπω τι προβλημα υπαρχει,αυτο βρισκεται επανω στο κεφαλι μου. το βλεπω σαν μακιγιαζ προσωπικα. αντιθετα το λακ το αποφευγω,ακομα δεν εχω καταλαβει τι ρολο εχει. σε ανεμο κραταει , σε ιδρωτα κραταει .. σε βροχη ακομα δεν μου εχει τυχει
 

txc25

Member
Γεια και χαρά σας μετά από καιρό. Σε λίγες μέρες συμπληρώνω ένα χρόνο τόπικ. Ότι και να πω είναι λίγο. Και μόνο που σταμάτησα να ασχολούμαι με τρίχες (έστω και ψευδαίσθηση) μου φτάνει. Θα χρειαστώ οπωσδήποτε όμως ένα κούρεμα γιατί όταν μεγαλώνουν τα μαλλιά φαίνεται κάπως ηλίθιο πάνω.

Η ένστασή μου έχει ενα κάνει με κάτι άλλο. Ευχαριστώ πραγματικά που ανακάλυψα αυτό το θαυματουργό προϊόν αλλά ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΒΓΑΛΑΤΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ?? Ξέρω μπορεί τα έσοδα να είναι μεγαλύτερα αλλά ξεμπροστιάζει όλους έμας που το χρησιμοποιούμε τόσο καιρό. Εδώ και ένα χρόνο δεν έχει καταλάβει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ εκτός από την κοπέλα μου που της το έχω πει από την αρχή και πριν από 4-5 μέρες με ρώτησε η μάνα μου αν βάζω από αυτό που δείχνει η τηλεόραση γιατί τα μαλλιά μου έχουν πυκνώσει. Μια απλή διαφήμιση αλλάζει τα πάντα.
 

Mikes

New Member
εχεις δικιο,αλλα εγω π.χ. χωρις διαφιμηση δεν θα ηξερα τιποτα.. καλα η μητερα σου δεν καταλαβε τιποτα? δεν τις ετυχε ποτε να δει μαυρο το μαξιλαρι? :D
 

Mikes

New Member
ετσι ειναι. ισως βοηθαει να το παρουμε με μορφη spray για να ειναι πιο συγκεκριμενο. παντως γενικως πρεπει να αποφυγουμε να μας αγγιξουν στο κεφαλι..
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
To έχουν ξαναπεί και οι παλιοί...Toppik μόνο με το spray applicator. Θα δείτε τεράστια διαφορά.

Εγώ με ημιμακρύ μαλλάκι και ΝW3, όταν θέλω να κρυφτώ, το δουλεύω και με το σωστό πλαγιοδάνειο φαίνεται λες και είμαι οριακό NW2. Θαυματουργό προϊόν, αλλά καλό είναι να μην το χρησιμοποιείται καθημερινά γιατί δημιουργεί ψυχολογικό εθισμό.

Αν πχ όμως πάς σ'ένα γάμο, ένα reunion, κάπου που έχουν να σε δουν χρόνια και δε θες να λένε όλοι "Α το φουκαρά, καράφλιασε", είναι ιδανικό. Την κοπέλα σας, παράδες και ασφάλεια να της παρέχετε, δεν την νοιάζει αν βγαίνετε και με καρναβαλική περούκα όξω.

Σκεφτείτε το σαν ακριβό άρωμα, σαν καλό τρίκ για μια στο τόσο. Για καθημερινές εντυπώσεις...δεν.

ΥΓ Κάτι πολύ σημαντικό : Τοππικ ψεκάζουμε από τουλάχιστον 30-40 πόντους μακριά, ώστε να κάθεται στις τρίχες και όχι στο γυμνό μας σκάλπ. Θα παιδευτείτε λίγο μέχρι να βρείτε τον σωστό τρόπο, αλλά μετά από λίγο γίνεται παιχνιδάκι. Για χάδια στο κεφάλι δεν είναι, χωρίς αυτό σημαίνει πως με το παραμικρό άγγιγμα μαυρίζει το χέρι της άλλης. Ανάλογα και την ποσότητα που έχετε βάλει. Παν μέτρον άριστον.
 

Mikes

New Member
με spray δεν εχω δοκιμασει ακομα. η λακ τελικα ισως παιζει ρολο,μαλλον δενει το προιον στο κεφαλι και δεν "μαυριζει" το χερι/μαξιλαρι ευκολα. γενικως απ'οτι βλεπω πρεπει να βαζουμε με το γαντι,υπερβολες καθολου σαν να ριχνουμε πιπερι στο φαγητο!! ειχε δικιο η εταιρεια στο email που μου απαντησαν σε σχετικες ερωτησεις οτι βαζω πολυ και το διορθωσα και οντως ειναι πολυ καλυτερα. αλλωστε οπως ειπα παραπανω δεν θελω απο την μια να εχω αραια μαλλια και την αλλη μερα να εχω ..τα μαλλια του Ρουβα! κατι ενδιαμεσο ψαχνω που δεν γινεται αντιληπτο και με το τοπικ το πετυχαινω
 

Faderberg

Member
http://www.toppik24.com/index.php?_a=2&kat_id=16
Τι λεει αυτο το site; Είναι αξιόπιστο; Εχει παραγγειλει κανεις από εδώ; Ειναι πολυ φθηνό, ένα μπουκαλακι toppik 25γρμ 26 ευρώ

Επισης βρηκα και αυτο στο ebay, http://www.ebay.com/itm/HAIR-LOSS-FIBERS-REFILL-50-GRAM-DARK-BROWN-TOPPIK-HAIRMAX-XFUSION-MORE-/110964796302?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19d6046b8e
20ευρω τα 50γρμ! Πολυ φθηνο αλλα δεν ξερω τι παιζει ποιοτικα. Αν ειναι ασφαλες για το μαλλι. Γραφει refill (ειναι μονο το περιεχομενο, χωρις το μπουκαλακι) για Τοππικ Xfusion κτλ, αλλα οχι τι εχει μεσα.
 
Μπλουζα